Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Azt el is feljetettem hozzátenni, hogy a 20 ezer ft ot is csak egy e-bookért kéri el, de azt állította, hogy vki ellopta és feltette a netre.Hát elég kamu duma ez sztem

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) zolle válasza Jégkokó (#1) üzenetére


zolle
tag

Egy könyv manapság 1-2 ezer forint. A technikai - gondolok itt Microsoft - könyvek 10 körül. Húszezret nemtudom ki az, aki kifizetne, ráadásul egy ismeretlen szerző e-bookjáért.
Ha pedig a közösségi oldal = torrent, akkor az ott lévő cuccok 90%-a sérti a szerzői jogokat. Miről beszélünk?:)

(#3) Jégkokó válasza zolle (#2) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát ez az, mondhattam volna neki, hogy akkor jelentse fel az egész internetet, mert mindenki megsérti a szerzői jogokat.Amugy meg itt az oldal linkje:[link]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#4) dabadab válasza Jégkokó (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, ha mar megserted a torvenyt, akkor inkabb huzd meg magad, ne sikoltozzal itt nagy hangon.

DRM is theft

(#5) Szabtom


Szabtom
senior tag

Én sem értem, mi a gondod. Jogvédett cuccot megosztottál.

(#6) Jégkokó válasza dabadab (#4) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát ha te pl egy fényképért kifizetnél 20 ezer ft ot , mert ez kb annyira értékes .
Másrészt az egész könyv amit hirdet az ember nem ér egy ft ot se, olvastam igy tudom.
Amugy meg kicsit irreálisan drágán is adja, nem is kerül az előállítása ennyibe.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7) dabadab válasza Jégkokó (#6) üzenetére


dabadab
titán

Megsertetted a torvenyt? Megsertetted. Meg neked all feljebb? Meg neked. Hat a pofam leszakad.

Ha legkozelebb biciklit lopsz, akkor amiatt fogsz ugralni, hogy kopott a gumija?...

DRM is theft

(#9) VladimirR válasza dabadab (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez megy az aranykopesek topicba :-)

(#10) joghurt válasza dabadab (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Ez egy ilyen ország. Itt minden mindenkinek ingyen jár.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Rive


Rive
veterán

Van az a jófajta átverősdi, mikoris valami drága szemétel kapcsolatban sok nagy jót ígérnek - sok pénz, nők, fogyás, egészség -, meg pénzvisszafizetési granciát vállalnak. Persze az emberek jórésze visszakéri a pénzét, tekintve hogy a cucc tényleg szemét. De addigra az már megfordult egy-két befektetésben. Ráadásul az emberek egy része nem kéri vissza a zsozsót.

Az adott ebook is efféle lehetett. Ezért a drága ár.

Ettől függetlenül: megosztani törvénysértés. Lehet örülni, ha nem lesz a dologból feljelentés, per.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12) Crystalheart válasza Jégkokó (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De te az írásodban nem a 20e-ért kapható értéket kritizáltad... hanem hogy mivel ingyé leszedted, meg is osztottad ingyé, még volt pofájuk fenyegetni! Hallatlan! :DDD

(#13) Ariadne válasza Jégkokó (#6) üzenetére


Ariadne
őstag

A szerzői jogi védelem a mű értékétől függetlenül megilleti a szerzőt, idézet a szerzői jogi törvényből:
A szerzői jogi védelem az alkotást a szerző szellemi tevékenységéből fakadó egyéni, eredeti jellege alapján illeti meg. A védelem nem függ mennyiségi, minőségi, esztétikai jellemzőktől vagy az alkotás színvonalára vonatkozó értékítélettől.
Másrészt az a tény, h rengetegen tesznek fel jogvédett anyagokat a netre, még nem mentesít az alól, h ez tkp bűncselekmény. Letölteni hálistennek még nem az, remélem sosem lesz... :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#14) jerry311


jerry311
nagyúr

Gyász.

(#15) #51736960 válasza dabadab (#4) üzenetére


#51736960
törölt tag

Inkább te húzd meg magad, és ha már (szokás szerint) beleugatsz mindenbe, legalább olvasd el rendesen az írást. Szó sincs itt lopásról.
Egyébként pont te védett itt a törvényt nagy arccal, tudod te mit jelent az aláírásod?

[Szerkesztve]

(#16) moma válasza dabadab (#7) üzenetére


moma
őstag

és mi van ha szerinted rossz és igazságtalan az a törvény? szerintem nem egyértelmű. hogy ilyenkor mi a teendő.

we all deserve a bit of luck.

(#17) Ariadne válasza moma (#16) üzenetére


Ariadne
őstag

Menj el lobbizni valamelyik parlamenti képviselőhöz, h változtassák meg... És ez csak félig vicc, nálunk még nincs igazán kultúrája a jó értelemben vett lobbinak.
Másrészt akárhogy is szól egy jogszabály, mindig lehet találni olyan embereket, akikre nézve ''igazságtalan''...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18) Crystalheart válasza moma (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát azért még szerencse, hogy nem tartunk az USA-beli szinten, ahol macskapirítás után perelnek mikrohullámúgyártókat, nyilván ismeritek a sztorikat :DDD Egyszerűen az már a vásárló baja, ha gagyit vesz. Azért is van (ehh, többek között :P) a crack meg miegyéb, hogy ki lehessen próbálni megvétel előtt, vajon tényleg érdemes-e rááldozni. (Az más kérdés, hogy ha valaki már leszedte ingyé', meg fogja- venni... :) )

(#19) edipqe válasza Crystalheart (#18) üzenetére


edipqe
senior tag

BF2-t toltam 1-2 évig cvirágboltossal, utána megvettem 12 -k ért a full collectiont. :C

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#20) concret_hp


concret_hp
addikt

hú vaz helyesírásból hányasod van/volt ? ;]

egyébként meg bármilyen sz@rnak tartasz valamit attól még szerzői jogot sértesz, ha másolod/terjeszted/stb.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21) euforia válasza Ariadne (#13) üzenetére


euforia
tag

kedves ASVA szerint már az is az:D

(#22) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Alapvetően értem a problémádat, de ha én leírom a leghülyébb gondolataimat és 100.000ft-ért árulom az akkor is annyi és akkor is az enyém.
Tehát tényleg szerzői jogot sértettél.
Minden annyiba kerül amennyiért megveszik.
Ilyen szinten szokott vita is menni pl. apróknál, hogy mi számít üzletrontásnak és mi nem. Ha valaki extrém áron árul valamit és van olyan aki mégis megveszi, sajnos vessen magára.
Akinek megér annyit az megveszi, akinek nem az megszerzi feketén vagy nem olvassa.
De a tartalom minősége nem jogosít fel, jogsértésre :( , mert tényleg azt követtél el...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#23) Tim82 válasza #51736960 (#15) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébként pont te védett itt a törvényt nagy arccal, tudod te mit jelent az aláírásod?

Nem vágom, hogy miért raksz egyenlőségjelet a "DRM (vagyis a másolásvédelmi technológiákra alkalmazott mozaikszó) is theft" és aközé, hogy bárki bármit tetszése szerint megoszt a neten, a szerzői jogok figyelembe vétele nélkül.

Pont most olvasgatom a Mass Effect fórumát a Bioware oldalán - íme, egy álláspont onnan a másolásvédelemmel kapcsolatban: "I don't support piracy and I don't support consumer unfriendly products."

Talán ennek a fényében érdemes újragondolni, mit is takar Dabadab aláírása - én egyáltalán nem látok benne következetlenséget. Persze, ha látod valahol leírva, hogy Dabadab látványosan a warez védelmére kel... Én még nem láttam. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) Jégkokó válasza PazsitZ (#22) üzenetére


Jégkokó
veterán

Egyébbként mint utólag megtudtam az illető mindenhonnan összelopott dolgokat akarta pénzért eladni. Akkor mégis milyen és kinek a jogát sértettem meg?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.