Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:56:57

LOGOUT.hu

[Re:] Készül a Lenovo P780

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) azimut válasza Victoryus (#14000) üzenetére


azimut
aktív tag

Akksi probléma.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14002) Casoli válasza azimut (#14001) üzenetére


Casoli
őstag

Ez még nem olyan biztos. Néha nekem is muszáj volt rátöltenem az aksira, sajnos ilyenkor a % el tud mászni. A megoldás, le kell párszor teljesen meríteni az aksit, és csutkára feltölteni. Nekem már több mint 3 éves a telefonom, az aksija ezzel a módszerrel még mindig hozza a 3 évvel ezelőtti kapacitást.

Nem egy laptopon sikerült az elhasználódottság értékét csökkenteni, nem is kevéssel. Ott is ez volt a megoldás. Párszor csutkára meríteni és teljesen feltölteni.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14003) Victoryus válasza Casoli (#14002) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Lehet veszek majd bele másik aksit, nem annyira drága, Alin néztem. Hátlap már úton, eladás előtt egy nagygenerál :) De lehet nem is adom el. Szerintem kb. 10-15%-ot vesztett az eredeti kapacitásából 3 év alatt, mert 30-ról szokott beesni 15-re sokszor. Tehát valami gubanc csak van. Régen a Zte v970 is ezt csinálta nálam 2 évesen. Így is veri az egész mezőnyt, 8-9 óra kijelzőidő még mindig megvan.
Jól bírja, egész napos endomondo tracking 25%-ot evett csak! Szerintem az elég jó érték. Nem energiatakarékosra van állítva a gps használata. Mondjuk IGO is elmegy 4-5-6 órát max fényerővel. Közbe kijött a Redmi 3s teszt, lehet mégse írom meg amit akartam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14004) w.miki


w.miki
veterán

Bocsi olvasgatom az összefoglalót, csak egy kicsit zavaros. A lényeg:
Ismerősöm P780-asa nem indult el.
Gondoltuk megfrissítjükl.
Letöltöttem az összefoglalóból a Lenovo IdeaPhone P780 S228 ROW firmware-t.
Először PMT error-t írt ki az SP Flash tool, de Auto format után felment a ROM, és el is indul a telefon.
viszont nem áll fel hálózatra.
Mit kell csinálni? Másik ROMot tegyek fel? Melyik az ajánlott verzió?
A telefon:
Lenovo P780
CMiiT: 2013CP5888

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14005) cappa72 válasza w.miki (#14004) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mert tilos formatot használni (benne van az összefoglalóban is, 6. pont)
Így elküldted az imei számokat, és persze hogy így nem enged fel a hálózatra, mert a telefont nem tudja azonosítani.
FW upgrade kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14006) azimut válasza w.miki (#14004) üzenetére


azimut
aktív tag

IMEI-k megvannak?

Cappa72 beelőzött, üdv közöttünk! :R

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14007) w.miki válasza cappa72 (#14005) üzenetére


w.miki
veterán

ó a fenébe
Akkor most mit csináljak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14008) cappa72 válasza w.miki (#14007) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14009) azimut válasza w.miki (#14007) üzenetére


azimut
aktív tag

Hacsak nincs mentésed...

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14010) w.miki válasza cappa72 (#14008) üzenetére


w.miki
veterán

Nincs esetleg B verzó?
Bár a telefon a kijelző szerint Meta módban van, a program mégsem vált sárga lámpára, és nem tudok IMEI beírást választani :(
Cannot find the Kernal modem comport.
Persze lehet a drivereket sem jól raktam fel.
SP flash tool driverek vannak fent, de Lenovo P780 drivert nem találtam (kérdőjeles), és az Android Gadget is felkiáltójeles maradt.
Nincs egy teljes driver packod?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14011) cappa72 válasza w.miki (#14010) üzenetére


cappa72
nagyúr

Format után nincs b verzió, hacsak mint említették, nincs mentésed az nvramról.
Én nem értek a windows-hoz (sem), abban nem nagyon tudok segíteni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14012) w.miki válasza cappa72 (#14011) üzenetére


w.miki
veterán

köszi!
Végül másik gépen, az innen szedett (és össze-vissza próbálkozott) driverekkel sikerült visszaírni az IMEI-t, a leírás alapján (Bár a telefon címkéjén csak 1 IMEI szám van, a másikhoz hozzáadtam 97-et.)
Majd még megpróbálom az SN, MAC, és BT címet is visszaírni, hátha menni fog.
Viszont.
Tényleg ez előbb feltett (Lenovo_P780_S228_ROW_PreRooted_TWRP.zip) ROM, a legjobb erre a telefonra?
Úgy nézem eléggé tele van pakolva alkalmazásokkal.
Nincs egy tisztább, magyar(ított) ROM P780 4GB telefonra?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14013) cappa72 válasza w.miki (#14012) üzenetére


cappa72
nagyúr

Inkább a saját imei-t írd be mindkét helyre, mielőtt baj lesz (értem ez alatt a komoly jogi következményeket)!
Ne találj ki csak úgy imei számot. Ha véletlenül másnak is lenne ugynaz, mindkettőt tiltják, és tényleg komoly jogi (büntetőjogi) következményeket von maja után.
Minkét slotra ugyanaz az imei mehet nyugodtan - a dobozon/telefonon található, mivel dual standby telefonról van szó. (Ha dual active lenne, akkor gond lenne, mert ott különbözőnek kell lennie).

Az összefoglalóban 7.4 Blue Eagle által magyarított S124 ROW ROM jó lehet neked.
Vagy valamelyik SLX - ez alap-android közeli, más a felülete.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14014) w.miki válasza cappa72 (#14013) üzenetére


w.miki
veterán

Két SIM slotnak lehet ugyanaz az IMEI száma?
Ezt nem tudtam, akkor átírom arra.
Ez az SLX ROM, ez milyen?
Vagy inkább maradjak BlueStack s124-nél?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14015) w.miki válasza cappa72 (#14013) üzenetére


w.miki
veterán

Nem sikerült az S124-et felrakni a korábbi S228-asra. Pedig még formázni is próbáltam. De már azt sem lehet. :(
Talán a régebbi preloader miatt de nem indul el a telefon, csak ha újra a Lenovo_P780_S228_ROW_PreRooted_TWRP.zip-ast flashelem fel, ami elég lassú.
Hogyan tudnék visszaállni a régebbi verzióra?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14016) cappa72 válasza w.miki (#14015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Formázni ne formázzál. Mint írtam, tilos formázni... ezt nem győzöm hangsúlyozni. Helyette ott a FW upgrade.

A preloader kérdésben érdemes figyelembe venni, hogy a flashtool-os romokban ki szabad cserélni a preloader-t, ha nem indul el a telefon.

Én magam az slx-et javasoltam általában, mert a LenovoUI szerintem megfogja a telefont. De ez már mindeninek egyedi. De hogy az újabbakra is van-e SLX, hát azt a tulajdonosok tudják megmondani.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14017) Victoryus válasza w.miki (#14015) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kipróbálhatod ezt is, nekem bevált: [link] Ez 4.4-es android.
#cappa72: örülök, hogy ugyanolyan telefonom lesz megint, mint neked! Redmi 3s :) Legalább lesz kihez fordulni ha valamit nagyon elront valaki. Bár arra a telóra nincs ennyi rom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14018) w.miki


w.miki
veterán

:R :R
köszönöm, köszönöm.
Tehát a preloader szabadon cserélgethető?

Még azt mondjátok meg, ezekben a ROMokban van magyar nyelv, vagy csak BlueEagle ROMjai tartalmazzák?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14019) Victoryus válasza w.miki (#14018) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Van az Slx-ben is meg amit az előbb linkeltem abban is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14020) azimut válasza Victoryus (#14019) üzenetére


azimut
aktív tag

Ez nagyjából ugyanaz, de Flash Tools-al flashelhető, TWRP 3.0. Android 4.4, tud magyarul, még a TWRP is! Szerettem volna TWRP-ről screenshotot lőni, de azt hogyan kell? Nem, nem billentyűkombináció, egy kicsit trükkösebb, működő megoldást tud-e valaki.

Blue, hol vagy?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14021) azimut


azimut
aktív tag

Bocs, hogy megint én. Ez a leírás segített, megvannak a screenshotok (ah, TWRP időt beállítani!):

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14022) w.miki válasza azimut (#14020) üzenetére


w.miki
veterán

és ezeken a ROMokon műkődik minden?
Kicsit visszaolvastam, és látom, hogy többen írták, hogy az S228-ason kívül több ROMon nem megy a kamera, a vaku, vagy a... modem...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#14023) azimut


azimut
aktív tag

A főmenü 2x ment fel. Helyette:

Érdekes, 16 Mb a TWRP mérete, az S228-é 5,94 Mb (ver. 2.8). Az S228-ra nem tudtam ráflashelni a 3.xxx-t. Nnnna, ez hogy....

w.miki: Minden műxik.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14024) 3LVW


3LVW
csendes tag

Sziasztok! Másnak is van esetleg olyan tapasztalata, hogy a Nillkin kemény tokja a sarkok mentén fokozatosan szétrepedt? Alig vettem le, akkor is figyelve rá, de így is már három sarkán széttört. Aki ilyet használ, az tud esetleg valamilyen magyar boltot ahol lehet kapni, vagy csak távoli országokból lehet rendelni? Köszi előre is!

(#14025) Victoryus válasza 3LVW (#14024) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Felesleges rá tok. 3 év alatt se kopott meg jelentősen, a hátlap karcos kicsit, de 5 dollár volt rá az új. Használtam egy darabig átlátszó tokkal, de olyan gagyi fogása volt, meg alig fért be a zsebembe.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14026) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megjött az új hátlap, tökéletes.Szerintem eredeti. Annyit hibáztam, hogy feketét rendeltem, nem szürkét. A képek alapján ez tűnt ugyanolyan színűnek. Úgy becsomagolták, hogy az eredeti lenovo doboz is befért volna. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14027) cappa72 válasza Victoryus (#14026) üzenetére


cappa72
nagyúr

OFF

Kendndek új feje van. :C

/OFF

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14028) Casoli


Casoli
őstag

Kérlek segítsetek. Vajon hogyan hívják a telefonon a műanyag oldalát? A csavarok kitekerése után ezt kell körbe lepattintani.

Alább a kép. A jobb oldalira gondolok. Sajnos az enyém szét van törve, valahonnan be kellene szereznem.

Nincs valakinek tartalék hibás telefonja, amiből oda tudná adni azt a műanyagot? Persze nem ingyen.

BP. 22. kerületben vagyok.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14029) azimut válasza Casoli (#14028) üzenetére


azimut
aktív tag

Middle frame case battery cover. Kettőt rendeltem, jók lettek. Ugorj le, Hajdú-Biharba... (bocs :) )

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14030) Casoli válasza azimut (#14029) üzenetére


Casoli
őstag

Hát ha szeretnél az egyiktől megválni nagyon szívesen átveszem. Utalok pénzt, és kettő kartondoboz lap közé be tudod rakni borítékba. :R

Szeretném felújítani a 3 éves telefonomat.

Egy hónapja rendeltem ebayről hozzá tokot. Megjött, két nap múlva letörött az összes sarka a toknak.

Ugyanekkor rendeltem hozzá üvegfóliát, gondoltam lecserélem a gyári fóliát egy anti fingerprint üveglapra. Ez is megjött, felraktam, persze, hogy ujjlenyomatosodott.

Anyagi kár nem ért, mert paypal visszaadta a pénzemet. Viszont a sok törölgetéstől az üveg alá ment vaalmi szösz, azóta levegős.

Honnan érdemes tokot és üveglapot rendelni hozzá?

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14031) azimut válasza Casoli (#14030) üzenetére


azimut
aktív tag

Kiegészítőkből gyenge vagyok, bőrtokban ("nyelves-kihúzós") hordom, a fólia nekem ellenszenves. A kijelzőt hetente tisztítom valami fehér habos lcd tisztítóval, neten nem találtam meg, de biztosan van hasonló. A gravitációs balesetek ellen a fólia sem védene meg.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14032) vlaci79


vlaci79
senior tag

Hali, aksit honnan érdemes rendelni?
Olcsó, jó és ne 1 hónap míg ideér...
Köszi...

(#14033) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Sziasztok, bocs az amatőr kérdésért, de mindent el kell kezdeni valahogy: ilyen telóm van és most lesz először moilnetem, domino csomagom van, ahhoz vennék egy 500MB-osat, kizárólag emailek lekérdezésére és néha helymeghatározásra. Szerintetek ez elég lenne hozzá? Ha megrendelem, elég csak bekapcsolnom a mobilnetet és kész?
+ hol állítom be, hogy a levelek csatolmányát csak wifin töltse le?
+ a teló automatikusan tudja, hogy bekapcsolt mobilnet mellett is, ha wifire megyek, akkor inkább az ingyenes wifit használja, mint a fizetős mobilnetet? Vagy mindig ki kell kapcsolni ilyenkor az adatkapcsolatot?

Köszi a válaszokat.

(#14034) amtibacsi válasza ddsteel (#14033) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

300 km-t autóztam waze progival kb. 60 mega ment el. Ha wifire váltasz az adatforgalom leáll a mobilneten, nem kell külön kapcsolgatni. Wifit kikapcsolod, visszaáll mobilnetre. Érdemes widgetet felrakni a wifi kapcsolgatásához. 3G-n jobban merül, 2G-n is letölti a leveleket, érdemes erre is widgetet használni. Levelező progiban be lehet állítani, hogy csak wifin keresztül töltse le a mellékletet.

(#14035) ath válasza amtibacsi (#14034) üzenetére


ath
senior tag

nem tudom rom specifikus e, de létezik okos rádiókapcsolat is, akkor azonnal átjelentkezik wifire magától ha hatótávba ér, semmi piszkálás nem kell

(#14036) barnagy


barnagy
csendes tag

Sziasztok!
Tudom láma kérdés, de meg tudná valaki mondani, hogyan tudom beállítani az (Ble Eagle féle) S228-at, hogy a beírt névjegyeket (telefonszámokat) ne a készülékre mentse, hanem egyből a gmail-os fiók címtárába? Régen csináltam, és most nem találom sehol a beállítási lehetőséget.

Előre is köszi a segítséget!

(#14037) ddsteel válasza amtibacsi (#14034) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Köszi a választ!

(#14038) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Kész a P780 vs Redmi 3s írásom, egyelőre nem tudom mikor lesz aktiválva az oldalon. A Redmi jobb, de a P780 még mindig egy nagyon jó telefon, marad is az enyém, nem adom el.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14039) azimut


azimut
aktív tag

A p780-al timelapse videót készítettem ezzel az app-al. Videófelbontásokhoz nem értek, az elkészült videó nem tölti ki a teljes szélességet, holott a mezei videó (saját fotóalkalmazás) kitölti. Mit kéne beállítani? Esetleg tud-e valaki másik appot?

A videó az adatlapomon szereplő weboldalról elérhető.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14040) Casoli


Casoli
őstag

Vettem egy játszós telefont. Egy ilyen darabot el tudnék viselni. Sajnos rossz mindkettő SIM nyílása. Ahogy észrevettem belebuheráltak az alaplapjába a kiegészítő antenna csatlakozónál.

A 4GB-s telefonon is elérhető valahogy ez a partíció kiosztás? Ezen teljesen gyári Lenovo OS fut, most frissítettem fel telefonon keresztül a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14041) Casoli válasza Casoli (#14040) üzenetére


Casoli
őstag

Az hogy lehet, hogy a gyári 8GB ROMban egyben van a tárhely, a 4GB-os verzióban pedig külön?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14042) cappa72 válasza Casoli (#14041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az hogy lehet, hogy a gyári 8GB ROMban egyben van a tárhely, a 4GB-os verzióban pedig külön?
Úgy lehet, hogy más a partíciókiosztás, amit pedig a gyárban adnak meg. Továbbá más a kernel, és a csatolási pontok.

Szerintem a 4GB esetén felesleges a belső SD, a 8GB esetén már inkább alkalmazzák az emuláld belső SD-t, aminek szintén van előnye/hátránya.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14043) Casoli válasza cappa72 (#14042) üzenetére


Casoli
őstag

Pont ezt írom. A gyári 8gb-s telefonnak egyben van a kapacitása, nincsen emulált sd tárhelye. A 4gb-s verziót pedig külön partícionálták gyárilag. Nem értem benne a logikát. 4gb-hoz nem létezik olyan rom, ahol nincsen ketté szedve a tárhely?

Az, hogy a telefon nem ismeri fel a sim kártyákat, minek a hibája lehet?

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14044) Victoryus válasza Casoli (#14043) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Összefoglalóban ott van, hogy kell átparticionálni. Lehet egyben az egész is, akkor nagyjából 2GB helyre tud appokat telepíteni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14045) ath


ath
senior tag

sziasztok

ha sd foglalat rakoncátlankodik azt meg lehet házilag oldani? különösebben nem vágynék a szétszedésre.. gyanítom csak a lábakkal van a gond, mer az esetek többségében működik és érzékeli/írja/olvassa a kártyát.

(#14046) ddsteel válasza ath (#14045) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én sajna kitörtem egy lábat az egyikből.
Rendeltem egy ilyet:
[link]

És ez alapján fogom megcsinálni:
[link]

2:45-nél van a lényeg, előtte nem kell annyira szétszedni, szerintem egyszerűen elég leszedni a hátulját. Azért merek nekivágni, mert nem kell forrasztani, ahogy látom... Egy ezrest megér a próba :)

[ Szerkesztve ]

(#14047) ath válasza ddsteel (#14046) üzenetére


ath
senior tag

köszi, ezeket mentettem. melyik irányba állnak a lábak? befelé vagy kifelé? mert ha kifelé, akkor finoman alá lehet nyúlni és megemelni, nem?

(#14048) ddsteel válasza ath (#14047) üzenetére


ddsteel
aktív tag

szerintem a feléd lévő befele és ami távolabb van a telefon aljától az is befele. Ami szar, mert ki lehet törni, ha beakad... mármint nekem szétesett az adapter és a kártya és beakadt

[ Szerkesztve ]

(#14049) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Nem regen feltettem ezt a romot. Eleg jol mukodik, es hosszabb tavon megtartanam, azonban nincs root. Megtudna valaki mondani, hogy hogyan kell kimondottan ezt a romot rootolni? Vagy hogy tudom meg, hogyan kell, ha a leiras nincs a rom mellett errol?

Vagy sok eselyem nincs, mivel Xiaomi alaprol lett portolva?

Koszi, udv,

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#14050) Victoryus válasza e=mc² (#14049) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Gondolom twrp-ből fel kell tenni a super su-t.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.