Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) arabus


arabus
addikt

Szépek amúgy ezek a lapok. [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#102) subaruwrc


subaruwrc
félisten

rossz vicc

(#103) komi77 válasza arabus (#101) üzenetére


komi77
senior tag

Tényleg azok. Iparművészeti alkotások. Ami elmondható a piros procikat fogadó lapokról is. Sajna műalkotáshoz illőek az árak is. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#104) arabus válasza komi77 (#103) üzenetére


arabus
addikt

Igen.R@hadt drágák.Ez várható is volt.430-as dollár árfolyamnál csak roszabb lesz még.
Néztem nyugati árakat itt már kb 70e ft-al minden drágább is mint az otthoni készletes cuccok.Szóval lesz még rosszabb is.
Mire leirtam:

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#105) komi77 válasza arabus (#104) üzenetére


komi77
senior tag

Sajnos én is drágulást sejtek még. Nem áll meg a pénzromlás. Szinkronban vagyok egy az Amd újdonságaival foglalkozó topicon is. Ott is pontosan ugyanez a központi probléma: az árak.

Szegény ember kézzel nőz.

(#106) 1dude válasza Chibass (#84) üzenetére


1dude
aktív tag

Dollárban is drágák.

(#107) arabus válasza komi77 (#105) üzenetére


arabus
addikt

Kinéztem (volna) egy jo kis mATX lapocskát a GENE a pirosaktól,de marad a jó öreg b660 mert 272 ezret nem adok ki érte mikor ez 80e volt.
Adják el másoknak jó lesz ebbe egy Raptor proci oszt jóvan.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#108) Duree


Duree
veterán

Most ledöbbentem, van olyan lap ami 600 ezer forint? a Legolcsóbb is 170 ezer, hova jutottunk.

duree54

(#109) Synthwave válasza Találtgyerek (#89) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, a másik unalomig² játszott duel map. Szépek vagytok. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#110) Tatis válasza Duree (#108) üzenetére


Tatis
csendes tag

Van az még drágábban is! Az a legszebb, hogy közben meg jönnek az ismerősök, hogy Ferikém össze kéne rakni egy új gépet a gyereknek játékra olyan 200-250 ezerből. És amikor próbálom érzékeltetni, hogy milyen árak vannak jön a válasz, hogy nem mindenki olyan megalomániás mint te. Próbáld meg 100+ ezres alaplap meg proci áraknál... :U

(#111) Fücsök007 válasza Tatis (#110) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem mutass nekik USA Amazon árakat, meg mellé HUF/USD grafikont 10 évre visszamenőleg. :DDD

(#112) #72042496 válasza Tatis (#110) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem érdemes visszautasítani az ilyen kérést, vagy elküldeni őket az itteni "milyen gépet" topikba. Utóbbival nem ártja bele magát az ember, de mégis segítség. Én tévéről és laptopról is kérdeztem így ismerősök számára, az asztali gépek meg szerencsére régen kikoptak a környezetemből. :)

A sajátommal se tuom, hogy mi lesz. Egy OLED monitor talán visszahozná a kedvet a játékhoz, de olyan körülményes, unszimpatikus és drága platform, hogy semmi motivációm erre. Jelenleg a PC egy olyan dolog, amire az utolsók közt adnék csak pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#113) Tatis válasza #72042496 (#112) üzenetére


Tatis
csendes tag

Nyilván a legtöbbször nem lesz az egészből semmi. Az efféle fórumok-topikok ajánlása a legtöbbször esélytelen, mert általában a "megrendelők" számtech tudása kimerül a power gomb ki meg bekapcsolásában. Talán az is a baj, hogy sokan még azt hiszik, hogy az van mint anno a "boldog békeidőkben". Akkor ezt még meg lehetett oldani annyi pénzből.
Fücsök077
Sokaknál ez is lehetetlen küldetés lenne! :D

(#114) #72042496 válasza Tatis (#113) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, ilyen Feri bátyám? :)
OK, ez szélsőséges, de sokszor tényleg mission impossible egy új gép, hiába a legjobb szándék.

(#115) Create.


Create.
addikt

Hát azért a strix 790-a alaplapot 100-eft-vel alacsonyabb árra vártam.😀

Egyébként tolják kifele az egyre többet fogyasztó cpu-kat, vga-kat, emiatt az alaplapnak is egyre jobb vrm-et kell használnia. De a felhasználóknak tényleg szüksége van erre? Én személy szerint fhd-n el leszek, amíg be nem döglik a monitorom (remélem még minimum 5évet kibír). Ddr5, pcie5, ezekre se sok szüksége van egy átlag felhasználónak szerintem. Viszont üdvözlendő lenne, ha a fogyasztás csökkenne minimális teljesítmény növekedés mellett, vagy legalább lenne ilyen opciójuk is a gyártóknak. Bár lehet én vagyok lemaradva és már mindenki más wqhd/qhd monitort használ + éjjel nappal megy a render.

Nyílván a drága jó forintunk is közre játszik benne, 420+ egy dollár, egy éve még 320 körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#116) Tatis válasza #72042496 (#114) üzenetére


Tatis
csendes tag

Hmm, ennek a történetnek az olvasása után azt kell mondjam, hogy én még szerencsés is vagyok az ügyfeleimmel! :D

[ Szerkesztve ]

(#117) Semplar válasza komi77 (#103) üzenetére


Semplar
őstag

Ne adj nekik ötleteket. Még kitalálják ezekből is a "kézműves termékeket" még plusz háromszoros áron. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#118) donki


donki
aktív tag

Ettől majdnem dobtam egy hátast. Drágább az alaplap mint a proci.

(#119) GoodSpeed válasza Create. (#115) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

"Viszont üdvözlendő lenne, ha a fogyasztás csökkenne minimális teljesítmény növekedés mellett, vagy legalább lenne ilyen opciójuk is a gyártóknak."
Van:

"Nyílván a drága jó forintunk is közre játszik benne, 420+ egy dollár, egy éve még 320 körül volt."

Ha meg azt nézed, hogy 2008-ban 150 Ft volt a $ mindjárt nem jönne ki ilyen őrült árra, hanem egyből ott lennél, hogy a luxus lap 250K körül lenne.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#120) Találtgyerek válasza Synthwave (#109) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én még a Pro-q3tourney4-et szerettem. Múltkor nosztalgiából játszottam egy duel-t Bot ellen ztn-en.
Már eléggé megkoptam. A megát meg a pirosat nem felejtettem el számolni, de a mozgás meg a lövés elég gyatra volt.

06-3o/9759I39

(#121) Create. válasza GoodSpeed (#119) üzenetére


Create.
addikt

Nem laptopra gondoltam és nem is az alaplapba épített energiatakarékos mód, vagy power limit. Hanem hogy alapból olyan cpu jöjjön a közép/felső kategóriába is ami nem 65w helyett már 105w, hanem mondjuk 30-40w.

(#122) Duree válasza Tatis (#110) üzenetére


Duree
veterán

Ez sajnos nagyon így van.

duree54

(#123) Aprósólyom válasza 1dude (#106) üzenetére


Aprósólyom
addikt

És tényleg. Egyelőre a legolcsóbb deszkák AMD 250USD, Intel 180USD plusz VAT newgegg-en. Nem véletlen pedzegette GN Steve is, hogy jó-jó a proci, de az egész platformnak az ára. Pedig az AUD nem is gyengült sokat az USD-hez képest, csak 10-12%-t az elmúlt egy évben. EUR is vesztett már 20%-t ennyi idő alatt.
Most már le kéne rúgni az USD veséjét, mert nagyon idegesítő...

Jevons paradox

(#124) Aprósólyom válasza Create. (#121) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Limitálod BIOS-ban.
Én mezei i5-10400F-t használok 65W/35W (PL1/PL2) limitekkel. Tök jól szuperál. Csak néha kapcsol be a CPU venti. De lehet szigorúbbra állítom a venti vezérlést és akkor full passzív lesz a legtöbb időben.

Az AMD helyében nem out of the box maxon járatnám a Ryzen 7000 procikat és lefelé lehetne lépni 1-2 ECO módba, hanem betenném középre 65W-ra és lenne egy 35W ECO meg egy 105W Turbo mód. Átlag ember ellenne 65 watton, vérpisti 105 watton Turbóban, A bolygó kapitány pedig 35 watton ECO-ban.

Jevons paradox

(#125) air76


air76
tag

"Visszaestek a PC-eladások az egész világban"(2022.07.12. )
Am az asus lapok mindíg is túl voltak árazva.Utolsó asus lapom egy Z170 pro gaming volt.Semmi gond nem volt vele,szerettem.Z590-nél már a GIGABYTE Z590 AORUS ULTRA-t választottam.Mert a hasonló paraméterekkel rendelkező Asus lapok irreálisan drágák voltak.

(#126) Jigli


Jigli
csendes tag

Nevetséges ami történik. Lassan tényleg eljutunk oda hogy nem fogja megérni az OC-al foglalkozni. Ilyen árak mellett ha valaki úgy dönt hogy neki ez megéri azért a plusz 5-15 % Fps-ért (és itt tudjuk mindannyian hogy 100 tényezőn múlik hogy mennyi lesz a végén a plusz képkocka) akkor annak tényleg elmentek otthonról... Most vettem alzáról 52 000 ft-ért egy z590 Msi Tomahawk Wifi lapot. Használtan de még sok garival egy 10700kf-et 95 000 ft-ért illetve hozzá 2x8 gb cl19 ddr4-es ramot 35 000 ft-ért. Tehát az összes költség: 182 000 ft. Ebből egy belépő szintű lapot tudnék venni az Asus kínálatából. Ikszdé! Azért megnézném hogy egy egy 13700k egy Prime Z790-P D4 lappal ezekkel a ramokkal amit jelenleg használok mekkora különbséget hozna mondjuk egy Pubg 1440p competitiv beállítások mellett. Gondolom lenne vagy 20 fps-el több...

Nincs hős haza nélkül, nincs haza hős nélkül!

(#127) Zsohi válasza Jigli (#126) üzenetére


Zsohi
őstag

A Prime Z790-P-n van olyan combos VRM, hogy az nem fog téged hátráltatni, a memória bekötése meg azért azonos szokott lenni márkán és szérián belül, ez alól persze kivételt képeznek az olyan lapok mint mondjuk az Apex, ITX és egyéb 2 slotos deszkák. Szerintem itt az Extreme már nem fog tuningban olyan extrát nyújtani ami valóban szükségszerű volna, itt már csak az extrákról van szó: 10 Gb enthernet, oled kijelző, extra m.2 slotok, stb...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#128) Create. válasza Aprósólyom (#124) üzenetére


Create.
addikt

Pont ezt mondom, hogy limit nélkül kellene nekik lefelé menni fogyasztásban teljesítmény csökkenés nélkül (vagy minimális teljesítmény növekedéssel). De ez nem jó irány, hogy majdnem duplázódik a fogyasztás, a teljesítmény meg nő vagy 30%-ot ha összeáll az összes bolygó.

Nekem is 10400f van, sajnos cserélni fog kelleni egy 11genre, mert csak akkor tudom használni a 3. m.2 slotot. Akkor meg már jó lenne, ha 11700(f) lenne, de az új ára annak is elég brutál sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#129) Találtgyerek válasza Aprósólyom (#124) üzenetére


Találtgyerek
addikt

“Bolygó Kapitány” :DDD

06-3o/9759I39

(#130) #12732928 válasza Találtgyerek (#129) üzenetére


#12732928
törölt tag

+1 :DD

(#131) Synthwave válasza Találtgyerek (#129) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#132) Aprósólyom válasza Synthwave (#131) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egyesített hatalmatokból.... Klaus S ;] grrr öhümm.... A bolygó kapitánya!

Jevons paradox

(#133) Aprósólyom válasza Create. (#128) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nekem sem tetszik az irány. Különösen azért, mert sokan csak beteszik és jó nekik alapon, ahogy kijön a gyárból, úgy használják. Még a K-s prociknál is megteszik, mert nekik szimplán a mezei procikhoz mért nagyobb teljesítmény kell, de nem kell OC.

35W procikat én is nézegettem, de nagyon úgy tűnik, hogy kicsi rá a DIY kereslet. Brand gépekre jellemző inkább.
Az is lehet, hogy ha mi userek írunk elég sok blogot, vagy csinálunk teszt videót, akkor elkezd fogyasztói oldalon terjedni.
Tesztelgettem a beállításaimat és én nagyon elégedett vagyok a teljesítményével. Igaz csak egy erősen undervoltolt 1060 mellé használom, ami kb a teljesítményének csak a 85%-t adja le.
De azt látom, hogy 35W/65 Wattból egy modern proci, (AMD/Intel mindegy) iszonyat jó hatékonyságot el tud érni és gamingben, játékfüggően kit szolgálni akár egy 6600 XT/3060 Ti szintet is.
A workload prociknak meg a 65/105W is igencsak elégnek tűnik, hiszen elhanyagolható a teljesítményromlás az áramspórolás értékében.
Érthetetlen, hogy erre a zöld hullámra nem ülnek fel jobban a gyártók. Csak a plusz tempó, a plusz fps.
Talán majd a következő generációnál. Mert arra mérget veszek, hogy a gyártók monitorozzák az online felületeket. Bár az is lehet, hogy én vagyok a kisebbség. Hiszen egyenlőre a csúcs procikat is veszik. Úgyhogy lehet mi vagyunk azok a halak, akik az ellentétes irányba úszunk.
De az sem kizárt, hogy első fecskék, akik serkentik a változást... :B

Jevons paradox

(#134) Synthwave válasza Aprósólyom (#132) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Agyrohasztó egy rajzfilm ez. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#135) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amúgy nekem eszembe jutott még egy érdekesség.
Anno 2006-ban a Windows Vista ultimate 160K volt dobozosan. Akkor amikor 30K-ért egy remek alaplapot kaptál ... 6 évvel később már a Windows 8.x-et úgy adták ki, hogy 30 €-ért válthattál W7-ről... aztán ingyen tovább W10-re és 11-re...

Szóval lehet ha bejön ez a hardveres modell, visszatér a szoftveres drágulás is...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#136) GoodSpeed válasza Aprósólyom (#133) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A kisebbik laptopunkban 15W-os TDP-vel szerelt 7100U CPU van, az én asztali gépemben amit eladtam tavaly 7700K CPU volt, ami alapból 95W, de OC-vel 110-120 között, felett lehetett. Amint látható a 45W-os MAX TDP-vel szerelt Ryzen 9 5900HX, a 7700K-t
gyorsaságban több mint kétszeresen veri.

Ha maradtam volna az asztali 7700K-nál akkor több mint duplaannyit fogyasztana a CPU-m, a GPU-m, vagy úgy a rendszerem, pörgetné a villanyórát, és cserébe lassabb is lenne :D

A laptopban van még egy 3060RTX laptop GPU is. Tavaly amikor vettem ez a laptop majdnem 650K körül volt. Igen, vannak a véristvánok akiknek nem számít semmi, de a racionálisoknak szerintem egyértelmű, hogy annyiért adni egy fullos alaplapot, mint egy új gamer, neves gyártó komplett laptop ára, elég beteg dolog.
Ha ez az állapot marad fent, akkor majd érdemes lesz nézni Steamen a statisztikát, hogy hogyan tolódik el a gamer laptop irányba a felhasználó adatbázisban szereplő CPU-k aránya.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#137) Aprósólyom válasza GoodSpeed (#136) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pont a legrosszabb időszakban vásároltál.
Ma "csak" 170k egy rx 3060 és 140k egy rx 6600. Lap+cpu+ram ami kihajtja az pedig a jelenlegi árakon is kb. 120k és 170k igénytől függően... 11400-tól 5600X-ig és olcsóbb ramtól a drágábbig.
1. Én még mindig azt látom, hogy csak akkor éri ha előnyöd van a mobilitásból.
2. Én személy szerint nem erőltetem a kb 100-150 wattot egy lapos műanyag dobozba, ami kicsi réseken szellőzik.
Egyszer volt egy erősebb dgpu-s laptopom. Soha többet. Aztán lett egy egyszerűbb 75W TDP-s dgpu-val szerelt változat. Azért használtam hozzá hűtőpadot, hogy szimpatikus legyen a hőmérséklet.
Azóta úgy vagyok vele, hogy laptopba csak iGPU. Ezt a teljesítményt még viszonylag kulturáltan le lehet hűteni ilyen kicsi testben.
szvsz: Nem kell vele egyetérteni. :DDD

Jevons paradox

(#138) GoodSpeed válasza Aprósólyom (#137) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

1. Akkor nem lehetett tudni, hogy meddig tart a bányászláz
2. 5 évente szoktam komplett konfigurációt cserélni, az a konfig 2016-os volt
3. Ennek a topicnak az alanyai is azt mutatják, hogy amennyiben nem adjuk egy bizonyos szint alá, tehát Intelnél Z-s alaplap, AMD-nél Ryzen 9-es CPU, Videókártyánál pedig az aktuális legújabb, ami most 4xxx-es VGA-t jelent ámár NVidiánál akkor látható, hogy most egy ilyen konfig PC-t összeállítani sokkal, sokkal több, többszöröse mint amit írtál, Főleg mert volt 32 GB DDR4 RAM-om, amit eladtam, most van 16 GB a laptopban DDR4-ből, de ha csak nem a laptopot bővítem fel 32-re, akkor én már új konfigot DDR4-gyel nem építenék. A DDr5 meg megint aranyárban van.

Azért kell kezdetnek ilyen magasra belőni a lécet, mert így kihúzható 5 év simán a játékok világában is. Akinek meg csak Facebook, Youtube stb.. annak nem kell Ryzen 9-es laptop, anyum is elvan a 7100U-val, aztán 2018-as laptop :)

Szerk: de egyébként elárulom , hogy a Windows 11 volt az utolsó csepp a pohárban, amiért nem vártam... és gyorsan vásároltam. Ha az nincs, meg a para, hogy már nem biztonságos a 7700K W10-zel, akkor lehet még mindig a 7700K-s rendszerem van.

Viszont 90K volt 2016-ban az 1060-as és elment 5 évvel később 102K-ért.

Szerk2: 2025-2026-ig szerintem én nem fogok újítani, de utána magam is újból PC-t akarok építeni. Addig remélem ennek az új, alaplap horrornak is vége lesz, mint a bányászatnak.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#139) GoodSpeed válasza Aprósólyom (#137) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Még valami... az informatikában mindig is nehéz volt jó döntést hozni komplett konfiguráció cserénél... nyáron uborkaszezon volt... de ősszel, télen jönnek az új CPU generációk, az új alaplapok friss chiplettel, akkor most ugye lehet várni a DDR5-ös alaplapokra, belengették, hogy lesz új ATX szabvány, tehát megveszed nyáron, aztán már 3 hónappal később szívod a fogod, hogy a francba, kicsivel drágábban - most speciel nem kicsivel - lenne egy újabb, időtállóbb, amely kisebb csíkszélességen készül, amely 3 hónappal később jelent meg, de cserébe 1 évvel tovább támogatott driveresen, új VGA generáció, amelynél már DLSS 3.0 van, vagy ugye 2018-ban sugárkövetés, ami már a legújabb akkori játékokban benne volt ... stb. stb...

ez volt régen.

Aztán jött a bányászláz, a chiphiány, és eltüntette a majd uborkaszezonban olcsón dolgot, cserébe vehettél egész évben drágán pl, a korábbi 7700K áráért egy 7500-at ... és ahelyett, hogy visszajönne a régivilág, ilyeneket mondanak, hogy végleg felejtsd el az olcsó VGA-t, a megfizethető áru OC-s alaplapot + CPU-t, cserébe ha ezeket megveszed, akkor 2x annyit fogyasztanak mint a régi OC-s konfig, és még vehetsz új PSU-t is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#140) Prymus X.


Prymus X.
tag

Ezek meg milyen árak?

(#141) Találtgyerek válasza Prymus X. (#140) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Darab árak. :DDD
Sajnos nem a hazai fizetésekhez alakították.

06-3o/9759I39

(#142) bartos96 válasza GoodSpeed (#139) üzenetére


bartos96
tag

Azt atx 3.0 miatt szerintem nem kell majd uj tap tuti lesz hozza atalakito. Itt HA is olyan aki pl brand gepekbe csinal tapkabelt. Fujitsunal pl a 12 voltot at is kell alakitani 11 re :W es az is megy.

(#143) Create. válasza bartos96 (#142) üzenetére


Create.
addikt

És a vezérlőt hova dugod a régi tápba? Mert az nincs a 2.0-án, ami a vga-nak adná a jelet, hogy milyen kábel van rádugva.

[ Szerkesztve ]

(#144) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Egy ilyen '1'-est elfogadnék én is a fizu elé. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#145) Tomassy00 válasza --HARDCORE-- (#144) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Egy 0-val mögötte jobban járnál :))

(#146) PuMbA válasza GoodSpeed (#138) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha az nincs, meg a para, hogy már nem biztonságos a 7700K W10-zel, akkor lehet még mindig a 7700K-s rendszerem van."

Ilyen para sose volt, hiszen a Windows 10 2025-ig támogatott biztonsági frissítésekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#147) Shkiz0 válasza Create. (#143) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez egy bullshit lesz, majd meglátod. Korábban már téma volt, hogy a Corsair is ad ki átalakítót, mert azt mondták fizikailag a tápok alkalmasak hozzá.
Hozzáteszem már csak azért is gondolom így mert a 3090TI-on is ilyen csati van, és minden probléma nélkül megy a jelenlegi tápokkal, mert ugye 3.0 táp még a fasorban sincs.
De valamit ki kellett találni, hogy vegyék az emberek az új tápokat is.

Ha lenne is bármi eltérés 3.0 vs 2.0 között az közel sem ilyen 5-10%-ok lesznek, hanem inkább ilyen 1-3% vagy még annyi sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#148) bartos96 válasza Create. (#143) üzenetére


bartos96
tag

Bocs osszekevertem az intel ujitasaval a 12vo val, de ahhoz meg adnak 30 x csatlakoztathato atalakitot 😂

(#149) Create. válasza Shkiz0 (#147) üzenetére


Create.
addikt

Nyílván egy 1000w-os atx2.0-nak is elvisz bármit. De akkor mi értelme annak a vezérlőnek, ami azt mutatná a kártyának, hogy milyen erősségű kábel van rádugva?

(#150) GoodSpeed válasza PuMbA (#146) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Akkor kicsit átfogalmazom. Két dolog van.
1. Talán a Windows 10 volt az első olyan Windows verzió a Vista óta ahol megtörténhetett az - ráadásul hardveres és szoftveres akadályozás + a biztonsági garancia megszűnésének belengetése mellett - amelyről elmondható, hogy a 2015-ös megjelenése utáni 1,5-2,5 évvel debütáló CPU-kkal nem tudtál átváltani úgy Windows 11-re, azaz a következő Windows főverzióra, hogy: ne rinyáljon, hogy ez a CPU nem támogatott (itt a nem hozzáértők már egyből fel is adták), illetve ne legyen belengetve, ha fel is települ, ők onnantól nem szavatolják hogy egyáltalán megkapod a Windows Update-et.
A Windows 10 2015-ben jelent meg azzal a bejelentéssel, hogy ez lesz az utolsó Windows... A Skylake 2016-os a KabyLake meg 2017-es és mind a kettő nem támogatott Windows 11-en.
2. A Windows 10-et ahhoz, hogy a Skylake, Kabylake, biztonságosak legyenek, tele kellett rakni lassító foltokkal, mert a foltok méretűkből adódóan nem voltak alkalmasak arra, hogy BIOS-ba implementálják. Amit lehetett BIOS-ba írni, azt beleírták, de a jelentős részét a Windows 10 hordozta, és azóta is hordozza. Többen felvetették, hogy mi lenne ha a Windows 10 csak az érintett CPU-k esetében alkalmazná ezeket a foltokat, nekik meglenne továbbra is a biztonság, a sebesség árán feláldozva, de a többieknek, akiket nem érint a biztonság is pipa és a sebesség is..
A válasz az volt, hogy akkor folyamatosan két vonalat kellene fejleszteni egy OS-en belül és mindig figyelni, hogy nehogy galiba legyen.
3. A Windows 11-nél azért ragaszkodnak a 8. genhez, mert abban már vannak jelentősebb szilicum színtű javítások is, meg valahol meg kellett húzni a határt, de így a lassító foltok, melyek főleg a HT miatt kerültek be, az új rendszerből már kikerülhettek. Tehát ott csak az a védelem van, amit a BIOS nyújt, ha valaki 7.gen, vagy annál öregebb CPU-ra teszi fel őket.
4. A gond az, hogy CPU sebezhetőségek mindig voltak - ennyire súlyosak, mint amik a 7. gent és elődjeit érintette rendkívül ritkák - most is vannak, csak még nem fedezték fel őket. Tehát benne van az a lehetőségek között, hogy megint lesz majd hasonló kaliberű, megint le kell majd szoftveresen kezelni és fojtani, aztán jöhet a Windows 12...

A 2000-es évek elején, amikor még nagyon kevesen csatlakoztak az Internetre, ez nem volt annyira gond. Most már mindenki fent lóg, eleinte a Windows Update sem frissítő keddként érkezett menetrendszerűen (9x éra). Viszont eltelt 20+ év...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.