Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Brutális! :Y

Asszem mindenféleképpen!

(#2) deicide


deicide
veterán

Én 2560x1440-ben játszom, oda is elég a 1.5GB, ami a VGA-n van, fullHD-hez is elég lehet. Bár ha 1 és 2GB között kell választani, akkor inkább 2gb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3) Xirtam


Xirtam
veterán

Én egy 117 cm TV-n játszom. Először nehéz volt megszokni, hogy itt már a fejemet is mozgatni kell nem csak a szemem! :D

(#4) Drenadar válasza Xirtam (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem szimpatikusabb lenne 3db 24-es monitor :)

(#5) Thunderzolee

Irigység van :K ugyanekkora monitorom van, én is váltanék nagyobbra, de a csoda Dellek 16:10-es verziói csoda árban is vannak. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) beefjeez


beefjeez
senior tag

Hát nekem még bőven elég az 1360*768 is, nem tudom mit kezdenék Full HD vel :)

(#7) ittakary válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jaja, hát ezért is nem lett egyelőre hiperszuper IPS monitorom...

Nekem egyelőre egy dolog fontos: a méret. Mivel 22"-os monitorom volt eddig a 23-24-es kategóriát hanyagoltam, mert alig lett volna érezhető különbség, így a cél a 26-27" lett...
Viszont 16:9-es képarány annyira nem jött be, így a 27"-os fullHD felbontású monitorok is ki lettek lőve, tehát maradt a 26"-os fullHD... Ennek a legnagyobb előnye az, hogy marad a 16:10-es arány, amivel eddig is tökéletesen elégedett voltam :)

95%-ban netezek a gépen, esetleg tanulok (Office, PDF-ek nézegetése), ezért nem akartam IPS panelre pénzt kidobni. Egyszerűen nem használnám ki a képességeit....

(#8) Thunderzolee válasza ittakary (#7) üzenetére

Értem.
Én is hasonlókra használom a monitorom. :K

Egy ilyen 26"-os TN paneles monitor nem rosszabb képű? Úgy példálóznak vele, h ekkora TN panelnál már ha szemből nézem, akkor is sz×rul látni a képernyő széleit/sarkait a TN technológia sajátosságai miatt. Vagy nem?
Ezek szerint nem bánnám meg én sem, ha elkezdenék keresgélni egy 26"-os monitort?

A másik meg a videokártyám.
1680×1050-et még kihajt bármekkora VGA, de 1920×1200-at már csak a legújabb, legdrágább VGA-k képesek kihajtani.
Ezért is vettem anno ekkora felbontásút.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) ittakary válasza Thunderzolee (#8) üzenetére


ittakary
nagyúr

Anno én is hasonló indokok miatt döntöttem az 1680as felbontás mellett:

- kevesebb pixel - több FPS / kisebb VGA is elég
- nagyobb pixelméret - nagyobb betűk / ikonok stb (azért valljuk be 22"ra fullHD elég meredek dolog, piciri minden :-/ )

Másik:

hát figyelj, mielőtt megvettem volna a monitort ezt a tesztet elolvasva elszálltak az ilyen félelmeim... Nyilván nem egy full profi monitor, de mivel erre igényem sincs, nem is sajnálom :)

Azt sem állítom, hogy kizárólag a sarkokat figyelve és a fejemet mozgatva nem változnak a színek, mert valamennyire bizony változnak, de ezt azért ne ilyen drasztikusan képzeld el:

Csak akkor akkor veszed észre ezt, ha:

- direkt ezt figyeled
- és eközben jobbra-balra dőlöngélsz mint egy idióta... (nekem így sikerült:D)

Totál jó cucc ez :) Bőven kihúzom a következő monitorig...

Most jut eszembe: Ez az első digitális bemenetes monitorom, eddig analóg volt! Ma délután egy pillanatra visszadugtam a régit, csak lestem mint rozi a moziban, hogy mi a bánatért ilyen homályos... Nekem már emiatt is ez a monitor maga a mennyország!

VGA kérdése:

No igen, ez tényleg elég érdekes kérdés, mivel több mint 30%-kal több pixelem van az előzőhöz képest. Előző VGA-m egy 5870 volt, és a következő még ennél is erősebb lesz (ha minden jól megy...), így ettől annyira nem félek... (viszont ez már csak 2012 Q1-ben lesz)

Alig várom, hogy hazahozzam, berakjam, és zúzzam a BF3at 26"-on :D

[ Szerkesztve ]

(#10) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Egy jobban sikerült kortárs középkat kártya bőven elég fullhd-ra. :U Simán kihajt minden gémet.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#11) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Grat hozzá! Egy extra kérdés. :D Az az időjárás jelző az asztalodon érdekkelne. Mi a pontos neve? :D :R

(#12) westcoastog válasza Gyufaaa (#11) üzenetére


westcoastog
veterán

(#13) westcoastog válasza Gyufaaa (#11) üzenetére


westcoastog
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#14) Gyufaaa válasza westcoastog (#13) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nagyon zsiir! Köszke! :R

(#15) westcoastog válasza Gyufaaa (#14) üzenetére


westcoastog
veterán

nincsmit :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.