Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Mondanál, linkelnél konkrétumot is?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) dugo_ válasza Vakegérke (#1) üzenetére


dugo_
veterán

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Te lopod vagy ki? Se aram se gazlopasert nem lehet lesittelni senkit, mert nem buncselekmeny csak szerzodesszegesnek minosul.

[ Szerkesztve ]

(#4) Armahun


Armahun
addikt

Most lehet gonosz leszek.

De te milyen jogon foglalkozol az illetővel?
Csak mert előadó volt?
Mi közöd hozzá, hogy mit csinál és mit nem?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) #20655360


#20655360
törölt tag

Ez most az új divat h mindenki, mindenkit feldob áramlopás miatt, vagy mi?

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

"Tuti ezer,hogy rendes embert simán lesittelnének..."

Ez alapján lagzi lajcsi rendes ember.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) sutykuru válasza Lauda (#3) üzenetére


sutykuru
tag

Nem.
383. § E fejezet alkalmazásában
a) dolgon a villamos- és a gazdaságilag hasznosítható más energiát is, úgyszintén a vagyoni jogosultságot megtestesítő olyan okiratot is érteni kell, amely a benne tanúsított vagyoni érték vagy jogosultság feletti rendelkezést önmagában - illetve a dematerializált formában kibocsátott értékpapír esetében az értékpapírszámla jogosultjának - biztosítja,

(#8) Lauda válasza sutykuru (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig de.

(#9) sutykuru válasza Lauda (#8) üzenetére


sutykuru
tag

Régen amíg nem volt a btk-ba...

(#10) Lauda válasza sutykuru (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Most is csak szerzodesszeges. Meg csak nem is szabalysertes onmagaban a meretlen vetelezes.

Tehat ha kiakasztod az orat, az szerzodesszeges. Minden mas bevatkozas, kerulovezetek, vezetek megfurasa/csapolasa stb stb, mar buncselekmeny, mert veszelyezteted a kornyezetet es a vagyont.

[ Szerkesztve ]

(#11) 8th válasza Armahun (#4) üzenetére


8th
addikt

Námá' egy kozsó rajongó. :DDD

(#12) parandroid válasza #20655360 (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dobjon is. Egyrészt veszélyes, másrészt a becsületes felhasználók fizetik meg valahol úgyis a lopott áramot is. Ez nem warez, ahol bármikor lehet szürkíteni a kérdést ügyes érveléssel, ez konkrét lopás, akárhonnét nézzük, megspékelve némi rongálással és közveszélyokozással is az esetek jó részében.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) sutykuru válasza Lauda (#10) üzenetére


sutykuru
tag

(#14) Lauda válasza sutykuru (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Olvass bele barmelyik szolgaltato uzletszabalyzataba. Emellett a tigaz maga is kuzd azert, hogy ne csak szerzodesszeges legyen, hanem buncselekmeny. Konkret ugyet tudsz mutatni, ahol onmagaban a meretlen vetelezest buncselekmenykent kezeltek?

[ Szerkesztve ]

(#15) jimmy399 válasza parandroid (#12) üzenetére


jimmy399
senior tag

Mélységesen egyetértek veled.

--- N/A ---

(#16) jimmy399 válasza Lauda (#3) üzenetére


jimmy399
senior tag

Én/Mi normálisan fizetjük a szolgáltatást.... Egyesek meg sportot űznek abból, hogy lopják ahol érik...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#17) sutykuru válasza Lauda (#14) üzenetére


sutykuru
tag

Ott van amit linkeltem. De továbbra sem a méretlen vételezés és a szándékos lopás közötti különbséget keressük.

(#18) Lauda válasza sutykuru (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ott van amit linkeltem.

Konkret ugyet lecci. :)

De továbbra sem a méretlen vételezés és a szándékos lopás közötti különbséget keressük.

Irtam erre peldat. Nem mindegy, hogy a szamlalot porgeted, vagy megbontod a halozatot. Elobbi szerzodesszeges, utobbi buncselekmeny. A lajcsinal se az a gond, hogy kiherelte az orat, hanem hogy megkerulo vezeteken folyt a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#19) sutykuru válasza Lauda (#18) üzenetére


sutykuru
tag

(#20) #20655360 válasza parandroid (#12) üzenetére


#20655360
törölt tag

Van bizonyíték? Egy magánember állítja ezt, semmi más infó nincs.
Vannak akik minden szarért feljelentik az embert... Erre értettem az előző hsz-t.
Ha becsületes vagy, nem érhet elvileg baj, de akkor is. Jönnek vizsgálódni, rabolják az idődet stb.

(#21) Lauda válasza sutykuru (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Ebbol mondjuk konretumot nehez kihamozni, annyit biztosan irnak benne, hogy jogellenes csatlakozast alakitottak ki, tehat nem csupan az orat buheraltak.

(#22) föccer


föccer
nagyúr

Én is lopom az elektromos áramot. Jobban mondva nem lopom, csak nincs élő szerződésem az áramszolgáltatóval. Be kelleme mennem már hozzájuk és egy összegben kifizetni a beköltözésem óta fogyasztott mennyiséget, amiről lövésem sincs, hogy mennyi lehet. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23) Armahun válasza föccer (#22) üzenetére


Armahun
addikt

Ha ne írattad át, akkor az előző tulajt fogja megkeresni a behajtó cég.
A kábelt meg lecsípik.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) D1Rect válasza parandroid (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Valakinek az az aláírása a fórumon, hogy nem fizet olyasmiért ami átfér egy kábelen...

(#25) föccer válasza Armahun (#23) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, erre a fogyasztási helyre nincs élő szerződése senkinek. Érdekes, hogy attól még a mérőóra itt van és köszöni szépen becsületesen forog. Csak éppen leolvasás és számlázás nincs. Néhány hónapja már voltam ben az elműnél az ügyben, de akkor valamiért elhajtottak a búsba, hogy írjak valami papírt. Beraktam a kocsi kesztyűtartójába, lassan elő kellene kotornom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#26) Lauda válasza föccer (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Meroora csak akkor van kint, ha van valakinek szerzodese. Nagy felelotlenseg amit csinalsz. Mikor odakoltoztel le kellett volna fotozni az orat, azonnal bejelenteni a helyi szolgaltatonal, hogy mostantol te ott laksz, rogzitsek az oraallast. Mi lesz akkor, ha kiemmenk es kiszamlaznak felmillios dijat? Pereskedhetsz evekig az elozo ottlakoval, hogy most abbol ki es mennyit fogyasztott.

[ Szerkesztve ]

(#27) parandroid válasza #20655360 (#20) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Ha becsületes vagy, nem érhet elvileg baj, de akkor is. Jönnek vizsgálódni, rabolják az idődet stb."

A villanyóra eleve olyan helyen van, ahol a szolgáltató eléri akkor is, ha te nem vagy otthon. Ha meg megkerülő vezetéken csapolja valaki a hálózatot, akkor egészen egyértelmű a dolog.

Naivitásomból adódóan nem gondoltam arra a forgatókönyvre, hogy valakit csak úgy poénból feljelentenek, de az az érzésem, hogy az áramszolgáltatónak is tele van az ilyen feljelentésekkel a töke, és ha a villanyóra rendben van, valamint nincs nyoma illegális vezetékcsapolásnak (valamint nem nevetségesen alacsony összegeket fizet valaki egy háztartás, vagy vállalkozás áramfogyasztására, esetleg kevesebbet mutat az óra, mint az előző leolvasáskor, mint ahogy _állítólag_ mindkét feltétel fennállt a szóban forgó esetben), akkor ezzel befejezettnek tekintik ők is a bejelentéssel kapcsolatban az ügyet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#28) föccer válasza Lauda (#26) üzenetére


föccer
nagyúr

Birtokbavételi jegyzőkönyvön rögzítve van az átadáskori óraállás, az előző tulaj lejelentette és rendezte az ő részét. Mit csinálok, ha kiszámláznak fél millát? Megkérdezem, hogy miért ennyi és ha jogos, akkor kifizetem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) Armahun válasza föccer (#28) üzenetére


Armahun
addikt

Azon csodálkozom hogy még nem vágták le.
Nekem azt mondta az elműs, hogy ilyen esetben ha 1 hónapon belül nem jelentkezik az új tulajdonos mennek és csípnek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#30) Eastman válasza föccer (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Laza vagy.

...már csak egy tincset kell növesztened... ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) föccer válasza Armahun (#29) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, ezt furcsálom én is. Na asszem a héten ráveszem magamat, kiveszek egy nap szabit és elintézem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32) Lauda válasza föccer (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Elobb azt irtad fogalmad sincs mennyi a fogyasztas.

(#33) föccer válasza Lauda (#32) üzenetére


föccer
nagyúr

Le tudom olvasni a mért értékeket, de összegszerűen lövésem sincs, hogy ennek mennyi az ellen értéke, így értettem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34) Armahun válasza föccer (#33) üzenetére


Armahun
addikt

Olyan 40-50 forint körül szorozd be.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#35) Mr X válasza Armahun (#29) üzenetére


Mr X
veterán

Anno az egyik albérletem tulaja meghalt, a szerződések átkerültek az élettársa nevére. Innen kezdve fél évig nem jött ELMÜ számla. Nem voltam elég figyelmes, két lakásra fizettük a csekkeket, nem szúrtam ki. Aztán egyszercsak megjött a csekk egyben a fél évnyi fogyasztásról. Előtte nem volt megkeresés szolgáltatói oldalról, az áramot sem kapcsolták le.

(#36) Hieronymus válasza Armahun (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"De te milyen jogon foglalkozol az illetővel?
Csak mert előadó volt?
Mi közöd hozzá, hogy mit csinál és mit nem?"

Pontosan azért mert előadóművész illetve közszereplő (volt), kiemelten fontos a pozitív példa mutatása. Elvárandó a törvénytisztelő életmód.
Ha mégis félre sikerül valami, ez nyilván mindenkivel előfordulhat, a tisztességes mértékű büntetés is kívánatos. Az éveken át történő áramlopás sokkal súlyosabb történet.

Ezért közügy. Ezért van mindenkinek köze hozzá.
Ha Névtelen Pistike lopja az áramot, az nem közügy. Harmadik félnek nincs köze hozzá.
De! Ha Pistike meglátja a híradóban a celeb büntetését, gondolkodjon el azon, hogy abba hagyja a lopást, mert sokat lehet érte kapni.

A másik oldalról nézve, azoknak kell kifizetni a lopott áramra jutó költségeket, akik rendesen fizetik a számlát.
A szolgáltatóval szerződött tisztességes fogyasztók érdeke, hogy ne lopják a zsebükből mások a pénzt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Armahun válasza Hieronymus (#36) üzenetére


Armahun
addikt

Pont ezzel a gondolkodásmóddal kellene leszámolni, hogyha valakit láttál a tévében az más vagy különb.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#38) Lauda válasza Armahun (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Arrol nem beszelve, hogy semmi bizonyitek nincs egyelore, hogy igaz lenne amivel vadolja az a volt dolgozoja. Lehet pont az lopott a kozsotol, kirugta es igy probal bosszut allni, hogy mocskolodik.

(#39) jimmy399 válasza Lauda (#38) üzenetére


jimmy399
senior tag

nem igazán jellemző *szerintem*!

--- N/A ---

(#40) Hieronymus válasza Armahun (#37) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Pontosan ezért nagyobb a felelőssége a közszereplőknek.
Nyilván nem különb mint az átlag polgár.
Talán értetőbb egy példával.
Madonna már az iskolában kiütötte biztosítékot, mert meztelenül jelent meg a színpadon. Később is voltak botrányai. De nem keveredett közönséges bűncselekménybe. Helyette gyereket fogadott örökbe, mesekönyvet írt. .... Nem utolsó sorban, énekelni is tud, bár nem (teljesen) az én ízlésem.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) voyager4.4 válasza jimmy399 (#39) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Pontosan értem, miért törlik mindenhonnan az ilyen jellegű írásaid.
Azért ha fél év múlva véletlenül kiderül, hogy ártatlan, remélem azt is ki fogod posztolni és megvitatjuk. :U

no fate but what we make

(#42) woodworm válasza parandroid (#27) üzenetére


woodworm
veterán

"A villanyóra eleve olyan helyen van, ahol a szolgáltató eléri akkor is, ha te nem vagy otthon."

Ez csak jobbára lakótelepekre igaz és az utóbbi években épült házakra. Ha a szolgáltatónak valami feslése van, nálunk bizony valakinek itthon kell maradnia.

(#43) parandroid válasza woodworm (#42) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Először a 80-as években építkeztünk, akkor már kötelező volt kívül elhelyezni, a 2000-es évek első fele óta pedig (amikor egy új házat újítottunk fel) már a házfalra sem voltak hajlandóak behozni, a kerítés tövében áll egy szekrényben. Társasházaknál ugye alap, hogy közösségi helyiségben helyezik el. Ezzel együtt biztos vannak még régebbi épületek, ahol a leolvasó által nem elérhető helyre került, de ha ilyenben laksz, akkor ezt neked kell tudnod megoldani amúgy is az éves leolvasásnál, vagy plombacserénél. Jellemző módon egyébként szerintem egyrészt nyitottak bizonyos szinten egyeztetésre, másrészt csak van valami rokon/ismerős/szomszéd, aki ráér akkor, és akiben megbízol annyira, hogy beengedi a leolvasót. Ha nem, akkor vagy szabadnap, vagy csúsztatsz, és aznap pár órával később érsz be, ha olyan a melód.

Egyébként nálunk itt most a társasházban évente mérőóracsere van a víz és a fűtés esetében is, eddig minden évben sikerült megoldanunk különösebb szervezés nélkül. Ha nem ment volna, simán hagyok egy kulcsot a szomszédnál, nem nagy kaland, ha elutazik valamelyikünk, úgyis szoktuk locsolni egymás virágait, sőt a macskáit is itthon szokta hagyni, hogy etessük meg őket naponta egyszer.

Szóval kifogást lehet keresni, a lényeg az, hogy ha az áramszolgáltató valamit gyanúsnak talál, és ki szeretné vizsgálni, akkor tessék ebben részt venni a saját érdekedben. Nem hiszem, hogy ezt évente többször eljátszanák (különösen, ha már voltak ellenőrizni, és minden rendben volt), főleg nem alapos gyanúra okot adó névtelen bejelentés esetében.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#44) Magnum_ válasza Lauda (#3) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#45) Lauda válasza parandroid (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Csaladi hazaknal most sem helyezik olyan helyre az orakat, ahol barki hozzaferhet, hiszen a fogyaszto kotelessege megovni annak az allapotat. A lelolvasast, oracseret, ellenorzest pedig koteles a fogyaszto lehetove tenni egy megbeszelt idopontban.

(#46) tgbrfv válasza Lauda (#3) üzenetére


tgbrfv
tag

Nem kevered a blicceléssel?

(#47) Magnum_ válasza tgbrfv (#46) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Najo, inkabb leszerkesztem :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#48) Lauda válasza Magnum_ (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Persze ertelek. Mint irtam is, olvassatok utana ennek, en mar megtettem regebben. Ha a gazszolgaltato szabalytalan vetelezesen kap (gazora plomba serules, szamlalo tekergetes stb) akkor max kotberezni tud, mert szerzodesszegest kovetsz el.

A kotber merteke napi 18 ezer forint maximum es annyi napra szabhato ki, ameddig loptad a gazt. Mivel ezt gyakorlatilag sosem lehet megallapitani, van egy torvenyi maximum, ami 30 nap. Tehat max annyit tehetnek, hogy kiszabnak rad 30*18 ezer forint kotbert. Ha 10 eve lopja valaki a gazt nem nagy osszeg. Onmagaban szabalytalan vetelezesert meg senkit sem iteltek el, mivel nincs is ra jogalap. Amikor megfurkalod a gazcsovet, na az mar mas teszta.

szerk most latom kiszerkesztetted.

[ Szerkesztve ]

(#49) sutykuru válasza Magnum_ (#47) üzenetére


sutykuru
tag

:(

(#50) Dr.Zoo válasza föccer (#25) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Papa, ha adás-vételikor nem lett rögzítve a mérő állása, akkor szarban vagy. :U
Keress holnap, egy mérő gyári számmal. Már ha kell segítség. :D
Szerk.: (#28) föccer most olvasom. Akkor az a jegyzőkönyv is kell.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.