Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:56:57

LOGOUT.hu

[Re:] Készül a Lenovo P780

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) K_a_m_i válasza kumevava (#14200) üzenetére


K_a_m_i
tag

A másik FT, amit próbáltál az is v5.x volt, vagy próbáltál v3.x-t is? Néha az segít ilyen esetben. Esetleg másik PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#14202) K_a_m_i


K_a_m_i
tag

Sziasztok! Van egy tartalék P780 aminek elment a térereje. Gondoltam ez is hardverhibás lett, de azért gondoltam megnézem más rom-mal is, aztán megnéztem úgy is, hogy leformáztam az egészet és egy korábbi működő mentésből visszaraktam az nvram.bin-t és protect_s.img-t FT-lal. Kipróbáltam egy halom modemet is, az imei rendben van, de a legjobb ameddig eljutok, hogy manuális hálózatkeresésnél kiírja, hogy Vodafone HU 2G. (Vodafonos kártya) Emellett még kellene lennie Vodafone HU 3G, T-Mobile H 2G (tiltott), T-Mobile H 3G (tiltott), TelenorH 2G(tiltott) és TelenorH 3G(tiltott), de ezek közül egyiket sem találja meg. Valaki találkozott már ilyennel? Attól, hogy a saját 2G-t megtalálja, de csatlakozni már nem tud ez még lehet hardverhiba?

(#14203) AszkaNettka


AszkaNettka
újonc

Sziasztok!
Új vagyok itt, és bevallom, még nem olvastam vissza teljesen, csak néhány oldalt.. Olyan problémánk van, hogy teljesen meghalt a p780 telónk, be se kapcsol... Kérdésem az lenne, hogy ennek ellenére lehet új androidot rátelepíteni?? a Huawei Honor 3C-met már anno újraraktam, de ott más gond volt. Illetve melyik androidot célszerű felrakni, amennyiben lehetséges valahogy...
Köszönöm előre is!!!

(#14204) SzGergo_


SzGergo_
csendes tag

Sziasztok,
Volna egy problémám a P780 asommal.
Nem akaródzik bekapcsolni. Piros led világít ha töltöm, de se hárd reset se bekapcsoló gombra nem reagál.
Lehet még tenni vele valamit?
Köszönöm.

(#14205) Fairplays válasza SzGergo_ (#14204) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Üdv!

Pontosabb leírás? Napi használatban van? Rom csere után nem kapcsol be? Érte bármi külső hatás?

Ha sokáig nem volt töltőn a telefon előfordulhat hogy 10-20 perc múlva tudod csak bekapcsolni.
Ha túlságosan alulmerült, akkor, nem fog bekapcsolni, "bikázásal" lehet próbálkozni...

(#14206) SzGergo_ válasza Fairplays (#14205) üzenetére


SzGergo_
csendes tag

Üdv.,
Hosszabb ideje niem volt már bekapcsolva. Azért tettem félre mert nem kapcsolt be, miután eltört a kijelzője.Közben szereztem egy plusz telefont de az sem volt egy ideje használva. így most ez sem akar bekapcsolni, hiába kombóztam a kettőt.
Hogy érted a "bikázást"? hogy csinálnád?

(#14207) bagolytoll


bagolytoll
csendes tag

Sziasztok! Van egy p780 nálam, sok kínai bigyó volt rajta, majd töröltem olyan dolgokat, amit nem kellett volna és semilyen naptár nem működött. Flash Toolsal ráraktam egy s123-at, de nem volt magyar nyelv.

FlashToolson kívül mást nem szivesen tanulok meg, nagyon örülök, hogy ez sikerült.

Milyen rom-ot ajánlotok?

Cél:
1. legyen stabil
2. magyar nyelv
3. nem lassú rendszer, akár gyors... :)
4. no kínai karakter
5. wifi, hotspot, térerő, kamera működjön
6. minden egyébb működjön és legyen jó :)
7. lehessen vele telefonálni, sms-t küldeni és ezek a tevékenységek ne keltsenek rossz érzést.
8. Flash Toolsal lehessen feltenni, hacsak nincsennek erős érvek.

Esetleg a jelenlegire tudok magyar nyelv updatet rátenni?
Olvastam, hogy Blue Eagle készített egy s124 et, ami magyar, és + tárhely is van. Később erről kiderült, hogy problémás? A linkje nem működik.

Köszönöm!

(#14208) bagolytoll


bagolytoll
csendes tag

Plusz infó a telóról: P780.V23, 2013/12/06 12:26
Android 4.2.1
Model number: Lenovo P780_ROW
Build Number: P780_ROW_S123_131231

(#14209) bagolytoll


bagolytoll
csendes tag

Gondoltam, hogy mégis a kínaiból kellene kiindulni, ezért megpróbáltam flashtoolsal feltenni az S125-öt. Felment, majd nem kapcsolt be a telefon. Visszatettem az s123-at és beiratom apámat egy angol tanfolyamra.

(#14210) osztszoroz válasza bagolytoll (#14209) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Root +more locale2

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#14211) bagolytoll válasza osztszoroz (#14210) üzenetére


bagolytoll
csendes tag

Szia! Köszi, hogy válaszoltál, egy próbát megért. Azért van ami magyarrá változott :)
Melyik ROM-t ajálljátok? Magyarított S228 honnan tölthető le?

Köszi!

(#14212) bagolytoll


bagolytoll
csendes tag

S228 után kiírta, hogy DL fail és újraindulgatott. Sok gomb lenyomásával valahogy kikapcsolt és megpróbáltam megint az S228-at, csak most bepipáltam a flash toolsban a DA DL-t. Nem működött.
Azóta azt írja a windows, hogy hibás eszköz és egyáltalán nem tudom flashelni és bekapcsolni sem :)

Azthiszem az ügyet lezártnak tekinthetjük :)

(#14213) osztszoroz válasza bagolytoll (#14212) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

rengeteg idegeskedést és időt spórolsz meg,ha elengeded ezt a telót.totál zsákutca... :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#14214) bagolytoll válasza osztszoroz (#14213) üzenetére


bagolytoll
csendes tag

tégla eladó :)

(#14215) osztszoroz válasza bagolytoll (#14214) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

Ezt a típust szinte lehetetlen téglásítani. Saját tapasztalat. Ennek ellenére szerintem felesleges szenvedni vele.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#14216) Casoli


Casoli
őstag

Az mit jelent, ha SIM kártya nélkül a beállításoknál nincsen IMEI szám egyik slotra sem? Így vettem, esetleg vissza lehet írni valahogy a ROMba?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14217) cappa72 válasza Casoli (#14216) üzenetére


cappa72
nagyúr

ugh... az baj. mélyvíz topik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14218) Casoli válasza cappa72 (#14217) üzenetére


Casoli
őstag

Köszönöm, de nekem a telefont nem ismeri fel az a program. Nincs egyéb módszer?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14219) cappa72 válasza Casoli (#14218) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bizton kell működnie; ha nem műxik, akkor driver probléma van.
Vagy nem tetted még fel a cdc drivert, vagy ez a hiba nálad is (inf fájl nem elégséges)

más módszer csak akkor lehet, ha... és itt elég széles a skála...
Elsőnem kiolvasnám a /dev/nvram tartalmát
ha az üres, akkor leformázták a telefont szőröstül-bőröstül.
ha nem üres, akkor lehet még rossz a protect_f , protect_s vagy akár a secro is.
Szóval 4 összetevős az imei helyes generálódása a rendszerbe (szerk.: teljesen pontosan inkább a /data partícióra/ba)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14220) Casoli válasza cappa72 (#14219) üzenetére


Casoli
őstag

Flashtool megy, most raktam rá firmware-t. Az a MAUI nem ismeri fel a telefont. Drivert felraktam kézzel, azt írja az eszköz nem indítható el. Egyébként telefon META módban indítja, de semmi több.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14221) cappa72 válasza Casoli (#14220) üzenetére


cappa72
nagyúr

A verziószám sem mindegy. Ez ez MTK professzor elég régi, régi verziós miáú3g kell hozzá.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14222) osztszoroz válasza cappa72 (#14221) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

így van..hasonló problémával küzdöttem.próbálgasd a régi kiadásokat,egyszercsak "látni fogja " a telót.
ha jól emlékszem,v8.1516-tal működött.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#14223) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem is megvan még, ez a tartalék telefonom + ébresztő + mobil wifi + power bank :) Mikor mi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14224) YADA


YADA
tag

Epp a napokban allapitottam meg hogy mar 4 eve hasznalom a 780-ast. Szinte mar rekord.
Igazabol parom hathatos kozremukodesevel ketten egyutt elfogyasztottunk 5db-ot belole.
Az utolso mukodo darab mar legozas eredmenye. De meg birja. Meg haldoklo allapotaban is tovabb uzemel mint az ifju titan akkubajnok remenysegek ujonnan. (cserebe lassabb naluk picivel)
Szoval nehez lesz az utodlast megoldani.

(#14225) okmaci


okmaci
csendes tag

Még nekem is megvan, jelenleg az autóban navigációra szoktam használni, a mai napig töltés nélkül navigál folyamatos képernyővel 6-7 órán keresztül. Jó kis telefon volt, szerettem!

(#14226) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Az enyém sajnos bootloop-ol...
Amikor elraktam még minden ok volt.
Kb két hete szerettem volna feltölteni / bekapcsolni, de sajnos csak a lenovo logóig jut el, és egy pillanatra megrezegteti a motort, majd kilép. Újabb lenovó felirat, majd rezgés.
A belső reset gomb megnyomása ugyan kivitte a bootloop-ból, de az újabb indítási kísérlet ugyanazt eredményezte.
A recovery menüket nem próbáltam. Majd talán az ünnepek alatt. Esetleg megpróbálom újra flesselni.
Szeretném még életre kelteni. Nagyon szerettem a kicsikét.

Utódként egy Blackview BV6000-et nyúzok.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#14227) Casoli


Casoli
őstag

Az enyém négy és fél éves. Hátlapi műanyagok kívül mást nem kellett cserélni. Az utőd egy redmi 4x lett.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14228) mr.perfect válasza okmaci (#14225) üzenetére


mr.perfect
tag

én is pont így használom.. brutál, hogy milyen sokáig bírja...

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#14229) K_a_m_i


K_a_m_i
tag

Sziasztok! Nincs meg valakinek véletlenül a 8Gb-os telefonhoz való CWM recovery: Lenovo-P780-8GB-ROW-CWM6028-recovery-by-Cappa72-v2.img ? Sajnos a régi letöltő link (#6677) már nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#14230) obazssonaj


obazssonaj
csendes tag

Sziasztok!
Ha van még itt valaki....A telóm a wifi jelet látja, de nem kapcsolódik rá.Folyamatosan próbálkozik. Hatókörön kívül, azonosítási hiba, kapcsolat mentve ilyen üzeneteket ír.
Köszönettel: Szabó János

(#14231) Casoli válasza obazssonaj (#14230) üzenetére


Casoli
őstag

Próbáld ki másik routerrel.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14232) narrow123


narrow123
újonc

Üdv!

Ha esetleg valakinek van törött, de működő készüléke, vagy csak egy alaplapja, az ne tartsa magában.
Megmenteném az elmúlástól az enyémet...... :R

[ Szerkesztve ]

(#14233) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tök jó, hogy még mindig megvan a P780. Simán megy rajta az AdAway, amivel a Redmi3-on 1 napja szívok, mert hiába van root joga, nem bírja átírni a host fájlt...
Megoldás: lementettem a P780-ról a fájlt, a Redmi3-on meg simán bemásoltam mind a 2 helyre. Ennyi... ezt meg simán engedte. Mindenesetre marad a P780 is, sok mindenre jó még mindig.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14235) Casoli


Casoli
őstag

Valaki tudna olyan ROMot javasolni, ami minimál ROM? Hulladékoktól mentes, ami gyorsabban megy mint egy normál ROM.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14236) cappa72 válasza Casoli (#14235) üzenetére


cappa72
nagyúr

SLX megnevezésű romot tudom javasolni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14237) Victoryus válasza cappa72 (#14236) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyetértek az slx volt a legjobb. Többet probáltam, de az újabb kotyvasztások vackok.
Végső soron már nem a romon múlik, túl nagy lett az appok hardver igénye. Amik régen szépen, gyorsan futottak ma már kevésbé.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14238) Casoli válasza Victoryus (#14237) üzenetére


Casoli
őstag

Annál nekem valami egyszerűbb kellene, böngészni sem fogok rajta.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#14239) azimut válasza Casoli (#14238) üzenetére


azimut
aktív tag

Ez még mindig működik 2 telefonon is.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14240) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hú de kihalt a fórum. Még mindig használatban van a teló, csak lassú. Az SLX romon kívül van még valami, ami normális, meg gyors? Azt hiszem azt fogom visszatenni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14241) cappa72 válasza Victoryus (#14240) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem kizárt. ;)
SLX forever. (szerintem)
Nálam most csak 1 ilyen van, halott emmc-vel. Vissza kéne adni a tulajdonosának....

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14242) K_a_m_i válasza Victoryus (#14240) üzenetére


K_a_m_i
tag

Én még mindig ezzel használom: [link]
és itt még mindig le tudod tölteni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#14243) Victoryus válasza K_a_m_i (#14242) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszi! Egyelőre nem romoltam, megy azzal ami rajta volt. 4.4-es valami. Youtube, messenger meg egy böngésző eldöcög rajta ezzel is, sim meg nincs benne. Otthoni 'netgép' lett belőle. Még bírja a kiképzést :) :R Anyum megtanult rajta netezni, meg chatelni. Egyelőre marad az E51-nél, mert azt nem kell félteni, ha a táska alján hánykolódik azt is bírja. Azért szegény P780-at ha odacsapja valamihez véletlen, törik a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14244) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Valakinek van még emléke ennek a ROM-olásáról? Kaptam egyet brickelve, és nem tudni, mi lehetett rajta. A CMIIT alapján valami brutál korai 2013-as cucc, de fogalmam sincs, hogy CN? ROW? Milyen verzió lehetett?
MTK soros portként látszik, egy ROM el is jut SP flash tool-lal a bootloader feltöltésig, de aztán közli, hogy NO SPACE:

Hogyan tudom kideríteni, mi való erre...?

Köszi minden ötletet :) Fél nap guglizás után már tanácstalan vagyok :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#14245) cappa72 válasza hcl (#14244) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tyűha...
Hát akkor lehet, hogy az emmc döglött.
Persze ne temessük előre.

Ha van még benne valami élet, akkor először próbálj meg menteni róla SP Flashtool-lal.Ha az sikerül, akkor talán megállapítható mi voltrajta, vagy mit próbáltak rászuszakolni, vagy egyáltalán van-e értékelhető infó róla.

CN/ROW keveredéskor általában az ebr2 (rég volt, fejből nem emlékszem) íródik felül, és ha azt helyesre cserélte az ember, akkor visszaállt a rend.

A particiókiosztás tér el.

szerk.: ha majd semmi sem működik, na akkor lehet formázni az emmc-t. Ha meg majd az sem, akkor nem csak tetszhalott, hanem papírnehezék.
(Nálam is van egy emmc-hibás p780 még...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14246) hcl válasza cappa72 (#14245) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

Azóta voltak fejlemények
- 3-as SP ki tudja olvasni, hogy ez 8GB-os (5-tel nem tűnt fel)
- Valamelyik ROM-ot mintha el is kezdte volna feltenni, de megállt közben, amíg nem reseteltem a telefont, nem látszott USB eszközként sem
- Próbáltam a preloadert cserélgetni, semmi változás
- Formázás sajnos már volt, de mondjuk nem gáz, egyrészt erről már mindenki lemondott, másrészt ha megjavul, akkor is rokonnál lesz játszós teló, SIM már nem nagyon fog belekerülni.
- 99% 2013-as a teló, az akkun a CMIIT ID 2013CP5888

Ez alapján tudsz esetleg olyan ROM-okat, amik felmehetnek erre? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14247) bagolytoll


bagolytoll
csendes tag

Az összefoglalóban sok link már nem működik, nemletölthetőek a fájlok. Ez fog változni?

(#14248) cappa72 válasza bagolytoll (#14247) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csak akkor, ha van még oly elvetemült fórumtárs, vagy felhasználó, aki/k utánajárnak, hogy a régi dolgok hogyan pótolhatók.
Másképp nem valósul meg.
(legutóbbi bejegyzés is több, mint egy éves - a tiéd előtt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14249) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálam még mindig használatban van egy példány, a szokásos slx rommal. Sajnos kitört a töltő csatlakozó tartója, így elég problémás feltölteni. Az aksi is 40%-ról kapásból bezuhan 15-re, de facebook lite-ra még mindig jó, meg netezni szolidan. Szerintem lassan elengedem, ha tovább zuhan az aski kapaciítása, lesz helyette egy strapafon.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14250) cappa72 válasza Victoryus (#14249) üzenetére


cappa72
nagyúr

Aaaz igen!

Nekem az A820 van még apósnál, működik, de ritkán használa. Inkább a butafonra tette le a voksát.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14251) Victoryus válasza cappa72 (#14250) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Idén még csak 8 éves lesz :) A Nokia E51-em is aktív használatban van a P780-nal együtt. Igaz az már a 3.aksit eszi. Anyu használja őket, az E51-et imádja mert kicsi, könnyű, jól bírja az aksija. Netezni meg úgy is csak otthon szokott. Têny, hogy lassú szegény P780 a mai kütyükhöz képest, de amíg a messenger lite elfut rajta...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14252) YADA válasza Victoryus (#14251) üzenetére


YADA
tag

Meg mindig mukodik egy peldanyom, de az kb 5 telefon legozasabol szuletett. (hullottak mint a legyek, reszben konstrukcios gyengesegbol, reszben balesetek miatt)
Viszont kb 35-100% kozott el csak az akkuja, modhatni hulla, de az is eleg egy modern SIM kartyaval 21-23 nap uzemidore! Van meg 3 masik akku, de fogalmam sincs milyen allapotuak.
Az egyik legregebbi alaplap es ROM van benne, meglepodtem mennyivel gyorsabb mint barmelyik ujabb ROM verzio.

(#14253) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Slx rom van fent. Tegnap óta a Messenger Lite-nak hívásnál nincs hangja. Videó hívásnál se. A lite-ot meg nem is engedi törölni se. Sima Messenger meg folyamatosan újraindul. Ennyi volt, kilőtték? Frissíteni se tudom, mert ez bele van főzve?
Mikrofon, hangszóró rendben egyébként.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14254) cappa72 válasza Victoryus (#14253) üzenetére


cappa72
nagyúr

Húha... ez olyan, mintha az emmc adta volna meg magát...
Legalábbis nagyon gyanús.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.