Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fryskitt


Fryskitt
addikt

És aztán mi a fenét csinálunk 3G-n ezen az óriáskijelzőn?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#2) aprokaroka87 válasza Fryskitt (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha tudja pl az usb modem funkciót akkor az azt "imitáló" button-t megtudod nyomni

persze kérdés hogy a 3G az 3G lesz-e, vagy 3.5G

Mert a 3G max 384 kbit/sec-et tud

(#3) Fryskitt válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hát, még így sem dob fel sajnos. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Ez kell a nèpnek!

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Inkább a 301 utódjának hoznának ki egy normális, 3G képes feature-t. :U

B.Cs.

(#6) Béééla válasza Fryskitt (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Kevésbé terheljük a frekiket mint 2G-vel. Nem mindenki bújja folyton a telót, én például tényleg csak telefonálok és nagy ritkán jön rám hogy lehet egy FB messenger vagy mail se ártana (de nem létszükséglet, ezért megfelel ez a teló). Na én például azonnal váltok rá ha mindkét kártya 3G-s lesz.

Bélabá

(#7) Ádám16


Ádám16
addikt

Szerintem ha a bejelentés napján, vagy másnap vásárolható lett volna ez a készüléke, jópár napig rengeteg elkelt volna. Elcseszték. Hagyták, hogy a csúszás elmulassza azt a kis varázst.

(#8) Azie


Azie
őstag

hiánypótló. "never go full retard"

lehetne tethering képes 4g és akkor oszthatnál mobilnetet róla tabletre. úgy még jó is lenne

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#9) Bird


Bird
addikt

Látom Nokiának nagyon bejött ez a remake üzletág. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van értelme ennek a telónak 3G képessége?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#11) draco31


draco31
veterán

Akkor nem 3330-nak kellene lennie? :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12) joey04 válasza Fryskitt (#1) üzenetére


joey04
titán

Azon kívül, hogy rengeteg olyan funkció van ahol jól jön a 3G még ilyen készülék esetében is (pl.: email, üzenetküldő alkalmazások stb), jó lehet hot spotként használni, bár akkor már inkább 4G. És ami talán fontosabb és a cikk is utal rá, egyre több országban lövik le a 2G hálózatot, így nem is tudnak majd fellépni a hálózatra a 2G-s telefonok. A hírben emlegetett Ausztráliában már most sem.
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Azie válasza joey04 (#12) üzenetére


Azie
őstag

oké, de az említett funkciókat nem feltétlenül szeretném 1" kijelzőn 40 dekás cuccal megvalósítani. :) de lehet csak én vagyok túl egyszerű, hogy nem érzem a létjogosultságát - főleg a 2G verziónak

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14) max-pain válasza joey04 (#12) üzenetére


max-pain
senior tag

Az evekkel ezelotti japan 2G lekapcsolas mondjuk nem relevans, mert az ugysem GSM rendszer volt.

(#15) #58625024


#58625024
törölt tag

WiFi lesz benne!? :DDD

(#16) max-pain válasza Azie (#13) üzenetére


max-pain
senior tag

Ha esetleg valakinek csak telefonalni es sms-ezni kene a telo akkor se mukodne mar sok helyen (vagy a kozeljovoben valna hasznalhatatlanna).

(#17) Bird


Bird
addikt

Valaki mondja már meg: Mi ennek az egésznek az értelme? Nosztalgia?

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#18) Hadrian válasza Bird (#17) üzenetére


Hadrian
tag

Benne van a cikkben:
"Nummela többször hangsúlyozta, hogy a 3310-et eleve azért alkották, mert igény volt rá, és a továbbiakban is mindent megtesznek a felhasználók kéréseinek kielégítésére."

Bár lehet, hogy csak a nosztalgikus nyögéseket értették félre.

(#19) Bird válasza Hadrian (#18) üzenetére


Bird
addikt

Szerintem ez zsákutca. Egyszer jópofa volt az 5let, de ettől vérszemet kapni.... Nokia is úgy van az egésszel, hogy régen minden jobb volt. Még ők is.... ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#20) joey04 válasza Azie (#13) üzenetére


joey04
titán

én azért egy emailt elolvasnék rajta, vagy egy üzenetet ami nem feltétlen sms. elkényelmesedtünk. régen egy 3330-ason wapoztunk meg emaileztünk. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Crafter32


Crafter32
őstag

Jó kamera, 3-4G, Wifi, működő böngésző, 6700-515 utód. Én ilyen telefont szeretnék akár 100 ezer forintért is. Borzasztóan utálom a mai telefonok méretét és emiatt való kényelmetlenségét, de kell a kamera és wifi mindenképpen.
Utolsó minőségi Nokia wifivel talán a C3 02 lehetett? Nem tudom.

Nokia M.o.- FB.-on ha jól emlékszem azt válaszolta egy ilyen kérdésre, hogy nem várható sajnos wifis 6700 utód.

Egyszerűen nem találok magamnak kis méretű, de jó telefont.

(#22) RaveForce


RaveForce
veterán

Nem lehetne inkabb elfelejteni, hogy tovabb gyalazzak a legendas nokia 3310-es nevet mindenfele bovli színes gagyimuanyag vackokkal?! :((( :(((

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) Zeki válasza RaveForce (#22) üzenetére


Zeki
nagyúr

Némileg osztom a véleményed, de már anno is sokan fikázták a Nokiát, hogy gumicsizma. Ericsson vs. Nokia.
Amúgy a Nokia E52-t lett volna értelme újra kihozni, erősebb hardverrel. Imádtam! Csak kicsi volt a ramja.
De kezelhető méretű "okostelefon" volt.

(#24) Zeki válasza Crafter32 (#21) üzenetére


Zeki
nagyúr

Iphone 5S. Vagy 5C.
Az még nem nagy.

(#25) vilmose33 válasza Zeki (#24) üzenetére


vilmose33
őstag

Inkább Iphone SE minimum 32gb-al ha ajánlhatom.

A jövő most van

(#26) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Micsoda hír 2017-ben. Az ember azt gondolná ez már alap, még egy alap telefonnál is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

LG Exalt LTE

Na azért ez egy merész koncepció...csak hát kár hogy itt nem lesz forgalomban

Cyberpunk: Sajna nem alap

[ Szerkesztve ]

(#28) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Useless hulladék gyártás. Vagy alapból ilyet gyártottak volna és nem azt a porfogó relikviát, vagy ki se adtak volna egy másik variánst.

Finn the human

(#29) ladapower válasza Fryskitt (#1) üzenetére


ladapower
tag

Telefonálunk.

Vannak mobilszolgáltatók szerte a világon ahol már nincs 2G hálózat. (Csak 3G és 4G)

(#30) SkyLine3000 válasza #58625024 (#15) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Gondolom, ezt viccnek szántad, csak lemaradt a smiley...

(#31) aprokaroka87 válasza #58625024 (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az majd egy külön modell lesz...abban meg csak 2G (gprs) lesz.

Aztán majd jön a következő amiben 3.5 G lesz...de wifi nem

Akinek sok péze van mindig megveheti az épp aktuálisat

(#32) Béééla válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


Béééla
őstag

A probléma hogy alig jöttek ki 4G-t támogató SoC-ok és a 3G-sek is csak nagy kínkeservesen, úgy meg elég nehéz kompakt méretben legyártani ha minden funkció külön-külön üldögél egy-egy IC-n.
Idén év elején jelentek meg az első fícsörfónba tervezett 4G-s socok, és egyesek ahhoz meg kicsit durvák. (nem kéne a két nap alatt merülő szappantartót feltalálni, köszönjük)

Bélabá

(#33) Luck Dragon

Inkább a Nokia C5 vagy az 515 utódját hoznák már ki. Ezt kár erőltetni. :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) janeszgol válasza ladapower (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt hittem már senki nem vágja. Lehet a cikk van rosszul megfogalmazva. Több helyen totál levágták a 2G-t. Tehát ez a készülék 3G-s változata gondolom nem lesz Global. De benne is van a cikkben egy példa, Ausztrália.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) csongi


csongi
veterán

Ugyan adjon már nekik valaki egy 100millás büntetést, tudatos szándékos környezet szennyezés jogán.
A büdös életbe nem lesz Nokiám többet, ezzel a szánalom baromságokkal kikerült a leendő készülékekek listájáról az már biztos. :)
Mé kell ez a zsenvedés?
És akit csak lehet lebeszélek róla.

(#36) mirtex


mirtex
csendes tag

Ha kreatívak a nevek újrafelhasználásában, akkor 3310i lesz a neve

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#37)



őstag

Ezzel most az a célja a Nokianak hogy lejáratja a múltját ? Ok hogy retro de az egész úgy lett volna reális célszerű eladható , hogy belül nem. Következő hír az lesz hogy dobja a monokrom kijelzőket a Nokia. Amúgy nem is értem ha csak telefon akkor miért nem e-papír kijelzőt tettek bele. 1 mp frisssites bőven jó telefonalasra .

(#38) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nem kéne erőltetni ezt a formát szerintem. Elsőre biztos sokan azt hiszik, hogy mekkora poén, meg retró, de szerintem csak gáz.
Azért a retróságnak is vannak határai, amikor már súlyosan a használhatóság rovására megy. Amúgy meg ronda is (vállalhatatlanul). Szerintem.

(#39) Pjotr válasza Bird (#17) üzenetére


Pjotr
senior tag

Reklám. Minden techlap lelkesen megírta, hogy Nokia meg 3310 stb. Betették a visszatérő céget a köztudatba vele, mindenkiben jó érzést keltve, a nosztalgiára építve. Gyanítom megvolt hozzá a belső komponens, meg raallitottak egy fröccsöntő gépet. Marketing. Szerintem jól csinálták, kivéve, hogy termeltek egy csomó ipari hulladékot. Mondjuk előbb-utóbb gyanítható, hogy dömpingáron kiszorjak és biztos lesz rá piac, sokan használnak ilyesmi telefont most is, idősek. A fiatalok 100% előre jelezhető volt, hogy nem kérnek belőle, de ha már elkezdi érdekelni őket az új széria, akkor bejött a dolog nem?

[ Szerkesztve ]

(#40) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ha legalább USB modemként működne, akkor egy fokkal használhatóbb lenne.
Viszont így már nem inkább 3330 lesz a neve? Régi szép idők :D

Ellenben azt nem tudjátok, hogy a Nokia 3 ról miért nincs még egy teszt sem?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#41) aprokaroka87 válasza Lalikiraly (#40) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha az alap 3G lesz benne, akkor igazából az usb modem se lesz valami túl biztató.

Mert annak a max sebessége 384 kbit/sec elvileg.

Tehát alig lenne gyorsabb mint a 2.5G egde

Ha mondjuk hspa 3.6 vagy 7.2 lesz...az már azért jobb lesz.

De van egy olyan érzésem hogy az alap 3G lesz.

(#42) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Van amugy olyan keszulek ami ugymond klasszikus kinezetu nyomogombos, de tud wifi-t, ezaltal hotspotkent is uzemel?

Live-Die-Respawn

(#43) aprokaroka87 válasza oriic (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát annak idején a Symbian s60-ra volt olyan app amivel tudtál netet osztani USB-n..Wifire most is így nem emlékszek.

Mintha Bluetooth-is lett volna.

(#44) Lalikiraly válasza aprokaroka87 (#41) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez esetben csak mertem nagyot álmodni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45) Pot$imanu$


Pot$imanu$
tag

Ez már alap lenne, nem?

Potsimanus

(#46) Béééla válasza oriic (#42) üzenetére


Béééla
őstag

Az enyém (MyPhone hammer 3+) tudja, de nem lesz abban sok köszönet :)

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.