Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) matrix94 válasza didyman (#48) üzenetére


matrix94
csendes tag

Szóval akkor szerinted sem a "MADE IN CHINA" <---> "MADE IN ELSEWHERE" határvonal mentén van a megoldás kulcsa.
...annál is inkább, hogy (becslésem szerint) az elektronikai tömegtermelés 70-80 % ma már Kínában történik (sznoboknak persze nem kínai hangzású márkanevek alatt), ami 20 év múlva (ha így lustulunk, és hülyülünk tovább itt az EU-ban és máshol) akkor akár 90% is lesz. ...és ugye nem az egész világ elektroniai gyártását en bloc akarod szarnak tartani ?
...csak így nem nagyon érthető akkor, hogy minek volt "illusztrációja" a matricás fotó...

...de tényleg nem akarom szétoffolni a topikodat, ez az utolsó hsz erről, csak néha kiakadok már, amikor a sznob "amerikai" Apple iPhone tulaj - tipusú júzerek leszarkinaiaznak kb. mindent, mit sem sejttve hogy vágott szemű Foxconn alkalmazott kínai készítette az überfasza USA telefonját egy marék rizsért Honhai-ban.

(#52) didyman válasza matrix94 (#51) üzenetére


didyman
őstag

Jó, hagyjuk, ha ez volt az utolsód, akkor inkább nem mondok semmit.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53) didyman válasza szki (#50) üzenetére


didyman
őstag

Ha beleesik a szórásba, igen. De küllemre nem látni semmit rajta sajnos.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#54) ANW2


ANW2
tag

Valaki legyen szives mondja meg hogy az OST (Ostor Semicon Taiwan) nevezetű kondik minőségileg hova sorolhatóak?

(#55) #27483136


#27483136
törölt tag

Ezek is jó kondik lehetnek. Panasonic kondik, tápegységekhez is javasolt. 4-5Euró.
Nem kínai....jó, igaz, az egyik gyáruk maláj, de a többi japán és USA. De ezt már csak "halkan" merem leírni.

(#56) aram01 válasza didyman (#47) üzenetére


aram01
nagyúr

na látod ezzel teljesen egyetértek

amúgy viszonylag olcsón tudok elég sokféle kondit beszerezni írjatok típust ármegjelöléssel,sorry a reklámért :B

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#57) kpal


kpal
veterán

érdekes volt köszi.

(#58) PHM


PHM
addikt

Köszi a cikket, tanulságos volt. :)
Jómagam eddig csal a szekunder oldali kondik meghibásodásával találkoztam,
de ezek szerint ez a magyarázata 1-2 korábbi sikertelen javítási kísérletnek.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#59) demagóg válasza matrix94 (#51) üzenetére


demagóg
aktív tag

Nekem az a sejtésem, hogy az elektronikai fejlesztésben, (tömeg-)gyártásban (gyártástámogatás) egy percet sem dolgoztál, csak most éppen fikázhatnékod van és itt éled ki magad. Nekem fejlesztőként és gyártástámogatóként több százezres, milliós darabszámú tételek miatt volt gyakran fejfájásom (HDD gyártás). Bizony, a szakmán belül a Made in China kigyújtja az ALERT lámpát, óvatosságra int, nagyobb körültekintésre szólít fel. Nem a földrajzi helyzete miatt. A saját fejlesztések gyakran nem befejezettek, az alkatrészek élettartama nem hozza az elvártat, az egyéb paraméterek sem felelnek meg a katalógusban szereplő adatoknak. Gyakori, hogy, hogy egy-egy hosszas egyeztetés után elküldött mintasorozat hibátlanul működik, a gyártásba berendelt alkatrészek minősége meg csapnivalóan rossz lesz. A Kínába vitt gyártás illetve jó minőséget termelő brand (remélem figyelsz, nem jó nevűt írok, te kezdtél USA márkákkal dobálózni) alatt végzett és befejezett fejlesztések és a folyamatos gyártásellenőrzés esetén jóval kevesebb gond van, simán hozhatja a nem Kínában gyártott kompatibilis alkatrész minőségét. Amit szintén megtapasztaltunk, hogy ha jó nevű nagy cégként rendel valaki Kínából, akkor meg sem próbálják a másod-harmadosztályú kevésbé sikerült raktárkészletet rásózni a vevőre. Talán így már kezded sejteni, hogy nem a Made in China az irritáló. De náluk arányaiban is markánsabban jelennek meg ezek a minőségi problémák mint egy japán vagy bármely más nyugati terméknél, bár néha ők is jól belefutnak egy-egy balhéba. Szerintem legközelebb ha hozzászólsz akkor előtte nézelődj, érdeklődj. Lehet, hogy a pajtásaid előtt kemény, bátor fiú vagy, hogy ilyeneket is le mersz írni. Szakmai körökben viszont hiteltelen.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#60) Jim Tonic válasza #27483136 (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mi az, hogy hétköznapi kondi, se ESR, se ESL?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Nekem van 1 chieftech 410es tápom. pontos típus :atx-410-212 sípol mi leheta baja? nem indul vele semmien gép. nem szeretném eldobni. javítható? ha igen és vállalja valaki kérem jelezze!!

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#62) matrix94 válasza demagóg (#59) üzenetére


matrix94
csendes tag

(személyes érintettség okán továbbra is OFF)
Minek az "arányaiban" ? Ha mondjuk a világon gyártott olcsó gyermekjátékok 99,8 %-a Kínában készül, akkor bizony a hibás gyermekjátékok 99,8%-a is joggal lesz kínai, és bizony 0 db izlandit fogsz találni köztük. A te "logikáddal" az izlandi játékipar végtelenszer jobb, ugye ?

Megkockáztatom, hogy a legtöbb alkatrész-tipusnál van egy olyan árszint, ami alatt a teljes választék már csak kinai lehet. Ha itt keresgélsz (ez is a munkád, ha jól értem, hogy az utolsó 0,001 cent profitot kihozd abból a HDD-ből, úgy, hogy valamelyik mütyürre találsz egy 2-3 szor olcsóbb beszállítót, és hol keresed: Kínában, vajon miért is ?), akkor nyilván a kezed között megforduló hibás cuccok se peruiak lesznek. ...de ebből azt a következtetést levonni, hogy a perui elektronikai ipar az überfasza, az matematikai-logikából, statisztikából, valószínűségszámításból: egyes, leülhetsz !

Egyik kedvencem, amikor "komoly" statisztikaként lehozzák szinte mindenhol, hogy a női sofőrök mennyivel, jobbak, hiszen x-szer ritkábban okoznak közlekedési balesetet: csak éppen a női soförök jóval kisebb számával, és az általuk átlagban levezetett hatodannyi!! km-rel felejtik el súlyozni a mutatót.

[ Szerkesztve ]

(#63) didyman válasza Jim Tonic (#60) üzenetére


didyman
őstag

Kolléga így nevezi ezeket a típusokat, holott ESR, ESL minden kondinak van, a lényeg ezek alacsonyan tartása.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#64) didyman válasza matrix94 (#62) üzenetére


didyman
őstag

Te azt hiszed, hogy egy terméknél egyedüli költség a legyártása? Nekem nem biznisz, ha gariidőn belül visszahordják a háromnegyed áron legyártott áru felét, mert ebből összességében szarabbul jövök ki anyagilag, mintha még a negyedével többe kerül, de nem kell gariban foglalkozni vele és a későbbi évek során sem kapja a márkám azt a megítélést, hogy ez egy nem megbízható és nem tartós márka. Szóval az alacsony költség csak az egyik oldalán alacsony a mérlegnek, a másikon bizony drága. A termék eközött a két dolog között lavírozik végeredményben. Arról meg továbbra sem tehetünk, hogy a kínai olcsóbban dolgozik, mint minden más nép, ez az olcsóság a termékeik jelentős részén meg is látszik, noha vannak igen kemény mérnökeik (a codegen táp és a minél kevesebb alkatrészből működőképes Acorp is egy mérnöki talentum!) és komoly fejlesztéseik, nagyon csúcstechnikában utaznak, de ettől még az olcsó tömegtermék olcsó tömegtermék lesz, amivel a minőségi, de drága pl. japán nem tud árversenyre kelni. A meghibásodási rátát meg fogalmam sincs,minek emlegeted, egyszerűen japán kondival nincsen baj, kínait meg cserélünk kilóra, miért nehéz ezt megérteni?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#65) #27483136 válasza Jim Tonic (#60) üzenetére


#27483136
törölt tag

Mi az, hogy hétköznapi kondi, se ESR, se ESL?
Természetesen nem azt jelenti, hogy nincs neki olyan, hanem inkább túlságosan is nagyok ezek az értékek. (Ideális esetben ezeknek nullának kellene lenni.)
Az adatlapja nem tartalmaz erre vonatkozó adatot. Vagyis nem erre a tulajdonságra van "kihegyezve" az adott kondi. Ha alkatrészek között válogatsz, ott külön kategória az alacsony ESR, és akkor értékenként külön-külön megadják ezt az adatot mOhm pontossággal, hogy a felhasználó tudjon vele számolni.

(#66) matrix94 válasza didyman (#64) üzenetére


matrix94
csendes tag

japán kondival nincsen baj, kínait meg cserélünk kilóra, miért nehéz ezt megérteni?

Értem én. de ez az érvelésed akkor lenne teljes, ha hozzátennénk azt is, hogy a világon gyártott összes tápegység 92.7 %-a kinai kondival készül.
Az olcsóbb, tehát joggal gyakrabban meghibásodó (és így a kezed közé javítandó tápként kerülő) táegységeknek meg a 99,5 %-a kínai kondival készült, ebből a halmazból nyilván több kinai kondit cserélsz.

(a számokat persze ex has írtam, de érzésem szerint kb. ez lehet a helyzet)

(#67) didyman válasza 04ahgy (#35) üzenetére


didyman
őstag

No, akkor én is teszek be egy új delikvenset. Ez egy olyan tápból lett kiszedve, mely semmilyen tünetét nem mutatta még a jelenségnek, más baja volt, de bevállaltam ennek a kondinak a cseréjét is, hogy legyen alany ebből a méretből is.


180uF, 2005.07.


Hozzávezetés a talpon


Hozzávezetés a fegyverzet felől


Fegyverzet

Még egy gyanúm támadt. Vajon lehetséges az, hogy az anód hozzávezetésének szegecselése gyenge kontaktust eredményez, és itt lokális melegedés dolgozik, vagy ez a melegedés egyértelműen a korrodált, egyre vékonyodó fólia miatt alakul ki?

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#68) didyman válasza matrix94 (#66) üzenetére


didyman
őstag

Nem érzed, hogy az érzésed mennyire nem alkalmas érvelésre? Fogalmad sincs arról, hogy a hozzám kerülő tápokban hány százalék a kínai kondik aránya és arról sincs halvány lila gőzöd, hogy milyen arányban hibásodnak meg japán kondik a kínaiakkal szemben. Akkor meg miért tartod itt az ellenszelet? Mert meg akarod mondani, hogy érzésre nincs igazam? :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#69) matrix94 válasza didyman (#68) üzenetére


matrix94
csendes tag

Csak azt mondom, hogy a "statisztikád" akkor lenne teljes, ha a Kinában, ill. kínai kondival gyártott összes táp számát a világon is arányosítanád a Japánban, ill. japán kondival gyártott tápok számához. (én kb. 100:1 -re tippelem ezt a kínaiak javára, de a dolog nem erről szól)
MIvel erről nem beszélsz, de még csak szóba se hoztad. ezért az érvelésed a meghibásodás arányáról nem lehet teljes, ha 100 kicserélt kinai kondira jut egy japán, akkor vannak még csak egálban. (ettől függetlenül ráhibázhattál persze az igazságra, csak éppen így nem hiteles a dolog)

(#70) #27483136 válasza matrix94 (#66) üzenetére


#27483136
törölt tag

Te azt nem érted meg:
igaz, hogy 97,2% kínai kondival készül, meg mindenen ott van, hogy made in Kína. De az teljesen más, ha egy japán/európai/amerikai cég gyártat Kínában és naponta ott lihegnek a japán/európai/amerikai minőségellenőrök a gyártók nyakában és ők adják a technológiát, a kritikus anyagokat, a gyártó sorokat és az is más, ha kínai cég gyárt Kínában, kínai alapanyagokból, általuk kifejlesztett technológiával és gépekkel, és "kínai" árszinvonalú árut.

Lásd egy picit nem figyeltek oda, máris mérgezőek lettek a hasbro játékok. Ha jól tudom a Daimlernek is van ott gyára, és ugyan olyan minőségű autók készülnek ott, mint németo.-ban, vagy Kecskeméten fognak. Ugyanakkor 1-2 éve a fél világ egy kínai fejlesztésű (eu-ba szánt) autó töréstesztjén röhögött, mikor is a tesztbábut mellbe szúrta a kormányoszlop, majd mikor minden elcsendesedett, kinyílt a légzsák. Voltak kollégáim Kínában egy ottani gyártású BMW stílusú kocsival fuvarozták őket. 5. nap kitört a bal első kereke. (van fénykép is, de az a céges szerveren)
Igaz, csinálnak űrhajót is....

(#71) didyman válasza matrix94 (#69) üzenetére


didyman
őstag

Engem meg nem érdekel, hogy milyen hiteles a dolog, nem KSH-ból írok, hanem a szervizasztal mellől. Szerviztapasztalatról van szó, nem szervizelsz, ergo nem tudsz alapot szolgáltatni az érvelésednek, én pedig nem fogok számokkal dobálózni, és bizonygatni az igazam, hidd el azért, mert ezzel foglalkozok és kész. De hogy legyen valami számadat, amin tovább legózhatsz: Kb. 20-30% a japán kondik aránya a mai tápokban, típusra (nem darabszámra, mivel itt típusokról beszélünk) vetítve. Itt vegyes a kép, van, ahol csak a primer pufi japán, van, ahol majdnem mindenki (tervezett élettartam), van, ahol csak japán az összes. Alaplapok esetében pedig a pár, sok éves lapoknál kb. 10%, mai lapoknál 60-70%. Ezek után gondold át ezt a statisztikai nyilvánvalóságot a 99%-oddal.
Primer oldali pufferkondenzátorokkal kb. sosem volt jelentős probléma, amióta van, azóta csak kínaiak vannak érintve.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#72) 04ahgy válasza tlac (#2) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A szilárdelektrolitos kondik nem jobbak a folyadékos társaiknál, ez nagyon nagy tévhit. Mindössze a paramétereik hőmérséklettől való függése sokkal kisebb, és a meleg, valamint magas ripple current hatására fellépő öregedésük.

ESR tényezőjük sok esetben rosszabb, mint egy jól megkonstruált, és ráadásul olcsóbb folyadékos testvérüknek. A leadható impulzus áramterhelhetőségről pedig ne is beszéljünk.

VGA-n is azért használnak már ilyeneket, mert inkább tesznek rá drágább kondit, de a félvezetőket alulméretezik. Nem ritkán ezek a FET-ek a Tj(max) környékén üzemelnek, tehát fűtenek rendesen. Ha úgy terveznék a hűtést, meg az alkatrészeket, hogy ne lépjen fel ekkora melegedés, akkor semmi nem indokolná a szilárdelektrolitos kondik használatát.

Ez a szilárdelektrolit mánia tehát egyfajta beetetés, a gyártók részéről szándékosan elterjesztett sznobizmus, amit a témában alaposabban le nem ásók szépen megkajálnak, és futótűzként terjed a "de hát a szilárdelektrolitos a jó" kifejezés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#73) 04ahgy válasza aram01 (#38) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kukkants bele. Ha LP szériás CapXon kondi nincs benne, akkor nem kell félned semmitől. Ha van, akkor megvárod, míg a gariidő letelik, utána kicserélhető. Itt nem az FSP, Zalman, Gigabyte tápokkal van a baj, hanem egyetlen, konkrét szériájú kondenzátorral.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#74) 04ahgy válasza matrix94 (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

El vagy kissé tájolódva, fiam. Ott a Samsung. Koreai cég. Gyárt Magyarországon, Romániában, Szlovákiában, Koreában, Kínában, és még ki tudja hol. És nem lesz ettől sem magyar, sem kínai fos, koreai marad.

Attól, hogy a gyártása nem ott történik, még német marad az Epcos is. Az AMD sem lesz taiwani, attól, hogy ott gyártják. Sőt, az Intel sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#75) 04ahgy válasza matrix94 (#69) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Takarodj ki ebből a topikból. Hányingerünk van a szakmai köntösbe bújtatott ex has tudomyánytalan offolásodtól. Ha nem vetted volna észre, itt nem eszmefuttatás zajlik, hanem egy valós probléma megbeszélése, kielemzése.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#76) 04ahgy válasza didyman (#67) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szép.

A lokális melegedés az már biztos, annyi szent, okozza azt bármi is. Itt már olyan méretekről és menetszámokról van szó, hogy jelentős az induktivitás, jelentős a disszipáció, főleg az APFC által diktált magas tempónál. :D

Szerintem ezt a kondenzátort egyszerűen nem ilyen igénybevételre tervezték, ennyi, és most egy gyengébb minőségű széria által inicializálódott a probléma. Lásd rudiék utolsó tápos tesztjét, melyben már a japán kondiból is kettő volt párhuzamosan a primer oldalon, a kapacitás duplázása, az ESR, ESL felezése, a melegedés szétosztása okán. Lassan a tápból is alaplap lesz, 300kHz-es APFC kapcsolófrekvenciával, és 10 darabból összekapcsolt primer puffanccsal. Muhaha.

Én sokszor leírtam már, hogy szép és jó a kapcsolóüzem, de én személyesen nagyon utálom. Igaz, hogy fiatal vagyok még, de a régi, ruszki, többszörös túlméretezés, a Tungsram, Ganz féle atombiztos cuccok híve vagyok mostanáig. Az egyszerűség jegyében, előre! :DDD

Egy jól méretezett, majd még egy mérettel nagyobb vasmagra, a két oszlopra ellenirányban, a szükségesnél még kicsivel vastagabban (nagyobb átmérőjű huzallal) tekert PPFC-nél nincs jobb, csak hát ugyebár réz, meg vas kell bele dögivel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#77) 04ahgy válasza Jon Mathias (#61) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, biztosan javítható. Jó táp az, csak egy tervezési hiba van benne, ott is a rossz minőségű kapacitás a ludas.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#78) vtechun


vtechun
veterán

hi!

Én júliusban vettem : FSP GreenPower FSP400-60GLN tápomat, szerintetek az veszélyeztetve van a probléma által?

(#79) 04ahgy válasza vtechun (#78) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha CapXon LP szériás a primer kondija, és (az eddigiek alapján 2005-2006 körüli gyártású), akkor azt jobb kicserélni előre. Didyman hozzászólása is azt bizonyítja, hogy 300Ft-os kondenzátorár mellett megéri, hisz az ő esetében sem jelentkezett még a probléma, annak a tápnak más volt a baja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#80) demagóg válasza matrix94 (#62) üzenetére


demagóg
aktív tag

Minek az "arányaiban" ?
A Kínában legyártott összeshez viszonyítotthoz képest. Utánam is többen próbálták magyarázni neked olyanok, akiknek napi tapasztalatuk, gyakorlatuk van. Neked mi a konkrét tapasztalatod, azt nem tudtuk meg. Még nálunk az átkosban sem volt az, hogy a gyár által kiadott saját katalógus paramétereket is ennyire semmibe veszik a gyártók. (Az orosz IC-kre annál inkább. Ők is mindent koppintani akartak, több-kevesebb sikerrel.) Próbáld meg végre a hozzászólások valódi tartalmát értelmezni, ne magyarázz bele mást csak azért, hogy a magad igazát védjed. A rossz értelmezés miatt hosszú sorokat írtál le feleslegesen, mert senki sem arról beszélt (perui meg izlandi gyártás). Szerintem előbb olvasgass, beszélj a témában érintett emberekkel, ha már a közvetlen tapasztalásra nincs lehetőséged, utána szólj hozzá. De ne nekem, mert én is belefáradtam az értelmetlen vitába.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#81) atesss válasza 04ahgy (#72) üzenetére


atesss
addikt

Akkor a lényeg az, hogy a szilárelektrolitos kondik jobbak a hőtűrésükben a normál társaiknál, nem ?
Van amiben viszont sajnos ponthogy rosszabbak.
Valamit valamiért...
Álltalában így szokott lenni.

Egy havernak majdnem 2 éve pontosan ezért vettük két Gigabyte G33-as alaplap közül azt, amiben csak szilárdelektrolitos kondik voltak. Kb. 2000 ft + volt (a csak a tápellátásnál szilárdelektrolitoshoz képest), de úgy gondoltam hogy ilyen meleg környezetben könnyen lehet, hogy két-három év után nagyon is jól fognak jönni azok a kondik.
Mivel egy FSP ZEN (a régebbi, 300W-os) mellé ment, és aztán késöbb az E2140 is alig melegedett, így a rajta lévő Sythe Ninja-n le is lett kapcsolva a venti.
Persze a ház azért nyitott, és viszonylag nagy méretű.
Így csak a vinyónak van hangja a gépben. Kiderült hogy az is hangos. :U
Annyi hátránya van a tápnak, hogy mindig egy 50W-os hidegtükrös izzóval kell bekapcsolniuk a gépet :D

(#82) fero02 válasza atesss (#81) üzenetére


fero02
veterán

Nem elég nagy a gép által felvett teljesítmény, h bekapcsoljon a táp? :U :D

(#83) atesss válasza didyman (#20) üzenetére


atesss
addikt

No megnéztem az FSH HEN 250W 80+ tápomat [link].
Amit le tudok olvasni a primer kondiról (így hogy csak benéztem a gép hátulja felől):
Teapo LH
85 fok
?50V, 180uF
Szóval ebben minőségibb Teapo kondi van szerencsére.
Jó kis táp ez, főleg úgy hogy 4500-ért vettem postával együtt. :)
Csak nem lehet itthon kapni, nemtudom miért. :W

A másik két tápot (350-60GLN és 350-60GLN 80Plus) is megpróbálom majd megnézni, de nemtudom mikor megyek majd azokhoz az ismerősökhöz.
Egyikőjük fél évet NémetO.-ban van, úgyhogy oda egyhamar biztos nem.
De nincs sincs túl sokat bekapcsolva a gépük szerintem.

De ha friss gyártásúak, akkor a fene tudja
Hát az egy jó kérdés, hogy meddig álltak a tápok a nagykernél - kiskernél.
Az elsőt már nem tudom hol vettük (akié a gép, talán még emlékezne rá), de a másodikat (a 80Plus-t) azt itt az aprón egy nagykertől közvetlenül rendelő emberkétől. Tehát az a "kiskernél" biztosan nem állt.
Meg azt rémlik még, hogy a másodikat nagyon nehezen tudtam beszerezni, alig lehetett valahol kapni, sőt asszem így is vártam rá. Azaz gondolom a nagykerre, tehát hiány lehetett itthon. Tehát valószinűleg viszonylag friss gyártás lehetett.
De ez persze elméleti okfejtés, meg kell nézni, aztán kiderül mi van bennük. :)

Vagy ez a hiba mennyiben függ a bekapcsolva töltött időtől, és a táp terhelésétől ?
Ahogy itt próbáljátok a hiba okát feltárni, úgytűnik, hogy eléggé.
Legalábbis ha tényleg az erős kapcsolóüzemű terhelés miatti melegedés a főbb kiváltó ok (persze az amúgyis szar kondi mellett).
Mennyi időt bekapcsolva tartott, és mekkora fogyasztású gépben voltak ezek a meghibásodott kondik, ha tudsz erről infót ?

fero02
Ja.
De abszolute hangtalan.
Igazából csináltam is hozzá korábban egy bekapcsolót nekik, 2db 25W-os ellenállás + egy kapcsoló. A gép bekapcsolásakor 5s-re bekapcsolod a terhelőt, és elindul a táp és a gép rendesen.
De néhány hónap után valahogy sikerült a gyereknek bekapcsolva hagyni a terhelőt, és "megpörkölnie" a bekapcsolót. :W
Úgyhogy azóta nem is csináltam meg, mondtam, hogy most már max. időzítővel fogom neki odaadni, ha csinálok újat.. :U

[ Szerkesztve ]

(#84) atesss


atesss
addikt

Kapcsolóüzemű tápokban mekkora a legnagyobb kapcsolási frekvencia ?
Illetve előfordul valahol ennél még nagyobb egy tápban ?
Azért kérdezem, hogy mekkora sávszélességű oszcilloszkóppal lehetne mindenféle tápot vizsgálni ?

(#85) didyman válasza atesss (#84) üzenetére


didyman
őstag

20MHz-es szkóppal le tudod fedni a szóbakerülő típusokat. Az átlag az nx10kHz..nx100kHz között szór.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#86) tlac válasza 04ahgy (#72) üzenetére


tlac
nagyúr

nem értek hozzá, nem tudom mi az a ripple current, esr és a fet-et is csak sejtem, hogy mire való :D

Mindössze a paramétereik hőmérséklettől való függése sokkal kisebb, és a meleg, valamint magas ripple current hatására fellépő öregedésük.

a meleg hatására az elektrolit kondik sokkal gyorsabban gyengülnek, tehát a hőtűrés mégiscsak eléggé elsődleges szempont, nem? (persze ha az adott esetben kiváltható az elkó)

(#87) Darren82


Darren82
tag

FSP Bluestorm II 500w, CapXon LP,420uF, a tetején: 080901 áll. Ez lényegesen újabb kiadás,mint a cikkben említett. Vajon későbbiekben fennálhat a meghibásodás? :F

(#88) Jim Tonic válasza #27483136 (#65) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így oké, azt hittem, azt akarod mondani, nincs ESR értéke. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#89) #27483136 válasza Jim Tonic (#88) üzenetére


#27483136
törölt tag

aszittem hoty aszitted :)

(#90) didyman


didyman
őstag

2006.10-es 220uF/400V-os LP, egy Zalman 360-asból, ép és rendben van, nyoma sincs korróziónak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#91) 04ahgy válasza tlac (#86) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hozzászólásom lényege nem ment át, úgy látom. (Eszembe jutott egy gonosz dolog, de inkább most kihagyom.)

VGA-n is azért használnak már ilyeneket, mert inkább tesznek rá drágább kondit, de a félvezetőket alulméretezik. Nem ritkán ezek a FET-ek a Tj(max) környékén üzemelnek, tehát fűtenek rendesen. Ha úgy terveznék a hűtést, meg az alkatrészeket, hogy ne lépjen fel ekkora melegedés, akkor semmi nem indokolná a szilárdelektrolitos kondik használatát.

Tehát akkor használhatnák a sima elkókat, aminek, nem meleg környezet esetén sokkal jobbak a paramétereik, és nem öregszenek, mert nincs meleg.

"A meleg hatására az elektrolit kondik sokkal gyorsabban gyengülnek, tehát a hőtűrés mégiscsak eléggé elsődleges szempont, nem?"

Ebből szintén azt látom, hogy ezt nem értetted meg: "A szilárdelektrolitos kondik nem jobbak a folyadékos társaiknál, ez nagyon nagy tévhit. Mindössze a paramétereik hőmérséklettől való függése sokkal kisebb, és a meleg, valamint magas ripple current hatására fellépő öregedésük."

Ott van benne, hogy van öregedésük, még a szilárdelektrolitosaknak is, sőt, a simáknak is, ami nagyobb, mint a szilárdelektrolitosaknak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#92) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Nem ide tartozik, de kit tudtok ajánlani, aki vállalja egy P4 alaplapon pár kondi cseréjét ?

PSN: OldSlowhand74

(#93) 04ahgy válasza Darren82 (#87) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűsíthető, hogy a te tápod már kevésbé érintett. Attól persze meghibásodhat ugyanúgy. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a hibajelenség hatására a számítógép nem károsodik, egyszerűen nem kap a primerkör áramot, és nem működik a táp.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#94) 04ahgy válasza didyman (#90) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szétszedted azt is? Ugye azért azt már nem szereled újra bele? :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#95) fero02 válasza didyman (#90) üzenetére


fero02
veterán

Szétszedtem az enyémben lévőt is.

Teljesen rendben van.

Ellenben egy másik kondival sztem baj van, de majd csinálok képet és megmutatnám... :R

(#96) tlac válasza 04ahgy (#91) üzenetére


tlac
nagyúr

valóban nem jött át, egyértelmű, hogy nem kérdeztem volna újra, ha értelek

(Eszembe jutott egy gonosz dolog, de inkább most kihagyom.)

(ezzel nem tudok mit kezdeni)

Tehát akkor használhatnák a sima elkókat, aminek, nem meleg környezet esetén sokkal jobbak a paramétereik, és nem öregszenek, mert nincs meleg.

nem rég olvastam, hogy még akkor is öregednek, ha nem is használjuk :D

Ott van benne, hogy van öregedésük, még a szilárdelektrolitosaknak is, sőt, a simáknak is, ami nagyobb, mint a szilárdelektrolitosaknak.

nem látom, hogy hol írtam volna, hogy ez nem igaz

reménytelen dolog úgy érdemben hozzászólni, hogy szinte semmit nem tudok az egészről

(#97) bartucc


bartucc
addikt

Köszönet a cikkért!

Akkor a PNF-et és a HLN-t is megnézem majd vmelyik nap. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#98) zsopu


zsopu
tag

A képen látható Epcos kondit Szombathelyen csinálják!

(#99) ABee


ABee
tag

Köszönöm az értékes cikket!

Gépvásárlás elôtt állok és egy ideig kacsintgattam a Corsair CX400-assal. De a cikket olvasva egy kis utánjárással skerült kiderítenem hogy a táp OST kondikkal készül (PH teszt)
Ami pedig a badcaps szerint nem a legjobb.
Igy már valószínûleg inkább pár ezerrel többet áldozok egy nippon kondis vx450-re.

(#100) ANW2


ANW2
tag

Na megnéztem az FSP700-80GLN tápomat. Teljesen ugyan az mint az OCZ 700-asa.

Capxcon
470uF-420V
LP-Vent 85°C

Szerintetek ez is hibás szária lehet? Vagy mind1 is akkor is megéri cserélni a kondit?

Köszönöm a választ előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.