Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:56:57

LOGOUT.hu

[Re:] Készül a Lenovo P780

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Victoryus válasza sNORh (#3000) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Esetleg próbáld ki másik rommal is. Ez a tererő gond 2g vagy 3g esetén jön elő?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3002) sNORh válasza Victoryus (#3001) üzenetére


sNORh
addikt

Mind2 esetben. Romot nem szivesen cserélnék rajta, anélkül szeretném megoldani.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3003) synar válasza sNORh (#3002) üzenetére


synar
őstag

Pedig ROM csere lesz a vége. Az SLX ROM-ot sokan dicsérik, a téma összefoglalóban megtalálsz hozzá mindent, no para :)

[ Szerkesztve ]

(#3004) leno14 válasza sNORh (#3000) üzenetére


leno14
újonc

Nekem eddig az jött le, hogy a kínai belső piacra gyártott készülékek GSM modulja más, mint a nemzetközi változaté, így nem lehet ugyanazt a ROM-ot használni hozzájuk. Ld. jelerősség problémák romolás után: [link] innen meg az .ru fórumhoz jutunk, ahol megtudhatjuk, hogy kinek mi jött be leginkább a kínai változathoz [link]. Ha az exportőr egy belső piaci változatot romolt át (ami persze sokkal olcsóbb ott), akkor ez simán eredményezheti ezt a hibát. Az én eredeti CN készülékemet ezért nem mertem még megműteni, mert az alap funkciói most jól mennek. (Valójában az előző #2959-es kérdésem is az ilyen jellegű problémákra irányult, de azért ez úton is köszönöm ZoleeWolf reagálását.)

[ Szerkesztve ]

(#3005) kissarga válasza Hoorus (#2982) üzenetére


kissarga
csendes tag

"Automatic Call recorder" Nagyon jó! A Play áruházból raktam fel. Az első 5 találatban benne van. Az ikonja: piros körben zöld telefonkagyló. Automatikusan rögzít minden hívást. Könnyen menthetőek, visszakereshetőek a hívások.

(#3006) kissarga


kissarga
csendes tag

3 napi használat után (napi 15-20 perc telefon, pár weboldal felkeresése) 74 % on van az aksi... :)

(#3007) sznoopy1977 válasza kissarga (#3006) üzenetére


sznoopy1977
tag

Nekem napi 10-15 perc telefon, 20-30perc Wifi-s net és 3 nap max, de a 3-ik nap végére ami ma van 5%...

(#3008) somasz válasza sznoopy1977 (#3007) üzenetére


somasz
addikt

Nekem a 3 nap folyamatos 3g vagy wifi, elég sok képernyő idővel és kb. 30p/nap telefonálással van meg.
Nálad szerintem valami nem stimmel.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#3009) sznoopy1977 válasza somasz (#3008) üzenetére


sznoopy1977
tag

Wifi vagy 3G nekem is egész nap megy persze.. csak nem használom :)

De a 3 nap nem rossz tőle, az előző telóm reggeltől estig bírta ugyanígy...

[ Szerkesztve ]

(#3010) ath válasza sznoopy1977 (#3009) üzenetére


ath
senior tag

szombat délután rágyógyultam elég rendesen a cut the rope-ra, pár órát eljátszottam vele, így szombat reggeltől hétfő estig bírta, és 10 óra volt a kijelzőidő, amikor töltőre tettem. közben vagy folyamatosan wifi, vagy 3G. szerintem rendben van nagyon :)

(#3011) sNORh


sNORh
addikt

Na addig cserélgettem jobbra-balra a modem.img-t(pedig a méret alapján ez az eredeti) amíg valami beszart és most nem észleli a Simeket, azt írja Nyílások üresek.. :W
Mitévő legyek, marad a ROMcsere?

A Factory Mode miért kínai?

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3012) cappa72 válasza sNORh (#3011) üzenetére


cappa72
nagyúr

A factory azert kinai mert a binarist igy forditottak. (/system/bin/factory).
Letezik angol is masik telefonon (t9700). Batraknak tudok linket kuldeni.

A modem eseten tedd vissza az etedetit. (A temaoisszefoglaloban ott a link; life v1 eseten a 16-os mukodott)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3013) dime27 válasza somasz (#3008) üzenetére


dime27
őstag

:))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#3014) Hoorus válasza dime27 (#3013) üzenetére


Hoorus
őstag

Szép :) Gondolom nem sok 3G használat volt benne :)

(#3015) cool13 válasza sNORh (#3011) üzenetére


cool13
őstag

Csak teljesen véletlen nincs benne fordítva a kártya? Mit nálam volt. :D

(#3016) szpali válasza cool13 (#3015) üzenetére


szpali
addikt

Nekem is volt ilyen a Huawei-vel :C

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#3017) kissarga válasza somasz (#3008) üzenetére


kissarga
csendes tag

SLX Rom megy.

5. nap végén 54% on volt az aksi... :))) Viszont este 20.30-reggel 7.30 ig automata kikapcsoláson van.

Ma egész nap külföldön voltam, 4-5 telefon kevés wifizés, mostanra 85% ra esett az aksi.

(#3018) sNORh válasza cool13 (#3015) üzenetére


sNORh
addikt

Nincs benne, és a modemcserék sem jönnek már be.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3019) sNORh


sNORh
addikt

Ha az MTKdroidools nem ismeri fel a telefont Factory mode-ba akkor szar a driverem? Pedig nem felkiáltójeles, felismeri szépen bekapcsolt állapotban.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3020) juhasz.jozse válasza sNORh (#3019) üzenetére


juhasz.jozse
tag

Üdv.

Olvasd át figyelmesen az 1. Hsz.-t.
Elképzelhető, hogy nincs fenn mind a két fajta driver...

[ Szerkesztve ]

(#3021) cappa72 válasza sNORh (#3019) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha az MTKdroidools nem ismeri fel a telefont Factory mode-ba
Ennek mi a jelesége? kiír valamit?

Nem ilyet ír ki?
--->>> Connect to device <<<---
--- ERROR : do not install utils
ATTENTION! Requests for confirmation on the device screen are possible!
--- ERROR during copying file between phone and PC

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3022) sNORh válasza cappa72 (#3021) üzenetére


sNORh
addikt

Nem, alul írja hogy:
Az eszköz nem felderíthető, csatlakoztasd a kábelt.

Közben észrevettem hogy bekapcsolt állapotban null van az IMEI számok helyén. Ez lehet az oka hogy nem észleli a kártyákat?

juhasz.jozse fennvan mindkettő, hibanélkül felment.

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3023) cappa72 válasza sNORh (#3022) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát akkor eléggé leharcolta valami a telefonodat.
Mitől lett ilyen?

Egyébiránt az érvénytelen imei miatt van a sim kártyák fel-nem-ismerése.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3024) sNORh válasza cappa72 (#3023) üzenetére


sNORh
addikt

Semmitől, új teló, mikor pár napja lecseréltem a modemet, akkor volt először PC-n. Kakán jött volna?

Mi a teendő, hogy varázsolhatom vissza a legegyszerűbben? Akksi hátulján van ugye.

Mr.Csizmás :R

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3025) Mr.Csizmás válasza sNORh (#3024) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3026) sNORh válasza Mr.Csizmás (#3025) üzenetére


sNORh
addikt

Ez nekem magas, Mobile Uncle Tools: Failed Send.. Semmi nem jön össze.
Mit tudok még vele csinálni?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3027) cappa72 válasza sNORh (#3026) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vagy a secro vagy a protect_s serult.
Ezeket flashtool-lal lehet meg orvosolni, vagy cwm szkripttel - ha van flashtool-os vagy mtkdroidtools-os mentesed.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3028) west76 válasza sNORh (#3026) üzenetére


west76
aktív tag

1. Alapvetően, amíg a telefon elindul normálisan, addig felesleges factory mode az mtk droid tools-hoz

2. Ez a link már pár sorstársnak segített:

IMEI visszaállítás

3. Az imei számok nem csak az akksin vannak, hanem a dobozban egy kis matricán is megtalálhatóak

[ Szerkesztve ]

(#3029) sNORh válasza cappa72 (#3027) üzenetére


sNORh
addikt

Nincs mentésem, a cwm-be nincs backup sorom se.

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3030) cappa72 válasza sNORh (#3029) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor várhatóan gyári 3e recovery-d van.

Ha az mtkdroidtools-zal nem tudtad javítani az imeit, és a Mobileuncletools sem csinálja meg, akkor 90%, hogy a leírásom segít; abban az esetben, ha az nvram nem sérült.

Még most sem késő MTKDroidTools-os mentést csinálni. Tedd meg, érdemes.
szerk.: már csak azért is, mert a lementett fájlok beszédesek lehetnek (általában azok)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3031) sNORh válasza cappa72 (#3030) üzenetére


sNORh
addikt

Na sikerült a Backup a 2.5.3-as MTKDTools-al.
Na hogyan is beszélnek azok a fájlok? :) Hogy lehet tudni h az nvram sérült e?

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3032) cappa72 válasza sNORh (#3031) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nézd meg a protect_s tömörített fájl tartalmát, és vesd össze a leírásomban találtakkal.
Így lesz beszédes.

(Egyébként meg hex editorral lehet még beszédre bírni - jeex vagy ghex2)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3033) west76 válasza sNORh (#3031) üzenetére


west76
aktív tag

Légy szíves privátban folytassátok, mert egyrészről Cappa segítségét fogadod csak, így mivel csak vele társalogsz ezzel felesleges terhelni a fórum olvasóit, másrészről meg szerintem itt nagyon kevés embert érint a lassan odáig menő segítségnyújtás, hogy "nyomj egy entert"... Kösz :R

(#3034) randras válasza west76 (#3033) üzenetére


randras
veterán

Szerintem kvára hasznos, ha ez itt marad. :U Sajnos sokadik probléma van már a SIM-ekkel, abszolút nem baj, ha itt le van írva a megoldás. cappa72 hszei meg mindig aranyat érnek.

(#3035) cool13 válasza west76 (#3033) üzenetére


cool13
őstag

Nem baj ha pörög a fórum kicsit. Aztán kimazsolázzuk és betesszük ahova kell. :D

(#3036) west76


west76
aktív tag

Ahogy érzitek, nekem alapvetően az volt az egésszel a bajom, hogy látszik, hogy 0 visszaolvasás vagy önálló megoldáskeresés nem látszott

Amúgy én pl. azért szoktam privátban segíteni inkább, mert nem érzem azt, hogy mindenkinek 25-ször végig kellene olvasnia pl egy telepítési menetet, vagy hasonlókat.

[ Szerkesztve ]

(#3037) sNORh válasza west76 (#3036) üzenetére


sNORh
addikt

Elolvastam, már vagy 100x de ha nem értem.. erre van a fórum szerintem.
Köszönöm akik eddig segítettek. :R

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3038) randras válasza west76 (#3036) üzenetére


randras
veterán

Én meg kifiejezetten elhajtom, aki privátban kér segítésget, mert az mindig jobb, ha a fórumban ott van az infó. Két és fél évvel ezelőtt volt HTC Sensation-öm, és épp a minap is kértek még tőlem segítséget privátban, mert akkoriban még eléggé pörgettem a dolgokat a topikjában. :D

[ Szerkesztve ]

(#3039) nortol válasza west76 (#3033) üzenetére


nortol
senior tag

Gratulálok!

Problémamegoldást privátban kibeszélni...

Még most is csak remélni tudom, hogy vicceltél...

(#3040) randras válasza nortol (#3039) üzenetére


randras
veterán

Szerintem nem kell ezen nekiállni problémázni, meg szítani a feszültséget, megbeszéltük, hogy jó lesz itt. :R

(#3041) cool13


cool13
őstag

Nyugalom srácok. Van egy saját véleménye. Ettől még egy hasznos, jó, és nagyon segítőkész fórumtag. Nagyon nem kellene nekiállni. Eddig a legtöbbet segítő embert kezditek ki. És igen privátban segített mindenkinek. Nem csak nekem. De ahogy érzitek. :R

(#3042) west76


west76
aktív tag

Nem szeretnék ünneprontó lenni és valóban az eddig még soha elő nem forduló, vagy igen ritka hibákat valóban először, de még 2., 3. alkalommal is jó a fórumon a köz javára szolgálva is kibeszélni, megoldani, de egy olyan hibával kapcsolatban van tele 1.5 oldal már, ami "naponta" előfordul és kismilliószor átbeszéltük sok helyen a megoldásokat

Na de mindegy én hallgatok inkább elnézést a hangulatok felkorbácsolásáért, aki akar az továbbra is megtalál és mostantól tényleg csak építő jelleggel fogok hozzászólni

(#3043) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Nekem a SIM probléma szerencsésen megoldódott, de úgy hogy előtte csak egy k800i-t nyomkodtam tényleg nehéz volt elsőre, totál nem értettem semmit a leírásokból, viszont utána már mindent :)

Most a MAC cím utolsó 3 szegmensének örökös változása boldogít, de nem érdekel, van net a notimon napközben, a Lenovon meg 3G ha minden kötél szakad...

[ Szerkesztve ]

(#3044) cappa72 válasza sNORh (#3031) üzenetére


cappa72
nagyúr

Induljunk ki abból, hogy jó az NVRAM. Azért innen, mert gondolkodjunk pozitívan: az NVRAM nem külön partíció, hanem a /dev/mmcblk0 blokkeszközön egy adott címtől adott címig terjedő memóriaszakasz. Ezt alapesetben nem szokta formázni semmi, hacsak nem formázták szándékosan az egész emmc-t, vagy ezt a szakaszt.

Most még egy picit kavarok azzal, hogy tudni kellene, melyik típusod van.
CN (kínai) vagy ROW.
Ugyanis más a partíciókioszátsuk.
A ROW-nál egyel több van, és ha a boltban voltak olyan kedvesek, hogy egy CN-re ROW romot tettek, akkor a sec_ro parítció is sérülhetett.
Ezt meg tudod nézni a beállítások -> a telefonról menüpontban, ott ki fogja írni, hogy P780_ROW, ha olyan.

Ehhez háttérinformáció (a hexa kódokat eltávolítottam, és csak emlékezetbő írom ezeket)
ROW partíciók
protect_s /dev/block/mmcblk0p4
sec_ro /dev/block/mmcblk0p5
android /dev/block/mmcblk0p6
cache /dev/block/mmcblk0p7
usrdata /dev/block/mmcblk0p8

CN partíciók
protect_s /dev/block/mmcblk0p3
sec_ro /dev/block/mmcblk0p4
android /dev/block/mmcblk0p5
cache /dev/block/mmcblk0p6
usrdata /dev/block/mmcblk0p7

A másik biztos mód a típus megállapítására, hogy a PMT szakaszt hex-editorral megnézi valaki, ott be vannak „égetve” a partíciók elnevezései. Ha abban van preload (nem preloader!) partíció, akkor ROW-val állunk szemben. Ha nincs, akkor CN (kínai) változat.

A másik, ami okozhatja a kavarodást az a nem megfelelő CWM. Itt szintén “nem egészséges”, hogyha egy ROW-ra kerül a CN-re készült CWM. Megint a partíciók kiosztása miatt. A CWM-ben ugyanis szintén van egy fstab (csatolási pontokért és helyekért felelős fájl), aminek egyeznie kell a telefon /proc/dumchar_info fájljával.
Ha nem egyezik a kettő, akkor megint össze-vissza fogja keverni a csatolási pontokat a telepítőszkript... Megint oda lyukadunk ki, hogy vagy ez a partíció, vagy az a partíció sérülhet.

Mindezen kavarodás után, amit lehet csinálni:
A nodl_protect_s.ext4.tar tömörített fájlt ki kell bontani (mint egy zip fájlt)
Ha abban a leírásnak megfelelő könyvtárak vannak csak és kizárólag, akkor lehet, hogy ez rendben van.

Ha a protect_s rendben van, akkor a sec_ro (is) sérülhetett, pont az előbb már említett partíciós eltérések miatt. (Ha egy CN-re való ROM-ot ROW-ra raknak, akkor a system partíció helyett a sec_ro-t kezdi el formázni, és oda próbálkozik feltelepíteni rendszert...)
Ezen partíció visszarakása is lehetséges, leginkább dd-vel (csak haladóknak!), ha tudjuk azt, hogy melyik verziód van (ROW vagy CN).
A sec_ro ugyanis a flash-elhető romokban benne van, így a helyes ROM letöltése után már meg lehet (kell) nézni: egyezik-e a jelenlegi MTKDroidTools-os mentésből származó sec_ro fájl a letöltött ROM-ban lévő fájllal. Nem csak és elsődlegesen méretben, hanem leginkább tartalomban.
A sec_ro fájlok összehasonlításához már szükséges egy hex-editor, mert azza első ránézésre kiderül, hogy egyáltalán azonos-e a struktúrája az összehasonlítandó fájloknak.
(Csak a sec_ro felrakását flashtool-lal nem javaslom, mert már megjártam az A820-nál az ebr1/ebr2 fájlok flesselésénél: féltégla lett a telefon, holott a DA DL all witch checksum be volt jelölve.)

Vagy egy teljes gyári ROM telepítése is lehetséges megoldás, bár én azt mindig legutoljára hagyom. (mivel ekkor mindent le kell előtte menteni, különös tekintettel a /data partícióra), pl. CWM-mel: a megfelelő verzióval.

Huh...
Ja, és azért beszéltem (írtam) folyamatosan feltételes módban, mert egy hiba feltárása nem 5 perc, főleg ismeretlen háttérrel (telefon verzió, cwm verzió, milyen rom van, milyen rom volt, ki telepítette és mit és hogyan és miből...)

(Legutóbb egy Lenovo S820-as 5 napig szopatott azzal, hogy nem akart normálisan működni: vagy bekapcsolt vagy nem, újraindulni nem volt hajlandó, még adb-n keresztül sem... míg végül rájöttem, hogy a rá rakott recovery okozta a galibát, holott az teljesen logikátlan, hiszen elméletileg független a tényleges rendszerindulástól. És mégis az volt a baja...)

Hát.. ha esetleg nem volt érthető, akkor elnézést érte, én csak így tudom elmondani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3045) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!
Fordult már elő másnál is olyan,hogy az SLX21b rom felrakását követően vagy belakás után us fordult elő,hogy a képernyőzár elhúzásával a telefon újra indul...
Ez telepitési vagy beállitási hiba?

(#3046) tuningtomi válasza kabalapasika (#3045) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

Gravitybox-ot frissítetted?
A 2.9.2 és a 2.9.3-asal nekem is összeomlott a rendszer többször.
A 2.9.1-es tökéletesen működik, az orosz fórumon is írták hogy az utolsó két frissítéssel gond van.

(#3047) randras válasza tuningtomi (#3046) üzenetére


randras
veterán

Én 2.8.4-nél álltam meg. A legújabbakkal nem lehet állítani az Állaposáv Gyorsbeállításokat sem.

(#3048) west76 válasza randras (#3047) üzenetére


west76
aktív tag

Azt már megoldották. A legfrissebb változatban működik a csempék beállítása

(#3049) tuningtomi válasza west76 (#3048) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

A legfrissebbel nálam nem bootolt be a teló, a 2.9.1-el stabil az enyém

[ Szerkesztve ]

(#3050) cool13


cool13
őstag

Már 2 db készülék van a családban, + 2 kollégáimat is megfertőztem vele. Mindenki elégedetten használja. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.