Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nLali


nLali
senior tag

Na, ez már elég jó olvasási sebesség.Írás elmegy. "Apa kezdődik" :DDD

(#2) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha ezt a teljesítmény és megbízhatóságot tényleg tudják tartani, s nem horribilis áron jönnek ki, akkor hamarosan be fog köszönteni az ssd-k kora. (csak itt eszembe jut a viccbeli cégtábla: "A mi szolgáltatásaink: olcsók vagyunk, gyorsak vagyunk, megbízhatóak vagyunk. Ebből ön kettőt választhat" ... ).

(#3) simonzé


simonzé
addikt

Átlagban kétmillió óra két meghibásodás között??? 170MB/s-es írás?
WOW! Nem piskóta, de úgy vagyok vele mint az ufókkal: hiszem ha látom.

I don't fit in. I fit out.

(#4) .mf


.mf
veterán

Specifikációk jók, de az árakat még meglátjuk -- sok jóra nem számítok.
Remélem 20 vagy 40 GB-osak is lesznek, arányosan alacsonyabb áron.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) #72042496 válasza simonzé (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ufót már többen láttak! :D

Viszont reméljük, hogy hamarosan változni fog az arány. :)

(#6) Tüzi

Ha az Intel mondja... Akkor valszeg nagyjából úgy is lesz, ahogy mondja.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7) Ricco_hun válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Még biztosan nem fog beköszönteni az SSD-k kora, ugyanis 100%, hogy qrva drágák lesznek. Így az árából kifolyólag mindenki úgy lesz vele, hogy inkább megveszi a terás 7200 rpm-est. Az SSD-knek két dolgot kéne megvalósítaniuk: tárkapacitást növelni és ezzel egy időben radikálisan árat csökkenteni. Lássuk be, ezek nem ma lesznek.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#8) Bici


Bici
félisten

Engem a megbízhatóság érdekelne jobban. Majd meglássuk, hogy az a 2 milla órához milyen apróbetűs rész tartozik. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) lúzer válasza Bici (#8) üzenetére


lúzer
veterán

0 kelvin fok, faraday kalitka, svájci trezor mélyén

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez mind szép és jó, csak nincs olyan vastag a bukszám...

(#11) Tüzi válasza Ricco_hun (#7) üzenetére

Intelnek van akkora ereje, ha meg akarja csinálni, és ezzel azonnali piacvezetőnek előlépni, akkor meg fogja lépni. Utána a haszon meg visszahozza a beleölt pénzt. Lásd: MS meg az Xbox.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#12) BRinyo válasza simonzé (#3) üzenetére


BRinyo
aktív tag

12000db-ból heti 1 hibásodik meg... Vinyóknál 1 000 000 óra ez az érték - átlagosan. Lassan kíváncsi lennék a gyakorlati összehasonlításra...

(#13) orbano válasza Tüzi (#11) üzenetére


orbano
félisten

az MSnek az xboxon va nbevétele az eladott játékokból. az intelnek az SSD-re telepített programokból nincsen...

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) Chrys_


Chrys_
addikt

Alig több mint 2W a különbség. Az szerintem nem érdekel senkit (még laptop esetén sem), csak az írási sebesség és persze az ár. Ez utóbbi nem hiszem, hogy alacsony lesz, mivel a kapacitások is elég magasan vannak (a többi SSD-hez képest). Bár ne lenne igazam, de nem hiszem, hogy rövid időn belül tömegtermék lesz, hacsak a versenytársak (gondolok itt legfőképpen a Samsung-ra) nem lépnek.

(#15) shtml válasza Bici (#8) üzenetére


shtml
őstag

Napi 50GB írás, gondolom.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) Bici válasza shtml (#15) üzenetére


Bici
félisten

Ha jól számoltam, akkor így valamivel keevesebb, mint 10 évig bírja, ha 2milla órát számolok napi 50Gb írással.
Létezik oylan progi, amivel meg tudom mérni, hogy adott idő alatt mennyit ír vagy olvas a winyóm? Nem tudom, hogy ez az 50 giga menniyre reális. :F
Mondjuk HD videót nem lehet vele szerkeszteni az tuti. :D (másfél óra kb 750GB)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17) shtml válasza Bici (#16) üzenetére


shtml
őstag

Sajnos nem ismerek ilyen programot, de tényleg érdekes és tanulságos lenne elemezni a dolgot.

Egy másik topicban írta valaki, hogy a ő SSD-t használ intenzíven és a SMART adatok megadják a memóriacellák elhasználtsági fokát százalékban. Vagyis azt, hogy a garantált törlési/írási ciklusok hány százalékát "szenvedte" már el az adott SSD. Ez nem az, amire te gondoltál, de így szépen figyelemmel kísérhető az SSD élete.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) c41r0^ válasza Bici (#16) üzenetére


c41r0^
őstag

Hard Disk Sentinel / Teljesítmény fül (persze a Win-nel együtt célszerű a programot indítani, és akkor jól meg lehet becsülni az értékeket, persze az oprendszer betöltése közbeni I/O műveleteket így sem számolja). SMART-ban ez nem tárolódik HDDknél, ha jól tudom, de biztos lehetne olyan firmware-t írni, ami ezt számon tartja egy külön memórián a nyákra szerelve.

Én is várom már az SSD-ket, de még egy oldalról hiányos és hézagos a dolog: a vezető oprendszerekbe bele kéne integrálni egy olyan fájlrendszert, ami kíméli a flash alapú tárolókat. Ha jól tudom, most csak a virtuális memória kikapcsolásával lehet ezt elérni pl. Win XP alatt. Talán a Win7 már alapból támogatni fogja (meg elvileg addig már úgyis elavult lesz az NTFS Win alatt is), a Vistához meg kiadnak javítást, és ez időben talán pont egybeesik majd az SSD-k térhódításával. Linux alatt nem tudom, mi a helyzet, melyik fájlrendszer "SSD-barát", bár gondolom most előrébb jár a Linux ilyen téren (már csak abból kiindulva, hogy szeret mindent a memóriában tartani és az utolsó pillanatban vinyóra írni és keveset swappel, valamint Linuxba sokkal könnyebben integrálható egy új fájlrendszer és mintha hallottam volna olyat, hogy kifejezetten flash alapú tárolókhoz van már optimális fájlrendszer Linux alatt).

[ Szerkesztve ]

(#19) Bici válasza shtml (#17) üzenetére


Bici
félisten

Oké, ez pozitív, ha már megvan a kicsike, de én még a vásárlás elött szeretném eldönteni. Na, nem mostanában, hanem majd ha emberi árban lesz. Addig is tanulságos lehet, egy hosszabb ideig tartó megfigyelés a winyó használatáról.
Ha a WD tényleg megcsinálja a 20k rpm-es VelociRaptort - aminek az ára remélhetőleg az SSD-k miatt nem lesz horror - akkor ez a teszteredmény segíthet a döntésben.
Persze, mostanában egyik sem alternatíva, de nem árt elöre felkészülni.

mod: (#18) c41r0^: ok, köszi, megnézem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20) c41r0^ válasza Bici (#19) üzenetére


c41r0^
őstag

ill. még a Win-be épített Teljesítmény/Rendszermonitor modul a Felügyeleti eszközökben, csak ő mindig az aktuális értékeket mutatja, de logolásra is lehet bírni

tény, hogy a HD Sentinel egyszerűbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.