Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:56:57

LOGOUT.hu

[Re:] Készül a Lenovo P780

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) beg válasza Rhyno (#11000) üzenetére


beg
veterán

"Mentésem pedig természetesen nincs."

Természetesen így már nagy gondban vagy. Minek a mentés? Toljunk le mindent a telefonról, imei és az egyéb egyedi azonosítók, minek az?

Szerinted a semmiből most hogy lesz valami?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11002) Blue Eagle válasza Rhyno (#11000) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Egyáltalán nem kuka. De adok kukát abba dobd. Viccet félre, te vagy a harmadik ebben a kettő hétben akinek nvramot kéne gyártanom. A teljesen legyalult P780-at is vígan megcsinálható, de ha mentés lenne , ahogy Beg is írja jobb lenne a kilátás.

(#11003) Wieder12 válasza Rhyno (#10999) üzenetére


Wieder12
tag

da dl checksum pipa

(#11004) beg válasza Wieder12 (#11003) üzenetére


beg
veterán

Miután nyomott egy format all-t? Annyi értelme, mint ecetet darálni. Már leírtuk mi a teendő.

Azért, mert Blue Eagle ennyire nagylelkű, még nem jogosít fel senkit arra, hogy mentés nélkül nekiálljon romolni. Lásd mellékelt ábra.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11005) Rhyno válasza Wieder12 (#11003) üzenetére


Rhyno
csendes tag

Szia! Nálad a pont, tökéletesen működik, sikerült feltenni a baralajbi féle ROM-ot! Csak egy bökkenő van, érvénytelen IMEI... Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#11006) beg válasza Rhyno (#11005) üzenetére


beg
veterán

Akkor itt nem futott le a format, az fix.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11007) Rhyno válasza beg (#11006) üzenetére


Rhyno
csendes tag

Azóta módosítottam a hozzászólásom, mert még nem láttam az érvénytelen IMEI-t...

(#11008) Blue Eagle válasza Rhyno (#11005) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nvram vesztés, és/vagy protect meghajtók szálltak el.

(#11009) Rhyno válasza Blue Eagle (#11008) üzenetére


Rhyno
csendes tag

De jó... És most merre tovább?

(#11010) Blue Eagle válasza Rhyno (#11009) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Most jönne az, hogy összefoglalóban leirtak szerint Flash Toollal kiolvasni ill lementeni az nvramodat, azt elküldeni nekem, megnézném mi van vele és ha valóban az a hunyóka akkor csinálnék neked. Ezt felflesselnéd az FTvel és ok lenne minden. Persze ha valóban az nvram játszik, ezt 90%-ra tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#11011) Jamal0 válasza Rhyno (#11009) üzenetére


Jamal0
tag

MTI Engineering el vissza lehet írni az imei számot. Vagyis nekem sikerült. (úgy vettem a telot hogy be se akart kapcsolni valaki elrontotta a flasht szerintem)

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#11012) beg válasza Jamal0 (#11011) üzenetére


beg
veterán

Az is megoldás a következő factory resetig. Az igazi prevenció még az, ha előtte elolvassuk az összefoglalót, ha már ennyire részletesen vették a fáradságot, hogy a srácok összeírták. Ott is szerepel, hogy mentés nélkül semmit se csinálunk.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#11013) Jamal0 válasza beg (#11012) üzenetére


Jamal0
tag

Na igen akkor nekem is lesz vele gondom (bár ennyit megért a telefon)

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#11014) Blue Eagle válasza Jamal0 (#11011) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez nagyon nem megoldás, tűzoltásnak jó csupán. Ha valaki arra vetemedik, hogy ilyen külső beavatkozással romot cserél, akkor némi információval a teló lelkivilágáról nem ártana rendelkezni.

(#11015) Jamal0 válasza Blue Eagle (#11014) üzenetére


Jamal0
tag

Igen ezzel tisztában is vagyok a baj csupán az hogy én használtan vettem a telefont elég olcsón mert nem kapcsolt be, se kép, se hang. Rá akadtam erre a fórumra ahol olvastam, hogy szinte lehetetlen le teglasitani, szóval gondoltam ennyit megért a dolog. Otthon első dolgom az volt, hogy FTvel a te magyarositott romodat felrakom ami sikerült is csak imei hiányzott, de azt meg megoldottam igy. Másban okoz ez nekem hátrányt?

[ Szerkesztve ]

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#11016) peklit


peklit
újonc

Sziasztok!

Számomra új, problémával találkoztam a galériában. Már másodszor találok kéretlenül nagy mennyiségü kép-pet. Először 999 db kép zömmel arckép másodszor 198 db fényképet találtam.
le lehet ezeket tiltani?

Tamás

(#11017) szpali válasza peklit (#11016) üzenetére


szpali
addikt

nem lehet, hogy valamelyik azonnali üzenetküldő alkalmazás (Viber, WhatsApp, stb) ott tárolja a profilképeket?

másolj be a mappába egy üres név nélküli fájlt .nomedia kiterjesztéssel és akkor nem listázza a galéria ;)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11018) Blue Eagle válasza Jamal0 (#11015) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem okoz más galibát, csak kényelmetlen FR és mondjuk újraszoftverezés után ezzel is játszani. Azért van kitalálva az nvram szektor, hogy abba legyen beledrótozva az IMEI, fix bluetoot és wifi cím, stb.

(#11019) Jamal0 válasza Blue Eagle (#11018) üzenetére


Jamal0
tag

Érdekes, mert a Bluetooth működik meg a WiFi is csak az imei hiányzott. Szerintem valakinek nem tetszett a kínai angol és magyar keverék gyárilag és megpróbálkozott új romot rakni és legyalulta a telot aztán nem tudott életet lehelni bele és eladta. Én így viszont nagyon jól jártam. Valahol van leírás vagy valami útmutató hogy lehet újra írni az nvramot?

Szoftveresen nem nagyon értek a telohoz inkább hardveresen vagyok otthon, gondolom csak az nvram állományba kell beirni az imei számot és kész, vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#11020) peklit válasza szpali (#11017) üzenetére


peklit
újonc

Köszi a választ egyenlőre még nem sikerült végrehajtani de probálkozom. A kérdés csak az, hogy ha a mobilinternetem keretére kerül 999 db kép pontosabban gif a galériába kéretlenül fogyaszt-e a csekélyadatforgalmamból.

Tamás

(#11021) Blue Eagle válasza Jamal0 (#11019) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A wifi és bluetoot címek az nvram sérülés miatt, minden FR után random változik.

Igen, egy kinullázott, komplett nvramot kell megírni/felírni.
Amit tartalmaznia kell:
-IMEI1
-IMEI2
-Bluetoot
-Wifi cím
-Sorozatszám.

De ne feszegessük nagyon ezt a témát, szabályellenes.

Ha végre visszakapom a szervizből a notimat, s akinek kell nvram, elkészítem szívesen. Már néhány fórumtársnak csináltam, meg még kéne is.

[ Szerkesztve ]

(#11022) Rhyno


Rhyno
csendes tag

Sziasztok! MTK Engineering Mode-al sikerült manuálisan újra beírni az imei számot és most működik a telóm! Köszi mindenkinek, aki ebben közreműködött! :) Viszont csak az egyik SIM1 működik, mert a másiknak nem tudom az emei számát (az ugye nincs rajta az akksin...), azt hogy tudnám kideríteni? Természtesen semmilyen papírja nincs meg a telefonnak... :)

(#11023) Blue Eagle válasza Rhyno (#11022) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Írd ugyanazt az a legbiztosabb. Egyébként 8 vagy 18-cal szokott több lenni.

(#11024) Wieder12 válasza Blue Eagle (#11023) üzenetére


Wieder12
tag

Én is ugyan azt írtam 2-szer elfogadta, meg úgyis csak átmeneti a dolog :)

De Baralajbi rom alatt nem engedte, build hibát dobot!

[ Szerkesztve ]

(#11025) Rhyno válasza Blue Eagle (#11023) üzenetére


Rhyno
csendes tag

Megpróbálom, köszi!

(#11026) Jamal0 válasza Blue Eagle (#11021) üzenetére


Jamal0
tag

Értem és köszönöm a felvilágosítást. Ma is tanultam valamit.

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#11027) Wieder12


Wieder12
tag

Screenshot-ot hogyan lehet készíteni ezzel a telóval, mert egy külföldi leírásban bekapcs+hangerő le és megkéne csinálja, de nálam semmi?! Nem szeretnék erre külön progit!

(#11028) cappa72 válasza Wieder12 (#11027) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig jó az a kombó, hangerő le + power.
Csak kis gyakorlás kell, hogy egyszerre és folyamatosan nyomva tartsd, míg el nem készül a screenshot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11029) azimut


azimut
aktív tag

Sziasztok! Régóta követem a hozzászólásokat, mivel 2014. novembere óta boldog tulajdonosa vagyok a p780-nak. Nem éreztem szükségét, hogy a rendszerben turkáljak, mivel eddig nagyon jól működött. Most is, de megjelent ez a kis ikon és "Security Problem" felirat. A screenshotot (power+hangerő le, sokadjára sikerült) véletlenül a verzióadatokról készítettem:

Hogyan tüntessem el? Egy factory reseten már túl vagyok, ez sem oldotta meg.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11030) Blue Eagle válasza azimut (#11029) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A térerő jel hova tünt?

(#11031) Blue Eagle válasza azimut (#11029) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ops

[ Szerkesztve ]

(#11032) azimut válasza Blue Eagle (#11030) üzenetére


azimut
aktív tag

Az android ikon mögött. Ezt onnan sejtem, hogy repülőgép üzemmódra kapcsolva egy pillanatra előugrik, visszakapcsoláskor mögé. Egy picit kilógnak a pálcikák végei - a droid jobb válla fölött. Azonkívül mindkét SIM foglalatban működik a kártya (Telenor), a telefonálás hibátlan. A guta megüt, végiggugliztam a netet, ilyen hibajelenséget nem látok sehol. A jelenség már a bekapcsoláskori Lenovo feliratnál megjelenik, az egészet ma kezdte. Előtte nem telepítettem semmilyen alkalmazást sem, semmi gyanús taskkiller, viber, security baromság. Malware? Gyaluljak?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11033) K_a_m_i válasza azimut (#11029) üzenetére


K_a_m_i
tag

Ez a security problem felirat akkor jön elő, ha sikerült letörölnöd a LenovoSafeCenter alkalmazást. Tedd vissza és jegeld Titanium Backup-pal. Esetleg tegyél fel egy olyan rom-ot, amiben nincs benne.

(#11034) Blue Eagle válasza azimut (#11032) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nagyon csodálkozva állok a dolog előtt. Írtad, hogy FR megvolt. Ezzel ugyebár gyári alapértelmezett beállítások ill állapot tér vissza. Ha ezen jelenséget az userdata-ba lévő változó idézte elő, akkor az FR -nek törölni kéne, viszont ha ezek után sem állt helyre a rend akkor ez a bizonyos kiváltó változó a systemben keresendő.

Nah, Kami meg is adta a választ. Köszi neki! Meglátszik, hogy nem ismerem jól ezt a rendszert...

[ Szerkesztve ]

(#11035) azimut válasza K_a_m_i (#11033) üzenetére


azimut
aktív tag

Nnna igen, sokat harcoltam a lenovosafecenter eltüntetésével, meg is érdemlem. Próbálom visszatelepíteni, ez nem biztos, hogy az, a felső-kantoni nyelvjárást is csak akcentussal beszélem:

Nézek valami gyárit. Úgy érzem, nyomon vagyunk.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11036) ramek


ramek
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni. Ezt a ROM-ot tettem fel két telefonra: P780_ROW_S124_140403_1GIntSD

Az egyik telefon kb. egy éves, a másikat idén januárban rendeltem. A régebbi az enyém, az gyakorlatilag gond nélkül működik (ill. működött pár héttel ezelőttig, amíg szét nem tört a kijelző). Az újabbal viszont két problémába ütközik a feleségem rendszeresen:

- Iszonyat nehezen talál GPS jelet. Waze-t használok, onnan nem is találja meg. Tapasztalataim szerint az segít egyedül, ha a google maps-et nyitom meg, és ott küzdök hosszú perceken keresztül. Hogy ebben mi a logika, azt nem tudom, de így van.

- Pár hete beragadt egy pdf letöltése, és az erről szóló hibaüzenet újra meg újra visszajön. "Sikertelen letöltés".

Mindkét telefonnal előfordul néha (főleg éjjel): egyszercsak lefagy, és csak reset-re indul újra.

Vannak tippjeitek? Főleg a GPS nagyon zavaró.

Köszi!

(#11037) Blue Eagle válasza ramek (#11036) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nálam a GPS jel ill kapcsolat felépülése minden alkalmazással gyors. A fagyás az egy nehezebb kérdés. Lehet szoftveres, valamelyik app, folyamat "beragadása", de ha ennyire makacs, hogy piros reset gomb kell, az gyanút kelt hardveres irányba.

A romot meg ki kell próbálni. Én ezt használom, s nincs problémám vele.

(#11038) han_lev


han_lev
senior tag

NNA a fiam sikeresen "benyálaszta" a telóm hangszóróját. Azt ami a fülnél a "telós" hangot közvetíti, nem a külsőt.
Azóta recseg.. :Y :Y :W :W :W :W
Szerinteteg megjavul, vagy csere?
Ha lehúrom a hangot, akkor nem hallani, de akkor meg én nem hallom amit mondanak ( főleg ha körülöttem vannak.
Vagy ki lehet cserélni?
:F

MI9 6/64

(#11039) azimut


azimut
aktív tag

A "Security Problem" és zavaró ikon a Lenovo Safe Center telepítése után eltűnt. Nem találtam mást csak a tyúklábas verziót, a tisztogatási műveletek így orosz rulett jelleget öltenek, mármint fogalmam sincs milyen ikonra kattintok (pl.: törli az összes adatot? - igen). Ha valaki találkozna olvasható karakteres Lenovo Safe Centerrel, megköszönném a hivatkozást.

Az egészből az jön le, hogy ez a rom szerves része. Hálásan köszönöm a segítségeteket.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11040) Blue Eagle válasza han_lev (#11038) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én már javítottam ugyanezzel a hibával az asszony tabiját, csak ott tea folyt a hangszoróba. Tiszta alkohol kell szigorúan alkohol, egy-két csepp bele, majd gyenge levegővel kifújatni, de csak gyengével érzéssel. Ezt ismételni 3-szor legalább. Ezután teljesen jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11041) Wieder12 válasza cappa72 (#11028) üzenetére


Wieder12
tag

Ok! Kösz majd gyakorlom!

Péntek óta nincd térerőm pedig imei van minden ok de nincs! Repülőgép módba rakom akkor is semmi, vagy másik foglalatba rakom akkor is semmi térerőnél piros x! Erre van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#11042) han_lev válasza Blue Eagle (#11040) üzenetére


han_lev
senior tag

Köszönöm szépen!
Megpróbálom, bár nem tudom hogy tiszta alkoholt honnan szerzek.
Próbáltm hajszárítóval kiszárítani, de nem sok eredménnyel.
No hátha ez. addig fülessel kell használnom.

MI9 6/64

(#11043) Jamal0 válasza han_lev (#11042) üzenetére


Jamal0
tag

Hello!

Esetleg Izopropil alkoholt próbálj meg gyógyszertárból szerezni, vagy ha az nincs barkácsboltokban (inkább műszerész és elektrotechnikai alkatrész) lehet kapni tiszta alkoholt spray-es kiszerelésben. (Ha budapesti vagy én is tudok neked adni izopropilt)

Az elektronika füsttel működik, ha a füst kiszáll, az elektronika elszáll.

(#11044) Blue Eagle válasza han_lev (#11042) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Patikában vehető tiszta alkohol. Azonnal jobb lett volna, amíg még folyékony a nyál.

(#11045) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Slx-en beragadt az allapotsoros óra. A beállításoknál jó. Érdekes, ilyen eddig nem volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11046) han_lev válasza Blue Eagle (#11044) üzenetére


han_lev
senior tag

Nem gond. Odaadom a kiskrapeknak mégegyszer.. :DDD

MI9 6/64

(#11047) Blue Eagle válasza han_lev (#11046) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ááá, ez fájt kora reggel... :)

(#11048) cool13 válasza han_lev (#11046) üzenetére


cool13
őstag

Ezt te is meg tudod tenni. Nem kell odaadni még egyszer neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#11049) szpali válasza cool13 (#11048) üzenetére


szpali
addikt

Sőőt!
Ha "alaposan rákészülsz", akkor még az alkoholos nyál is megoldható :DDD

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#11050) Hintalow válasza azimut (#11039) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ilyen hibajelenséget én is összehoztam egyszer, amikor kiírtottam a lenovo securityt, én aztán rom újrahúzással orvosoltam.
Szerintem rosszul keresed, mert a "nemzetközi" verziója fent van play-en security néven.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.