Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gregorius


Gregorius
őstag

Ennek majd akkor lesz értelme, ha a jónép nagyobbik része olyan oprendszert használ, ami OOB támogatja az IPv6-ot. Az XP-n átlagfelhasználónak nem triviális szóra bírni.

[ Szerkesztve ]

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

azért az a soha nem fognak elfogyni kitétel kicsit erős. Korábban az ipv4-re sem godolta senki, hogy elfogy...

(#3) moonman válasza #06658560 (#2) üzenetére


moonman
titán

ipv6-ból 2^128 variáció lehet, aminek köszönhetően a wikipedia szerint - ha 6,5 milliárd emberrel számolunk a földön - mindenkire 2^95 ip-cím jut.

(#4) localhost válasza moonman (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És? És??? És mondjuk hány sejtje van egy embernek, he ? :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) Gregorius válasza #06658560 (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

Azért ha belegondolsz, hogy ez a címtartomány bőven elegendő ahhoz, hogy a Föld felületének minden egyes négyzetmikronja külön címet kapjon... IPv4-ből kábé 10 hektárra jut 1 cím.

(#6) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Vajon a többi szolgáltató mikor tervezi az IPc6os címek kiosztását?

(#7) Killing


Killing
addikt

XP alatt akkor most nem is menne az IPv6? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#8) moonman válasza Killing (#7) üzenetére


moonman
titán

de, SP1 óta benne van, csak alapból nem települ. parancssorba: netsh interface ipv6 install

(#9) Fecogame


Fecogame
veterán

A 6-os szabvány bevezetése ellenére az IPv4 várhatóan soha nem fog eltűnni – áll a cég közleményében.

Miért? Ha mindenki vált, akkor miért maradna meg? Vagy hol? :F :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) Killing válasza moonman (#8) üzenetére


Killing
addikt

Ettől nem fog eltűnni az IPv4 vezérlő?Mind a kettő megmarad és tudom majd használni az (IPv4-es) netem?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11) WonderCSabo válasza Killing (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megmarad.

(#12) jmohacsi


jmohacsi
csendes tag

Elstartolt? A kereskedelmi szolgáltatók végre észbe kaptak. Az NIIF Program a hazai felsőoktatás és kutatás számára 2006 óta nyújt IPv6 szolgáltatást.
[NIIF IPv6]

A BIX is nyújt IPv6 forgalom kicserélést 2006 májusa óta.
[ BIX IPv6]

(#13) Killing


Killing
addikt

Egyébként hol van még IPv6 Magyarországon kívül?kb.Mennyien használják már?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#14) bambano válasza jmohacsi (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy bulvárlapon semmilyen hírértékkel nem bír másodiknak lenni...
Az irc szervereket is el lehet érni ezer éve ipv6-on.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) eziskamu


eziskamu
addikt

De mégis hogy tud párhuzamosan megmaradni a 2 rendszer, ha elfogynak az IPv4 címek? Míg IPv4-en mondjuk több száz (vagy ezer) felhasználóval osztozik egy címen (NAT-olva, mint az adsl routerek mögött a gépek, kifele egy címen, belül meg 192.168.xx vagy 10.x.x.x vagy stb ), IPv6-on meg egyedi címen?

(#16) eziskamu válasza Killing (#13) üzenetére


eziskamu
addikt

Már láttam olyat is, hogy azon szórakoztak, hogy IP v6-os címből olyat kapjanak ami tartalmaz értelmes szavakat 16-os számrendszerben ábrázolva.

(#17) bambano válasza eziskamu (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mert pl. miért kellene visszavonni a v4-es címeket attól, hogy v6 is van már? Akár az user, akár a nagyobb szerverek oldalán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) eziskamu válasza bambano (#17) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem az a gondom, hanem 2015-ben lesz Pistikének internete, és nincs több szabad IPv4-os cím, akkor mi van?

(#19) LGLuke


LGLuke
őstag

Mivel biztonsági szempontból is jobb az IPv6, így szerintem szervertéren is át fognak térni hamarosan a szolgáltatók, pl. fix IP címes hostingoknál. Ezt a legegyszerűbb úgy megoldani, hogy minden új szervert IPv6 címmel regelnek mac-hez. A régieket meg lassan leselejtezik, így felszabadúlnak az IPv4 címek.
Otthoni felhasználók meg észre sem vennék, ha dinamikus kiosztásnál egyik nap IPv4-et kapna, másik nap IPv6-ot. 1-2 éven belül meg lehet játszani ezt a felhasználókkal, mert már a mai routerek tudják kezelni az IPv6-ot, és akkor a belső hálózatod mindegy, hogy milyen, a régi eszközök is működni fognak. Újabb OS-ek esetében meg úgyis működik már a dolog, szóval visszaszorul majd az IPv4, és szerintem ezért nem fognak elfogyni a címek.

(#20) LGLuke válasza eziskamu (#18) üzenetére


LGLuke
őstag

Akkor Pistike IPv6-os címet fog kapni. 2 szabványközött van átjárás, te nem veszel észre semmit.

(#21) eziskamu válasza LGLuke (#20) üzenetére


eziskamu
addikt

De azokkal milyen címen fog kommunikálni, akik még addig sem álltak át IPv6-ra?

(#22) LGLuke válasza eziskamu (#21) üzenetére


LGLuke
őstag

Szolgáltató megoldja az átcímzést PIv6-ról IPv4-re és fordítva. Otthon meg akár lehet IPv6-os neted, de routered mögött neked IPv4-es belső hálózat, bár szerintem akkor már hülyeség lesz, mivel ennek pont a QoS lesz az előnye és ugye ez IP phone, IP tv/stream esetében nem lesz mindegy, hogy a hülye kölyköd elindítja a győzikebuzul című nagy sikerű celeb-buzulás letöltését és te emiatt nem tudsz filmet nézni a tv-ben mert szaggat, vagy telefonálni, mert packetek késnek. Szóval jó lesz az az IPv6. Nem kell tőle félni.

(#23) eziskamu válasza LGLuke (#22) üzenetére


eziskamu
addikt

Szóval a szolgáltatóig már csak IPv6 lesz Pistikének és a szolgáltató végez valahogy NAT-olást.
De router mögött hogy lesz IPv4-es neted? Ha egy IPv6-os webszerverre csatlakoznál, csak IPv4-es belső hálórol azt hogy oldják meg, valamiféle tunelling a routerig, és IPv6-os támogatás akkor is kell majd az oprendszer oldalról?
Amúgy van egy nagy előnye az IPv4-nek, méghozzá, hogy 32 bites mint a mai routerek többségében levő cpu.
Amíg egy darab IPv6-os címmel el tud bánni, addig el tudna bánni 4 IPv4-essle, és sok művelet 1-2 órajelciklus alatt megvan a 32 bites cím esetén. Persze addig a routereknél is jöhetne már 64 vagy akár 128 bites szóhossz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Depression


Depression
veterán

Akkor ezekután mindenkinek fix IP címe lesz?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) bambano válasza LGLuke (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem látok indokot, minek kellene mac-et regisztrálni fix ip címes hosztingnál.

A belső hálózatok átállítása egyáltalán nem magától értetődő, pl. a kábeltv-seké sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza LGLuke (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kmm.
A szolgáltató nem tud átcímzést csinálni ilyen méretekben. Otthon meg hiába van ipv6-od, ha a győzikesó és a skypod is ugyanolyan multimédiának számít, nem lesz közötte különbség. Az meg kicsit odébb van, hogy minden usernek legyel allokált sávszélessége, házon belüli al-allokációval.

Nem hiszem, hogy ez a dolog annyira egyszerű, mint ahogy itt mutatod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) bambano válasza Depression (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A fix ip cím léte vagy hiánya nem szakmai döntés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) bambano válasza eziskamu (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azzal nincs nagy gond, hogy eddig natoltál ipv4 privát címekről ipv4 publikus címre, ezután meg ipv4 privátról v6 publikusra fog natolni a router. Ez nem oszt nem szoroz.

Visszafelé lenne a baj, ha meg akarnák oldani. A routerekben már nem a 32 bites cpu-k foglalkoznak az ip címek zömével, hanem specializált áramkörök.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) LGLuke válasza bambano (#25) üzenetére


LGLuke
őstag

Azért mert vagy fix IP címet állítasz be a gépnek, vagy ami egyszerűbb, DHCP-vel mac alapján osztassz ki fix IP címet.

(#30) LGLuke válasza bambano (#26) üzenetére


LGLuke
őstag

Én a győzikelóf@szt adatnak vettem. pl torrent vagy bármilyen letöltés. A letöltés és a stream között viszont egyértelműen van különbség és lehet prioritást állítani.

(#31) LGLuke


LGLuke
őstag

Ha valakit egyébként érdekel az IPv4 to IPv6 dolog, akkor itt olvashat róla bővebben: Transition from IPv4 to IPv6

(#32) janos1988


janos1988
addikt

Nagyon off.

A 2^72-en ugy tunik, mintha a kivicsvel tobb, mint a fele lenne a 2^128-nak, kozbe meg 0,00000000000000013% a kioszthato cimeknek, tehat ebbol a kis tartomanybol minden magyar emberre jut 472 bilio cim :) Vagy vmit csunyan elszamoltam?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33) eziskamu válasza bambano (#28) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért azok a specializált ic-k egy része még mips32 architektúrájú prockó integrált switchel, esetleg integrált WLAN-nal, linux disztóval meghajtva, persze a még olcsóbb kevés memóriás (1-2 MByte) herélt cuccokban nem tudom mi van már.

"Azzal nincs nagy gond, hogy eddig natoltál ipv4 privát címekről ipv4 publikus címre, ezután meg ipv4 privátról v6 publikusra fog natolni a router. Ez nem oszt nem szoroz."
De hogy? Eddig is a NAT-nál a belső hálózati eszközök a külső címeket direktbe használták, tehát akkor kell valamiféle IPv6-támogatás belül is, csak épp IPv6-on egymással a belső eszközök nem tudnak szólni csak IPv4-en? Fordítva valahogy a portszám alapján fogja tovább osztani a router a csomagokat, mert gondolom a 4. réteg nem változik, csak IPv6-os csomagokból átpakolja és átcímzi belülre IPv4-esbe. De a kifele dolog még mindig nem tiszta, főleg a címzés.

[ Szerkesztve ]

(#34) bambano válasza eziskamu (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Én nem a home routerekre gondoltam, amikor a spéci cuccot írtam, hanem a másik véglet nagyobbacska ciscokra... Ott szokás az, hogy amikor először lát egy csomagot a router, akkor valami szoftveres proci eldönti, hogy merre, az adatfolyam többi csomagját már bitszelet procik tolják tovább ugyanarra, ahogy a szleng mondja: "siliconból".

A másik problémára meg a triviális megoldás az, ha a szerverek mindkét fajta címmel is rendelkeznek, és mindig azon válaszolnak, ahol bejött a kérés. Az otthoni hálózatod maradhat v4-es vagy v6-os, a gerincek v6-osak, a szerverek meg mindkettő, akkor viszonylag elfogadható erőforrás igénye van a v4-v6 csereberének.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Enclave


Enclave
aktív tag

Hi!

Ha jól értelmezem akkor a mai otthoni routerek és mondjuk adsl modemek és hálókártyák gond nélkül megbirkóznak az IPv6-tal?

Semmiféle "IPv6 Ready" vagy "IPv6 Compatible" szabványnak nem kell megfelelniük?

Csak támogassa az oprendszer és kész?

Mivel mondjuk emiatt nem szeretnék új router-t ,hálókártyákat venni otthonra,csak ezért kérdem...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#36) bambano válasza Enclave (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem nem jól értelmezed. A hálókarik tudni fogják, a routerek, szerintem, nem. Legalábbis nekem asus wl500g van, az biztos nem fogja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) moonman válasza Enclave (#35) üzenetére


moonman
titán

ADSL- és kábelmodemnél gondolom a szolgáltató majd cseréli, ha nem tudja a jelenlegi, de a mostani routerek szerintem elhanyagolható százaléka ismeri az ipv6-os címzést. a hálókártyákkal valószínűleg nem lesz gond.

itt írnak egy rövid ismertetést az ipv6-os otthoni hálózatozásról. (figyelem: 2005. márciusi a cikk)

(#38) Enclave válasza bambano (#36) üzenetére


Enclave
aktív tag

Akkor dobhatom ki hamarosan a fél éves D-Link Dir-655ös routeremet?
Az nem lenne jó... :( (és D-Link oldalán nem találtam erről infót)

(nekem az jött le,h. oprendszer szinten kell csak az IPv6ot kezelni de akkor mégsem...)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#39) bambano válasza Enclave (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

biztos lesz firmware upgrade hozzá...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) eziskamu válasza Enclave (#38) üzenetére


eziskamu
addikt

Sajnos sem a dd-wrt-t sem az open-wrt firmwareket nem támogatja, úgyhogy tényleg marad a gyári támogatás bevárása.

bambano: de ha a külső (internet) és a belső háló (lan) is ipv6-os lesz egy otthoni hálózatnál, akkor a router már nem is fog natolni, hanem kap a szolgáltatótól egy címtartományt amit használnak a helyi gépek, és kívülről is látszanak?

(#41) bambano válasza eziskamu (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Gondolom igen, de ha a routernek v6-ot kell routolnia, akkor szükséges bele v6 támogatás... Sok baj lesz még ebből...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) eziskamu válasza bambano (#41) üzenetére


eziskamu
addikt

Elméletileg az openWRT tudja, Linksys wrt54gl-en meg minden fut :) ,én nem emiatt aggódam, hanem amiatt, hogy addig be ne dögöljön szegény.
Hiába vettem mostanában sokmindenből előrelátóan, a jövő csak nem akar jönni (legalább is ide Hajdú-Biharba).
Itt van a digitális tunerem is, ő már készen áll csak az AH töketlenkedik.

(#43) L3zl13 válasza Enclave (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A D-Link fórumon azt mondta egy D-Linkes ember, hogy jelen tervek szerint valószinűleg lesz IPv6 támogatásra firmware upgrade, de ez még változhat.

Ha lesz ilyen, akkor is csak a WAN porton lesz támogatva. A belső hálózat továbbra is IPv4 marad.

Aki hülye, haljon meg!

(#44) bambano válasza eziskamu (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Hajdú-Bihar: lehet találgatni, hol van az országban az a település, ahol a legnagyobb a távközlési verseny:)

Az openwrt linux kernel alapú tudtommal, úgyhogy az mindent tud, ami egyáltalán felmerülhet ebben a tárgykörben.:)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) eziskamu válasza bambano (#44) üzenetére


eziskamu
addikt

Jaja, csináltak már netrádiót is ilyenből, csak egy COVOX-ot kellett összeépíteni a routerrel.

(#46) Keem1


Keem1
addikt

Szuper! Akkor végre a mobilnetesek is kapnak külső IP-t? Kétlem, hogy ebből a nagy tartományból ne jutna minden mobileszköznek egyedi cím :)

(#47) jtopcsi válasza Keem1 (#46) üzenetére


jtopcsi
csendes tag

Igy bízony. Egy WIFI-s 'kütyü', egy static IP. Persze a kapcsolat a másik 'kütyühez' nem
lesz ingyenes, de igazi P2P.

If all else fails, read the instructions. Ha már az se segit, aludj egyet rá.

(#48) jtopcsi válasza Keem1 (#46) üzenetére


jtopcsi
csendes tag

Igy bízony. Egy WIFI-s 'kütyü' , egy statikus IP. Persze a csatlakozás a 'kütyük'-höz
nem lesz ingyenes. De közelebb leszünk az igazi P2P-hez.

If all else fails, read the instructions. Ha már az se segit, aludj egyet rá.

(#49) L3zl13 válasza jtopcsi (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

a publikus ip azért nem ugyanaz, mint a statikus
Szvsz egyátalán nem biztos, hogy ingyen osztogatják majd a statikus IP-ket, mikor felárat is kérhetnek érte.
Ráadásul ugye elvileg a szerver üzemeltetés meggátolása is a cél a dinamikus IP-vel, és az időszakos ledobálásaal.

Aki hülye, haljon meg!

(#50) bambano válasza L3zl13 (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az eredeti ok a dinamikus ip mögött nem a szerver üzemeltetés meggátolása volt, arra most sem alkalmas, hanem a hálózat bővítésekor fellépű műszaki problémák egy részének megoldása. A szerver üzemeltetést hatásosabb tűzfallal megoldani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.