Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HarleyCustom válasza Braddock (#48) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nna...még egy. Fényre jöttök?:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#52) HarleyCustom válasza Rinocerosz (#50) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

A hater-ek valahogy mindig elfelejtenek körbe nézni a saját házuk táján...inkább ott söprögetnènek.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#53) HarleyCustom válasza Roadhammer (#47) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Igazad van.:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#54) 2xar válasza .Szaki. (#13) üzenetére


2xar
tag

Kollégámnak egy ennél jelentősen rosszabb állapotú és kinézetű Swiftje van. Meg Iphone X-e...

(#52) Herreløse: Ha neked úgy könnyebb lenyelni a békát, ha mindenkit, aki nem fanatikus és elkötelezett rajongója az általad oly mélyen imádott márkának, "haternek" titulálsz, akkor lelked rajta. De ezzel csak magadat csapod be, meg a hozzád hasonló hívőket.

[ Szerkesztve ]

(#55) troviko


troviko
senior tag

Az IOS egy rettenetesen bekorlátozott, nagyon ostoba rendszer, nyilván nem azért, mert nem tudnának nyíltabbat csinálni, hanem mert ez az üzletpolitika. Minden tartozék arany áron van, kibúvó nincs, és minden úgy van kitalálva, hogy egy másik Apple cuccal jobb. Vagy alapból csak azzal működik.
A felhasználók nagy része abszolút ostoba, és a telefon tudásának nagyon kicsi részét használja csak, mondhatni az alapokat. Net, zene, kamera, közösségi média, játék. Nincs ez másképpen az android felhasználóknál sem, csak ezen igények bőven kielégíthetőek egy olcsóbb eszközzel is.
Ami ezeket a termékeket eladja, az egyfelől a tudat, hogy neked a "legjobb" vagy a "legdrágább" van, másfelől a státuszszimbólum mivolta. Még akkor is igaz ez, ha már 2-3-4 éve boldog boldogtalan vehet magának ilyen telefon. Bemész a szolgáltatódhoz, már egy kisebb csomagban is megkapsz egy alapabb (az Apple esetében ez régebbi) modellt havi 8-10 rugóért. Előfizetéssel együtt (ami amúgy is kell, ha kell) megvan havi 15K-ból, ami nem sokkal több, mint amit pl. TV+Net előfizura költ az ember. Egy fél tank benzin. 10 doboz cigi. 20 palack üdítő. Nem mondom, hogy mindenki megengedheti magának, de a legtöbb ember simán. Innentől kezdve csak az a kérdés, hogy jó-e az neki, ha sok pénzt fizet egy olyan zárt rendszerért, amiben nagyon meg van kötve a keze, és valamiért, amit fele, harmad áron megkapna, vagy mondjuk ha androidos vonalon mozogva ugyan azon pénzért lényegesen nagyobb funkcionalitást kapna.
Aki státuszszimbólumként veszi, az végtelenül ostoba, mert már régen nem azt jelenti, hogy sok pénzed van. Régen élt ez a torz kép az emberekben, és tényleg „menő” volt iPhone-t használni, ma már csak egy az illető a sok iPhone-os közül, ráadásul míg régen sokszor csodálatot váltott ki egy iPhone, ma már sokszor szánakoznak az emberen. „Még egy iSheep”, „itt egy divatmajom”… stb.
Ez persze nyilván szituáció és emberfüggő.
(Mondjuk az is igaz persze, hogy legalább kivált valamilyen reakciót, mert ha mondjuk egy csúcs Samsungot húzol elő, (vagy bármi mást), általában a kutyát nem érdekli).

Ami az árazást illeti, tényleg igaz, hogy egy autó árába kerül. 4-5 évvel ezelőtt még sokalltuk a 200-250K-s árat, és bár persze van infláció, és romlott a forint is, azért ma már inkább fél milla körül van egy csúcsmodell, amiért már valóban lehet autót kapni, nem is roncsot. De hogy ne csak ez az autó hasonlat menjen, mostanra drágábbak, mint egy lényegesen erősebb asztali PC, egy gamer laptop, de mondhatnám azt is, hogy 2-3-szor annyiba kerül, mint egy átlagos TV.
És főleg az iPhone-okra jellemző, hogy pont hardver az, ami nincs bennük. Az Apple által tervezett és bérgyártott procival olcsóbban jönnek ki, mint a piac csúcs procijai, a RAM az kb. fele annyi bennük, az OLED panelekre is csak akkor álltak át, mikor 1 darab OLED panelt már olcsóbban meg tudtak venni, mint egy jó minőségű TFT-t.
Plusz egy rakás technológiát spórolnak ki (jack dugó, SD kártya), az újakat meg csak akkor vezetik be, amikor a userek már nagyon nyüszögnek, vagy már nagyon olcsó. Lásd vezeték nélküli töltés, dual sim, több kamera, vízállóság, NFC, ezeket mind-mind 1-2 évvel a konkurencia után vezették be.

Összefoglalva, a piac legdrágább telefonjait árulják, a leginkább lenyomott gyártási költségekkel, kínai gyerek (és vagy kvázi rabszolga) munkával összerakva, kevés hardverrel, sokszor silány minőségű anyagokat felhasználva (meghajló alumínium, karcolódó kamu „zafír”, stb), de erős marketinggel megtoldva (pl. hamis biztonságérzetet adva a felhasználóknak).
Mindezt egy nagyon lekorlátozott, mondhatni szándékosan butított rendszerrel megtoldva. Ami mostanában még csak időtállónak és vagy kiemelkedően stabilnak sem nevezhető.
Aki ezt benyalja, arról megvan a véleményem. Egyébiránt váljék egészségére.

Tegyük hozzá, nyilván vannak előnyei is a rendszernek, de összességében több a hátulütője.
Tényleg csak az a torz kép adja el ilyen mennyiségben, amit a marketing csapatuk éjt nappallá téve etet.
Nem véletlen, hogy a legprofitábilisabb cégek egyike a világon. A mobil piacon termelődő haszon 80+%-uk az övék. Mit jelent ez? Hogy sokkal jobban megkaszálják a usereket, mint a többi cég.
És láthatóan megtehetik, márpedig a kapitalizmus alapszabálya, hogy ha lehet nyírni a birkát, akkor nyírni kell.

Régen persze valóban egyediek és piacvezetők voltak, de a piac már jó 5 éve beérte őket, azóta meg állva is hagyták az Applet, aki kullog a többiek mögött. És a fejlesztések hiányát áremeléssel kompenzálja.

Amúgy persze TÉNY, hogy az egész piac megtorpanni látszik technológiailag. Elértük a maximumot. És nem arról van szó, hogy nem lehet gyorsabb antennát vagy procit tenni egy telóba, vagy egy kicsit jobb kamerát. Mert azt lehet, de ettől az össze felhasználói élmény nem lesz számottevően jobb, hiszen ma már egy 100K-s középkategóriás telefon is szinte mindenre elég, amire az ember használni akarja. Tudásra már nincs különbség, maximum a tusás színvonalában. Mindegyik középkategóriás telefonban van már biometrikus azonosító, jó kamera, korrekt sebességű hardver, jó anyagfelhasználás, stb. Egyszerűen már annyi mindent beleraktak, hogy már nincs mit.

A PC-ként való használat (DEX) – lássuk be – tömegesen nem életszerű, VR bukott, most majd megpróbálják a hajtogatható telefonokat, de tartok tőle az ára miatt nem nagyon fog elterjedni egy ideig, és amúgy sem lesz akkora hozzáadott értéke, mint amit sokan várnak, vagy mit amekkora anno pont hogy az első iPhone-oknak és az azt követő okostelefonoknak volt.

Igazából szerintem ma igazán nagy újítást fizikailag lehetetlen megoldani. Majd ha lesz hologram kivetítő a telókban, vagy hasonló. Addig csak az lesz, ami eddig: egy kicsit több RAM, egy kicsit erősebb proci, jobb kamera, +1 szenzor, stb.
Nem tudom, hogy akik minden évben világmegváltó újdonságot várnak, azok még konkrétan mit hiányolnak egy telefonból. Jarvist a vasemberből, netán Cortanát?

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#56) Stabi83 válasza troviko (#55) üzenetére


Stabi83
senior tag

3.2.1. és jönnek az inkvizítorok akik a pokolra vetik a lelked.
Amúgy igazad van

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#57) Youri válasza troviko (#55) üzenetére


Youri
veterán

Minimum OFF. De inkább kuka ez a komment

RTX ON

(#58) hemaka válasza Youri (#57) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tok mindegy, ugy sem olvassa senki vegig. 😂

(#59) CsabaZz válasza Ricardo (#41) üzenetére


CsabaZz
tag

Jó, hát fogalma sincs szegény, magányos gyereknek a tényekről és a valóságról, csak a szívszerelem cégét védi akár az élete árán is. :)

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#60) Ádám16


Ádám16
addikt

Szerintem rohadt jól néznek ki az új iPhone-ok notch-csal is. Nem ez a gond, hanem az, hogy nem reszelnek semmit évek utan sem a külsőn, miközben más gyártók igen.
Lehetne kisebb a notch, kijelőbe épített ujjlenyomatolvasóval meg lehetne oldani. Lehetne a kamera sokkal jobban besüllyesztve, lehetne több szín, akárcsak a XR-nál, ...
Nem ezt várom a cégtől, miközben a kezdetektől nehezen változtatnak a külsőn, pedig mindig lehetne jobb.

[ Szerkesztve ]

(#61) joey04 válasza wolfman (#49) üzenetére


joey04
titán

Kérdés mi a power user? Aki folyamatosan nagy erőforrás igényű játékokat futtat? Vagy elég "csak" sokat használni a telefont? Mellesleg én továbbra is azért vagyok iOS-en, mert minden szebb, jobb, kényelmesebb számomra. ÉS a tulajok döntő többsége szintén ezért használja. Hiszen az Android alapvetően nagyobb szabadságot ad, több mindent "tud", szóval ha csak ez számítana, akkor mindenki azt használná. De nekem számít a "hogyan" is.

58: első sorig sikerült eljutni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) aprokaroka87 válasza joey04 (#61) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az a power user aki valamilyen szinten ért is az adott rendszerhez.

Adott esetben akár hibát el is tud hárítani.

(#63) joey04 válasza aprokaroka87 (#62) üzenetére


joey04
titán

Na mondjuk látod én pont nem akarnék ilyenekkel foglalkozni egy telefon kapcsán. Elmondom én mit várok el: designban legyen egység az appokban, legyen minden smooth, de annyira, hogy valóban minden folyamatot állítson le a rendszer a háttérben, ha azt érzékeli, hogy weblapon görgetek pl., és arra koncentráljon, hogy ne akadjon meg, ezen felül úgy akarom használni, hogy amikor megveszem, kiveszem a dobozból, bekapcsolom, használom, amikor jön frissítés azt jelezze nekem, frissítsen, és használhassam tovább. legyen "igénytelen", ne kelljen törődni vele. Nekem ezt csak az iPhone tudta eddig megadni, egyetlen androidos készülék sem. Én ezért használom :R

igen, tudom, més biztos "átélte" ezt droidos telefonnal is, rendben, elhiszem, én nem ezt tapasztaltam. :R .

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) aprokaroka87 válasza joey04 (#63) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A rendszerismerethez pl hozzátartozik az is hogy egy fájlkezelőben tudjon másolni, áthelyezni.
Vagy pl betud állítani a hivószámkijelzést kimenő hivás esetén.

Ha valaki csak facebookra vagy Játékra használ egy telefont, lehet hogy a két fentebb felsorolt dolog nem menne egyből, hiszen simán lehet hogy az user előtte sosem használta az adott részt.

Nyilván az lenne a jó ha okos lenne az okostelefon, de van hogy nem úgy van az.:)
Én ugye Androidot használok, ha mondjuk 1 hétig csak ios-t kellene használnom az első 3-4 napban tuti lenne pár k.anyját.
Tehát ios-ben nem vagyok power user jelenleg:D

(#65) Parallaxis válasza aprokaroka87 (#62) üzenetére


Parallaxis
addikt

És miért kéne érteni valakinek egy telefon rendszeréhez??
Te értesz a kocsid fedélzeti kompjúterének programozásához? Azt is rootolod, meg személyre szabod, vagy csak használod rendeltetése szerint?

De kérdés: ki a power user? Az aki hobbiból rootolgat meg bohóckodik a telefonjával és ettől többnek érzi magát, vagy az aki mondjuk filmet forgat vele, vagy díjnyertes képeket készít vele, de fingja nincs a rendszerről, sőt nem is érdekli?

[ Szerkesztve ]

(#66) aprokaroka87 válasza Parallaxis (#65) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Attól én miért érezzem magam többnek mert kitudom rootolni a telefonom?
Viszont ha a root segitségével megtudsz oldani egy olyan problémát amit mondjuk a rendszerben hagytak már benne, akkor tarthatod magad kicsivel többre.
Nem fontos a rendszerismeret, de a környezetemből tapasztalom hogy néha egy sima facebook app lefrissitése play store-ban is gondot okoz valakinek, vagy pl ő szeretne letőlteni a youtube-ról valamit, de pl letölti az adott videó 1080p változatát, miközben a telefonja meg csak 720p-t tud lejátszani.
Vagy amikor pl pl valahova 2x kell nyomni, már nem egyértelmű, még lehetne sorolni a dolgokat.

A profi videós pl valószinüleg tudja mi az felbontás, framerate, audio/video codec.

(#67) Rinocerosz válasza aprokaroka87 (#66) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Rootlgatásnak régen volt értelme, ma már azért olyan rendszer fut a telefonokon amikkel általában nincs baj. Aminek még értelmét látom az, hogy valami app miatt rootolni pl.: titanium backup mivel mai napig nem igazán lehet normálisan adatokat menteni androidon...(legalábbis tapasztalataim szerint) viszont ami jó, hogy már egyre több alkalmazásnak van valami mentési lehetősége.

Én mai napig androidot használok mert régen szerettem szórakozgatni vele meg érdekesnek találtam, hogy egy custom rommal/kernellel miket lehet ki hozni a telefonból. De ahogy öregszem egyre inkább kevésbé érdekelnek ezek a dolgok... és én is egy ideje szemezgetek az almás telefonokkal :)

Én jelenleg a telefonomat Zene hallgatásra(spotify),filmezésre,guitar tuna,1-2 közösségi app, játszani szeretek rajta szóval ez is fontos számomra,akkor ha épp akad cisco házikat meg csinálom rajta és meglepően jól működik :),fotózgatni, videót ritkán de azért használom akkor email,emlékeztető,naptár,felhő szolgáltatásokat,gps,youtube,akkor a routeremet szoktam még cseszegetni róla :D

Nagyjából ezeket használom de ebből nem tudom mi az amit Iphonon ne tudnék megcsinálni és ha ezek jobban futnak az almás telón akkor lehet érdemes azt használni. Persze az ára magasabb de végül is 3-4 évig simán lehet használni már telefonokat még androidosat is nem, hogy Iphone-t ami 5 évig ad frissítéseket.

Nekem ez a véleményem erről a dologról de lehet ezek után továbbra is androidos telót veszek de ennek ellenére elismerem az iphonokat. Ezt a zártabb rendszer dologgal én nem nagyon értek egyet.

[ Szerkesztve ]

(#68) joey04 válasza aprokaroka87 (#64) üzenetére


joey04
titán

Ez egy érdekes beszélgetés lenne, csak ugye ha megnézed, teljesen más volt az alapvető téma. De ez nem ellened szól, ez sokkal értelmesebb beszélgetés mint amilyen témát és stílust a kolléga megütött, csak megjegyeztem szimplán. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) daniel909


daniel909
addikt

szifon xs user vagyok de ennél több kell majd. a gyártók már idén bemutatják az összehajtható telefonokat, amit a jövőnek tartok, az lesz az izgalmas nem az iphone 11 :D

én ha lecserélem, biztosan kihajtható telefon lesz, csak kell pár év h kiforrjon a technologia. meglátjuk mit fog a Samsung, Xiaomi, Huawei villantani.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#70) troviko válasza Parallaxis (#65) üzenetére


troviko
senior tag

Ez mondjuk egy elég jó meglátás...

https://www.oldtech.hu/

(#71) NemMo válasza Rinocerosz (#67) üzenetére


NemMo
őstag

Szerintem a 4 év használat ellen szól az oled beégése, ami ha 1 éven túl következik be, akkor lesz vagy 100k kicseréltetni vagy még több.

(#72) Rinocerosz válasza NemMo (#71) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazad lehet....
De ez egy nagyon érdekes dolog mert van akinek pár hónap alatt be ég és van akinek nem.
Nekem még meg van az s4,s5 és nincs beégve az s5 azóta is mindennapi használatban van.Még az s2 is meg van de majd azt is le csekkolom.
De gondolom azért ezek az oled kijelzők is fejlődnek.
Szerencsére nekem még 1x sem égett be.

(#73) HarleyCustom válasza Rinocerosz (#67) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Van egy pár topik,ahol folyamatosan root-olgatják ROM-olgatják a telefonjaikat a gyerekek :D és állandóan szar nekik. Mit össze nem tudnak kínlódni,hogy ez nem jó,meg az nem jó,teljes törlés hátha megoldja...:D
Na ezeknek az unatkozó gyerekeknek,nincs más elfoglaltságuk csak a telefon basztatása...

Na egy iPhone erre nem alkalmas,ezért unalmas lehet mások számára,tehát szar.:D
Csak működik,stabil,teszi a dolgát,szóval uncsi.Emellett “sajnos” ki kell dugni az orrát az embernek a nagyvilágba,esetleg beszélgetni valakivel,vagy kapcsolatot létesíteni,nem lehet “kockulni”;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#74) NemMo válasza HarleyCustom (#73) üzenetére


NemMo
őstag

Azért akik rommolnak azok nagyon kis százaléka a felhasználóknak a legtöbben out of the box használják elégedetten. Csak androidon megvan a lehetőség romolásra is és sok minden másra még.

(#75) Rinocerosz válasza HarleyCustom (#73) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Meg van ennek a szépsége:) de én már rég felhagytam vele. Multkor utána nézegettem a dolognak de már lehet nem tudnám megcsinálni:D

Amit még mai napig szoktam csinálni az az, hogy ha mondjuk egy másik országban előbb jelenik meg egy android főverzió azt rá rakom:) de iPhone-on ilyet fölösleges csinálni mert elég gyorsan szoktak jönni a frissítések

(#76) aprokaroka87 válasza HarleyCustom (#73) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

.
Az én telefonom is rootolt, de olyan mint az időjárás:D

Ha belegázolok a "lelkivilágába" akkor van hogy csak újrainditásig szűnik meg a root jog, de van hogy komplett firmware újrarakás a megoldás.

Elég alacsonyan van az ingerküszöbe:)

(#77) HarleyCustom válasza aprokaroka87 (#76) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Anno régen,amikor megjelent az S2,utána S3...na én abban az időben ROM-olgattam a haverommal:D
XDA-ztunk,meg ilyenek...már akkor elegem lett a variálásból:D
Utána már hozzá nem nyúltam,mert ezek a főzött ROM-ok,mindig szarakodtak.A gyári meg mindig működött.
Arra jó volt ez az egész,hogy elbasszam rá az időm,kockuljak,de semmi másra.Szóval én is csináltam,de az még az okostelefonok legelején,amikor ez még újdonság volt.(előtte meg PC-ket raktam össze;])

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#78) joey04 válasza daniel909 (#69) üzenetére


joey04
titán

Igen, de látod te magad is említed, hogy kell még pár év, hogy kiforrjon. Addig nem csak fölösleges, de egyenesen rossz ötlet lenne, ha valami ekkora újdonsággal jönnének ki. Meg addig az is kiderül, hogy életképes-e, meg van-e rá igény. Sok ilyen volt manapság, amit forradalminak állítottak be, aztán kb, senkit nem érdekel. pl.: vr, 3d, vagy a laptopokban az érintőképernyő.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#79) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Szerettem volna XS-re cserélni a jelenlegi iPhone 7-esem, de mostmár kivárom a szeptembert hátha lesz valami nagy durranás az Apple-től. Bár kötve hiszem.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#80) #40359168 válasza troviko (#55) üzenetére


#40359168
törölt tag

Szép hosszú komment, amiben csak háromszor szerepel az “ostoba” szó, minősítgetésből jeles, leülhetsz. BTW valami félelmetes korlátoltságról árulkodik, amikor valaki leragad a mélymagyar rögvalóságnál és a tinédzserek roppant bonyolult világában, és még mindig képes státuszszimbólumként tekinteni egy almás nokiára. Gyenge hardver, béna rendszer? Mesélj még!

(#81) Viktor0610 válasza #40359168 (#80) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amlás nokia? :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#82) HarleyCustom válasza #40359168 (#80) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#84) #40359168 válasza Viktor0610 (#81) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ennyire veszem komolyan, hogy kinek milyen telefonja van.

(#85) Chevalier


Chevalier
tag

Ezt a hitvány elnevezést hogy Xs max meg Xs, lesz még esetleg Xrs?
Eddig exkluzivitása is volt annak hogy egy számból állt a megnevezése, milyen iphone od van, 6os, nem kellett magyarázni

einhorn az finkle

(#86) Youri válasza Chevalier (#85) üzenetére


Youri
veterán

Kimondva 10s az az Xs

RTX ON

(#88) henrik1 válasza #16514048 (#18) üzenetére


henrik1
tag

150.000 forintért vettél új autókat?

(#89) Remus389 válasza Parallaxis (#30) üzenetére


Remus389
veterán

A Samsung lyukasztgatós marhaságát meg hagyjuk, annál bármelyik notch-os elképzelés szebb.

A te szubjektív véleményedet soha ne állítsd be igazságnak.

Szerintem pedig undorító az Apple féle Notch egy prémiumnak csúfolt telefonnál, ennyi. Szerintem.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#90) confuser válasza Parallaxis (#30) üzenetére


confuser
senior tag

Azért van még néhány alternatív megoldás, amelyek alkalmasak FaceID-ra notch nélkül:

Popup kamera: Vivo Nex
Slider: Xiaomi Mi Mix 3
Dupla kijelző: Vivo Nex Dual Display

(#91) Stabi83 válasza confuser (#90) üzenetére


Stabi83
senior tag

De ezek Csínai dzsunga telefonok, nem Apple innováció!

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#92) nozs23 válasza confuser (#90) üzenetére


nozs23
addikt

Az alternatív megoldás nem jelenti azt, hogy jobb. Szerintem ezek közül egyik sem jó kivitelézés, a notch sem.

(#91) Stabi83

Ez így igaz sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#93) Döglött Róka válasza troviko (#55) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#94) HarleyCustom válasza Stabi83 (#91) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ahogy mondod.Helyes a bőgés...:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#95) .Szaki. válasza Stabi83 (#91) üzenetére


.Szaki.
addikt

Attól még, hogy kitaláltak innovatív dolgokat, még lehetnek dzsunka gyártók, a kettő nem zárja ki egymást. ;]

Na de a trollkodást félretéve valóban a kolléga által linkelt megoldások lehetséges alternatívák, de ha nem a kávamentességre keresünk megoldást, hanem a notch helyettesítésére, akkor akár a kameralukkal rendelkező kijelző is alkalmas, hiszen ha ez is takarható fekete értesítési sávval, akkor is sokkal több dolog férne oda ki, mint egy szenzorszigettel szerelt készüléken. Kiférne a BT, az ébresztő, az akku százalékos töltöttségi szintje, stb. A kameralukas hozzászólására egyébként csak azért nem reagáltam eddig, mert addig amíg nem látunk olyan telefont működés közben, amin ez a megoldás van, addig nem lehet rá azt mondani, hogy nem jó alternatíva. Ha nincs kitakarva, akkor biztosan én is ellene leszek és akkor egyet is fogok érteni vele.

Én személy szerint egyébként a pop-up kamera és kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasó párosra voksolnék, mint jó megoldás. Ezt viszont az Apple szinte biztosan nem fogja megcsinálni. Miután a Face ID-t azzal harangozták be, hogy sokkal biztonságosabb, mint a Touch ID, erősen kétlem, hogy visszahoznák az olvasót. Amennyiben viszont kizárólag Face ID van, az az Apple esetében elég szar ügy lenne egy pop-up megoldással, mert akkor minden egyes feloldásnál ki kéne jönnie a kamerának, ami ad1.: szerintem elég nagy terhelés lenne ahhoz, hogy idő előtt tönkremenjen; ad2.: jelentősen lassabb lenne a feloldás.

(#96) Parallaxis válasza confuser (#90) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tudod az Apple hosszabb távra készíti a készülékeit, nem véletlen, hogy 5-6 éves készüléket még szoftveresen támogatnak.
Egy mechanikai megoldás minden, csak nem időtálló (no meg az Apple nem csak egy kamerát rak a notch-ba, a FaceID meg nem fér el egy kis kiugró bizbaszba).

Szóval nincs használható megoldás egyelőre.
A valódi megoldás az lesz, mikor a kijelző mögé lehet majd elrejteni mindent és amikor szükséges, akkor ott azon a felületen átlátszóvá válik.

Az ilyen csúszkák, előugró bizbaszok, meg kilyukasztott kijelzők mind-mind hónaljszagú erőlködések.

(#97) Youri válasza Parallaxis (#96) üzenetére


Youri
veterán

Ne is erőlködj, ha az Apple állt volna elő ilyen megoldásokkal, akkor a notch lenne az isten az Aliexpress huszárok körében

RTX ON

(#98) Parallaxis válasza .Szaki. (#95) üzenetére


Parallaxis
addikt

a kameralukkal rendelkező kijelző is alkalmas, hiszen ha ez is takarható fekete értesítési sávval,

Nem igazán, mert lényegesen lejjebb van, így jóval vastagabb sáv kéne az eltakarásához.

A valódi röhej meg az amit állítólag a Samsung akar, hogy a kameralyukat a kamera ikonjával takarják el, ami fixen ott lesz lapozáskor is és csak az alkalmazások behívásakor tűnik el :D

mert addig amíg nem látunk olyan telefont működés közben, amin ez a megoldás van

Már két készülék is van ami ezt a megoldást használja.

(#99) .Szaki. válasza Parallaxis (#98) üzenetére


.Szaki.
addikt

Na igen, ez egy kérdés, hogy mennyire lesz lent az S10 és az S10+ esetében. Én azért megvárom és utána mondok véleményt. Hidd el, ha olyan lesz, amilyennek mondod, akkor egyet fogok érteni. :)

"Már két készülék is van ami ezt a megoldást használja."

Mely típusok ezek? Megnézek róla pár videót, kíváncsi vagyok.

(#100) joey04 válasza Parallaxis (#98) üzenetére


joey04
titán

A valódi röhej meg az amit állítólag a Samsung akar, hogy a kameralyukat a kamera ikonjával takarják el, ami fixen ott lesz lapozáskor is és csak az alkalmazások behívásakor tűnik el

Az az oppo hülyesége :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.