Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KGellért


KGellért
Műholdas

Kinek volt ég ilyen félpentium szerű gépe? :D

(#2) Lenry


Lenry
félisten

azért én nem mondanám kevésbé sikeresnek sem a 2000-et, sem a 98-at, sőt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) KGellért válasza Lenry (#2) üzenetére


KGellért
Műholdas

Valahol láttam egy statisztikát és abban volt benne , hogy a 98 kevésbé volt elterjedt, mint a 95. A 2000-re már nem vonatkozik a kijelentés, csak a 95 és 98-ra.

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

A legelső gépünkön is win95 volt valami P1 es 1GB HDD-s csúcskonfig volt. Később kapott win98 at. Még internetünk is volt itt körül.

(#5) Raucher válasza Lenry (#2) üzenetére


Raucher
tag

A Windows 2000 nem a Windows 9x vonalba tartozott.
A Windows 98 szépreményű utódja, a Microsoft Windows Me (Millennium Edition) lett volna. De a Vista népszerűségi szintjére sem sikerült feltornáznia magát.

A Windows NT vonalat vitte tovább 2000. Eredetileg nem az asztali gépek operációs rendszerének szánták. De a Me bukását követő űrt, sikeresen töltötte ki.

Az évezred vége felé, mint egy villám, csapot a Microsoft vezetői egy felismerés. Teljesen felesleges különálló vonalon fejleszteni op.rendszert a fogyasztóknak és a professzionális felhasználók számára. Az x86 mellett már az x64 szele is elérkezett, ami jó ideig megduplázott fejlesztés képét vetítette előre.

A Windows 2000 alapjain elindulva ütötték össze az x86 XP-t. A 64 bites változat, leginkább átnevezéssel született, amit megspékeltek némi multimédiás összetevővel.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#6) Lenry válasza Raucher (#5) üzenetére


Lenry
félisten

tudom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"mennyi örömteli órát szereztek nekem,"
Jó neked. Ez egy ipari hulladék volt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) KGellért válasza Raucher (#5) üzenetére


KGellért
Műholdas

Én csak azért állítottam őket egy sorba, mert az elnevezésük a kiadásuk évét jelölte.

A Millenium nem hiába kapta A Windows Mistake Edition becenevet. :D

Vladi: Játékra egy 6 éves gyereknek simán megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#9) wetomi


wetomi
aktív tag

Rettenetes volt. Ennyi fagyásom és kékhalálom az életben nem volt még, mint a win 95 idején. Pedig már elég későn is kaptam az első gépem, már bőven a p2 korszakban.
Jó kis 486 dx2 80MHz-es Cyrix proci volt, valami noname negyedmegás videokártya, először 4, majd 32 mega ram és egy 420megás vinyóval. Iszonyatos volt.
A 3.11 és a win 98 is lényegesen jobb volt rajta.

Szóval nosztalgiának tényleg jó, de ebben az esetben az idő nem szépíti meg az emlékeket.

(#10) KGellért válasza wetomi (#9) üzenetére


KGellért
Műholdas

Kék halálokra én is emlékszem, de neked isa csk azt mondhatom, mint Vladi-nak: Mariora és hasonlókra tökéletes volt. :) Az utána következő gépemen már XP volt, tehát nincs összehasonlítási alapom a 98-al.

(#11) Mr X


Mr X
veterán

"Sokat játszodtam"

Ne haragudj, de ezt javítsd ki, mert marja az agyam. :D

(#12) wetomi válasza KGellért (#10) üzenetére


wetomi
aktív tag

Persze, arra jó, és főleg tanulni, mi micsoda, mit lehet törölni, mit nem :D Sokat tanultam akkor.

(#13) KGellért válasza Mr X (#11) üzenetére


KGellért
Műholdas

Igen is, Náci úr. :DDD Most, hogy belegondaltam, nem is tudom miért nem írtam startból helyesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.