Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

a bibliabol a kep alatti hivatkozas:
judges 15:1-5,

[I]15:1 Lőn pedig néhány nap múlva, a búzaaratásnak idejében, meglátogatta Sámson az ő feleségét, egy kecskegödölyét [vivén] néki, és monda: Bemegyek az én feleségemhez a hálóházba. De nem hagyá őt bemenni az ő atyja.

15:2 És monda annak atyja: Azt gondoltam, hogy gyűlölve gyűlölöd őt, azért odaadtam őt a te társadnak; de hát vajjon húga nem szebb-é nálánál? Legyen ő helyette most az a tied.

15:3 És monda néki Sámson: Teljesen igazam lesz most a Filiszteusokkal szemben, ha kárt okozok nékik.

15:4 És elment Sámson, és összefogdosott háromszáz rókát, és csóvákat vévén, a [rókák] farkait egymáshoz kötözé, és egy-egy csóvát tett [minden] két [rókának] farka közé.

15:5 És meggyújtá tűzzel a csóvákat, és beeresztette azokat a Filiszteusok gabonájába, és felgyújtá a gabonakalangyákat, az álló vetéseket, a szőlőket és az olajfaerdőket[/I].

300 firefoxi mar kemeny lehet: D

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) Metalfan válasza Konflikt (#1) üzenetére


Metalfan
senior tag

jó, de azok párban rohangáltak, itt meg csak egy róka van :) Milyen szerencse, hogy a fejlesztők nem magyarok, így nem ismerik a róka kifejezés másik jelentését. Abból milyen logót találnának ki? :DDD

(#3) Integra


Integra
titán

disz íz veri importánt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) copin válasza Konflikt (#1) üzenetére


copin
őstag

A filiszteusok voltak Judea oslakosai?

(#5) WonderCSabo válasza copin (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Körülbelül mindkét nép egy időben telepedett le abban a régióban. (Kr. e. 13. sz.)

Sztem a logó jobb lett, viszont az picit zavar, h. a farok tök jól 3Désen rásimul a bolygóra, a test és a fej pedig 2Désen eláll tőle.

(#6) Lenry


Lenry
félisten

ahha.... most már legalább tudom, hogy a bolygó miért nem a Földet ábrázolja...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) kételkedem válasza Konflikt (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Köszönjük!
Így már az is tiszta, miről kapta a nevét.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8) VladimirR válasza Integra (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

disz iz dő mószt importántöszt

(#9) moonman válasza VladimirR (#8) üzenetére


moonman
titán

jóvanna, IE logót is átgyúrták már párszor.

(#10) VladimirR válasza moonman (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyre csunyabb is lett
meg amugy sem ertettem soha, minek valamit agyopndizajnolni, amit az ember ugyis 16x16 pixel-en lat leginkabb

[ Szerkesztve ]

(#11) Integra válasza VladimirR (#8) üzenetére


Integra
titán

ha ugyanilyen aprólékosan hegesztik a 3.5-öt, talán még érni is fog valamit.. :DDD

moonman: ráfért, bár kérdés, hogy érdemes volt e:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) student


student
őstag

ki nem sz.rja le hogy milyen az uj logo?

(#13) azbest válasza Konflikt (#1) üzenetére


azbest
félisten

15:5, hmm most már tudom honnan vették az ötletet a Postal készítői... bár ők macskákat használtak ;]

(#14) moonman válasza VladimirR (#10) üzenetére


moonman
titán

mér is lett egyre rondább :F IE5 IE6 IE7/IE8

"az ember ugyis 16x16 pixel-en lat leginkabb"
ne magadból indulj ki, egyeseknek még háttérképük is van. :P

[ Szerkesztve ]

(#15) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Legalább van min vitatkozni megint. A változatosság kedvéért most az ikonokról folyik a vita :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#16) oO7


oO7
őstag

de ez most miért hírértékű ? Tökéletesen jó helyen van egy ilyen "hír" a mozilla blogján.

(#17) Narxis válasza Inv1sus (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, egyesek még mindig ott tartanak, hogy a program fejlesztése nem is halad ha új dizájnt csinálnak.

oO7: miért is zavar ez téged? nem tudod kihagyni? én 4 éve olvasom PH!-t de valahogy sose éreztem késztetést arra, hogy olyan hírt olvassak ami nem érdekel, főleg azt nem tartottam fontosnak, hogy ezt még le is írjam, növelve a felesleges kommentek számát.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#18) oO7 válasza Narxis (#17) üzenetére


oO7
őstag

nem mondanám, hogy zavar... csak úgy mégis mit keres egy ilyen "hír" egy ilyen oldalon ? Mert ha valami összeszedettebb hír-ben amiben mondják, hogy mi lesz a 3.5-ben megemlítik, hogy "éééés lesz egy új logó is" akkor oké. De hogy csak ebből egy hírt csinálni... az ilyen szintű hírekre / hírfoszlányokra vannak a blogok. De nem a híroldalak.

(#19) dajkopali válasza oO7 (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
és még van több is... :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) Sanya válasza moonman (#14) üzenetére


Sanya
nagyúr

na azok az elvetemültek16x16-os böngészőikont háttérnek? :Y :)) :))

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) floatr


floatr
veterán

Javasolnám:

(#22) Lenry válasza floatr (#21) üzenetére


Lenry
félisten

erről ez jut eszembe
"Ha egy tömeggyilkos szalonképes, sőt, divatikon lehet, akkor bármelyik az lehet, nem?" :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) kymco válasza floatr (#21) üzenetére


kymco
veterán

Aha... szóval egy tömeggyilkos... hát ez is egy ötlet...

www.refujvaros.hu

(#24) kymco válasza copin (#4) üzenetére


kymco
veterán

Öt városállamban telepedtek le a zsidó honfoglalás alatt... Bár katonailag jóval az őslakosok előtt jártak a vas ismerete miatt is, de mégsem terjeszkedtek öt városállamnál tovább...
A babiloni birodalom aztán betett nekik is....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#25) Konflikt válasza Metalfan (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

#2 @Metalfan: 2 roka nem fert volna mar ki biztos. meg h festene mar?: D

#4 @copin: remek kerdes, nade lasd. #24

#7 @kételkedem: igazan nincsmit, ennyit meger a tortenet

#13 @azbest: naja, ocsemnel mintha lattam volna ezt a beteg gamat: )

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26) Degeczi válasza Konflikt (#1) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"300 firefoxi mar kemeny lehet"

valóban: erős, kb. 2 nagyságrendű költői túlzás lehet...

ha 30 rókát írnának, akkor is nehéz elképzelni, mennyi idő alatt fogna be annyit és pl. milyen szállítóeszközzel vinné szerencsétlen párákat az esztelen állatkínzás bűncselekményének helyszínére egyedül...

(#27) kymco válasza Degeczi (#26) üzenetére


kymco
veterán

Érdekes Sámson története, és az ezt tartalmazó bírák könyve. Egyrészt olvasunk ilyesfajta meseszerű történeteket, másrészt pedig a "mesehősök" jelleme egyáltalán nem idealizált... sőt valójában eléggé naturális helyenként. Bemutatja Sámsont, mint esendő, rossz és jó döntéseket hozó, a sikereket elérő, ugyanakkor banális dolgokon elbukó embert.
Ez eléggé reális ábrázolás. Ezek után én óvatosabban fogalmaznék a költői túlzás kapcsán...

Szvsz a rókás történet sem erősíti Sámson jelleméről kialakítandó pozitív példaképet mindamellett, hogy a Biblia elég pozitív szereplője...

www.refujvaros.hu

(#28) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

[OFF]Ez is tovább fejleszthetnék:

:D :D :D ;]
[/OFF]

Nekem tetszik az új ikon koncepció egyébbként. :)

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#29) Apollyon válasza moonman (#14) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazság szerint én a kompaktabb dolgokat szeretem és ezek közül bizony az 5-ös verzió tetszik nekem a legjobban.

Ezeknek a dizájnoknak általában az a legnagyobb ütőkártyájuk hogy üveghatást keltenek azt kész [itt most nem (csak) az IE logójára gondolok].

Ez FF logó meg nem tudom, hát dolgozzanak rajta. Ki lehetne találni mást is, unalmas már ez a róka a gömb körül.
Amúgy leszarom milyen logója van, a lényeg hogy gyors legyen a böngésző és használható stb.

Amúgy lesz mire gyúrni a 3.5-re, mert a 2-es verziójú FF még gyorsabb mint a 3-as ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) TeeJay válasza Rez_Grof (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

őt is meg lehetne újítani :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) VladimirR válasza TeeJay (#30) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem ez a kedenc bugroka logom
ezt valamivel nehezebb lehetett ossze fotosoppolni, mint amit te linkelsz

[ Szerkesztve ]

(#32) Degeczi válasza kymco (#27) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem igazán tudok egyetérteni, szerintem teljesen irreális Sámson alakja, különösen a leghíresebb történetével, ahol nem bízik az asszonyban ezért próbára teszi, 3x is megbizonyosodik róla, h az elárulja, az életére tör, negyedszerre mégis mindent bevall - hát ez a rókásnál is gyengébb történet, teljesen hihetetlen...

(#33) Ichigomi


Ichigomi
csendes tag

Hy mindenkinek nem tudom mi a baja egyeseknek az új Firefox logo-val nekem bejön.Mért, ha egy sz*r darab lenne akk szerintem sokan meggondolnák h használják-e. amm meg az IE logo jobb??? vagy az Opera?

(#34) kymco válasza Degeczi (#32) üzenetére


kymco
veterán

A történet vezetése dramaturgiailag nem teljesen átgondolt, vsz azért, mert nem ez volt a szándéka a lejegyzőnek. De őszintén, te nem ismersz senkit a környezetedben, vagy nem hallottál olyan emberről, akit a napnál is világosabban is megvezetett a párja, de mivel szerelmes volt, vakon és bambán hagyta magát?

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.