Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

Gyárat hagytam én is ott ezelőtt 1.5 évvel, csak én 5.5 év után meg úgy, hogy középvezetői szintnél jártam... De belefáradtam abba, hogy már 4 ember munkáját végzem egymagam, a monotonitás is kezdett az idegeimre menni, a sok hülyeség és még sorolhatnám. :) Úgy vágtam bele a dolgokba, hogy rohadtul nem tudtam mi lesz másnap. Aztán a volt lakhelyemhez közel találtam meg a mostani munkahelyem, ami történetesen egy nyomda. Betanítható és tanulni tudó, akaró embert kerestek nyomdaipari munkára. Igaz 5:40 - 14:00-ig dolgozom - vagy ha szükséges 14:00 - 22:20 -, de nyugodt, családias, rugalmas változatos, és alig vagyunk összesen 14-en a cégnél. :) Nem mondom, hogy nincsenek furcsaságok, de hát hol nincsenek?! :DDD Vannak, akadnak még jó helyek, és azokat kell megbecsülni, talán akkor vissza is jön valami.

Gratulálok! Sok sikert az új munkahelyen! :B

[ Szerkesztve ]

n o p e !

(#2) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Négy hónapig jár a munkanélküli járadék? Én azt hittem, hogy csak három hónap.

(#3) totron válasza RawrrSoul (#1) üzenetére


totron
addikt

Mik azok a furcsaságok ha lehet tudni? Nincs ott nagyon nagy zaj véletlenül egész nap?

(#4) totron


totron
addikt

Ebből kifolyólag csak felfüggesztették a járadékot, megszüntetni akkor fogják, ha lejárt a 120 nap, vagy határozatlan idejű lesz a szerződés.
Tehát új 120 napot és az azzal járó apanázst akkor csak egy új, határozatlan idejű munkaszerződést követő véget érés után lehet indítani? (Számít-e, hogy felmondás vagy kirúgás történt?) Ha az ember határozott idejűekkel kénytelen bukdácsolni, akkor egyszer csak elfogy a juttatás és kész, slusz-passz?

Ez a bokaperec és számkitűzés tényleges elemek vagy átvitt értelemben kell érteni? Az előző, jobb munkahelyen milyen munkakör volt - azon túl, hogy változatos és többhelyszínes - és miért lett vége?

Örülök, hogy összejött a megfelelő, tényleg nem mindegy hogyan telik el az a napi 8/8+ óra.

(#5) RawrrSoul válasza totron (#3) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Elviselhető a zaj, kivéve ha a gépmesterek olyan címkét nyomnak aminek a hátoldalára is kerül valami... Az tud hangos lenni.

Furcsaságok, hát, viselkedésbeni furcsaságok, vezetés részéről. :DDD Előfordul, hogy nem feltétlen tudom megérteni egy-egy döntésük miértjét. :DDD

n o p e !

(#6) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

publikus hogy milyen markaju kerekparokat raktok ossze?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#7) Luck Dragon

Tiszta szívből örülök, hogy sikerült elhelyezkedned.
Jó magam át tudom érezni ezt. Februárban elhelyezkedtem a mostani munkahelyemre , de nem érzem azt, hogy én itt szívesen tudnék tovább dolgozni.
Ezért a héten beadom a felmondásomat és augusztus 6-án kezdek az új helyen . Kicsit izgatottan de nagy reményekkel várom. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) Jack Hunter válasza totron (#3) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Azt nem tudom, hogy számít- e hogy kirúgtak, vagy csak felmondtál, de valószínűleg ha fegyelmivel küldtek el, nem jár álláskeresési járadék, de ez csak spekuláció. Azt viszont biztosan tudom, hogy kell hozzá határozatlan idejű szerződés, és egy év munkaviszony. Határozott idejű szerződés meg nem hosszabbítása esetén egyszer jár a pénz, újabb határozott idejű szerződés megkötése és meg nem hosszabbítása esetén már nem.

A bokaperec és a szám valós. Elektronikai összeszerelést végeztünk, fontos volt a statikus feszültség levezetése.Enélkül be sem lehetett lépni az üzem területére.A szám pedig azért kellett, mert ez alapján azonosították, ki végezte a munkafolyamatot.Gondolom nevet lehet olvashatatlanul írni, számot meg nemigen.
Előző munkahelyemen anyagellátó és gépkezelő pozíciót töltöttem be, plusz besegítettem a raktárosnak is, és ha a létszám megkívánta, besegítettem a termelésbe is. Különböző vattatermékeket állítottunk elő, de sajnos egyre kevesebb igény van rá, ezért eltűnőfélben van.

Különböző kerékpárokat szerelünk össze, a Polymobil égisze alatt, jelenleg a Praktikerben is kapható "Elektromob Harry " típusú pedelecet rakunk össze, de van még csomó fajta.

[ Szerkesztve ]

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Én 13 év alatt 14 munkahelyen voltam, sokszor voltam munkanélküli is. Edzett vagyok. Nem esem letargiába, nem esem kétségbe már. (Lelki segítségem nincs (eddig sosem volt), magam vagyok még.)
Te se tedd. Oké már találtál egy jó helyet de a jövőben is érdemes ezt megfontolni.

Szar melóhelyet csak rövid időre. Én ha bemegyek egy munkahelyre, az első pillanatban már tudom, hogy kb meddig fogok ott lenni. A mostani munkahelyemen nagyon jól érzem magam, szóval felmondani nem fogok, majd kirúgnak, ha nem kellek. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) joeetm válasza janeszgol (#9) üzenetére


joeetm
tag

Az előző munkahelyemen sétáltunk a raktárban a kollegával, egyszer csak riaszt a telefonja.
Riasztás címe: "Atkuális munkahely" vége.
Mikor kezdett, állított egy egy éves ébresztőt :DDD
Attól függetlenül maradt ő is tovább :)

_Az a hülye aki nem normális_

(#11) Jack Hunter válasza janeszgol (#9) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Azért az bitang! :C Mindenki máshogy fogja fel, éli át a munkahelyváltást, munkanélküliséget. Mi az asszonykámmal most már csak ketten éldegélünk, mindketten minimálbérért kulizunk.Mindkettőnknél elég nagy a család, gondolni kell rájuk is, aztán fenn kell tartani a házat, valamit mindig költeni kell rá, számlák, van motor, autó, meg egy bázi nagy kert, aztán kell ruha is, gyógyszer is, félre is kell rakni, és néha egy kis szórakozás. Utálok nélkülözni, hozzányúlni a tartalékhoz, aztán mi van akkor ha az oldalbordám is lerobban, meg nekem sincs melóm. Persze hogy nagy a nyomás, és van akit ez megvisel, pl.engem. Kölcsönkérhetek a szüleimtől, vagy ott vannak apósék, ők se rágják hó végén a küszöböt, és adnának is egy rossz szó nélkül, de utálok kunyerálni, másra szorulni.Minimum 18 éven keresztül pesztráltak, a józan ész határain belül megkaptam mindent, úgy illik, hogy most már én támogassam őket, ne ők tartsanak el minket is.

(#12) janeszgol válasza Jack Hunter (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Persze, ertheto. A munkanelkulisegi depin en is atestem regebben. Szerintem tobbunk atesik rajta.
En egyedul elek (meg?). Budapesten lakom albiban es netto 323 ezret keresek, szoval nem sokat. Az albi miatt mar megfontoltabban valtok melohelyet.
Lakasom van masik varosban, de abban muterom lakik meg. (Raer atadni. :) )

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) aprokaroka87 válasza RawrrSoul (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem még nem mindig sikerült arra rávenni teljesen a főnököt hogy elismerje hogy ha hibázott.
Volt már rá párszor példa, de természetesen én is hibáztam már, mondjuk van olyan munkatársam is aki büszkén vallja hogy ő sosem hibázik, aztán ma mi történt... 😄

(#14) Somatom


Somatom
veterán

Egyik kollégámnak ma lett sok. Szólt, hogy most indul be a telephelyre a főnökkel beszélni. Beért, erre közölték vele, hogy menjen tovább melózni, a főnök most nem ér rá.
-Tényleg? Akkor mondjátok meg neki, hogy hazamentem.
Odaállt a személyautójával a kamion mellé. Még az első táskáját sem rakta át, már jött is a főnök.
-Jajj, hát félreértés történt, blablabla. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#15) janeszgol válasza Somatom (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Kamionosból kevés van és egyre kevesebb lesz. Persze tudom önvezető kamionok stb, de az előtt lesz egy átállás, ami időben bizony hiányozni fognak a kamionos emberek. Szóval jobb inkább beszélni a munkással.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Somatom válasza janeszgol (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, pontosan ez van. Lassan kilenc éve dolgozik itt a srác. Ismer mindent, tudja pörgetni a napot. Tudja a főnök, hogy ő járna rosszabbul, mert nehéz egy ilyen sofőrt pótolni. A sofőr viszont öt perc alatt találna másik melót. Több tízezer sofőr hiányzik Európából. Olvasom itt az álláskereséseket, meg a fizetéseket és örülök, hogy ezt a melót csinálom (bár más a tanult szakmám).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) Luck Dragon válasza Somatom (#16) üzenetére

Mi a tanult szakmád amúgy ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) pusszycat válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És neked? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) Somatom válasza Luck Dragon (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Autóvill. műszerész.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) 8th


8th
addikt

"Dudaszóra 5 vagy 10 perc szünet, műszak alatt zárva a kapu, kimenetel nincs az üzem területéről, kivéve ha visznek. Durván megviselt lelkileg azok után, hogy egy sok mozgást, változatos tevékenységeket követelő munkahelyről váltottam."

Nebazd+ ilyen még van? :D Én korábban konkrétan ezért húztam el az egyik melóhelyemről. A qrva dudaszó az volt az isten, a műhelyfőnök pedig a kiskirály. Volt egy 5 perces szünetünk 9:00-kor egy 5 perces 11:00 kor és egy 20 perces kajaszünet 12:30-kor. Akkor lehetett megállni kávézni/cigizni/pisálni. Már az első napomon kijelentettem, hogy ez jó nagy baromság. A szívébe is zárt az öreg egyből. A Flinstones rajzfilm eleje megvan? Pont így éreztem magam én is. Várni naphosszat a qrva dudaszóra, hogy az ember csurrantani mehessen vagy rágyújthasson. Volt emiatt több vitám a műhelyfőnökkel egyszer a kisfőnökkel is összefutottam a kávé automatánál ő is szóvá tette miért nem dolgozom. WTF? Néhány összezördülést követően azt éreztem, hogy bár a fizu pazar nekem semmi kedvem már ott lenni. Még a próbaidőm alatt otthagytam őket a g*cibe. Bementem reggel megvártam a főnökömet elintéztük a papírmunkát aztán szevasztok. Amikor bementem az irodába, hogy köszi a lehetőséget nekem ennyi pont elég volt rögtön más volt a hangnem. Mert milyen elégedettek velem meg milyen hamar belerázódtam a munkába és úgy hallották jól kijövök a kollégákkal meg majd amúgy is megszokom a rendet. Ment a nyalás ezerrel. Elmondtam miért jutottam erre a döntésre, látszólag megértették bár pont leszarták szerintem. Addigra már én is őket. A negyedik X-en túl nehogy már naphosszat ott álljon mögöttem egy kommunista munkásőr műhelyfőnök és ordítozzon ha egy percre leteszem a hegesztőpisztolyt. Közöltem vele, hogy ordítson így otthon a feleségével, ne velem. A többiek sírtak a műhelyben a röhögéstől. Úgy érzem, hogy amíg az elvárásokat messze túlteljesítve gyakorlatilag selejt gyártása nélkül látom el a munkámat addig nehogy már beleugassanak, hogy nem 11-kor megyek el budira hanem 10-kor és visszafelé megállok fél percre bekapni egy kávét az automatánál. Annyira azért nem fizettek jól, hogy ez is beleférjen. :N

(#21) Egon válasza janeszgol (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem semmi.
Nekem eddig összesen 3 munkahelyem volt, és már több mint 30 éve melózom... ;] A legrövidebb munkaviszonyom három hónap híján bruttó 5 év volt (azért bruttó, mert 1 év sorkatonaság is benne volt), pedgi nem nagyon szerettem ott dolgozni, de több okból sem volt egyszerű váltani; a leghosszabb pedig több mint 20 és fél év... :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.