Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rakamaz


Rakamaz
tag

Ezek szerint ezentúl kikapcsolhatatlan lesz a telemetria, ez a "Experience Improvement Program"?

Egyébként sem emlékszem, hogy engedélyeztem volna a működését az aktuális driver telepítésekor. Már nagyon unom, hogy minden sz@ros cég a gépemen turkál és a szokásaimat adatbankokba gyűjti. Ha biztosan tudnám, hogy mindezt névtelenül, anonim módon tárolja, akkor nem érdekelne, de sajnos nem adnak okot a nagy bizalomra, ezért inkább csak feldühítenek a telemetriás baromságaikkal. Mikor lesz már vége ennek, s kapnak a pofájukba erős szabályozást?

(#2) Clorf válasza Rakamaz (#1) üzenetére


Clorf
tag

Nálam is ez volt, utána uninstalláltam csak az "experience" részt. Minden működik.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#3) Goblin12 válasza Rakamaz (#1) üzenetére


Goblin12
őstag

Vagy vegyél egy gépet csak gamelésre és semmi másra, bizonyos adatokat meg amúgy is már rég elvesztettél ha netre dugtad a géped. . .

(#4) core i7


core i7
addikt

Ez a CUDA 9.2 csak Pascalnak van vagy Keplerig összesnek?

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

És ha eddig sosem telepítettem a GF Experience-t, és ezután sem akarom?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) b. válasza AxBattler (#5) üzenetére


b.
félisten

Akkor nem teszed fel .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) core i7 válasza AxBattler (#5) üzenetére


core i7
addikt

Már megcsinálták telepítőbe szembetűnően ,hogy anélkül akarod vagy experiencel :K

(#8) shteer


shteer
titán

Hash jobb ezzel? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#9) Cs1csó válasza Rakamaz (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont, hogy telepítésnél jött egy ablak ahol be lehet jelölni hogy akarsz e vagy sem telemetriát küldeni, eddig ilyen nem is volt.

(#10) ledgeri


ledgeri
nagyúr

...akkor csak én nem értem hogy a képen melyik kerékre milyen erő hat... ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#11) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A hozzászólóknak:
Ez az Experience nem az az Experience ami magától beállítja a játékok grafikáját.
Ezt a Vezérlőpultban lehetett be-/kikapcsolni, és a telemetria egy bizonyos részéért felelt.

(#12) Duddi válasza ledgeri (#10) üzenetére


Duddi
aktív tag

Elvileg egy kanyarban csúsznak az autók (driftelnek) és ahhoz szerintem jól állnak a kerekek. Vagy nem értem mire gondoltál :)

(#13) Cassi válasza core i7 (#4) üzenetére


Cassi
senior tag

A CUDA runtime támogat mindent visszamenőleg is, de minden GPU-nak van egy "compute capability" verziója, az határozza meg, hogy hardveresen pontosan mire képes.

https://developer.nvidia.com/cuda-gpus

(#14) AxBattler válasza core i7 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Így csináltam eddig is. :K

(#11) FLATRONW
Jahogy... és akkor most hogyan tudom kikapcsolni?
Vagy akkor automatikusan a csökkentett módban fut a telemetria?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Bodz válasza AxBattler (#14) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nagyon egyszerűen pl ezzel.

(#16) AxBattler válasza Bodz (#15) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

F***m kivan az Nvidia-val! Míg az Intel meg az AMD folyamatosan gyorsítja a játékokat a driverupdatekkel, addig az nvidia mindig "csak" profilokat osztogat! :((( ;]
Az AMD lassan egy-egy cím esetében már annyit gyorsult, hogy már a játék futtatja a VGA-t, nem is fordítva. :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) AxBattler válasza .LnB (#17) üzenetére


AxBattler
félisten

Jab+, és a Radeon már nem is fogyasztja az áramot, hanem egyenesen termeli! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) .LnB válasza AxBattler (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Úgy bizony! mindezt abszolút 0°-os üzemi hőmérséklet mellett! ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20) Dtomka


Dtomka
veterán

(#19) .LnB
Ejj de hülyék* vagytok :C :D

Köszönöm, ezen a párbeszéden felnevettem

[ Szerkesztve ]

(#21) m0h0senator válasza FLATRONW (#11) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nekem ilyen menüpontom frissítés után nincs :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#22) FLATRONW válasza m0h0senator (#21) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ellett távolítva az új driverből, ahogy a hírben is írva van.

(#23) Cs1csó válasza .LnB (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

AZ a Celsius-skálán a −273.15° na elég hideg.

(#24) Cbox11


Cbox11
csendes tag

Egy kérdés:

Már egy jópár frissítéssel ezelőtt besz@rt a program nálam. A játékoknál az NVIDIA profilok nem jelennek meg. Sem a játék beállítási lehetőségének részletezője. Ott vannak a játékok a "könyvtárban". Próbálok képet mellékelni. Van valakinek valami javaslata?

[ Szerkesztve ]

(#25) Cs1csó válasza Cbox11 (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is volt már hasonló. Akkor jött elő amikor egymás után feldobtam minden játékot majd még az elindításul előtt rákattintottam a JÁTÉKOK KERESÉSE majd meg is találta de már nem akarta optimalizálni. Plusz kivettem a pipát ÚJONNAN HOZZÁADOTT JÁTÉKOK AUTOMATIKUS OPTIMALIZÁLÁSA opció elől.

Ezután nem tudta optimalizálni a játékok elindítása majd a gép egy-két restart után megjavult.

A jó sorrend:
Feltelepíted a játékot (ha van mentésed akkor visszamásolod stb. ) majd csinálsz egy gép restartot ezután elindítod a játékot - pár beállítást a játékon belül módosítasz játszol is egy kicsit - tényleg induljon el egy pálya stb. majd kilépsz a játékból és már optimalizált is lesz.

DE mivel nálad nem jó ezért DDU-s eltávolítás után újratelepítés majd ezután indítsd el a játékot a játékon belül állíts át pár grafikai beállítást - pl. vsyc on/off stb. majd lépj ki és optimalizálni fogja automatikusan.

(#26) b. válasza Cbox11 (#24) üzenetére


b.
félisten

nem támadásként, de eredeti a Windows?

.LnB ( #17) : Made my day Bro :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) Cs1csó válasza b. (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olyan - TECHNIKAI értelemben - hogy nem eredeti windows nincs. Letöltesz a MICROSOFT oldaláról egy windows 10 lemezképet amit feltelepítesz. Ez az első fázis. Tehát van egy eredeti Windows a gépeden. Most jön a következő fázis, az AKTIVÁLÁS.
ITT VAN KÉT LEHETŐSÉG:
- JOGTISZTÁN: beíroda kódod amit PÉNZÉRT vásároltál
- N E M jogtisztán : egy KMS szerver segítségével aktiválod INGYEN

EREDMÉNY? :
- az első esetben: jogtisztán használt windows 10
- a második eset: NEM jogtisztán használt windows 10

A WINDOWS 10 mindkét esetben WINDOWS 10 Ami megkülönbözteti a kettőt az használatához fűződő jogok összessége. AZ első esetben jogosult vagy támogatásra, és akár kártérítésre is amennyiben bizonyítottan a windows okozott kárt neked. A MÁSODIK esetben nem vagy jogosult támogatásra - support - és a windows használatból eredő kár CSAK IS TÉGED TERHEL, SŐT mivel a windows jogvédett tartalom melyet a nemzetközi jog és a magyar jog is véd ezért a jogosulatlan használat következményeit is viselned kell.

A lényeg hogy ne úgy hivatkozzunk pl. egy MS Toolkit-tel aktivált windowsra mint ha az valami hamisítvány valami kínában gyárott oprendszer lenne A KÜLÖNBSÉG A HASZNÁLATÁHOZ FŰZÖDÖ JOGOSULTSÁGOKBAN KERESENDŐ.

Azért írtam ezt a litániát mert sokan úgy dobálóznak ezekkel a NEM EREDETI és hasonló fogalmakkal mint ha valami eldugott titkos gyárban készülnének ezek ÁLL windows-ok.

Tény hogy a jogosulatlan használat mellet biztonsági kockázatok is felmerülnek de túl sokan használják világszerte ezeket az aktivátorokat ahhoz, hogy ha valami turpisság belé kerül az azonnal kiderüljön.

Jelenleg én most nem élek egyikkel sem mivel egy korábbi windows-ról frissített windows 10-em van és MS OFFICE-t sem használok - LibreOffice helyette -

[ Szerkesztve ]

(#28) b. válasza Cs1csó (#27) üzenetére


b.
félisten

szerintem ezt lezárhatjuk röviden azzal, hogy nézz be a COD WW2 topikba és rájöhetsz arra, hogy a nem eredeti Windows ( mert igen, az nem eredeti verzió,lopott, kalóz, bárhogy nevezhetjük, amit 30 nap után használsz,az általad leírt aktiválási mizéria kb kákán a csomót esete) verzió problémába ütközik a játékban és a GF experienceben. Hasonló bugokat hoz létre, mivel a vírusirtó és a maga a GFE is ellenőrzi mindig a frissítés állapotát és azt is, ha nem eredeti .Többek között ki szűri, ha nem töltöd le az eredetiséget ellenörző frissítéseket is. Erre jó példa az eredeti NOD 32 és és a tört Win 10 esete, ahol a NOD készségesen figyelmeztet arra, hogy a win nem eredeti és az aktivátort is deaktiválja.
szerencsére manapság már fillérekért beszerezhető egy Win 8 vagy 10 és 1 évre 3 gépre 9 rongyot fizetek a NOD ra. Szerintem ezek már nem tételek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) Prosector válasza m0h0senator (#21) üzenetére


Prosector
addikt

services.msc-ben elvileg ki lehet kapcsolni

(#30) s.bala31


s.bala31
őstag

Egyszer kipróbáltam ezt a Geforce Exp.-t, kb 20 perc után töröltem, nekem nem jött be az élmény. Még szerencse hogy ki lehet hagyni a telepítésnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Cbox11 válasza Cs1csó (#25) üzenetére


Cbox11
csendes tag

Köszönöm a segítséget, alkalmas időmben kipróbálom ezt a megoldást. No, nem mintha szoktam volna használni az optimalizációkat, csak pusztán a tény zavar, hogy nem működik.

(#32) macman507


macman507
aktív tag

"Ezenkívül az illesztőprogram tartalmazza a 9.17.0524-es verziójú PhysX drivert is."

Ez viszont nem újdonság, ez már a korábbi illesztőprogramban is benne volt.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#33) core i7 válasza macman507 (#32) üzenetére


core i7
addikt

Az eszközillesztő a 64 bites Windows 10, 8.1 és 7 operációs rendszerekre telepíthető, és a GeForce 600, 700, 900, 1000 és a Titan szériás termékekkel rendelkező felhasználók hasznosíthatják. Ezenkívül az illesztőprogram tartalmazza a 9.17.0524-es verziójú PhysX drivert is. A mobil GeForce-oknál a notebookgyártók döntésétől függ, hogy az adott gépre telepíthető-e a hivatalos meghajtó.

Ez a szöveg egy sablon szöveg. Az se újdonság ,hogy Win10 Win7 et vagy GTX 600 at támogatja Viszont eddig a szövegbe benne volt a GEFORCE GTX 400 500 is Tehát ha valami változna az ki kerül a sablon szövegből

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.