Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zseko


zseko
veterán

Már csak el is kéne tudni érni azokat a tartalmakat, mert azzal nem vagyok előrébb ha az usa nézheti, én meg a 10%-át se.

HR24.hu

(#2) nemlehet válasza zseko (#1) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez amíg nem lesz világ szintű egységes szerzői jogi szabályozás úgy sem következik be...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Netflix saját filmek is jók, de a Netflix saját sorozatok meg egyenesen fantasztikusak (Amazon saját sorozatai szintén). Szerencsére nálunk Angliában szinte minden megvan ami USA-ban, remélem Magyarországra is elér mind hamarosan.

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Sokra megyünk vele amíg más népeknek nemhogy szinkronizálni, de még feliratozni sem hajlandóak a tartalmaikat...

Itt van pl. Stranger Things 2. évad, nekem tök jó meg én megnézem angolul, de család / ismerősök meg úgy nem értik meg, magyar felirata meg nincs... (ill. készül hozzá nem-hivatalos, szuper lassan és megkérdőjelezhető minőségben) Amíg ezen Netflix nem változtat addig tőlem ne várják hogy előfizessek... :N

Ha egy HBO megengedheti magának hogy pl. egy Game of Thrones a megjelenéskor rögtön magyar szinkronnal jöjjön ki, akkor egy (profin fordított!!) magyar felirat a minimum amit a Netflix is hozhatna, ha terjeszkedni akar USA-n kívül is...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#5) secretgarden válasza Tyrel (#4) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Hát igen. Erdekes hozzaallas az "ertsen mindenki perfektul angolul vagy kalap"-hozzaallas egy nemzetkozileg terjeszkedni akaro cegtol...

(#6) Raymond válasza zseko (#1) üzenetére


Raymond
félisten

A Netflix-nel epp ez a lenyeg hogy elered a sajat tartalmat mindegy hol laksz. A problema a "klasszikus" tartalmakkal (amit a nagy studiok gyartottak/gyartanak) volt es van mert ott csak bizonyos teritoriumra vehetik meg a jogokat, ez a sajat tartalomnal nincs.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) total90


total90
veterán

Mo. nem piac nekik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Patice válasza Tyrel (#4) üzenetére


Patice
nagyúr

Más országokban a népesség több, mint 80%-a tud angolul és csak feliratozva nézik a külföldi alkotásokat. :U

Mo. annyira kis része a piacnak, hogy nem fognak azzal vesződni, hogy a szinkron jogokat és az előállítási költségeket is kifizessék.

A felirat jó lenne, azt aláírom, de szerintem ez pár éven belül meglesz.

Azt akarjuk, hogy itt is Amerika legyen? Tessék.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9) zseko válasza Raymond (#6) üzenetére


zseko
veterán

Ez mondjuk azért nem teljesen igaz. Nem emlékszem melyik sorozatuk volt már, de mivel eladták a vetítési jogokat másnak, így a saját hálózatukon nem volt elérhető a jogok lejártáig.

HR24.hu

(#10) Raymond válasza zseko (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Az meg valamikor 3+ eve volt talan mielott a sajat gyartas tenyleg beidult volna de abbol az egybol tanultak azonnal. Tobb olyan nincs is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) arnikusz válasza Tyrel (#4) üzenetére


arnikusz
veterán

Magyar felirat elérhető a 2. évadhoz az ismert feliratos oldalakon.

[ Szerkesztve ]

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#12) Syl


Syl
nagyúr

>a tartalomgyártás, illetve a forgalmazás forradalma zajlik a szemünk előtt, és mi gyakorlatilag fel se fogjuk, hogy milyen történelmi időket élünk.

Szerintem ezt még Hollywood sem fogta igazán fel :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#13) zseko válasza arnikusz (#11) üzenetére


zseko
veterán

És mennyire egyszerű berakni alá? Mert nem volt az, mikor elindult itthon.

HR24.hu

(#14) arnikusz válasza zseko (#13) üzenetére


arnikusz
veterán

Netflixen sehogy.
Külön letöltöttem és hozzá a megfeleő feliratot csatolva nézem a media playeren.

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#15) atike


atike
nagyúr

Rettegni még éppen nem kell, de elgondolkodni nagyon is. Egyre több egyre magasabb színvonalú alkotás jön a Netflixtől. És ha tartják ezt a tendenciát akkor nagyon is számolni kell velük... Hollywoodnak is, de a moziknak is.

(#16) nemlehet válasza Patice (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez nem igaz, illetve nem úgy igaz. Egyrészt rengeteg felmérés az idegen nyelv ismeretet méri így jön ki, hogy az ukránok 70-80%-a beszél idegen nyelvet -> oroszt, nem angolt. Az olyan mint nekünk székelyül megtanulni. Tehát ez sem annyira nagy eredmény.

Másrészt ezek a kérdőívek önbevalláson alapulnak vagy azt figyelik milyen arányban kaptak angol oktatást a jónépek. PL a franciáknál elvileg a lakosság több mint fele beszél angolul, ehhez képest a frekventált túristaközpontokon kívül alig-alig lehet megértetni magad. A németeknél detto.. Ahol igaz lehet a 80% az a benelux államok és az északi régió.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) nofi válasza Syl (#12) üzenetére


nofi
őstag

Ez így van. Elég végignézni a moziműsoron, kb. hetente van egy szuperhősös vagy animációs filmpremier. Engem pl. eléggé hidegen hagynak ezek a filmek, pedig a stúdióknak ezekből származik a legtöbb bevétele, természetesen a komplett merchandise-al együtt értve. Számomra jó ha havonta 1-2 olyan film van amit szívesen megnéznék, de ennek fele az ami mozivászonért kiált. Szerintem nem vagyok egyedül és ezt a Netflix is tudja, több millió néző ízlése alapján és remekül megy abba az irányba, miszerint minek berángatni minden filmet a moziba, ügyeskedni a premierrel, hogy ne essen egy hétre XY "kasszasikerrel".

Xbox GT: nozsolt

(#18) voyager4.4 válasza Tyrel (#4) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Mi a house of cards 1. évadát netflixen néztük magyar felirattal, majd mehettünk szépen torrentezni, mert a 2. évad már nem volt fent magyar felirattal. Nagyon nem mindegy egyébként, hogy milyen a nyelvezete egy filmnek/ sorozatnak főleg ha nem mesterszintű nyelvhasználó az ember. Nekem a vígjátékokkal, horrorral meg az egyéb könnyedebb dolgokkal pl. nincs bajom angolul, de a politikai témába már beletört a bicskám.

no fate but what we make

(#19) Syl válasza nofi (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem nem a tartalommal, hanem a "disztribúcióval" van bajom.
Kényelmes és nagyon lusta ember lévén, a "moziba elmenni és ott más preferenciái alapján filmet nézni" módi már nagyon nem módi. Otthon, párnák közt, akkor indul a film amikor én akarom, akkor áll le amikor én akarom. És főleg nem kell más gyökerek beszélgetését, telefonálgatását, vihogását hallgatnom a film helyett.
Szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#20) Peace válasza Syl (#19) üzenetére


Peace
nagyúr

Mozit még néha bevállalok, mert van, amit mindenképpen ott kell látni. Utóbbi időkből például "Wind River" és "Blade Runner 2049" talán a top 10 moziélményembe bekerült. Mondjuk ehhez ki kell fogni olyan közönséget is, de a feliratos vetítés szerencsére nagyon szépen megszűri a gyökereket. Nem mindig, de sokkal nagyobb eséllyel lesz felhőtlen a mozizás. Ha Netlflix-en lenne magyar felirat a premier napján, akkor gondolkodás nélkül előfizetnék, mert rengeteg sorozatukat és filmjüket nézzük és barátnőmnek azért szükséges a magyar felirat. Így viszont valóban marad a nem hivatalos feliratok vadászgatása. :(

(#21) DjFlanker válasza Tyrel (#4) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"Ha egy HBO megengedheti magának hogy pl. egy Game of Thrones a megjelenéskor rögtön magyar szinkronnal jöjjön ki"

Azért ott is eltelt jó pár napaszinkron verzióig, nézz utána ;)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#22) hulp01 válasza DjFlanker (#21) üzenetére


hulp01
senior tag

Egész pontosan két héttel később követte a szinkronos az eredetit. De a feliratos verzió a premierrel együtt jött. De pl. a TWD egy nappal később (az időeltolódás miatt ez nem is egy teljes nap) már szinkronosan jön.

(#23) Dilikutya válasza arnikusz (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ebből mondjuk a Netflixnek nem sok haszna van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Dilikutya válasza nofi (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt a heti egy szuperhőst számold újra szerintem, mert hiba csúszott a képletbe.
Amúgy a bevételi adatokból látszik, hogy miért is készülnek ilyen filmek. Persze van, ami elhasal (pl. a Watchmen, de az pont nem a minősége miatt), de olykor még az olyan fekélyes trágyakupac is kasszasiker, mint a Suicide Squad. Én amúgy bírom ezeket a filmeket zömében, megvalósult gyerekkori álom. 1990-ben, amikor az első Pókembert, Batmant lapozgattam, nem is álmodtunk ilyenről, csak a Batman volt, mint minőségi képregényes film.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) berVi


berVi
senior tag

Engem meg a Spacey rinya ota nem erdekel :-)

(#26) atike válasza berVi (#25) üzenetére


atike
nagyúr

....és ezt a két dolgot hogyan tudtad összekapcsolni? :F

(#27) Peace válasza atike (#26) üzenetére


Peace
nagyúr

Biztos kiborult, hogy a Netflix felfüggesztette a HoC 6. évadának forgatását, és most beint nekik azzal, hogy már nem foglalkozik velük. ;)

(#28) nofi válasza Dilikutya (#24) üzenetére


nofi
őstag

A "kb." mióta leírható képlettel? :F Nyilván arra utaltam, hogy éves szinten rengeteg képregényadaptáció van a mozikban és aki erre nem kíváncsi az egyre ritkábban jár moziba. Szerintem a Batmenes hasonlatod mai napig megállja a helyét, de ne menjünk el más irányba, mert ízlésről kár vitatkozni.

Xbox GT: nozsolt

(#29) Dilikutya válasza nofi (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Éves szinten rengeteg premier van, és a jó részéről azt se tudod, micsoda. De a plázamozik is mindig tele vannak plakátokkal.
És a heti egy szuperhősöstől igen messze vagyunk. Direkt nem képregényest írok, mert az ennél több van, csak ott ami nem szuperhősös, arról te se mindig tudod, hogy képregény. Meg egyébként is, kit zavar? A Kingsman is képregény volt eredetileg.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) TeeJay


TeeJay
félisten

Biztos velem van baj de sosem érdekeltek a sorozatok. 5 percet sem láttam még a trónok harcából meg a többiből sem ami mostanában nagy siker. A Dunkirk viszont eszméletlen volt moziban, na az már érdekel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) Dilikutya válasza TeeJay (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezzel én is így vagyok. Eleve addig is ritkán jutok el, hogy 1-1 sikersorozatba belenézzek, de fel is adom 1-2 rész után. Nem hiszek abban, hogy valamit évadokon át lehet húzni, az több tucat egész estés film játékideje. Ha egész évados fő szál van, azt nem tartom végig érdekesnek, a minden rész egy eset is sok éveken át szerintem. Pl. hiába jó a pl. Walking Dead 5. évada, a másodikról tudom, hogy unalmas szappanopera (vagyis csak hallottam, emiatt meg se néztem), akkor ott kasza. Ami viszont nagyon bejött, és az első évadot le is nyomtam, az Ash vs. Evil Dead. Igaz, csak fél órás epizódok, és 7 rész volt az évad, és a klasszikus filmeket is imádom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Lacok válasza Tyrel (#4) üzenetére


Lacok
őstag

+1

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#33) Raymond válasza Dilikutya (#31) üzenetére


Raymond
félisten

"Ami viszont nagyon bejött, és az első évadot le is nyomtam, az Ash vs. Evil Dead. Igaz, csak fél órás epizódok, és 7 rész volt az évad, és a klasszikus filmeket is imádom."

Akkor ott nalad valami kimaradt mert 10 resz egy evad.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) Peace válasza Dilikutya (#31) üzenetére


Peace
nagyúr

Pedig zseniálisan igényes és minőségi alkotásokról maradsz így le. Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Detective, Stranger Things, House of Cards...most csak egy párat említettem a legfinomabbak közül, de napestig tudnám sorolni Neked. Olyan szinten magasra tették a mércét és annyira elvagyunk kényeztetve zseniális sorozatokkal az utóbbi 6-7 évben, hogy az valami elképesztő! Ettől függetlenül megértem, ha van olyan, akinek egyszerűen nem fekszik a sorozatnézés, de érdemes tenni egy próbát. Még akkor is, ha esetleg egy este csak egy 1 órás epizód fér bele, de totálisan megfogja érni. A fentebb felsoroltak közül mindegyik csillagos ötös! ;) Ash vs. Evil Dead is csúcs, február végén itt a következő szezon!!! :DD

(#35) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Elsokent jo lenne, ha elobb megjelenne egy Netflix sorozat aktualis epizodja Netflixen, mint torrenten...
Masreszt eleg vicces, amikor egy sorozat a 2. evadtol van meg Netflixen, vagy az utolso x evad meg nincs meg.
Filmeknel is ha monjduk az elso resz megvan a masik 3 nem es igy tovabb. Es UK-ban ertem, nem is akarom tudni, mennyivel gyerebb a tartalom Magyarorszagon...
Fizetem, meg kenyelmes, csak vicces, hogy mellette mas forrasok is kellenek, ha komoly sorozatrajongo az ember.

A full evados kihozatal meg tetszik, nem kell varni a kovetkezo reszekre.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#36) hulp01 válasza Dilikutya (#31) üzenetére


hulp01
senior tag

Én meg egyre inkább az ellenkezőjét vallom. Ha van egy jó téma, akkor azt egy másfél-két órás filmbe nem lehet belezsúfolni, mert tuti, hogy sokminden kimarad. Nagyon sokszor vagyok úgy filmekkel, hogy ez így nagyon kevés volt, nincsenek felépítve a karakterek, nem érthetők a motivációik és nem azért mert szarok az írók, hanem mert nem volt elég idő felépíteni, kifejteni. Persze sorozatokban van, amikor csak az időhúzás megy, de az igazán jókban nincs ilyen érzése az embernek. Kimondottan szeretem a szerializált sorozatokat,
mert az olyan, mintha egy jó hosszú filmet néznék.

(#37) Dilikutya válasza hulp01 (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az igazság valahol pont a kettő között van bizonyos esetekben. Van sztori, ami nem igazán működik másfél órában, de azt is soknak érzem, hogy ugyanaz legyen a fő szál mondjuk 10-15 vagy több részen át.
Mint ahogy nem jó húzni az egy eset/egy rész felállást sem. Igaz, hetente jön új sztori, de itt meg szintén van 20 rész egy évadban, abból meg van 5-6, esetleg több. Miközben egy mozifilmes széria már az 5-6. részre azért jócskán kifullad sok esetben. Bár vannak, amiket bírok végig, pl. a Péntek 13, de ott igazából túl sok történet nincs, csak kimennek a tinik a tóra csöcsörészni meg inni, a benga állat meg elkaszálja őket. :)

De ami pl. a Walking Dead-el megy, tart most talán a 8. évadnál...

Az a régi formátum, hogy minisorozat, nem nagyon létezik már, pedig az pont az ilyen hosszú sztorikra lett volna jó. 2-3-4 rész, másfél-két órában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) Raymond válasza Dilikutya (#37) üzenetére


Raymond
félisten

A minisorozat pont most jon vissza, csak most ugy hivjak a studiok hogy "television event" mert a fejlodes latszatat akarjak kelteni.

Az elhuzas egyebkent US network problema tortenelmi okok miatt (ahogy a musorok sugarozva es finanszirozva vannak). Aztan most van az emlitett event ami a mini sorozat megfeleloje, de ezt a network inkabb szondazasra haznalja sokszor es klasszikus modon ugy indul mint barmelyik masik sorozat. Kapnak egy 9-13 epizod megrendelest es a 4-5 epizod leforgatasa utan kezd a sugarzas. Ha bejon a sorozat akkor lesz kovetkezo evad es meg van lehetosguk kicsit vagy teljesen valtoztatni az utoso epizodokon. Ha nem jon be akkor marad event es ennyi volt. Aztan van meg az antology, ami eleve kulonallo story evadonkend (AHS, True Detective, Fargo pl.) ahol mindegy hogy van vagy nincs uj evad.

A legnezobaratabb egyebkent a UK gyartas. Ott megvan a 6 vagy 8 epizod (attol fuggoen hogy BBC vagy a fuggetlenek) es sugarzas a komplett evad legyartasa utann megy igy a story be is van fejezve ugy ahogy eleve meg volt irva. Ha bejon akkor folytatjak ha nem akkor nem. Folytatas pedig lehet osszefuggo (Shameless) felig meddig osszefuggo (Misfits) vagy teljesen kulon is (Skins).

A stream providerek (Netflix, Amazon) pedig a sugarzas modszere miatt a UK modellre hajaznak. Ezert is van egyebkent hogy egy rakat Ch4/ITV sorozat megvan most Netflix-en mint "Netflix Original" a UK-n kivul.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) noPublicFG válasza Syl (#12) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Szerény véleményem, ha egy youtubert többen néznek, mint egy sorozatot, azért elég figyelemfelkeltő tud lenni.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#40) nofi válasza Dilikutya (#29) üzenetére


nofi
őstag

Nézd nincs ezzel baj, engem hagy zavarjon pl. egy újabb pókember reboot, ami több pénzt kap a stúdióktól (175m USD), mint pl. egy fentebb is említett Wind River (11m USD). Emiatt persze egészen más a marketingbüdzsé, így előbbi premierje sok más filmet eltolhat és a vetítési időpontokat is erősen befolyásolja, hiszen a mozi sem önmaga ellensége ha egyszer a maszkos főhősre többen kíváncsiak. Így működik a világ, tiszta sor, mielőtt még ezt is megmagyaráznád.
A filmek, amiknek ugyan kint vannak a plakátai a moziban, eltolva érkeznek, sok esetben már más forrásból elérhetőek, ráadásul a limitált vetítési idő sem kedvez, pláne ha a nézőnek még olyan extra igényei vannak, mint pl. az eredeti nyelvű vetítés. Ezek mind apróságok, de tisztán látszik tendencia és emiatt örülök, hogy a tartalomszolgáltatók kezdenek rákapni a filmkészítésre, mert így sok olyan film lehet népszerű otthon, amiknek a moziban a blockbusterek mellett esélye sincs.

Xbox GT: nozsolt

(#41) TeeJay


TeeJay
félisten

az a baj akinek nincs ideje az inkább megnéz egy 2órás filmet és letudva
nincs időm éveken át nézni valamit ami kb. ugyanarról szól :D
számomra a netflix semmi extrát nem ad, nem is érdekel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.