Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mkiss


Mkiss
csendes tag

Miota fogyasztanak tintat a lezernyomtatok?

(#2) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Ha már ilyen zöld, akkor képes arra, hogy PC-re fogadjon faxot? Persze a fax nyomtatása nélkül. És ha lehet, akkor kikapcsolt PC mellet memóriában tárolja a faxot, vagy ész nélkül kinyomtatja?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#3) Daywalker válasza Mkiss (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Port, festékport, tintaport, tonert csak nem fért ki a címben, de alakítottam rajta.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hogy fogyaszt kevesebb papírt egy nyomtató? Nem nyomtatok vele annyit?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Daywalker válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Olvasd el a hírt ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) #72042496 válasza z0d1AK (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez mondjuk benne van a cikkben. :)

(#7) Daywalker válasza _Oscar (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Tud PC-ről és PC-re faxolni. ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szóval agyon van hájpolva a duplex egység benne, amit gyorsgombra programoztak gyárilag. Szóval szoftveresen megkapta a nagyoktól az ízelítőt.
Jó, a fogyasztás lejjebb ment, ez örömteli.
Hogy van neki portól védő ajtaja, hát nem takarítanak?

z0d1AK: Kétoldalasra nyomtat default is akár. Attól függetlenül, mi van beállítva a Winben, vagy az Office-ban. Szóval képes arra, hogy egy pl minisztériumi pályázat sokoldalas kötött formátumú doksiját default elbarmolja csak azért, mert az egységnyi sugarú júzernek annyi nincs a füle között, hogy tudja, mi a különbség a rövid, vagy hosszú oldalak mentén történő két oldalas nyomtatásban a Wordben, vagy Acrobatban. Ez persze pocsékba ment két oldalas nyomatokat eredményez azt figyelembe véve, hogy megszakítani már nem lehet, mert a nyomi memóriájában van és kevesen tudják magabiztosan kezelni a menüjét. ;]

Jó a törekvés, csak hát ennyire automatizáltan nehéz bolondbiztosra csinálni.
Jut eszembe, a fedlap is lehetne duplexes, ha már annyira irodai igényeket akar kielégíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) atike


atike
nagyúr

Nem rossz. Egész jó áron. Azért a toner árára is kíváncsi lennék... :)

Szerk:
nem off topic, siettem... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) macilaci78 válasza atike (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A toner töltésének ára érdekel engem inkább. ;]
Na meg hogy mit bír a dob és a kopó alkatrészek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) Daywalker válasza macilaci78 (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

Mondjuk csodát biztos nem lehet várni tőle, mert az ára alapján sem éppen egy közép- nagyvállalai kategóriás cucc. Samsung tonereket meg általában megtöltik 5 ezerért, szerintem most sem lesz ez másként.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) lexandro


lexandro
tag

Azt gondolom igeretes elorelepes a dolog ha pl. osszevetem azzal, hogy micsoda nanolepesekben fejleszt featuret-t a tobbi ceg.

Robi

(#13) yanna


yanna
őstag

Az első mondatban a két gép nevét meg kellene cserélni, nem tartom valószínűnek, hogy a képek alatti név a helytelen... :U

(#14) osztraksajt válasza Daywalker (#11) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az újabbaknál már csak a chip kerül legalább annyiba. :W

Komolyan, én kiadnék 3x annyit is egy nyomtatóért szívesen, ha normális áron lehetne tonert venni bele, mert lassan az 5-6 Ft átlagos tonerköltség kezd flusztrálóvá válni. Sokszor a dobcsere még egy bónusz szokott lenni, mikor kiderül hogy 30-40K. Na akkor kerülnek fel az apróra az ilyen multi lézer gépek 10K-ért mert nem lehet rentábilisan üzemeltetni.

(#15) macilaci78 válasza Daywalker (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy Kyocera MFP1128 full duplexes A/4-es monochrome multifunkci van az irodában.
Van itt még egy színes HP ColorLasreJet 1312 is, de drága és irgalmatlanul lassú. De a memóriakártyaolvasója nagy fun hálózatban. :))
Egy Samsung SCX-4300 is, de az meg buta is rendesen.

A Kyocera isteni áldás ebben a mezőnyben, imádom. Minden megcsinál, csak épp nem színesben. Be van szépen állítva, minden irodai gép minden felhasználói fiókjára szkennelek, e-mailbe továbbítom, faxolgatok, ahogy akarok, fénymásol, miegymás.
Ritkán akad el papír, akkor is csak pár mozdulat a főegységeket kihajigálni belőle, majd vissza. Igaz, ez a ketyere többe is került.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) Srodney válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

jah mindegyik ugyanazt az a4est eszi meg,erre gondoltál,meg én is csak az a helyzet hogy nem így értették... :B :))

(#17) hunmyke válasza atike (#9) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Az 1500 oldalas 15k
A 2500 oldalas 17k
Mind a két nyomtatóba ezek a tonerek mennek.

Mi kb 2 hónapja ruháztunk be egy Samsung 3710ND-t (56 k-ért) számla/csekkes számla nyomtatáshoz, de nincs rá panaszunk, nyomatásnál nem olyan halk, mint mondják, viszont köpködi a papírt.:) Havonta 3000-3500 oldalt nyomtatunk vele.
10.000 oldalas toner 38k volt hozzá, de egy-egy oldalra elég kevés tintapor megy el mivel előrenyomtatott csekkekre nyomtatunk, így előreláthatólag többet is fog bírni a 10.000 oldalnál.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#18) epzon válasza osztraksajt (#14) üzenetére


epzon
őstag

helló

Epson M4000N lapköltség br 3ft alatt: toner ár
Kyocera fs 2020d lapköltség br 2,5ft: toner ár

eredeti kellékek, nulla probléma, mindenki számára elérhető

csak nem kell bedőlni a marketing cégeknek....

egyébként hálózatos nyomtatón jók ezek a direkt gombok, csak a hálózatos nyomtatónak pont az a lényege, hogy a nyomtató nem mellettem van, úgyhogy vagy rohanok, hogy még időben megnyomjam a gombot vagy hagyom a fenébe...

lehet tippelni melyik fog többször megtörténni

[ Szerkesztve ]

(#19) macilaci78 válasza Srodney (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, lapjára félbevágja. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.