Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zsohi


Zsohi
őstag

Képesek ennyire hülyének nézni az embereket az teljesen abszurd és a legdühítőbb az egészben, hogy mondvacsinált szinonimákkal srófolják fel az árakat. A VRM k****ra fölöslegesen túl van méretezve és akkor még rá van aggatva 2 kiló fém a tetejére is szintén teljesen feleslegesen, közben meg a kimeneteli oldalon meg megy a spórolás. Debug kijelző már lassan a középkategóriából is kimarad. Viszont van színes-szagos oled kijelző és rgb ami 2 hét múlva a szivárvány színeibe fog pompázni, mert az embernek az élettől is elmegy a kedve a csodálatos vezérlő softwarektől. Az armory cratetel konkrétan gyilkolni lehetne. Amúgy meg kíváncsian várom az EVGA miként árazza be a Z790-es lapjait, mert azok tetszenek. :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#52) Semplar válasza jozsef8 (#50) üzenetére


Semplar
őstag

Átlagfelhasználónak jó a konzol, de aki egy kicsit is szeret belepiszkálni a rendszerbe, az megmarad a PC -nél. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#53) GoodSpeed válasza #30604800 (#44) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

CoH3 lesz pl.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#54) Jacek válasza Csandi (#49) üzenetére


Jacek
veterán

Az a legkemenyebb versenyzo aki azt hiszi milyen jol lo banannal :DDD
Rakonfiguralok egy Q3-ra egy banant es nezzuk meg DM6-on mi tortenik :DD

[ Szerkesztve ]

(#55) Tatis


Tatis
csendes tag

Uhh, így reggel ez a hír többet ért mint egy dupla presszókávé! Rögtön elment az álom a szememről! Ezek szerint ha a Z-s lapok ennyibe fognak kerülni, akkor sanszos, hogy egy normálisabb B760-as lap is lesz vagy 80-100 ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#56) Fücsök007 válasza Tatis (#55) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nagyjából annyi lesz, de Z-s chipsetnél ennyire elhanyagolható fejlesztés még nem volt. :(((
Szerencsére Z690-es alaplapok gyakorlatilag ugyanezt tudják, csak jóval olcsóbban. :))
Sokaknál marad még az AM4-es platform. :D

[ Szerkesztve ]

(#57) Tatis válasza Fücsök007 (#56) üzenetére


Tatis
csendes tag

Hát igen, talán még anno a Z-270 chipset volt hasonlóan apró ugrás.
"Sokaknál marad még az AM4 platform"
Meg az LGA 1151v2, meg az 1200-as is. :K

(#58) #30604800 válasza Csandi (#49) üzenetére


#30604800
törölt tag

Naná, hogy aim assisttal. Amúgy imádom, hogy rajtam kívül mindenki úgy csinál, mintha valami esport isten lenne. :D

(#59) #72042496 válasza #30604800 (#58) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ők speciel azok, legalábbis játszottak versenyeken. :D

FPS-t, RTS-t én se tudok konzolon (ami számomra azt jelenti, hogy kanapéból kontrollerrel) játszani, ahogy autóversenyt se. Nálam az lett belőle, hogy ilyeneket nem játszom inkább, vagy csak ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#60) h-yle


h-yle
addikt

Semmi gond, a fizum, is 3x annyi lett az elmúlt években. Ja nem. :N

65k volt anno az x470 strix-f. igen az AMD ez meg intel, de komolyan. 3x (4x...) annyi egy z chipsetes lap... hagyjuk már...

Értem én, hogy meghalt a HEDT éljen a HEDT, csak fáj. :)

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#61) icp1970 válasza jozsef8 (#50) üzenetére


icp1970
senior tag

Teljesen egyet értek. Ilyen árak mellett egyértelműen konzol. Ami "pluszt" tud adni a gaming PC aszt hatalmas felárral kell megfizetni a konzolhoz képest.

(#62) GoodSpeed válasza Tatis (#57) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, ráadásul a Z170-A-ba belement (2018-2021 között használtam is benne) a 7700K, ami már a 270-eshez jött ki.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#63) komi77


komi77
senior tag

Te jó ég. Tegnap még az új Amd-s platform hasonló árai miatt szörnyűlködtem. Ma meg ezek... Mi a ... történik itt? Ezek tök jó cuccok de a belépőszint kerül kis túlzással annyiba mint pár éve a csúcs vagy csúcs közeli high-end motyók. A 600k-s alaplap árat meg nem is akarom minősíteni. Mindkét proci gyártó új platformján azt látom mintha nem akarnák eladni annyira jó lett :D . Inkább csak tesztben legyenek jó számok, legfeljebb senki nem veszi meg :C . Amd már így sem kerül a fa alá idén, jövőre meg Intel se - ha egyátalán lesz fa :) .

Szegény ember kézzel nőz.

(#64) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Üzent az Nvidia fejese: felejtsétek már el az olcsó videokártyákat! - PC World
Szerintem ugyanez megy alaplap, és CPU oldalon is. A bányász őrület egekbe emelte az árakat. Kipukkadt a lufi, most a bányászok elárasztják a piacot a kártyáikkal, és egyéb hardvereikkel. Így bent ragadhatott egy masszív készlet még az előző generációkból, amit el kell adni, de minden évben újat is kell a piacra dobni, mert ez a fejlődés menete. Így kitalálták, hogy az új legyen nagyon, nagyon drága, és akkor abból kevesebbet is kell gyártani, meg a raktárak is ürülnek kifele.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#65) ABorealis27


ABorealis27
csendes tag

A 128000-140000 forintos Prime Z790-P sor esetén már nevén sem nevezik az audió részleget a részletes adatoknál, annyira fapados. Mondjuk elég ránézni. A Realtek S1220A-s lapok 170000-nél kezdődnek. Röhej.

(#66) Tatis válasza GoodSpeed (#62) üzenetére


Tatis
csendes tag

Nálam is egy bios frissített Z-170-es Giga lapban megy a 7700K, és valószínűleg marad is még egy darabig ilyen elmeroggyant árak mellett.
komi77 Mi itt lent az alvégen már annak is örülünk, ha a kazánba lesz fa! :D

(#67) Találtgyerek válasza #30604800 (#44) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szimulátorozni például nem az igazi a konzol, ha normális FFB-t akarsz. Szerencsére ezek a játékok leginkább csak videokártyát igényelnek.

06-3o/9759I39

(#68) Shodan


Shodan
addikt

És a SATA csatikkal mi történt?!. Z690-enél még az alap modelleknél is azért ott van a 6db legtöbb helyen. Itt meg Z790-A is csak 4-et látok abból is 2 elforgatva. Úgy látszik már ez is extra....

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#69) csigabig válasza Recke (#24) üzenetére


csigabig
tag

:D :K

(#70) komi77 válasza Tatis (#66) üzenetére


komi77
senior tag

Szar ügy, de igaz. Nem akarom elvinni a "fa" irányába a hsz-t de teljesen egyet értek veled. Régóta téma a rendszer fejlesztés nálam. Nagy reményeim voltak a pirosak felé. Tegnap ott már kiderült, hogy számomra az esélytelen. Mára a kékekről is ez derült ki. Marad ami van, esetleg nem a legújabb gen-ekből mazsolázok valamit. Ott meg annyi a baj, hogy a forintunk gyengülése miatt egyre rosszabb árakat látni. Vagyis ha gyorsan nem cselekedek már lassan a régebbi - de nekem új - motyókról is lecsúszhatok. Csupa öngóll minden irányból. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#71) tasiadam válasza GoodSpeed (#64) üzenetére


tasiadam
veterán

az, hogy nem tudnak, vagy nem akarnak olcsó vga-t csinálni, 2 külön dolog. De egye fene, adják át az intelnek és az AMD-nek a szegmenst, majd ők nyerészkednek akkor ezen

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72) GoodSpeed válasza tasiadam (#71) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Most az van, hogy megfordult a trend. Nem a CPU-hoz veszel VGA-t, hanem fordítva.
Eddig az volt, hogy feleannyiba került pár éve egy Z170-A-s alaplap, mint a hozzávaló 6600K vagy 7700K CPU. Most meg az van, hogy előjönnek az ilyen 700K-s alaplapok, és akkor ezekhez melyik az a CPU amelyik 1,4 millióba kerül ? :D

Ár szerint csökkenő, de ezek szerver CPU-k! :

A VGA már nem gond, mert a 4090 az már 1 millió körül van, és olyat mondott az Nvidiás muksó, hogy a Cyberpunk 2077-et, ami 2 éves játék, 8K 60 FPS- sel tudja futtatni :D

.. és akkor még nem beszéltünk arról, hogy a DDR5-ös RAM mellé, meg bivaly, PSU :D Szóval egy új autó árát el lehet verni simán egy olyan konfigra, ami szinten nézve 6 évvel ezelőtt megvolt kevesebb mint feleennyiből.

A képlet egyszerű: ha a modell megállja a helyét, maradnak ezek az árak. Ha nem, és nem tudnak ilyen szintű termékeket előállítani profitorintáltan akkor majd gyengébb hardverek jönnek olcsóbban. Viszont ha beválik a recept - és itt a világ gazdagabbik boldogabb feléről van szó, miről másról - akkor jön a Heuréka érzés, hogy előbb miért nem jutott ez az eszükbe.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#73) Fücsök007 válasza GoodSpeed (#72) üzenetére


Fücsök007
őstag

Recesszió alatt ez nem szokott sikerülni, ráadásul a világ legtöbb országában árfolyamromlás is rátett az amúgy sem olcsó árazásra, továbbá a többség kivár legalább 1-2 évet.

(#74) koby11h válasza Fücsök007 (#73) üzenetére


koby11h
aktív tag

1-2 évet, vagy akár 3-4-et is ki lehet várni, de előbb utóbb cserélni kell. Itt is az lesz a kérdés, hogy ki bírja tovább, mi vagy a gyártók. Én most átálltam kommersz irodai laptopra és kivárok.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#75) GoodSpeed válasza Fücsök007 (#73) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, csak azok szívnak, akik még mindig Intel 6. genen vannak.. Azért váltottam októberben PC-ről laptopra, mert már nem bírtam tovább várni (oké MS bedobta a Windows 11-es dolgot is, azzal,hogy 8. gen alatt nincs Windows 11 hivatalos támogatással), akkor főleg a VGA árak voltak elborulva. Az is sok évig tartott mire a bányászatnak leáldozott. Most jön egy olyan gazdasági recesszió, ami szerintem még a bányászéveket is felülmúlhatja hosszában.
Az infláció felfele tolja az árakat természetesen, azoknak akiknek €-juk van is érzik, nálunk viszont, ahol még a Ft a fonttal, $-ral, €-val szemben is gyengül extra kihívás. Viszont mindezek mellett úgy látom, hogy a gyártók ugyanarra játszanak. Hogyan lehetnénk a pénzünknél kevesebb munkával? Ha kevesebbet gyártunk, és drágábban adjuk. Az, hogy ez működni fog e, nem idén dől el... Karácsonyi időszakban meg pláne őrület lesz...

Bányászat idején egyértelmű volt a képlet: a keresletet annyira megnövelték a bányászok, hogy a gyártók nem tudták kielégíteni az igényeket. Ott azért szöktek egekbe az árak. CPU-knál ott volt a chiphiány külön... én pl 75K-ért adtam el a 7700K-t, és 102 E-ért az 1060-ast...

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#76) Fücsök007 válasza GoodSpeed (#75) üzenetére


Fücsök007
őstag

Amennyire tudni lehet még USA-ban is a legnagyobb láncok sem számítanak jó őszi eladásokra ami az elektronikai cikkeket illeti, ott más okok miatt nem fognak erre sokat költeni, másrészt sokan konzolra vagy laptopra váltottak még ott is. A 3 nagy szereplő közül egyedül AMD tudja fenntartani a folyamatos eladást, mivel a chipletek nagyobb részét át tudják pakolni szerever procikba ha szükséges.

(#77) #12732928 válasza icp1970 (#61) üzenetére


#12732928
törölt tag

tudtommal bill+eger meg mindig nem elerheto a legtobb cimnel. igy felejtos.
ugy ereztem magam kontrollerrel, mintha lelennek szazalekolva. nem tartom kizartnak, (bar soha nem probaltam) hogy meg touchpaddel is jobban lehet loni. :))

(#78) drakeless


drakeless
csendes tag

Jó cikk! Az árak nem darabra értendők ugye ? :D Ezért az árért egy karton dobozt kérek 5 db alaplappal :D Legyen csere 3 év után ingyen :D

(#79) bteebi válasza 1dude (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Az a szomorú, hogy tényleg. :( Nem ma volt már ugyan, de még emlékszem rá, amikor egy 60 ezer Ft-os alaplap kifejezetten drágának számított.

Mondjuk szerintem nagy hülyeség egy alaplapra 100-150 ezernél többet kiadni. Nagyon elgurult a gyógyszer már a gyártóknál.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#80) Synthwave válasza Jacek (#54) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindig csak az a Campgrounds. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#81) koby11h válasza bteebi (#79) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem lehet sajnos így forintosítani, infláció, covid, háború - szóval a régi árak már felejthetők, de ami most van az meg kicsit túlzásnak tűnik.
Azt mondanám, hogy olyan 40-60%-át a proci árának (alsó-közép kategória) voltam eddig hajlandó alaplapért fizetni. Tehát pl. i3-12100 60-65k, ahhoz illenék egy alap 25-30k körüli H610-nek mondjuk (de van az már 37-40 is) és közepes lap pl. B660 mondjuk 40k-ért (de már az is 50--60k körül van) lennie.
De ez felejtős és így mi lesz, alap felszereltségű alaplap H710 lesz majd 55-65k?

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#82) tasiadam válasza koby11h (#81) üzenetére


tasiadam
veterán

Az sem lepne meg, ha nincs H710, hanem a H610 marad.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#83) #30604800 válasza Jacek (#54) üzenetére


#30604800
törölt tag

Tényleg egy 22 éves twitch shooter fogja bebizonyítani, hogy szar a konzol játszani?
Kemények vagytok, mint a gránit :)

(#84) Chibass


Chibass
tag

Dollárban is ennyire elmentek az árak, vagy csak a forint ilyen szar? :D

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#85) Csabis válasza Fücsök007 (#56) üzenetére


Csabis
aktív tag

Csak nehogy úgy járjon mint a Z370 a Z390 ellenében..
Hogy kijött az az ami nem volt rá, alkottak a kompatibilis UEFIT.. azt szépen hagyták lehalni..
Így jártam az Z370 I9 9900KF esete.. mert nem lehet használni rendesen..
Most az alaplap szívat mert hard reset indul rendes leállás után.
És erre az vol a válasz ..elem csere, meg hogy 2.4 szerinti a PSU..
Előbbi nem segített, utóbbi meg 2.52
Ha meghibernálva teszem ..indulás után 2~3 órával kb eldobja..

(#86) Synthwave válasza #30604800 (#83) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, csak te hiszed azt, hogy a konzolnak mindenki igényeit le kell fednie, ha már a tiédet lefedi.

De "twitch shooter"? Ezt is csak azok mondják rá, akiknek nem volt hozzá köze pub krumpli szint felett, tekintve, hogy high skill kőkemény agymunka egyedül is, csapatjátékban meg hatványozottan az. :))

Mindenesetre nem kell ahhoz Kvék (bármilyen belső nézetes haddelhaddal behelyettesíthető), hogy sírva fakadjak a kontrollertől a puttyogáshoz. Mert korábban már "megtanultam lőni", jelentsen az bármit is. ;)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87) -Skylake-


-Skylake-
addikt

itx lap 250k-ért. teljesen legitnek hangzik 300k-s mac mini mellett. azért kemény, hogy eljutottunk oda 2022-ben, hogy ha jó minőségű gépet akarsz vásárolni, már minden kategóriában az apple a legolcsóbb...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88) kwzatz válasza GoodSpeed (#75) üzenetére


kwzatz
őstag

"Az infláció felfele tolja az árakat természetesen, azoknak akiknek €-juk van is érzik, nálunk
viszont, ahol még a Ft a fonttal, $-ral, €-val szemben is gyengül extra kihívás. "

Az a "még a $-ral" az euró említése után nem stimmel. Majd nézz rá, a $-hoz képest minden gyengül, gyakorlatilag megerőszakolta az €-t az utóbbi fél évben. Nem meglepő mondjuk a "döntéshozók" elmúlt fél évben véghezvitt maximálisan retardált (vagy az európai átlagemberre nézve szándékosan ártó :U ) intézkedései után. És még nincs vége.

(#89) Találtgyerek válasza Synthwave (#80) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én divatos voltam. Nekem a ztn3tourney1 volt a kedvencem. :)

06-3o/9759I39

(#90) proci985 válasza bteebi (#79) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkoriban 160-180 volt az USD:HUF, es ugy tenyleg 350-400 USD koruli csucslapokrol beszeltunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#91) C64


C64
őstag

A pcie 5.0 m.2 nvme meg csak a maximus extreme lapon található meg. Pff... X670-en mindegyiken van 1-2-3 db belőle! 😉

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#92) proci985 válasza C64 (#91) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ami Maximus Extreme jol nez ki, csak az M2 driveokhoz nem lehet hozzaferni a GPU kiszedese nelkul.

epitett vizzel ez orom es boldogsag.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93) C64 válasza proci985 (#92) üzenetére


C64
őstag

Még egy ok, h ne költsek rá ~700 rugót :DDD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#94) jozsef8 válasza Semplar (#52) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Pontosan! Munkára egyébként nekem is marad a PC, de mellé már vettem egy Series S-t.

(#95) arabus válasza C64 (#91) üzenetére


arabus
addikt

Strix E. ;)

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#96) Semplar válasza kwzatz (#88) üzenetére


Semplar
őstag

Lehet az usákoknál rájöttek, hogy fogyóban van a pénznyomdafesték és inkább most begyűjtik a dollárt a világ minden tájáról. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#97) Jacek válasza Synthwave (#80) üzenetére


Jacek
veterán

CA jo volt kikapcsolodasnak :R

[ Szerkesztve ]

(#98) Jacek válasza Találtgyerek (#89) üzenetére


Jacek
veterán

1v1re imadtam, kiveve ha Victory vagy Death vert ott nullara :DDD :DDD

(#99) Jacek


Jacek
veterán

Dollar arfolyammal ugy alunk lassan hogy majd ki irjak hogy atvetelkori arfolyamon kell fizetni :DDD

(#100) proci985 válasza C64 (#93) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

latom am, hogy bearaztad az USD:HUF trajekciot :DDD

egyebkent viccen kivul, ez igy ennyiert kb szponzoralt OC es boutique builder felhasznalasra fog menni.

nulla maintainability, szoval system builderkent zsakutca, az ara meg csak a bonusz. cserebe gyorsan le lehet csupaszitani, mint valaha GPUknal a Matrix szeriat, amin szinten kb elsodleges volt a hutes gyors leszedhetosege.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.