Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoli62


zoli62
addikt

Hogy mik vannak? A UPC-nél sok esetben a tényleges listaárakról sem tudnak tájékoztatást adni az ügyfélszolgálaton.

(#2) BiP


BiP
nagyúr

UPC-vel tele a csőröm. Pont ma mondtam le egy tök felesleges szolgáltatást szüleimnél, mert az ügyintéző rábeszélte őket valami mobil-internet csomagra, pedig okostelefonjuk sincs. Havi 1500 ment a kukába. Persze kötbért kell fizetni a lemondás miatt, de még így is jobb, mint 1 évig feleslegesen fizetni a semmiért. Neten nem lehet lemondani, úgyhogy ügyfélszolgálat. Amikor le akartam mondani, adta volna olcsóbban, nehezen értette, hogy _nincs rá szükség_.

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

20 millió Ft-ra büntették őket? Csak? Annál valószínűleg sokkal többet nyertek ezzel a kis "csellel".

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) Alg válasza Fecogame (#3) üzenetére


Alg
veterán

a konkrét érdeksérelmet szenvedett előfizetők száma pedig több száz főre tehető.

Nem hinném hogy olyan sokat kerestek vele... néhány száz embernek néhány ezer ft-al többet számláztak ki. Elvileg a büntetés mértéke igazodik az okozott kár értékéhez.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5) tomazin


tomazin
veterán

Azért szeretnem az nmhh-t, mert logikus a következetes döntéseket hoznak.
Tehát fel szeretnéd mondani hűség alatt a szolgáltatást? Válts másik csomagra és mondd le 1 nap múlva.

Jaa hogy erre a szolgáltató is gondol(t)? Hát nagyon sajnálom, hogy nem jól választott tavaly díjcsomagot, de ezt 1 évig nem fogja tudni módosítani. Nmhh-hoz lehet szívhez szóló levelet írni.

vagy b verzió, innentől a hátralévő részt kell kifizetned.

[ Szerkesztve ]

(#6) zolee001 válasza tomazin (#5) üzenetére


zolee001
őstag

A 2000 es évek elején (a bolsevik kormány idején) nem szarakodtak, 100 millás birságokkal kinálták be a szolgáltatókat,a régi hireket böngészve a prohardver/itcafen még megtalálhatók
Infláció stb figyelembevéve én 1 mrd ft-os birságot tartanék megfelelönek

(#7) Visormail


Visormail
addikt

Rég meg kellett volna szüntetni ezt a szemetet, minél előbb mennek csődbe annál jobb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#8) zolee001 válasza Visormail (#7) üzenetére


zolee001
őstag

Nem valoszinü,a voda most akarja megvenni (az eu megint visszadobta) ott pedig van töke
Normális piaci verseny legyen (nem kartelezett) és az jot tesz az elöfizetöknek

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

És a megkárosított ügyfelek kártalanításával mi lesz? Vagy olyan nincs?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) tomazin válasza zolee001 (#6) üzenetére


tomazin
veterán

ide tényleg csak a hőbörgők járnak akik fel se fogják, hogy ebben a relációban nem a upc a sáros?

Apollyon: Te értelmes ember vagy. Mondd már meg nekem, hogy mivel is lettek megkárosítva az ügyfelek.(ld. #5)

[ Szerkesztve ]

(#11) zolee001 válasza tomazin (#10) üzenetére


zolee001
őstag

Akicoban kerül vmi 100 egységbe de listaár az 1000 egység (ami olyan irreállis ,hogy ember nem köt olyat,lásd upc pár évvel ezelötti gyakorlata)
Szóval,megkötöd 100 ért de felmondod és a szolgáltató az 1000-res listaáras képlettel számolta a kötbért
A régi gyakorlata,hüség alatt került pl 5000 ft ba a szolgáltatás,hüség lejárta után automatikus listaárral ment tovább ami 20-30.000 ft volt Ezt pár éve kaszálták el,ma már a fizetett havidijjal megy hüség nélkül is

(#12) mepet válasza tomazin (#10) üzenetére


mepet
addikt

:)) Ha a szolgáltató megkárosít egy csomó ügyfelet a jogszerűnél magasabb összegek követelésével, akkor hogyan nem sáros a szolgáltató? Légyszi magyarázd már el ezt "hőbörgés nélkül"!

(#13) Snoop-y válasza zolee001 (#8) üzenetére


Snoop-y
veterán

Svajcban mar megvette oket a Sunrise :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#14) tomazin válasza mepet (#12) üzenetére


tomazin
veterán

akkor nézzük meg közelebbről. 2 dolog miatt lett a büntetés

1.hűségöröklés. fentebb leírtam, hogy az alkalmazása nélkül hogyan lehet kibújni a hűségből.
2.3ár alkalmazása (kedv, nem kedv, listaár). jogos a bünti, ugyanis azt kedvezményt kell visszafizetned, amit azért kaptál, mert hűséget kötöttél. (de ha kipróbáltam volna vsz. másnál is így működhetett. listaárak mindig borzasztóan magasak voltak, viszont ha valaki nem akart hűséget kötni mégis kapott egy normálisabb árat)

[ Szerkesztve ]

(#15) mepet válasza tomazin (#14) üzenetére


mepet
addikt

Oké, benne vagyok, nézzük meg őket külön-külön:
1, hűségöröklés: attól, hogy esetlegesen lehetséges kibújni alóla, attól még jogtalanul fizettettek többet egyes userekkel, ezért az UPC a sáros.
2,A másik ügyben meg szerinted is sáros az UPC.

Akkor ezt megdumáltuk!

(#16) Medocsabi válasza Visormail (#7) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ez egy igazán gyöpös hozzáállás. :) Szerinted jobb lenne ha kevesebb szolgáltató lenne,kisebb versenypiaccal?... Csak azért,mert neked esetleg bajod volt a UPC-vel? Nekem volt kb mindegyik szolgáltatóval gondom(Telekom,Digi,Vodafone), akkor azonnal zárjon be mind? Ha nem felel meg amit az egyik ad,másikat kell választani. Mindig mindenhol van másik lehetőség.

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

"A hírközlési hatóság a jogsértések miatt 20 millió forintos bírsággal sújtotta a UPC-t, kötelezte arra, hogy módosítsa az ÁSZF-ének jogsértő részeit"

Jó lenne, ha a korlátlan adatforgalommal árult csomagok is a nevükön lennének nevezve végre, nem pedig az apró betűs részből derülne ki, hogy van olyan a korlátlan adatforgalom mellett, hogy extrém használat -már 300 GB-ot elérve, és meglehetősen kellemetlen következményekkel!
A korrekt az lenne, ha az ügyfélnek 300 GB-os adatforgalommal kínálnák a csomagot azonnal láthatóan; manapság az általuk extrém használatnak titulált adatmennyiség szerintem már kicsit sem extrém, konkrétan egy nap alatt is elfogyasztható valamelyik nem is leggyorsabb csomagjukkal. Na, az lenne az extrém használat: 300 GB 1 nap alatt, nem pedig az, hogy a "korlátlan" adatforgalmad mellett figyelned kell arra, mennyit YouTube-ozol havi szinten!

No meg minek egyáltalán a szupergyors internet a korlátlannak hazudott, valójában pedig 300 GB-os adatforgalom mellé?!

(#18) kali válasza Fred23 (#17) üzenetére


kali
legenda

Nem kell figyelni, nagyon régóta nem foglalkoznak már a 300 GB-os korláttal, sok előfizetői tapasztalatot olvasni a UPC topikban, hogy minden hónapban több TB adatforgalmat eszközölnek és nem problémázik azon a szolgáltató.

(#19) Fred23 válasza kali (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi szépen, akkor nem fogok aggódni!

Nem kaptam még levelet én se, pedig átléptem már néhányszor kicsivel az említett határt, mondjuk sosem nagyon, 320 GB fölé még nem mentem. Viszont a korlátozás ténye maga zavaró, ha egyszer korlátlanként hirdették meg, szóval szerintem ideje lenne kivenni azt az apróbetűs részt; vagy mondják azt, hogy mostantól 500 GB adatforgalom, az is korrektebb!

(#20) kali válasza Fred23 (#19) üzenetére


kali
legenda

Manapság nem olyan nehéz már elérni a havi 300 GB-ot, még torrent sem feltétlenül kell hozzá, ezért csúnya is lenne, ha a gyakorlatban betartanák, illetve betartatnák adott korlátot.

(#21) Sanyi.mTs válasza kali (#20) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

na igen, leszedsz 4-8 játékot PS4/XO-ra és egy nap alatt elment 300GB

(#22) jerry311


jerry311
nagyúr

"A UPC Magyarország minden esetben a vonatkozó jogszabályokat tiszteletben tartva és azoknak megfelelően folytatja üzleti tevékenységét"

Kiveve, amikor nem, de a jogeros birosagi vegzesig mindenkeppen azt allitjuk, hogy teljesen jogszeruen mukodunk..

(#23) janeszgol


janeszgol
félisten

Bár én elégedett vagyok most a szolgáltatásukkal az biztos, hogy a UPC az egyik legnagyobb tetű.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) jerry311 válasza Fred23 (#17) üzenetére


jerry311
nagyúr

Korlatlan? Az.
Demokratikus valasztasok vannak Magyarorszagon? Igen.

Az extrem hasznalatot pedig mindegyik szolgaltato szankcionalja.

(#25) Medocsabi válasza janeszgol (#23) üzenetére


Medocsabi
addikt

Akkor nem próbáltál az elhunyt nagymamád nevében halotti anykaönyvi kivonattal szolgáltatást lemondani a Trékomnál... :(

(#26) jerry311 válasza Medocsabi (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy az ELMU-nel...

(#27) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Feleségem 78éves félig süket, szellemileg már nem toppon lévő nagyapját valahogy felhívták és vhogy rábeszélték vmi extra hűség csomagra.

Tudni kell, hogy eddig prepaidek voltak, hogy ha mentőt kéne hívni, havi szinten volt 15perc kimenő hívás.... biztos sokra mennek az XGB adatforgalommal amikor okostelójuk sincs.

Elképesztő féreg banda.

Fel kéne dobi őket vhogy

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Fred23 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szenilisedő öregek lehúzása, átverése nagy biznisz ma Magyarországon.

Egyszer szívességből vállaltam egy telefonon megígért "értékes ajándék" átvételét egy már nehezen járó öregnek, beszarás volt, amit a jelzett helyen láttam: termékbemutatóval egybekötött egyértelmű lehúzás, ott mondták meg, hogy az ajándék akkor jár, ha vesznek is valamit azokból, amiket most nekik be fognak mutatni. Az átlagéletkor a teremben 65 fölött volt, és a bemutatót tartó fickó tekintete olyan volt, mint egy hiénáé. Ha már hiába jöttem (ezt mondjuk előre tudtam, csak nagyon kérve voltam), jó hangosan mondtam, az egész terem hallhatta, hogy nem kérek ebből az átb@szásból, aztán eljöttem. Villámokat szórt a termékbemutatós pasi szeme, nekem meg kedvem lett volna kiverni belőle a szart is valami fa testápolóval.

Amúgy ez a szenilisedés számomra nagyon félelmetes; remélem, elkerül majd engem. Hogy lehet az, hogy eszükbe se jutnak már időseknek olyan dolgok, hogy mi lehet egy ilyen "ajándék" esetén az ajándékozó haszna, miért van az ajándék, hogyan és hol keletkezik profit a történetben...?

[ Szerkesztve ]

(#29) BiP válasza Fred23 (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem feltétlenül szenilis lesz az ember, hanem inkább naivitás. Egyszerűen elhiszik azt, amit mondanak neki.
(pl. ez a termék jó, ez a termék ajándék, stb.stb.)
Lásd még: elhiszik azt, amit mond a tévé, amit ír az újság, amit ír az internet. Mert amikor ők felnőttek, még nem az átb*szásról szólt minden, (na jó, a propaganda akkor is propaganda volt), de ez a gátlástalan vadkapitalizmus, ami most megy, nem egy 65feletti tempója már.
Nekem is fáj látni, hogy a lassan 70 éves szüleim fel tudnak ülni ennek, hiába kondicionálom őket, hogy hasonló kérdésben szóljanak előtte nekem, szívesen segítek. A büszkeségük nem engedi, ők belül még úgy érzik, nem vesztették el az önállóságukat, képesek döntéseket hozni, stb. De sajnos már nem úgy, mint korábban, szóval vigyázni kell rájuk.

(#30) kymera válasza Fred23 (#17) üzenetére


kymera
senior tag

Jogos a félelmed . Mi épp ezért nem kötöttünk velük szerződést .

kali Ha ennyire "elnézőek" , akkor miért nem veszik ki ezt a feltételt a szerződés szövegéből ?

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#31) kali válasza kymera (#30) üzenetére


kali
legenda

Tartalék kapaszkodónak jó számukra, ha hirtelen úgy alakulnának a dolgok.

(#32) RBJ


RBJ
addikt

Azért arra se képesek, hogy egy másik helyen túlfizetett szla összegét áttegyék az új helyemre.
Ehhez nincs mit szólni. Külön el kell majd intézni. Ha lesz időm.
MÁs.
Mostanában nincs sebesség gond szolgáltatás téren?
Nekem tetű lassan vánszorog a wifi és a sebesség teszt se adja.
Google play es frissítés órák. Szla k befizetve, korlátozás nem lehet.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#33) kali válasza RBJ (#32) üzenetére


kali
legenda

Abba az egybe semmilyen módon nem tudnék belekötni, a sebesség mindig maximumon, illetve kicsivel felette megy.
A wifi sok tényezőtől függ, amire a szolgáltató nincs kihatással, gondolok itt a környezeti tényezőkre, ellenoldali eszközökre, csatorna...stb. beállításokra és hasonlókra.

(#34) RBJ válasza kali (#33) üzenetére


RBJ
addikt

Speedtest szerint a lan is hanyatlik.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#35) kali válasza RBJ (#32) üzenetére


kali
legenda

A Google Play áruházas frissítés kapcsán az ugrott be, hogy az IPv6 bekavarhat, érdemes lehet kikapcsol(tat)ni.
Nálam az IPv6 és a Wi-Free kikapcsolva, szolgáltatós HGW Bridge módban, korrekt saját router betéve utána és nincsenek problémáim.

(#36) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Nekem a UPC 2019 decemberében küldött emailt: "Ezt a csomagot Neked találtuk ki!". Ezt elküldték 2020 januárjában is, közben hívogattak telefonon is, azt mondták, mivel nincs hűségnyilatkozatom emelhetik az árat. Próbáltam megnézni a díjcsomagok árát, de azt sehol nem írták le. Végül kitöltöttem a nyilatkozatot, de a csekken magasabb összeg szerepel.

Ráadásul nemrég elromlott a médiabox, 2x kicserélték olyannal, ami másnál döglött be. Közben össze-vissza beszélnek: "Már nem gyártanak olyan boxot, ami fel tud venni." Már kezd dühíteni ...

Mit tudok tenni?

(#37) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Anno ránk küldtek egy behajtót Pestről, mert volt valami 500Ft (igen, 500Ft!!!) tartozásunk ő szerintük. Aztán kiderült, hogy valaki elszámolt valamit náluk...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) ariel96 válasza zolee001 (#11) üzenetére


ariel96
tag

Velem 2 évig fizették az USB modemes mobil internetet, amit már nem tudott használni az apám, mivel a Vodafon által biztosított lefedettség valami miatt megváltozott. Mit mondtak a UPC ügyfélszolgálatnál: ők ezzel nem tudnak semmit tenni, mivel a Vodafon biztosítja...
Amikor végre letelt a hűségidő, győzködtek, próbáljam oda adni valakinek - ami egyébként 2 éven keresztül nem sikerült. Ingyen kínálgattam de nem kellett senkinek...
Az is szemétség, hogy sehol nem lehet megtalálni az árakat. Minden ügyfélt úgy húznak le, ahogyan tudnak. A díjak attól függenek, mennyit tudnak fizetni az ügyfelek.

(#39) ariel96 válasza kali (#35) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Az IPv6-ot hogyan tudom kikapcsolni? :U

(#40) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Ha megszűnt a UPC, akkor a vele kötött szerződés is megszűnt? Választhatok másik szolgáltatót? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.