Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabage


szabage
tag

sorkizárt!

(#2) tlac


tlac
nagyúr

ha ennyi probléma van ezekkel, mi az oka, hogy nem szilárdelektrolitos kondikat használnak a tápokban is, mint ahogy mostanában sok alaplapon, videokártyán?

(#3) _AnTi_


_AnTi_
tag

Érdekes cikk, köszi! Kezdem félteni a BlueStorm II-met... :O

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4) Mania


Mania
senior tag

Sajnos a mostani elektronikai eszközöknél már számitani kell a tervezéskor szándékosan figyelembe vett élettartammal(tervezett élettartam).

(#5) Atis707 válasza Mania (#4) üzenetére


Atis707
tag

Ja, ez olyan mint a házakat 50 évre tervezik c. fejezet... :DDD

#3: én is, bár nemsokára jön egy upgrade, és benézek a tápba, hogy milyen kondi van benne...(egyébként nekem is bsII-m van)

szerk: a cikkben nem találom, hogy hol lehet beszerezni ilyen kondenzátort, vagy ki/hol javít(anak) ilyet?

ja még valami: ha tönkre megy ez a kondi a védelem akkor is életbe lép?

[ Szerkesztve ]

(#6) Router válasza tlac (#2) üzenetére


Router
őstag

Költséges :(

www.reballing.hu/forum

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nagyon jó, hiánypótló cikk. :R

Ahogy az első hozzászóló is írta, jobb lenne sorkizárttá tenni az írás szövegét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Bizony jó :K Még több ilyet a népnek :C

(#9) fero02


fero02
veterán

Nagy tisztelet a cikk írójának. :R

Nekem van egy Zalman ZM360B-APS típusú tápom, és a fentebb leírt hibajelenséget maximálisan alá tudom támasztani.

"A kondenzátor külsőleg ép, nem púpos, kapacitásához mérten kellő méretű. Az eddig feltárt tápegységek alapján a Capxon LP sorozata érintett"

Az enyémbe is CapXon LP 220 uF 400V kondi van. A tetejébe 061004 dátum van belesütve.

"a megnyitott dobozon jól láthatóan a fegyverzet egyik hozzávezetése korrodált, elrohadt"

Az én tápomban még nem látható egyszerű szemrevételezéssel a leírt jelenség. Gondolom ennek lehet az az oka, h az én tápom valójában még működik, csak mivel állandóan "égett Amper" szagot éreztem belőle még idejében lecseréltem.

A szag oka, pedig:

"A jelenség annál is inkább aggodalomra okot adó, hogy a taglalt jelenségek, elégett tekercsek"

Ha jól sejtem ennek a tekercsnek a felmelegedő vezetéken (a hőtől bebarnuló) lakkozást érezhettem.

Az ismeretségi körömben található még egy ugyanilyen típusú táp, ami szintén meghibásodott. Hangosan hallható ciripelést produkált, ill. instabil kimeneti feszültségi értékeket mért a tulajdonos. Ha jól sejtem az a táp is ilyen hibaforrással küszködött.

"A javítás egyszerű, de körültekintéssel megválasztott alkatrészt kíván, és ebben a pozícióban sajnos nem olcsó kondenzátort beszerezni, de a rendszerint jó minőségű tápegység megérdemli és meghálálja a befektetést."

Kérdések:

- a csere kondenzátor megfelelő típusa adott, de a beszerzésben kérhetnék-e segítséget?
- gondolom ezek a Zalman tápok ezt a beruházást megérdemlik
- esetemben a tekercs épségével kapcsoltban merülhetnek-e fel aggályok?
- érdemes lenne a szekunder oldali kondikat is kicserélni?

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor ha jól értem, a primer köri kondik is jobban szeretik a passzív PFC-t, mivel az egy nagy fojtó, ami igyekszik szétlapítani a töltőáram csúcsokat? Ezzel szemben az aktív pfc elég rémálom lehet a kondik számára.

Jó írás. :K

Nem is tudom, már hány tápban cseréltem kondit, mert egyik cégnél a gépekben csak vacak minőségű tápokat vettek, mert állítólag nem mennek hamarabb tönkre, mint a márkás tápok. Mondjuk volt is pár 10+ éve csaknem 0-24 működő Acorp AT, amiben szinte alkatrész sem volt, mert mindent kispóroltak belőlük, a nyákon meg csak átkötések voltak az alkatrészek helyein. (nem volt minek tönkremennie ;] )

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tehát könnyen lehet, hogy a 2 éves FSP BlueStorm II-m emiatt adta meg magát? Még nem olvastam végig a cikket, de az első kérdés, hogy javít(tat)hatom-e, és ha igen, akkor érdemes-e...

Köszi a cikket, engem érint :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) #27483136


#27483136
törölt tag

Most vettem csak észre, hogy a CapXon LP csak 85 fokig megy.
Ez egy kicsit gyanús. ( Csak érdekességként a PDF-je)
Másrészt ez egy teljesen hétköznapi kondi: se ESR, se ESL.

Itt kaphatók kondik pl, de érdemes üzletben utána nézni, mert 1-2 db-ot nem is postáznak.
ret
A NIC és a Panasonic Japán.

Olyan kondikat, amik mindent "tudnak" 5-15 Euró magasságában láttam a farnell.hu-n

[ Szerkesztve ]

(#13) LackoMester


LackoMester
addikt

nekem már több mint 2 éve FSP Epsylon 700W tápom van,nem vettem észre semmi különbséget,most is úgy müködik mind 1 naposan....söt egyre erösebb gépeket épitettem köré...azt lehez,h.holnap bedobja az unalmast,ez is benne van a pakliba :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nálam egy FSP 300THN-P vinnyog, 12 V-on 13,3-at ad le, stol mester azt mondta rá, hogy Rubycon-t igényel. Jamicon, Teapo meg valami másféle kondenzátor van benne, kár, hogy én nem tudom cserélni.

(#15) atesss


atesss
addikt

Van egy pár ilyesmi táp az ismerősök közt, sokmindenkinek vettünk ilyet, mert minőségi, és olcsó, de mégis jó hatásfokú.

Első:
FSP 350-60GLN
Tavaly októberben vettünk
Elvileg a terhelés nem túl nagy: Gigabyte P45 + E2140 + HD4670 + Samsung F1 320GB.
Bár szerintem nincs túl sokat használva a gép, kb. átlag napi 2 óránál többet nem hinném, hogy megy.

Második:
FSP 350-60GLN 80 Plus
Tavaly novemberben vettük.
Egy erősebb Athlon XP, talán Ati 9600, 2 vinyó.

Harmadik (ez az enyém):
FSP HEN (nem elírás! ) 250W 80+
Használtan vettem kb. fél éve, de elvileg előtte nem volt több fél évesnél.
Viszont a terhelés elég nagy rajta:
P4 2@2,4 + 3 vinyó + HD2600XT AGP + egy 18" MVA paneles TFT, aminek a bepített tápja elromlott (illetve én már a táp nélkül vettem meg, olcsón), de mivel pont 5V és 12V kellett neki, így jól jött ehhez a gép tápja.
Bekapcsolt TFT-vel azért elég hangos tud lenni proci / VGA terhelés nélkül is (ahhoz képest, mint amilyen egy kisfogyasztású géppel lenne).

Van esélye, hogy valamelyik táp érintett lehet (majd, mert gondolom most még nem nagyon jön ki a hiba egy évesen) ?

(#16) ANW2


ANW2
tag

Jó írás köszi érte :R
Mondjuk ha ezt 2-3 héttel ezelőtt olvasom akkor nem veszem meg az FSP700-80GLN tápot mert szerintem az is ilyen lesz :W
Ha bedöglik írok meg majd valameik nap megnézem hogy milyen kondik vannak ebben.

És most ki is derült hogy hol van a kutya elásva hogy ilyen olcsók ahhoz képest hogy egyesek istenítik 5évet mondtak hogy kibír kondicsere nélkül. A chifimre meg 2-t miközben 4 évig ment éjjel nappal. Na majd kiderül mi sűl ki ebből, ha más nem a táp. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszi szépen az elemzést. Uff, nagyon érted a munkád, gratulálok. :K

Meg kell néznem, hogy az én tápom beleesik-e ebbe a szórásba. Remélem nem.

Én azért többet vártam az FSP-től. Miért nem képesek belerakni, kicsivel drágább, de tartósabb kondikat. :(

(#18) didyman válasza szabage (#1) üzenetére


didyman
őstag

Szerkesztőben sorkizárt volt, sőt, a képaláírásopk vastag betűsek. Aztán ilyen lett... A sorkizárásért az Opera felelős, a nem vastag betűért és az "üres járati"-ért a korrektúra (sose tettem fel cikket, nem nagyon ismerem a folyamatot, mert nem érintett eddig). Korrigálom ,ajd IE alól, hátha. a P:J tag-eket mindenesetre az Opera beteszi és szerkesztéskor ismét meg is jelenik.. :F

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#19) szabage válasza didyman (#18) üzenetére


szabage
tag

Érdekes... mondanám hogy kérdezz meg egy moderátort! :)

Végülis a tartalom a fontos, de ha lesz időd akkor szépítgesd :)

[ Szerkesztve ]

(#20) didyman válasza tlac (#2) üzenetére


didyman
őstag

"ha ennyi probléma van ezekkel, mi az oka, hogy nem szilárdelektrolitos kondikat használnak a tápokban is, mint ahogy mostanában sok alaplapon, videokártyán?"

Piszok drága és tudtommal ekkora fesztűrésre nem is gyártanak, legalábbis sorozatszerűen.

"Kezdem félteni a BlueStorm II-met..."

Félteni lehet, az a baj, hogy előjel nem nagyon van. A gyártási dátum az egyetlen támpont, vélhetően későbbi sorozatok nem érintettek, ezt nem lehet tudni, meg azért egyelőre nem tömeges jelenségről van szó, csak növekvő meghibásodási rátáról.

"Sajnos a mostani elektronikai eszközöknél már számitani kell a tervezéskor szándékosan figyelembe vett élettartammal"

Ez most kivételesen nem az :) .

"szerk: a cikkben nem találom, hogy hol lehet beszerezni ilyen kondenzátort, vagy ki/hol javít(anak) ilyet?"

Stol, meg én is javítunk ilyet, meg még páran biztosan itt a fórumról. Az Epcos-ból betáraztam, Rubycon MXC beszerezhető még a HQ Video-nál egész jó áron, ez kicsit általánosabb típus, de alkalmasabb messze az eredetinél.

"ja még valami: ha tönkre megy ez a kondi a védelem akkor is életbe lép?"

Ezellen nincs védelem, az egyre kevesebb kapacitás miatt lassan szenved a PFC, dolgozik az áramkorlátja vélhetően, aztán ha nem képes minimumra tölteni a kondit, az UVLO (UnderVoltage LockOut-aulfeszültség esetén leáll az oszcillátor) küszöbét alulhaladva, de addig is jelentős zajjal megterhelt tápfeszütségen leáll a táp.

"- a csere kondenzátor megfelelő típusa adott, de a beszerzésben kérhetnék-e segítséget?
- gondolom ezek a Zalman tápok ezt a beruházást megérdemlik
- esetemben a tekercs épségével kapcsoltban merülhetnek-e fel aggályok?
- érdemes lenne a szekunder oldali kondikat is kicserélni?"

-HQ elektronik.
-Meg :)
-Merülhetnek, de a sötétbarna lakkozás gyári ficsőr is lehet akár. A forraszok körül megbarnuló panel jól jelzi a melegedést. Egyébként a tekercs sokat kibír, ha a mag nem reped meg, akkor más baja nemigen lehet. A repedt magot is erős melegedésről lehet felismerni.
-Ha már homár, legyen kövér :D . Ha már szét van szedve, akkor miért ne, de egyébként én sem szoktam, hacsak külön nem kérik, mert működnek. Zen-nél volt már olyan, hogy kellett, meg találtam púposat is, de általában használhatóak.

"Akkor ha jól értem, a primer köri kondik is jobban szeretik a passzív PFC-t, mivel az egy nagy fojtó, ami igyekszik szétlapítani a töltőáram csúcsokat?
...a nyákon meg csak átkötések voltak az alkatrészek helyein. (nem volt minek tönkremennie )"

Igen, az ilyen szempontból kíméletesebb dolog. Az átkötések a tekercsek helyén vannak, elég fájó pont a kimenet zajosságában az ilyen egymenetes légmagos :D .

"Tehát könnyen lehet, hogy a 2 éves FSP BlueStorm II-m emiatt adta meg magát?"

Látni, szagolni kéne.

"Most vettem csak észre, hogy a CapXon LP csak 85 fokig megy."

Ez a legkisebb baja.. :(

"Van esélye, hogy valamelyik táp érintett lehet (majd, mert gondolom most még nem nagyon jön ki a hiba egy évesen) ?"

Ha az érintett sorozat van benne. De ha friss gyártásúak, akkor a fene tudja,hiszen ez változhat, alakulhat, esetleg a MEO-n kibukik a pár tartóstesztre otthagyott kondiból, stb. Mindenesetre ahogy ELP is írta, ezek nagyon alap, közönséges kondik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21) didyman válasza ANW2 (#16) üzenetére


didyman
őstag

Ostor Semicon Taiwan gyártmányú kondi lakik benne elvileg.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#22) 14adam


14adam
addikt

Na mindjárt szétkapom az Fsp tápom,és megkukkantom,hogy milyen kondi van benne.Amugy amikor az egyik topickba beraktad a képet,akkor egy kondira tippeltem :)

(#23) Chosen


Chosen
addikt

Érdekes cikk.:)

Pont meglepődtem azon , miközben egy Codegen meg egy noname tápot szétkaptam , hogy mind ki és bemeneti oldalon is 105C-os kondik voltak :Y

(#24) Thunderzolee

:D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) ANW2 válasza didyman (#21) üzenetére


ANW2
tag

Köszi az infót így most kicsit megnyugodtam.:) :R
De ezek az OST kondik jó minőségűek? Vagy azért megér egy cserét minthogy utánna tönkre menjen az egész táp?

(#26) Dyno


Dyno
veterán

Nagyon hasznos írás hálás köszönet érte Didyman.

Nekem még anniy kérdésem lenne hogy a 400-as Greenpower beles Gigabyte Superb 460W-osokkal mi a helyzet?

(#27) didyman válasza szabage (#19) üzenetére


didyman
őstag

Szerinted mit rontok el? :D A sortöréseket a tag-ek után-előtt mentés+újbóli szerkesztésre kapom, nem mintha számítana bármit is, csak ez is van :) . Szólok az illetékes fórumangyalnak

Szerk. meglett a tettes, bejövő levélből szúrtam be, és nem a kimenőből, ott meg automatikusan tördelés volt :W

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#28) didyman válasza Dyno (#26) üzenetére


didyman
őstag

Érintett lehet, bár abban azt hiszem, 330uF-os van, abból még keveset láttam. 220, 270uF biztosan érintett, 180uF-ból épp van egy (a 250-300W-os GLN-ekben lehetnek ilyenek), 330uF-ot mintha már bontottam volna és pozitív volt szintén.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29) Dyno válasza didyman (#28) üzenetére


Dyno
veterán

Igazából, akkor a puffer kondi cseréje tökéletes megoldást jelenthet?Rubycon, Teapo?Vagy inkább a táp legyen cserélve?

(#30) didyman válasza Dyno (#29) üzenetére


didyman
őstag

Kondicsere elég, persze. Előbb is akartam írni, hogy a középső borda tövében székelő két kicsi kondit is érdemes cserélni, de ezt csak rutinból.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#31) Dyno válasza didyman (#30) üzenetére


Dyno
veterán

Na azért akor gondolom az nem egy olyan hűde nagy összeg, 3-4K munkadijjal?

(#32) blint63 válasza didyman (#27) üzenetére


blint63
tag

Most már jó a sorkizárás operában is.

[ Szerkesztve ]

(#33) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

majd tedd közzé mire jutottatok a kollégákkal:) kíváncsi vagyok a dologra, akár picit mélyebbrehatóbban is.

pillanatra rámhoztad a frászt (FSP 500GLN60@2008jan polcon áll és várja hogy visszakerülhessen a helyére), de ahogy nézem az a széria már nem érintett.

FSPnél utoljára talán a Zen400 és a BS2-500 volt tényleg nagyon jó, sajnos az utóbbi időben eléggé messze kerültek a csúcstól.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#34) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Csatlakozom a klubhoz, egy szétégett PFC-s, elszállt FET-es ZM360B táp kondijával. Az én kondim egy évvel fiatalabb, 2006. április 17. gyártási dátumú, Didyman, ha gondolod, beleírhatod a cikkbe, hogy nem csak a 2005-ös érintett. Remélem a kép elég jó minőségű lett, szolgáljon hát bizonyítékként.

CapXon

Szép, nemde?

Az Epcos kondik ilyen feszültség / kapacitás viszonylatban a Lomexben 200-300Ft körül vannak, nem is olyan drágák, fele-kétharmada az áruk a megfelelő G-Luxonhoz képest, a Yageokról nem is beszélve, azok nagyon drágák.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35) 04ahgy válasza 04ahgy (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szétszedtem a kondit, az enyémnél a belsejében volt igazán látványos a helyzet, az alant látható, elég kis mélységélességű (így a szemet a lényegre terelő) felvételen sikerült megörökítenem. Megjegyezném még, hogy a képen a pozitív fegyverzet (anód) alumíniumszalagjának egy részlete látható. Mikor tekertem szét a kondenzátort, már 3 darabban volt (a katódé egyben maradt, pedig sokkal vékonyabb) . Tehát nem nekem tört el, habár elég rideg. Figyelembe véve ezt, a kondenzátor az anód szalagjának megszakadása után kb. 40%-os kapacitáson üzemelhetett.

CapXon belseje

Jól látható a korrodálódott felület.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36) DriderG válasza Thunderzolee (#24) üzenetére


DriderG
tag

"Kapacitásához mérten, kellő méretű!" :D
Ennyi erővel már egy kisebb petárda is nagyot szól(megfelelően bekötve ;])!

[ Szerkesztve ]

(#37) Tüzi válasza Router (#6) üzenetére

Legyen költséges. De ne feküdjön ki a táp 3 év után. Ennyi.
Nálam a Méd in Csájná cuccok ott ássák el magukat, hogy nyomtatni sem képesek normálisan a matrica közepére.

Következő tápom megveszem Japánból... Puff neki. Lehet olcsóbban kijövök így, mint itthon valami komolyabb táppal :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38) aram01


aram01
nagyúr

jó cikk a giga superb460-ról is mondhatnátok valamit :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) matrix94


matrix94
csendes tag

Jó a cikk. Csak kár volt ezt a sznob "kinai = szar" tipusú szakmaitlan rasszizmust belekeverni. Nézd csak meg, a kedvenc márkád (Epcos) hol is gyárt pl:
Epcos gyárak

Találomra az egyik gyáruk:
EPCOS (Anhui) Feida Electronics Co., Ltd
No. 1 Sanjin Road, Ningguo City
Anhui Province
ZIP code: 242300
CHINA
(itt Power Cpapcitors -t gyártanak pl.)

Most akkor az itt gyártott EPCOS kondik is "szarok" ? :)

(#40) aram01 válasza matrix94 (#39) üzenetére


aram01
nagyúr

A magyarországi Bosch is EPCOS.cuccokat használ a prémium kategoriás autók vezérlésénél és azok is csájnából érkeznek,csak nem lehetnek olyan rosszak ezek a cuccok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) neduddki válasza didyman (#30) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na majd gyuhecc ertuk ,ert a heten kaptan egy rakas gln-t pnf hejjet /es ami feltutn hogy ezektul nem vonyitok ugy mint a fabaszolut ferega ha raesik alabamra:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) didyman válasza matrix94 (#39) üzenetére


didyman
őstag

Légyszíves idézd be, hogy hol írtam ilyet: "kínai=szar". Addig is a szakmaiatlan rasszizmus emlegetésén legfeljebb jót röhögök.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#43) matrix94 válasza aram01 (#40) üzenetére


matrix94
csendes tag

...na igen, Közben utánanéztem a másik "nem-kinai-szar" kondik gyártójának is: Yageo. Ez egy taiwani cég (sokan japánnak gondolják a hangzása után). Taiwanon meg éppolyan kínaiak élnek (rasszra nézve) mint a kontinentális Kínában.
Másrészt a Yageo-nak is vannak gyárai a Kínában: itt pl. a második gyárukat avatják Suzhou-ban Yageo's Second Plant In Suzhou
De a YAGEO fejlesztést is Kínában csinálják újabban: Yageo To Build R&D Center In Suzhou

...most akkor a kinai YAGEO "szar kínai" vagy nem szar kínai ? :)

(#45) matrix94 válasza didyman (#42) üzenetére


matrix94
csendes tag

Nem ezekkel a szavakkal, persze, de ez az egyik mondanivalód, a dologra utalva még külön képet is raktál be "Made in China." :)
..kár érte, mert amúgy a cikk többi része OK.

(#47) didyman válasza aram01 (#40) üzenetére


didyman
őstag

Ugye itt keveredik pár dolog. A márkát tekintve beszélhetünk japán (Nippon UCC, Nichicon, Rubycon..), koreai (Samsung, Daewoo..) kínai (Jamicon, Yageo/Teapo, Capxon, OST, Jenpan..) és német (Epcos, Rauch, Siemens, Philips) alkatrészekről (meg még amerikai, magyar és sok más dologról is, ne ezen akadjunk fent). Ez a földrajzi felosztás az évek alatt szerzett tapasztalatok alapján eredményezi, hogy a japán és koreai, valamint a ritka német kapacitásokkal elenyésző, egyedi sorozathoz köthető probléma van. A Nichicon-t hamisították egy időben (ahogy a Ruby-t is, de ott Rulycon néven), az UCC-nek meg volt egyszem olyan sorozata (KGE talán), mely elgázosodott egy kissé félreadagolt receptúra miatt. A kínai tömegtermékekre viszont általánosan jellemző, hogy a kapcsolóüzemre specifikált, tehát sok szempontból nagy igénybevételnek kitett alkatrészeik közül keresni kell az olyat, ami minőségben kiugrik az átlagos, siralmas kategóriából. És jellemzően ezek a termékek sem képesek megközelíteni a valós adataik alapján a japán megfelelőket, nagyságrendi eltéréseket produkálnak a papíron leírt adatok is, de alapvetően használhatóak, beváltak.

Ehhez az egészhez pedig semmilyen formában nincsen köze annak, hogy az adott (nem kínai) cég hol gyártat, mivel nem átmatricázásról van szó, amit ki tudja, melyik kínai cég készít rendelésre, hanem Kínába telepített saját technológiáról, és kritikus pontokon egyedi, saját szállítású nyersanyagokról,míg a kínaiként említett cégek ősi (akár 30 éves) kínai vállalatok.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#48) didyman válasza matrix94 (#45) üzenetére


didyman
őstag

Megköszönném, ha nem magyaráznál bele ökörségeket a mondandómba. A matricás fotó nyilvánvalóan illusztráció, és nem hiszem, hogy báriféle egyéb következtetés és kijelentés elhangzott volna a kínai termékekről általánosan formált véleményt illetően: Ezek elég nyilvánvaló, tapasztalatra alapult szakmai tényszerűségek, és ha nem vagy benne napi szinten az alkatrészüzletben, akkor nem hiszem, hogy tisztában vagy ennek mibenlétével.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#49) didyman válasza Dr.Pixma (#46) üzenetére


didyman
őstag

Kapacitás és feszültség szükséges, anélkül, vakon nem merem javasolni. És ha az egyik ki van rózsásodva, a többi ugyanilyennel is lehet gond.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#50) szki


szki
őstag

Köszi a cikket! Élvezettel olvastam gyengeáramosként!

Nekem pár éve PIII-as alaplapon adta meg magát több elko. Amit aztán házilag sikeresen cseréltem többrétegű nyákon:) Minőségi Hitano került bele. Az a pár kondi többet ér, mint az alaplap :DDD

Van egy 2008.05. havi Giga SuperB 460-as tápom. Akkor nézzem át benne a kondikat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.