Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) emvy válasza Somatom (#50) üzenetére


emvy
nagyúr

Az a problema, hogy valojaban artott nektek is. Tok felesleges ezen vitatkozni, nem velemeny kerdese.

while (!sleep) sheep++;

(#52) Ezekiell válasza Somatom (#50) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát talán azt, hogy az ember jobbat akar a gyermekének, mint ami neki volt? Vagy felétek ez nem így működik?

És de, nektek is megártott.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#53) Somatom válasza emvy (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Most Te megtávmondod, hogy nekünk mi ártott, meg mi nem? Nemáááá!!! Kaptunk órán pár nyaklevest, pár kokit. Szünetben meg már röhögtünk az egészen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54) emvy válasza Somatom (#53) üzenetére


emvy
nagyúr

ok boomer ;]

while (!sleep) sheep++;

(#55) Somatom válasza emvy (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Inkább boomer, mint nyafogós kripli.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) updog válasza Somatom (#53) üzenetére


updog
senior tag

Egy tök random "atyai pofon" google keresés 7 másodperc alatt:

"[...]És mivel a szüleinket szeretjük és felnézünk rájuk, muszáj magyarázatot adnunk a tőlük kapott erőszakra ahhoz, hogy mindezzel felnőttként együtt tudjunk élni. Így lesz az atyai pofonból a világ egyik legtermészetesebb dolga, és így adjuk tovább ezt a mintát a saját gyerekeinknek is. Emellett pedig több tanulmány is bebizonyította már, hogy a gyermekkori bántalmazás következtében fizikai változások mennek végbe az agyban. Egészen pontosan, a bántalmazott gyerekek számos agyterületen kevesebb szürkeállománnyal rendelkeznek, ennek következtében pedig csökkennek a kognitív kontrollfunkcióik. Ebbe a legtöbb esetben nem hal bele a gyerek, de felnőttként jóval nehezebben alkalmazkodik majd az új szituációkhoz, esetükben nagyobb eséllyel alakulnak ki a stresszel kapcsolatos betegségek, mint például depresszió, függőségek, cukorbetegség vagy bizonyos daganatfajták.[...]"

Ez persze ilyen lipsi áltudomány, ilyen bajok nem is léteznek egy igazi férfinél és egy kemény háziasszonynál aki természetesen tudja hol a helye.

Valóban, semmibe sem haltunk bele, mert akkor nem írogatnánk itt. Igaz, a '90-es években népszerű (és gyanúsan mai napig itt ragadt) nézetek miatt egész gyerekkoromban légúti bajaim voltak, a huszas éveimre nem emlékszem az alkohol miatt, 40 éves koromra magas a vérnyomásom, ropog minden izületem, a vérképem alapján 70 vagyok, elhíztam, már vettek le rólam rákgyanús anyajegyet (nem volt az, de ha ott marad, pár év múlva eljut oda), és folyamatos lelki alapú problémákkal küzdök, és a kortársaim nagy részén is ezt látom.

De valóban, nem haltunk (még) bele abba hogy senki nem foglalkozott azzal hogy mit zabálunk, hogy ha nem is vertek, de rendszeresen b*szogattak segítség helyett, hogy a saját anyám se foglalkozott azzal hogy reggeltől estig a napon égek egész nyáron minden évben, hogy a kötelező tesiórákon kívül se a család se a tanárok nem motiváltak hogy mozogjak valamit, hogy apám jóvanazúgy alapon az üveggyapotot a lakótérrel összenyitott padláson tárolta a soha be nem következett házfelújításhoz... az életminőséget meg hagyjuk meg a nyafogós kripliknek, kinek kell az.

Gondolom az ilyen "Kaptunk órán pár nyaklevest, pár kokit. Szünetben meg már röhögtünk az egészen." dolgoknak amúgy nincs köze a pedagógusszakma mai """""megbecsüléséhez"""" sem, ááá. A lényeg hogy nem haltunk bele oszt jóvanazúgy.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57) fatpingvin válasza Somatom (#50) üzenetére


fatpingvin
őstag

értem, szóval ha neked szar volt nehogy már a következő generációnak jobb lehessen.

gratulálok hogy ezzel is építed a múltat a jövő kárárs. pont ez az a mentalitás ami miatt én el fogok húzni ebből az országból, nekem nem veszteség, a szakterületem eléggé keresett, semmi nem indokolja hogy erre a posványra pazaroljam.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#58) Ezekiell válasza fatpingvin (#57) üzenetére


Ezekiell
veterán

ne gondold, hogy ez annyira országfüggő... boomerek mindenhol vannak

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59) Somatom válasza fatpingvin (#57) üzenetére


Somatom
veterán

Hiába írod, hogy érted. Egyáltalán nem érted. Hol írtam én azt, hogy nekünk szar volt? Egyáltalán nem volt szar.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60) fatpingvin válasza Somatom (#59) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez még egy fokkal rosszab, köszi hogy pontosítottad.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#61) fatpingvin válasza Ezekiell (#58) üzenetére


fatpingvin
őstag

nincsenek illúzióim, de annyit volt szerencsém látni hogy nem mindenhol eköré szerveződik az egész társadalom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#62) Somatom válasza fatpingvin (#60) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon szívesen!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) toeki


toeki
senior tag

Fater kb 15 éve ment nyugdíjba. Az utolsó oktatós éveket már nagyon nehezen viselte. Sosem volt erőszakos, senkit sem bántott, a többség tisztelte így is. Viszont minden osztályban volt 4-5 faszagyerek akikkel nem lehetett mit kezdeni. Kirúgni tilos volt mert az iskola fejpénzt kapott, nevelni nem lehetett őket mert a kiccsalád azonnal megjelent. Sikerült viszont emiatt egész osztályokat tönkretenniük azzal, hogy ők voltak a példaképek.
Az erőszak nem megoldás, a szegregáció sem.
Viszont ez sem ami most van...

(#64) Mr X


Mr X
veterán

Én viszont azon az állásponton vagyok, hogy van, hogy a gyerek megérdemel egy pofont. És inkább a szülőtől, vagy a tanártól kapja meg, megtanulva a határokat, mint, hogy később egy idegennél feszítse túl húrt (mondván ő érinthetetlen) és járjon rosszabbul.

(#65) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem "szerencsém" volt.
A város legjobb iskolája ahová jártam, a szadisták és pedofilok gyűjtőhelyeként üzemelt.
A fegyelmezési módszerek listája. Koki (fejre adott ujjízületekkel csavart ütés), a fülcimpánál fogva addig emelni a gyereket, ameddig majdnem leszakad a füle. Guggolási gyakorlat az egész szünetben. Ez utóbbit leginkább fogyókúra jelleggel alkalmazták. A túlsúlyos gyerekek jobban szenvedtek tőle.

Az énektanár a nyolcadikos lányokra specializálódott. A büntetés a tanári asztalon lett végrehajtva. Fel kellett hasalni az asztalra a lánynak, felhajtott szoknyában. A tanár torzult arccal verte a fenekét pálcával.
Az iskolaigazgató később új karriert kezdett egy büntetés végrehajtó intézetben, könyvtárosként. Az egyik anyuka, véraláfutásos nyomokat talált olyan helyen a fián, ahol nem fordulhatna elő. Akkor borult ki a bili a tanárok dolgai miatt.

Utólag visszagondolva, érthetetlen hogyan tudott működni az iskola. Lehet, a szülők nem hitték el a gyerekeknek az őket ért atrocitásokat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#66) frescho válasza Ezekiell (#58) üzenetére


frescho
addikt

Sokkal jobb ami ma van. Van információs túlterhelés, erőn felüli jókép vágás. A fizikai inzultust felváltotta a lelki, az egymás froclizása, lenézése, beszólogatás és viccelődés. Aki nem ért egyet az libsi, bolsi, fityeszes, vagy ha idősebb, akkor legyen boomer.

https://frescho.hu

(#67) emvy válasza frescho (#66) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem váltotta fel. Régen is volt verbális abúzus is.

while (!sleep) sheep++;

(#68) Somatom válasza updog (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Bocs, melóztam, most volt időm végigolvasni.
Nem arról van szó, hogy ha kellett, ha nem, ütöttek, vertek minket. Bűn rosszak voltunk, mint akkoriban általában a fiúk. Ha kaptunk, annak oka volt. Rosszat tettünk, rajta kaptak, megbüntettek. Ennyi. Örültünk, hogy ennyivel megúsztuk. Épp elég volt otthon a karót megmagyarázni, gáz lett volna megfejelni egy intővel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#69) Ezekiell válasza frescho (#66) üzenetére


Ezekiell
veterán

Régen is volt verbális bántalmazás, nagyon durva is - hidd el nekem, én már csak tudom....

És hamis dilemma, amit csinálsz: nem ez a két opció van (fizikai vagy verbális bántalmazás), hanem van a normális viselkedés/kapcsolat is - ami a cél.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#70) frescho válasza Ezekiell (#69) üzenetére


frescho
addikt

Felváltotta nem azt jelenti, hogy nem volt előtte lelki terror. Azt jelenti, hogy felváltotta, mert egyrészt a fizikai erőszakot végre elkezdték üldözni, másrészt a virtuális térben nem értelmezhető. A korábban meglévő lelki terror, megalázás, beszólás mennyisége a fizikai terror felváltotta mennyiséggel növekedett.

Jó példát adtok arra, hogy nem hamis a dilemma: Amit írtam azt sem értelmeztétek, kérdeztetek, hogy miért, miként értem. A veletek egyet nem értőt helyből boomernek bélyegeztétek anélkül, hogy a nézőpontját megpróbálnátok megérteni. Ez a normális viselkedés/kapcsolat - ami a cél?

https://frescho.hu

(#71) Ezekiell válasza frescho (#70) üzenetére


Ezekiell
veterán

Milyen nézőpontot próbáljak megérteni? Hogy a gyerek verése nem probléma szerinte, nem nagy ügy, sőt még jó is néha (inkább mint az intő)?

Megértettem. És még marha finom voltam, amikor csak boomernek hívtam, és nem annak, aminek valójában gondolom.

És itt nem a peer to peer abúzusról van szó, hanem tanár-diákról, felnőtt-gyerekről. És ha egy tanár lelkileg terrorizál, az is alkalmatlan a pályára.

Tényleg nem értem, mit nehéz ezeken a dolgokon megérteni.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#72) Somatom válasza Ezekiell (#71) üzenetére


Somatom
veterán

Én is fínom leszek. Nem írom le, hogy milyen apának tartalak, ha nem az életre készíted fel a gyerekedet.
Mi ott kő keményen az életet tanultuk. Két évvel később, 90 éles lőszerrel ültem egyedül, egy tök sötét, fagyos őrtoronyban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#73) Ezekiell válasza Somatom (#72) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mondom én hogy faszagyerek vagy (legalábbis annak hiszed magad), és ha ettől neked jó, hajrá. Azon meg csak nevetni/sajnálkozni tudok, ha szerinted az az életre felkészítés, hogy vernek egy gyereket :D

Na mind1, have fun, boomer. Szerencsére kihalóban van a fajtád.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#74) Somatom válasza Ezekiell (#73) üzenetére


Somatom
veterán

Összekevered az indokolatlan testi fenyítést azzal, hogy a rossz tetteknek, rossz következményei vannak. Előbb-utóbb bele fog szaladni pofonba. Akkor inkább attól kapja, aki odafigyel arra, hogy miért és mekkorát üt.
Egyébként nem vagyok boomer, csak belementem a játékba. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#75) frescho válasza Ezekiell (#71) üzenetére


frescho
addikt

Tehát csak és egyetlen üdvözítő nézőpont létezik, más nincs és nem is lehet.

Az nem számít, nem árnyalja a képet, hogy abban a rendszerben szocializálódott és arra kondicionálták, hogy a rendőrtől, hatóságtól félni kell? Olyan korban amikor otthon kapta volna meg azt a pofont az intőért, ezért úgy érzi jobban járt, mert így legalább intője nem volt? Akkor amikor ez a Makarenkói pofon teljesen normálisnak számított? A hozzá hasonló embereket (egyáltalán ember az ilyen?) torkolljuk le, mert ebben nőttek fel. Bélyegezzük boomernek és ezzel még marha finom az új, toleráns, kultúrált oldal.

Nem érzed a dolog kettősségét és azt, hogy miként váltotta fel az egyik fajta erőszakot a másik? Én azt mondom, hogy vigyük tovább és a fizikai mellé hasonló súllyal vegyük a lealacsonyító beszólásokat is. Persze a boomerezőknél sem vehetjük figyelembe, hogy azért érzékenyek, mert valaki fakanállal verte őket, egy alkoholista keserítette az életüket, vagy egy tanár pályázott rájuk.

Ha lehet ne menjünk bele abba, hogy relativizálok. Egyáltalán nem ez a célom, hanem az, hogy ne legyen elfogadott egyik sem. Bármilyen viszonyban egyik résztvevő (tanár-diák-szülő-hatóság...) se terrorizálhassa, bélyegezhesse meg a másikat semmilyen formában.

https://frescho.hu

(#76) tlac válasza razorbenke92 (#6) üzenetére


tlac
nagyúr

Ugyanakkor ha kortól függetlenül vesszük a gyerek szó, mint jellemző használatát, az egy olyan viselkedésmódot takar, amikor valaki nem gondol a következményekre, nem tartja be a számára érthetetlen normákat, egyetlen motivációja, hogy önmagát szórakoztassa és kíváncsiságát kielégítse.

Egy ilyen emberre az észérvek nem hatnak, a következmények is csak akkor, ha a következmény egy számára érthető kimenetelhez vezetnek. És ilyenkor ahhoz, hogy mederben lehessen tartani amíg megkomolyodik és megérti miért rossz amit csinál, kell valami eszköz.

Gyerekkoromat felidézve: azokat a gyerekeket, akikre lehetett észérvekkel hatni sose agyalták meg. Ugyanakkor akiket elkentek, csak jobban utálták tőle az iskolát.

ezután a hozzászólás után elég sok üzenet beérkezett a topikban, de erre senki nem válaszolt
akkor végül is az idézett dolgokat figyelembe véve, mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#77) Fred23 válasza tlac (#76) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem nincs általános megoldás. Adott gyerektől, szülőtől, tanártól, céloktól függ.

A közoktatásban/köznevelésben viszont jellemzőbb az általános megoldás keresése, ami legjobb esetben is csak annyi lehet, hogy a többségnek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#78) #56573440 válasza Somatom (#72) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mé ha nem ver a tanárod 1900 lőszerrel ülsz fent vagy most ez hogy jön ide? Meg úgy ez miért mondás? 85 előtt születettek kb fixen voltak katonák -kivéve aki addig csúsztatta egyetem miatt hogy már nem kellett épp a végén- oszt?

A leírtak alapján pár apróság így látszik...
1: eleve úgy csináltátok amiért kaptatok az iskolában hogy tisztában voltatok azzal hogy nem kéne ennek ellenére csináltátok
2: otthon még jobban elvertek volna az intőért tehát nem csak tudtad hogy nem kéne csinálnod de a következményektől is féltél
3: ennek ellenére csináltad

Ezzel elért bármi bármilyen célt? Tényleg? Legközelebb nem csináltad? Aha... Énse...

Életre kéne nevelés? Az tudod hogy kéne kinézzen? Tanítsanak alapvető pénzügyi insmereteket, hogy tudja a gyerek azt, hogy mi a thm, milyen pénzügyi döntésnek milyen kockázatai lehetnek, egy kis jogi alapozó adásvételekhez legalább, lehet témazáró adóbevallás kitöltésből, alapvető jogi ismeretek meg ilyen apróságok. Már ha így lehetne választani a verés helyett alternatívát aminek értelme is van. Pl ha körmös miatt valuta alapú hitelszámítások és kockázatelemzések a téma lehet kevesebben szivnak.

A legnagyobb baja az érvelésednek, hogy feltételezed, az ami ma vagy, ahogy ma gondolkozol -a verésen kívül- az ennek a viselkedésformának -is- az eredménye, mert attól lettél kemény, meg életrevaló. Engem nem vertek az iskolában, pedig voltak húzásaim... Aztán nem lett belőlem puhány izé. Mindig volt olyan megoldás ami mindkét félnek elfogadható volt. Ha ki kellett festeni egy tantermet, wc-t a tanárok pl pontosan tudták hogy melyik szünetben melyik wc-be kell bemenni, az ott dohányzó fiatalok pedig segítőkészek lesznek, nameg igen serények a kincstári festőhengerrel. Bejöhetett volna egy méteres fa vonalzóval aztán agyonverhette volna a bandát, de a következő szünetre szerinted mi lett volna? Ugyanúgy ciccen a gyújtó... Ahogy volt olyan tanár, aki ha becsukta az ajtót és mögötte jöttél be, 20 fekvő by default az osztály előtt-ről indult a licit, visszaesők ennél szarabbul jártak. A leglinkebb srácok szemében is láttad a pánikot amikor becsöngettek és tudta hogy azzal a tanárral van órája, instant indult. Nem a fekvőtől félt. A tanárnak volt egy olyan kisugárzása, hangja, nem tudom, hogy ott a légy zümmögését is hallottad órán, pedig erre nem igazán volt másnál precedens

[ Szerkesztve ]

(#79) #56573440 válasza #56573440 (#78) üzenetére


#56573440
törölt tag

*Körmös helyett

(#80) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Most, hogy látom ezt a vitatkozást, tényleg ajánlom az itt megszólalóknak, hogy olvassák el Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors című könyvét - (Tudom manapság senki nem szeret olvasni mert sok az anyag és hamar-hamar kell az infó :( ).

Az eddig hallottak alapján, az itt és a fentebb említett könyv alapján az alábbi a véleményem:

- Aki tudja hogy rosszban sántikál nagy bajt is okozhat, majd megússza egy pofonnal annak jár.
- Aki nem tudja hogy rosszat tesz, de valaki elkapja és megússza egy pofonnal, annak nem jár.
- Aki tudja, hogy rosszank látszik a tevékenysége, de tudja jól, hogy hosszabb távon vagy egy másik "felsőbb rendű?" cél érdekében jó az amit tesz és megússza egy pofonnal (mert aki adja a pofont nem látja át a teljes célt, és nem kérdez), annak nem jár.
.
.
.
Az összes variációt nem akarom leírni.

Aki agresszív, az saját magával nincs kibékülve.
Mások megszényegítése szintén a megszégyenítő mentális gyengeségén alapszik, ám előfordul, hogy a gyerek valóban nagy volumenű eszetlenséget csinál, akkor el kell juttatni a tudatáig, hogy valamit máshogy kell csináljon.

Agresszor lehet gyerek is tanár is. Nem tudjuk ki mit szívott az anyatejből, illetve milyen korábbi felmenőinek epigenetius úton átöröklött hülyesége miatt, az egyes látott tevékenységekre mennyire agressziven vagy megértően reagál.

Sajnos jelenleg is csak odáig jutunk, hogy azt mondjuk, hogy szar a fizikai és a lelki bántalmazás. Ezek a rossz dolgok azért történnek szerintem, mert az emberek nem foglalkoznak úgy igazán egymással. Kevesebb lenne a pofon és a megalázás, ha az emberek megkérdeznék egymást legalább, hogy miért csinálta amit? Senkinek nincs ideje a másikra. Gyorsabb ordibálni vagy lekeverni egy pofont minden magyarázat nélkül. Gyorsabb félredobni egymást mint hagyni azt hogy megnyíljunk egymásnak és valódi segítséget vagy támogatást adjunk egymásnak. :(

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#81) #56573440 válasza Szevam (#80) üzenetére


#56573440
törölt tag

igazából sokkal izgalmasabb és kézzel foghatóbb az az irány amit az egész bejegyzés megnyitott. Most hogy a pofon jogos vagy nem az egy dolog, mert úgyis lesz mindig olyan aki szerint lósz&r, meg olyan aki szerint soha kezet nem emelhetsz semmiresem, és ezek teljesen szubjektív dolgok, hiába foglalkozik vele ezer könyv és értkezés, a vélemény mindig mélyen gyökerezik a neveltetésedben. Avagy a klasszik falun a munkakutyával nem úgy bánnak mint ahogy PlázaCicus a pincsivel ellenpólus.

Az izgalmas kérdés itt is az szerintem ami sokkal egyszerűbben megfogható, hogy a tanár rendelkezhet e ezekkel az eszközökkel MA. Volt valóban olyan időszak meg kor amikor ez bevett szokás volt, a csendőr is elvert bárkit mercsak, a rendőr is elvert bárkit mercsak, a tanár is. Nem hiszem hogy akik akkor nőttek fel jobbak lettek, jobban tanultak, bármi előnyük származott ettől. Akiben csak így tudatosul hogy ha hülye játékokat játszol hülye nyereményt nyersz, avagy a hibás döntéseknek jellemzően negatív következményei lesznek, annak úgy egyébként szerintem tök mindegy...
Arról nem beszélve hogy azonos imputhoz változatos output jár ami emberenként teljesen eltérő, ahogy van akit a fizikai erőszak -mint olvastuk- "felnevelt" és életre tanított, addig mást meg elnyomott és rettegést, hosszan tartó traumát okozott, esetenként pl konfrontálódni se mer felnőttként, ami azért előforduló helyzet valljuk be...



(#82) #21346560 válasza Ezekiell (#36) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mármint a mai fiatalok előtt tekintélyt?! :C

(#41) nemlehet Azért egy kicsit kevered a dolgokat. Teljesen más a Rendőr-igazoltatott viszony, mint a Tanár-diák. Amit leírtál, az a te véleményed, de attól még nem biztos, hogy neked van igazad.

(#43) Bird Szerintem ez egy kirívó eset, kirívóan rossz tanárral, aki visszaélt a hatalmával...

(#47) fatpingvin +1

(#63) toeki Hát igen, csámcsognak azon, hogy régen milyen szar volt a "rendszer", miközben a mostani 100x jobban működik ugye? 100x inkább járnék iskolába a 80-as években, mint most.

(#64) Mr X Nagyon jó meglátás! Igazából a tanártól kapott pofon azt tanította meg, hol a határ!

(#71) Ezekiell Mi sem értjük mit nehéz megérteni azon, hogy más korban élsz, nem értheted mi volt akkor! Egyébként túlzol, nem a verésről van szó, hanem a néha jókor, jó időben adott pofonról. Az nem verés...

(#75) frescho Jól leírtad! :R

(#76) tlac Abban a korban igazából elfogadottabb, és egyszerűbb is volt egy pofonnal elintézni az 1-est, mint leülni, és fél órán keresztül magyarázni a gyerkőcnek, hogy 20 év múlva sokkal jobb élete lesz, ha tanul...

(#78) blackrulz "Ahogy volt olyan tanár, aki ha becsukta az ajtót és mögötte jöttél be, 20 fekvő by default az osztály előtt-ről indult a licit, visszaesők ennél szarabbul jártak. A leglinkebb srácok szemében is láttad a pánikot amikor becsöngettek és tudta hogy azzal a tanárral van órája, instant indult." Látod nem gondolod végig amit írsz! Felénk ezt hívják megszégyenítésnek!

(#81) blackrulz Nagyon jól leírtad! Régen az volt, ma ez van.

Talán erre pont jó szösszenet az egyik haverom, aki szerint (30 éves) a mobiltelefon és a fejlett autók is rossz dolgok, sokkal jobb volt a vezetékes korban Ladával.
Erre szoktam neki mondani, hogy szerintem azok is rosszak, sokkal jobb volt postagalambbal, szekérrel.
Változnak a korok, kár hasonlítgatni!

20 év múlva meg azokat fogják kiröhögni, akik a mai "rendszert" istenítik.

(#83) Lenry válasza #21346560 (#82) üzenetére


Lenry
félisten

Abban a korban igazából elfogadottabb, és egyszerűbb is volt egy pofonnal elintézni az 1-est, mint leülni, és fél órán keresztül magyarázni a gyerkőcnek, hogy 20 év múlva sokkal jobb élete lesz, ha tanul...

és a pofonból vajon megértette ugyanezt?
mert végeredményben az lenne a cél, hogy a gyerek megértse hogy neki lesz jobb az iskolától, de ha magyarázat helyett csak felpofozod, akkor nem biztos, hogy ez az üzenet át fog menni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#84) fatpingvin válasza Lenry (#83) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyilván nem, de ugye ezt beismerni hogy elbasztuk illetve hogy eltűrtük az sokkal nagyobb kognitív disszonancia mint hogy "bezzegrégenmindenjobbvót" függetlenül attól hogy mennyire nincs semmi köze a valósághoz

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#85) Lenry válasza fatpingvin (#84) üzenetére


Lenry
félisten

szomorú ez

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#86) #21346560 válasza Lenry (#85) üzenetére


#21346560
törölt tag

Így van! Nem értette meg, többségében csak visszatartó erő volt a pofon, mert nem akartál még 1-et, és azért nem csináltad újra.
A megértés később kezdődött! :DDD

(#87) fatpingvin válasza #21346560 (#86) üzenetére


fatpingvin
őstag

dehogy értette, ne beszélj már hülyeségeket kérlek. annyit tanult meg hogy ha a szülei megtudják akkor pofont kap. nagyon jól lehet így sumákolásra trenírozni egy gyereket, ez nagyon jól látszik is a társadalmon.

azt a túlnyomó többsége később se értette meg hogy a saját életéért önmaga felelős, nézz csak körül hogy mennyire általános az a mentalitás hogy MINDIG valaki más a hibás, soha nem én.

arra meg gyakorló oktatóként hadd ne mondjak semmit hogy milyen velejéig elbaszott működés az osztályzatokat (nem véletlenül nem használom az "érdemjegy" szót, jelentésszavaró) bármilyen szinten a gyerek teljesítményének/tudásszintjének mérőszámaként tekinteni.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88) elfelejtette válasza Lenry (#83) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ott szerintem egy kicsit félre értelmezte Runo a kérdést. Nem az 1-es helyetti pofon a lényeg, talán csak esetleg magatartásból. Inkább a rossz viselkedés miatti szaktanári/igazgatói figyelmeztetés helyett egy pofon hatásosabb, mint az otthoni szentbeszéd.
Kicsit túlozva (mert szerencsére nem olyan rossz nálunk a helyzet, mint pl. az usa-ban) mondjuk úgy, hogy jobb, ha a gyerek ebből tanulja meg azt, hogy nem szép dolog elvenni a másét, mint hogy egy boltos, vagy egy rendőr lője le...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#89) Lenry válasza fatpingvin (#87) üzenetére


Lenry
félisten

a mentalitás hogy MINDIG valaki más a hibás, soha nem én.

ismerek olyan politikai pártot, ami uszkve másfél évtizede ebből él...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#90) Lenry válasza elfelejtette (#88) üzenetére


Lenry
félisten

még ha ezt el is fogadom, akkor is kell a magyarázat a pofon elé / után / mellé

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#91) fatpingvin válasza Lenry (#89) üzenetére


fatpingvin
őstag

te is? én is... take your guess miért lesz eggyel kevesebb bioinformatikus az országban...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#92) #21346560 válasza Lenry (#90) üzenetére


#21346560
törölt tag

"Ezt tudod ugye, hogy miért kaptad?" ;]

(#93) fatpingvin válasza #21346560 (#92) üzenetére


fatpingvin
őstag

...amire a választ természetesen reflexszerűen az lesz hogy igen, nulla tanulsággal, egyszerűen azért hogy elkerülje a következőt.

a primitívség netovábbja ha valaki csak így képes kommunikálni. persze a gyerek is ugyanezt a primitívséget fogja megtanulni valódi kommunikáció helyett.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#94) DeFranco válasza Lenry (#90) üzenetére


DeFranco
nagyúr

apa azért iszik, mert te sírsz...

(#95) Lenry válasza #21346560 (#92) üzenetére


Lenry
félisten

óvodából nagyon minimális emlékem van, de az pl a még mindig élénken él bennem (így 30 év után is), hogy egyszer állítottak sarokba és a mai napig a leghalványabb fogalmam sincs, hogy miért.
amikor rákérdeztem, akkor az volt a válasz, hogy "tudod te azt jól".
:F ha tudnám, nem kérdezném!

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#96) toeki


toeki
senior tag

Az a legfurább, hogy mindenki meg van győződve az igazáról és abból egy cseppet sem enged (csak szóval nem lehet nevelni VS a pofonból nem tanul a gyerek) . Lehet itt jönni a politikai példákkal de ott ugyanez megy, belövöd h miért utálod az egyik oldalt és hiába tesz/mond/javasol bármi értelmeset, te akkoris eldöntötted h ez csak rossz lehet. (mindkét oldalra tökéletesen igaz)

Ebben a témában is a középút hiányzik, csak szélsőségekben tud gondolkodni a többség, a másik véleménye pedig csak hülyeség lehet mert "velem máshogy volt" tehát nekem van igazam.

Ez nem vélemények ütköztetése, egyszerűen csak elkiabállunk egymás mellett...

(#97) Somatom válasza toeki (#96) üzenetére


Somatom
veterán

Pont erről szól a vitaindító írás. Régen mindennaposak voltak az ilyen esetek. Ma már nem. Ha ez fejlődés, akkor a mostani fiatalok mentálisan jobbak, mint az akkoriak. Tényleg jobbak?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) Lenry válasza toeki (#96) üzenetére


Lenry
félisten

mi lenne ebben a témában a középút?
hogy néz ki a "vélemények ütköztetése"?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#99) toeki válasza Lenry (#98) üzenetére


toeki
senior tag

Kb az, h van ahol a pofon segít van ahol nem. A pofon akkor hülyeség ha csak a tanár saját feszültségét vezeti le vele, a szóbeli dorgálás pedig csak akkor hatásos ha van rá fogadókészség. Egyébként nálam sincs a bölcsek köve, de azt gondolom h minden ilyen eset abszolút helyzetfüggő és senki 30 évvel ezelőtti tapasztalata nem húzható rá minden esetre megoldásként. A te tapasztalatod sem meg az enyém sem.

(#100) toeki válasza Somatom (#97) üzenetére


toeki
senior tag

Nem hiszem h régen mindenki jobban járt mert pofont kapott. És az sem jó ha mindenkit pátyolgatunk.
Szerintem ugyanúgy szar mindkét megoldás ha csak és kizárólag az egyiket engedjük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.