Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:56:57

LOGOUT.hu

[Re:] Készül a Lenovo P780

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Hopkins_001 válasza outsiders (#350) üzenetére


Hopkins_001
tag

Én két hete vettem minidealről mégis pixelhibás. Akkor,hogy is van ez ?
Egy fekete háttérnél nézd már meg te is légyszíves.
Tudom nem fekete képet bámul az ember,de vannak sötét alkalmazások ahol felbukkanhat...

(#352) tonyrulez válasza vadkörte (#348) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezeket hol tudom beállítani? Teljesen más a menürendszer mint amihez hozzászoktam, én ezeket nem találtam. Egy működő conf fájlt honnan szerezhetnék be és tehetnék a helyére? Elnézést a láma kérdésekért, de eddigi telefonjaimon csak benyomtam a GPS-t oszt' működött.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#353) vadkörte válasza Hopkins_001 (#349) üzenetére


vadkörte
addikt

Dead pixel vs stuck pixel:
A dead pixel nem működő, döglött pixel, állandóan fekete. A stuck pixelnek valamelyik subpixele "ég be", így az állandóan világít. Fekete háttérnél lehet a legkönnyebben észrevenni.
A topikot, majd átfutom, konkrétumot még nem nagyon tudok kérdezni. Csupán tájékozódok, mielőtt eldöntöm mire verek el 50-60E-t. (volt már fémházas okostelefonom, a tapintás, hmmm... más :DDD )

(#352) tonyrulez :
Gondolom a helyhozzáférésnél. Ha megnyugtat nekem sincs (még) ilyenek, csak mezei CM10.1-es Ace.
Ha nem specifikus a conf file, innen le tudod tölteni az enyémet.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#354) tlac válasza Hopkins_001 (#351) üzenetére


tlac
nagyúr

a világító pixel azért elég feltűnő
eddig azt gondoltam, hogy csak fel van fújva a hiba, de ha ez szériahiba, akkor biztos nem veszek ilyen telefont...

megfordítom a kérdést, kinek nincs semmilyen pixelhiba a telefonján?

(#355) Hopkins_001 válasza tlac (#354) üzenetére


Hopkins_001
tag

Nem tudom,hogy van ez,de minden telómon eddig pixel hibás volt,mind ips,szerintem ez egy gyermekbetegsége az ips paneleknek.
Van aki észreveszi,van aki nem,vagy egyáltalán nem keresi.
Nekem pl az a első dolgom,hogy megnézzem,hogy hamar megemésszem ezt a traumát :D
Ezen szerintem csak a full hd segíthet ahol,olyan sűrű a pixel,hogy már nem lehet észrevenni,ha 1-2 bedöglik.

(#356) vadkörte válasza Hopkins_001 (#355) üzenetére


vadkörte
addikt

Nálam 320 x 240, vagyis 76 800 db pixel vigyorog a kijelzőn. Lehet, hogy akad közöttük hibás, de leginkább használom a telefont és nem lesem a kijelzőt pixelkukkoló üzemmódra kapcsolva.
Ha akad pár is, nem érdekel, a felhasználást nem befolyásolja.

Üdv. V. Körte

(#357) tlac válasza Hopkins_001 (#355) üzenetére


tlac
nagyúr

a zte v970-emen nincs, az is elvileg ips

(#356) vadkörte:

ha olvasok rajta, akkor zavaró tud lenni, mikor odarondít egy pötty

(#358) Casoli válasza vadkörte (#356) üzenetére


Casoli
őstag

Ha már pixelhiba kérdés, enyémen is van. Mikor megérkezett, már akkor megnéztem, tök fekete képen lehetett látni azt hiszem kettő világító sub pixelt. Viszont ez annyira nem észrevehető, hogy szó szerint "mikroszkóppal" kell keresni :D Hasonló felbontású táblagépem volt 7" méretben és volt lehetőségem válogatni, mivel boltban dolgozom. Öt táblagépből mind az öt subpixelhibás volt. HD felbontás és IPS. Ott se nagyon érdekelt, mert használat közben nem látszódott.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#359) Casoli válasza tlac (#357) üzenetére


Casoli
őstag

Érdekesen olvasol, fekete háttérrel fehér betűket? :Y Fehéren pedig egy subpixel hiba nem világíthat, mert azt már pixel hibának minősül. Egy subpixel 5" HD felbontásnál meg egyszerűen már nem is látható.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#360) tlac válasza Casoli (#359) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, bár előfordulnak ilyen weblapok, ki is folyik a szemem ilyenkor
nyilván van több fajta pixelhiba, aztán azon múlik, hogy milyen háttér mellett zavaró

(#361) Casoli válasza tlac (#357) üzenetére


Casoli
őstag

Ez a ZTE sokkal kisebb felbontású, mint a P780. Jó hogy nincsen rajta pixelhiba.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#362) tlac válasza Casoli (#361) üzenetére


tlac
nagyúr

a kijelző is kisebb, így a pixelsűrűség csak kb 13%-kal kevesebb a lenovo-hoz képest

(#363) tolvaj! válasza tlac (#357) üzenetére


tolvaj!
őstag

Kicsimnek thl w 100 -at vettem, qhd 4,5"-on. Ips és makulátlan, pedig jóval kisebb név mint a lenovo. Bár lehet pont ezért figyelnek annyira, mert meg akarnak kapaszkodni és ha már az elején hibásakat adnak ki nagyon hamar eltűnnek...

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#364) tonyrulez válasza vadkörte (#353) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi, megtaláltam. Kissé összezavart, hogy a GPS mellett csak egy pipa volt, gondoltam csak be-ki kapcsolni lehet, de úgy látszik itt-ott rá is lehet nyomni. A conf fájlt most nem buzerálom, megnézem így fog-e működni.

4 8 15 16 23 42

(#365) outsiders válasza Hopkins_001 (#351) üzenetére


outsiders
aktív tag

Képzeld, én is meg szoktam nézni, van-e halott pixel, ezen nincs egy szem se.... :N

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#366) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Ugye ez nem azt jelenit amire gondolok?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#367) vadkörte válasza CivicEsi (#366) üzenetére


vadkörte
addikt

Hááááát. Pedig úgy néz ki...

Üdv. V. Körte

(#368) outsiders válasza CivicEsi (#366) üzenetére


outsiders
aktív tag

Érdekes hogy előbb raktárba teszik és utána kérik be a papírokat..... Ez bizony áfa plusz vám lesz. Nekem amikor 265 dollár volt a mobil 17k-ba fájt a dolog.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#369) chab7 válasza CivicEsi (#323) üzenetére


chab7
addikt

Kellett neked érdeklődni és felhívni rá a figyelmet, hogy vársz valamit. Ilyenkor lapítani kell és várni hátha egyszer csak csenget a postás.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#370) vadkörte


vadkörte
addikt

Nem akarok belepofázni, de azzal remélem tisztában vagytok, hogy ezeket a szakmai fórumokat nem csak MI látogat(hat)juk. A zöldkabátos nemszeretjük bácsik ugyanúgy olvasgat(hat)ják őket és biztos vagyok benne, hogy meg is teszik.
Ugye, nem szeretné gondolom egyikünk sem, hogy ezek a kicsi és hátul lévő ajtócskák bezáródjanak előttünk.
Csak tudnám mi a halál fa...nak kell kibeszélni a nyílt fórumokon, hogyan lehet elkerülni a pluszköltségeket, amikor ott a pü.?
Az, hogy mások is tudomást szerezhessenek róla, nem elég nyomós indok.

Ne értsetek félre, nem akarok vitát indítani, sem off-olni, vagy flémelni a topikot, csak kicsit hangosabban találtam gondolkodni...

Üdv. V. Körte

(#371) somasz


somasz
addikt

tetszik a telefon az eddig olvasottak alapján!
kérdezném, hogy fényben mennyire jól olvasható a kijelző?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#372) CivicEsi válasza chab7 (#369) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Szerintem kevésbé az, mint inkább a véletlen miatt kell vámot fizetnem.
Nem tudom elképzelni, hogy egy telefonos kisasszony aki napi ~200 hívást fogad, majd szól a zöld kabátos kollégáknak, hogy te figyu van itt ez a hülye gyerek aki érdeklődött eme csomag iránt, vámoljátok már meg!

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#373) Casoli válasza CivicEsi (#372) üzenetére


Casoli
őstag

Ezek szerint érdeklődtél telefonon? Ha igen, akkor legyél biztos benne, hogy ezért szedték ki a tömegből. :W

Egyébként tényleg lapítani kell... Posta is jól tudja, ha három gumióvszert rendelek, akkor nem fogom őket telefonon zaklatni. Valamiből fent kell tartani a telefonos ügyfélszolgálatot :D

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#374) okmaci


okmaci
csendes tag

Az én P780-am is a Postaimport raktárban kötött ki pénteken, pedig én lapítottam és szorítottam... :(

(#375) Casoli válasza okmaci (#374) üzenetére


Casoli
őstag

Akkor szívás. Lehet figyelik honnan lett feladva, és így tudják mi van benne... :(

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#376) tolvaj! válasza Casoli (#373) üzenetére


tolvaj!
őstag

Kussoltam és mégis bekérték a számlát pénteken.... most rászálltak a mini+sg kombóra.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#377) CivicEsi válasza outsiders (#368) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

És had kérdettem meg, mennyi idő volt plusszba, a vámkezelés?

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#378) outsiders válasza CivicEsi (#377) üzenetére


outsiders
aktív tag

Augusztus huszadika előtti pénteken kaptam meg a levelet, még aznap beküldtem az anyagokat pénteken, és szerdán, 21-én meg is kaptam a mobilt. Ez 5 nap, úgy h hosszú hétvége, állami ünnep meg minden hóbelebanc volt.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#379) tonyrulez


tonyrulez
őstag

A GPS megjavult, igaz felhős időben jócskán kell neki idő, mire fixálja magát.

4 8 15 16 23 42

(#380) somasz válasza somasz (#371) üzenetére


somasz
addikt

továbbra is fennáll a kérdésem:
napos időben mennyire olvasható jól a kijelző?

automatikus fényerő állítás mennyire muzsikál jól?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#381) gilimbgalamb válasza somasz (#380) üzenetére


gilimbgalamb
tag

Tűző napsütésben nekem vannak bajaim a kijelző olvasásával, de ezt a speciális helyzetet leszámítva, tökéletes. Az automata fényerő egy kicsi lassúcska szerintem, a defy+-om gyorsabb volt, de azt is hozzá kell tenni h az buherálva volt ha kell ha nem. Összességében teljesen rendben van a teló!!!

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#382) somasz válasza gilimbgalamb (#381) üzenetére


somasz
addikt

Vacilálok a G4 meg e között, a V970-esemnél kéne jobb fényerő napsütésben...
G4-nél meg a GPS problémás, azt olvastam, hogy ennél rendben van.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#383) gilimbgalamb válasza somasz (#382) üzenetére


gilimbgalamb
tag

Nekem ezt megelőzően egy P770-em volt, ott annyi volt a gondom, hogy volt majd 10 perc mire talált műholdat. A Mobileuncle Tools-sal ha b*szogattam akkor ment. Tehát türelem kellett hozzá!

Ennél már nincs ilyen problémám 1-2 perc és van stabilan jel. Ha sűrűbben használom navigálásra egy adott nap akkor 10-20 mp.

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

(#384) polo5


polo5
tag

Hello!

Néztem egy telefont az etotalk oldalán az ára 165 dollár lenne!
Ha ezt rendelném meg akkor erre is kellene vámot áfát fizetni?
De akkor a vámosok kinyitják a csomagot , mert különben nem tudnák hogy mi van benne nem ?

(#385) vadkörte


vadkörte
addikt

Ennyi erővel a NAV-nak is írhatnátok... :W

Üdv. V. Körte

(#386) KTU válasza vadkörte (#385) üzenetére


KTU
addikt

Hagyd, saját magátok senkit nem lehet megvédeni.
Tudom másnak is rontja a helyzetét,
nem tudsz mit tenni.
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#387) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az összes hívásidőt hol lehet megnézni?

4 8 15 16 23 42

(#388) Zolton


Zolton
csendes tag

Sziasztok!

Eléggé megtetszett ez a kütyü, így kérdezném a tulajoktól, hogy mik az eddigi tapasztalatok vele?
Pl, a borítás karcolódik-e v látszik-e rajta valami, "gyári" Rom jó-e vagy érdemes-e lecserélni egyből másra, működik-e minden rajta..stb

előre is köszi! :)

(#389) CivicEsi


CivicEsi
aktív tag

Nekem megérkezett a készülék tegnap, van pár dolog ami tarkítja a boldogságomat:

- Csengőhang kiválasztásnál egy halom olyan hang szerepel a listában, amit Kanjikkal van kiírva, és nem "emberi" nyelven.

-Personal hotspot aktiválásánál kapok egy ilyen hibát: KATT

A készülék egyébként ( a fentieket kivéve ) eddig az alig 1 nap használat alatt jól vizsgázott.

[ Szerkesztve ]

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#390) szpali válasza CivicEsi (#389) üzenetére


szpali
addikt

-Personal hotspot aktiválásánál kapok egy ilyen hibát: KATT

próbálj meg egy factory resetet

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#391) KTU


KTU
addikt

Mobilnet sebességre mire képes a telefon?
Kíváncsi lennék több tesztre is :U

Tudom attól függ, hogy hol, milyen hálózaton, mikor, stb.
Akinek van rá lehetősége, viszonylag ideális körülmények közt mérje.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#392) CivicEsi válasza KTU (#391) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Nekem a wetendnél az irodában csücsülve T-mobileos kártyán ennyi.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#393) KTU válasza CivicEsi (#392) üzenetére


KTU
addikt

Ez jó!!
:K

Némely kínai csoda csak 2Mbps-ot tud max.

Köszönöm

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#394) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Hívásrögzítés eddigi telefonjaimon nem akart működni, de ezen végre igen, mégpedig az ingyenes Call Recorder.

(#389) CivicEsi: Personal hotspotra és még egy-két funkcióra nekem is kifagy a beállítások. Én factory resetet már nem csinálnék emiatt, de ki tudja, lehet hogy működne.

4 8 15 16 23 42

(#395) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#396) somasz


somasz
addikt

Milyen tokot ajánlotok a telefonhoz? Fóliát nem szeretnék használni, de valamivel azért védeném a kijelzőt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#397) tonyrulez válasza somasz (#396) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én a Mofi Wise tokot használom. Igaz hogy kicsit vastagabb meg nehezebb lett tőle az egész (előlap pl. fémbetétes), de nekem bejött. Gondolom a Nillkin Fresh ugyanez, csak kicsit vékonyabb meg könnyebb.

4 8 15 16 23 42

(#398) szpali válasza CivicEsi (#389) üzenetére


szpali
addikt

Egy ismerősömnél is ezt produkálja a készülék, de őt nem zavarja, mert nem használja a hotspot funkciót.
Emiatt most nagyon el vagyok keseredve :(

Más P780 tulajdonosnál is jelentkezik ez a hiba?
Esetleg Custom Rom-ot telepített már rá valaki?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#399) tlac válasza szpali (#398) üzenetére


tlac
nagyúr

nézd meg, hogy van-e frissebb hivatalos rom rá
ha nem nyert, akkor email a lenovo-nak

(#400) gilimbgalamb válasza szpali (#398) üzenetére


gilimbgalamb
tag

Detto ugyanez a hiba! De nem használom ezt a funkció így nem zavar, esetleg ha találsz megoldást rá akkor jelezd majd itt! :R

„Engem nem lehet elfelejteni, csak nehéz megjegyezni." :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.