Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Menthirist válasza brumi1024 (#40) üzenetére


Menthirist
veterán

Kíváncsiságból kipróbáltam én is az általam hirtelen beszerezhető legnagyobb filmmel (4k, HDR, 70 Mbps, 130+ giga)
Elsőnek a nagyobbik szerveremről játszottam le, innen egy tüske erejéig felszökött 170 Mbps-re a sávszél, majd beállt 90-120 közé, aztán 70-es átlagra. Tekerésnél 120 körülire ment fel, aztán megint 70.

A NAS-omról pedig eleve csak 120 Mbps-ig ment fel a csúcs, aztán 90-120 között volt pár másodpercig, aztán 70. Tekerésnél ugyanez.

Az itthoni hálózat két Asus AX92U háromsávos wifi6-os routerből áll, az egyik abban a szobában van amiben a tévé, a másik pedig abban amiben a nagyobbik szerver (nem akartam/tudtam albiban elhúzni utp-t a szerverig, ezért van ez a kiépítés, mert így a két router a két 5ghz-es sávon leboltolják egymással a kommunikációt, a szűk keresztmetszet a gigabites ethernet maradt, de lényeg hogy bőven lett volna még hova kérnie ha akar, ennyi elég volt a zökkenőmentes induláshoz :)

Szóval nem éreztem szűkösnek az ac wifit, pedig nem mondható hogy gyengus videóval néztem, még az an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül. Az én ax-esem is csak 4,8-ig bír. És a filmjeim többsége még 4k esetben is ennek a töredéke méretben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#52) brumi1024 válasza Menthirist (#51) üzenetére


brumi1024
veterán

Szóval nem éreztem szűkösnek az ac wifit, pedig nem mondható hogy gyengus videóval néztem, még az an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül.

De meg mindig az N-es wifirol volt szo :) , ahol anno a 3 savos kliensek (ritka mint a feher hollo, egy-ket uzleti laptop illetve a MacBookok kaptak, TV-k kozel sem) tudtak idealis esetben 100-150 mbitet (450 mbites elmeleti savszel mellett, a 600/900 az tovabbra is marketingfogas mert a 2.4 es az 5 ghz-es savszelt egybevettek).

A NAS-omról pedig eleve csak 120 Mbps-ig ment fel a csúcs, aztán 90-120 között volt pár másodpercig, aztán 70. Tekerésnél ugyanez.

Ha jol ertem TV-rol ment a film? Limitalo tenyezo ott a TV sajat wifi kartyaja.

Asus AX92U háromsávos wifi6-os routerből áll, az egyik abban a szobában van amiben a tévé, a másik pedig abban amiben a nagyobbik szerver (nem akartam/tudtam albiban elhúzni utp-t a szerverig, ezért van ez a kiépítés, mert így a két router a két 5ghz-es sávon leboltolják egymással a kommunikációt, a szűk keresztmetszet a gigabites ethernet maradt

Biztos, hogy a gigabites ethernet a szuk keresztmetszet? 1 hop eseten nem tud gigabitet a wireless backhaul a tesztek alapjan. :N

an-nek is 600 körül van az elméleti maximuma, az ac-nek meg úgy 6 Gbps körül. Az én ax-esem is csak 4,8-ig bír. És a filmjeim többsége még 4k esetben is ennek a töredéke méretben.

Ezek mind elmeleti szamok, amik ugy jonnek ki, hogy az osszes sav elmeleti savszelesseget osszeadjak. Egy kliens ennek a toredeket sem tudja hozni. A legjobb amit mertem kozvetlen kozelrol az AX89X-en az 1500 MBit koruli (vs elmeleti 6000), a Unifi 6 Pro-n pedig 850 MBit (vs elmeleti 5300).

(#53) Menthirist válasza brumi1024 (#52) üzenetére


Menthirist
veterán

"Ha jol ertem TV-rol ment a film? Limitalo tenyezo ott a TV sajat wifi kartyaja."
Chromecast volt a tévén, elvégre arról volt szó hogy a chromecast limitál-e azzal, hogy ennyi pénzért nem a legcsúcsabb wifit támogatja.
Szóval chromecast tv-be bedugva, és wifin át játszott le plex kliensel szerveren lévő plex szerveren lévő tartalmat.

"Biztos, hogy a gigabites ethernet a szuk keresztmetszet?"
Igen, szerverről szerverre szinte pontosan 125 MB/sec-el tudok másolni még ssd-k között is, ami pont 1000 mbit. két wifin csatlakozó ssd-s eszköz között gyorsabban meg gyorsabban másolok.

"Ezek mind elmeleti szamok, amik ugy jonnek ki, hogy az osszes sav elmeleti savszelesseget osszeadjak"
Értem hogy elméleti számok, de akkor is az van, hogy egy 130 gigás 70 Mbps-es 4k-s hdr filmet gond nélkül játszottam le kevesebb mint 200 mbit spike-al (és utána 70 körül stagnált). Szóval nem igaz, hogy normál körülmények között (sőt akár normál feletti igénybevételnél) probléma lenne azzal, hogy a chromecast csak wifi5-öt tud, 6-ot nem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#54) brumi1024 válasza Menthirist (#53) üzenetére


brumi1024
veterán

Szóval nem igaz, hogy normál körülmények között (sőt akár normál feletti igénybevételnél) probléma lenne azzal, hogy a chromecast csak wifi5-öt tud, 6-ot nem.

Akkor negyedszerre is: az eredeti állítás N-es wifiről szólt (wifi 4, nem 5), én arra reagáltam. Nem a wifi 5-re.

[ Szerkesztve ]

(#55) Menthirist válasza brumi1024 (#54) üzenetére


Menthirist
veterán

Ok, szóval egy 10+ éves n-es wifi, ha csak mondjuk 100-150 megabitet tud (tehát még csak nem is 300-as n-es router, ami kb az összes manapság), és egyszerre többen használják, akkor nem mindig tudja akadásmentesen továbbítani a 70+ Mbps-es 4k-s hdr videókat induláskor (!), hanem kicsit tovább tart amíg beseek-el. Mert utána már tudja.

btw a chromecast árának feléből-harmadából már bőven lehet venni megfelelő routert ha nem lenne ilyen otthon.

szerintem kicsit túl van ez fújva, különösen annak fényében hogy pl a szolgáltatók jellemzően wifi képes routereket adnak, amik ennél gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#56) brumi1024 válasza Menthirist (#55) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, utana sem tudja, mint korabban linkeltem nem egy film ugrik fel 100 mbit fole attol fuggetlenul, hogy az atlaga 60-80 mbit. Egy N900-as router valo eletben mert eredmenyekkel (nem exhas marketingszamok dobalasaval, amit soha nem fog meg csak megkozeliteni sem) is csak 136 mbps-t hozott 3 streames 5 GHz eseten egy idealis kliensnel (ami nem a filleres tv stick kategoria). Ez volt az eredeti hozzaszolas, aminel csupan annyit cafoltam, hogy nem, az N-es wifi nem eleg. Senki nem kerdezte mennyibe kerul egy AC router. Szerintem engedjuk el. :)

[ Szerkesztve ]

(#57) Menthirist válasza brumi1024 (#56) üzenetére


Menthirist
veterán

nálam (nem valakinek a valamilyen tesztje, hanem saját személyes tapasztalatom) tartotta a 70 megabit körüli sávszél igényt a 70 mbit-es film (60-80 között ugrált), innen mint írtam, csak akkor ment feljebb, ha tekertem, akkor is várhatóan a pre-bufferelés miatt. A linkelt reddit cikkben meg 40-70 mbit-es, 45-75 gigás 4k-s videók streameléséről beszél amikor direct play 4k-ról beszél, holott sok 4k-s tartalom nc-n is 30 alatti. Az én konkrét tesztem egy számomra extrémnek számító videónál volt, de akinek ilyen igényei vannak, az általában már nem n-es routerrel tolja. Illetve ha mellette pár ember folyamatosan teljes sávszéllel tölt, akkor igazából bármelyik routert meg lehet enni.

szóval igen, van olyan edge case video stream esetén is, amire az n-es wifi nem elég. 8k 60 fps videókhoz biztos kell a 300 mbit fix sávszél is. Ellenben pl a netflix 4k is bőséggel elvan n-es wifin, a legtöbb ember pedig ezt érti 4k szinten. igen, az n-es wifi kevés tud lenni egy uhd bluray on-the-fly stream-eléséhez :)

na én is befejeztem :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#58) qqzs


qqzs
őstag

Ha hol ertem ez a topik a google taviranyitos chromecastjarol szol? Azon miért nincs web böngésző?

Eladó: GTS450

(#59) mad823 válasza qqzs (#58) üzenetére


mad823
őstag

Miért, használ bárki TV-n (a TV OS-én) futó böngészőt? Szerintem nem.

(#60) Menthirist válasza qqzs (#58) üzenetére


Menthirist
veterán

ezer appot le lehet rá tölteni, vpn-ektől játékokig. Van pár böngésző is, akinek nagyon kellene, persze a minőségük kérdéses. igazából sosem hiányzott, mert távirányítóval úgyis pain in the ass. cast-olni lehet rá mobilról vagy bármiről, ha meg csatolok rá billentyűzetet meg egeret, akkor a meglévők is lehet elegendőek.

szerk: feltettem rá egy odin-t, elég korrektnek tűnt első blikkre. a szokásos oldalaimat szépen behozta.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#61) qqzs válasza mad823 (#59) üzenetére


qqzs
őstag

nem bongesznbi akarok hanem a vodafon tv-t nezni azt csak bongeszobol tudom, eddig harmat probaltam egyikben sem indul el

Eladó: GTS450

(#62) mad823 válasza qqzs (#61) üzenetére


mad823
őstag

Ne aggódj, nem fog böngészőben menni, csak mobileszközökön fut. (Meg asztali böngészőn, de ezt nem fogod tudni kijátszani.)

(#63) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hát igen, egy olyan Google féle "modern okos eszköz", amire még a (Google Inc.) Chrome böngészőt sem lehet sideload-olni (sem), az így járt...

(#64) Louro válasza SunMount3r (#63) üzenetére


Louro
őstag

Bevallom nem értem mi az, hogy sideload-olni, ha a böngészőt akarod kitenni, akkor megoldható. Igaz csak egy fület lehet, de ez elég nekem. Nekem simán megy. Ha nem ez, akkor bocsi!

Mess with the best / Die like the rest

(#65) Menthirist válasza mad823 (#62) üzenetére


Menthirist
veterán

sőt konkrétan nekem ha jól emlékszem nem ment asztali böngészőben sem, ha hdmi-n rá volt kötve a tévé a gépre (át akartam húzni a másik képernyőre)
Kb csak tableten tudtuk használni, vagy asztali gépen ha kihúztam a hdmi-t.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#66) SunMount3r válasza Louro (#64) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sideload-olni: pl. letöltött apk-ból telepíteni olyan app-okat, amik hivatalosan nem elérhetőek az eszközre (pl. nincsenek a Store-ban). Erre értettem, hogy ahogy olvasom a hsz.-eket még csak ezt sem lehet a Chrome-al (pl.).

(#67) qqzs


qqzs
őstag

Vegul sikerult ugy elinditani hogy laptop chrome castolva a tevere.
Kedvenc csatornat csak a teven lehet allitani vagy webfeluleten/appban is?

Eladó: GTS450

(#68) Exelsior24 válasza Gabesz84 (#50) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Új 4k-s modellekről én sem találtam sehol semmilyen infót, valószínűleg, csak a doboza, csomagolás feliratozása változik meg némileg, hogy jól kivehető legyen rajt, melyik a HD és melyik a 4K-s verziójú eszköz.

Wikipédiás oldal sem hoz semmi új 4k-s verziót, csak a régi 4K-s és mellette az új HD verziót.
Chromecast with Google TV (4K) GA01919 azonosítóval
Chromecast with Google TV (HD) GA03131 azonosítóval

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#69) SunMount3r válasza #72042496 (#47) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig ilyen szempontból elég a Stick is és ugye nem kicsit olcsóbb. Ha meg egy drágább eszközt/verziót tesztelnek, abból nem biztos, hogy az olcsóbb is tudja majd a szükséges dolgokat (ez pl. egy kivétel). Mondjuk az új Cube-on látom már USB és Ethernet portok is vannak, ami mindenképp jó előrelépés. De mondjuk az USB port kétséges, hogy mire lesz majd jó, pl. a Stick-re is lehet HUB-al USB portot varázsolni, de nem sokra jó, mert pl. nem látja a rákötött winyókat se, ami a rendszer miatt van, kérdés, hogy ezen változtattak e.

[ Szerkesztve ]

(#70) JoeYi válasza Gabesz84 (#50) üzenetére


JoeYi
őstag

én most már úgy értelmezem, hogy nem lesz, csak a doboza változik kicsit, meg lehet, hogy gyárilag Android 12-vel jön

(#71) JoeYi válasza SunMount3r (#66) üzenetére


JoeYi
őstag

én úgy látom simán lehet tolni rá Chromeot: https://www.youtube.com/watch?v=R_ZDjslHmqE

Mondjuk ez régebbi videó, de nem hiszem, hogy bármi változott

(#72) azbest válasza qqzs (#61) üzenetére


azbest
félisten

a firefoxnak volt firetv változata, ami androidtv-vel is ment [link]
De már nem fejlesztik egy éve.

Egyébként azért nincs hivatalosan rájuk böngésző, mert 1-2 GB rammal egy mai weboldal nem képes betölteni rendesen. Az appokban lévő felületek jellemzően kis memóriafogyasztásra vannak optimalizálva.

Itthon lehet nem, de más országban a tévé szolgáltatás appjából vagy weblapjáról is szokták támogatni a chromecast módot. Szóval chromecast/andrdoidtv/googletv eszközre át lehet ott küldeni a tartalmat. Nem képernyő tükrözéssel, hanem távirányítva, hogy mit játszon le.

Van néhány olyan android telefonos alkalmazás, ami weblapban lévő videó címét képes átküldeni a chromecast módra és így ott lejátszatni. Azt hiszem a webvideocast alkalmazással volt ez [link]

[ Szerkesztve ]

(#73) SunMount3r válasza azbest (#72) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

2GB-al azért még "elmegy". 4GB már biztos elég kell, hogy legyen.

Látom lehet Chrome-ot, egyéb app-okat is Sideload-olni, bár elég trükkösen. Ha Bt-n rendesen mükszik egy bill+egér kombó vele, akkor, akkor még reális a dolog.

(#74) azbest válasza SunMount3r (#73) üzenetére


azbest
félisten

ezekben 1.5 és 2GB ram van. És a rendszernek is kell, osztozik a gpu-val.

(#75) PeterrTM


PeterrTM
csendes tag

Sziasztok. Várhatóan mikor lesz elérhető itthon az új HD verzió? A napokban szerettem volna venni egy Chromecast 3-at, de láttam hogy lesz ez az új. Itthon kb 17 ezer lehet majd az ára? Megérné kivárni mert annyival többet tud. Hónapokat nem tudok rá várni, mert ajándékba lenne. Előle is köszi a választ.

(#76) Menthirist válasza azbest (#72) üzenetére


Menthirist
veterán

ez mondjuk jogos

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#77) Exelsior24 válasza PeterrTM (#75) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Én a helyedben kivárnám, amíg valamelyik itthoni webshop is nekiállja árulni, Chromecast 3 hivatalos árusítását már meg is szüntették, már csak a bolti készletek vannak belőle. Ez a Chromecast with Google TV HD pedig még tutira sokáig támogatott lesz és frissítéseket is fog kapni, ráadásul távirányító is van hozzá. Az ára valószínűleg 40€ ~ 17k HUF körül lesz majd, Chromecast 3-at pedig 14-15k HUF körül kapni webshopokban jelenleg.
Szerintem akkor már jobban megéri kivárnod rá egy kicsit és a HD verziót megrendelned.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#78) mad823 válasza PeterrTM (#75) üzenetére


mad823
őstag

Ha nagyon türelmetlen vagy, akkor az amazon.de-ről már most megrendelheted 50€-ért szállítással együtt.

(#79) cintula187 válasza mad823 (#78) üzenetére


cintula187
addikt

Segíts hól láttad ennyiért Német amazonon?


Jól értem, hogy ez akkor egy régebbi tavalyi modell? [link]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#80) tkesy válasza cintula187 (#79) üzenetére


tkesy
őstag

Te a 4K-s verzót nézed, ők a HD-sről beszéltek.

Fentebb azt írta az egyik fórumtárs, h a GA01919 az a 4K-s, és az csak új OS-t kapott, míg a HD- esetén lett új hardver.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#81) cintula187 válasza tkesy (#80) üzenetére


cintula187
addikt

köszi az infót.Nekem végülis mindkettő előrelépés mert gen 2 öm van. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#82) Exelsior24 válasza cintula187 (#81) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Nekem is van egy Chromecast 2-esem itthon, egyetlen gond vele, hogy 1080p 30FPS-t tud csak maximum, így minden film, videó, Youtube videó, Twitch közvetítés vagy bármi ami átállt 1080p 60FPS-re és csak úgy elérhető az szaggat rajt és élvezhetetlen.

A Chromecast 3 az már tudja a 1080p 60FPS-es lejátszást, sajnos a 2-es még nem.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#83) cintula187 válasza Exelsior24 (#82) üzenetére


cintula187
addikt

Én remélem hogy gyorsabb lesz minden tekintetben. Továbbá nem tudom rá birni,hogy az otthoni 5ghz es wifin működjön pedig elvileg tudnia kell. Már az otthonhoz való párosításban se tudom az 5ghz vel össze lőni. Többnyire nincs gond a 2,4 ghz vel de néha van hogy plex el akad. Gondolom codec vagy más a gond mert van amikor 2Mbps stream is akad és 14Mbps gond nélkül fut.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#84) Exelsior24 válasza cintula187 (#83) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Igen, pedig valóban tudja az 5Ghz-es ac-s WiFi-t is, bár mivel kicsike eszköz, kis belső antennával, ezért ott túl távol nem igen szabad lennie a routertől. A 2.4Ghz-es WiFi-nek jóval nagyobb a hatótávja.
Régen én is használtam rajt Plex-et telefonról és PC-ről átküldve néztem filmeket, és én is azt tapasztaltam, volt ami szépen ment, más filmeknél pedig szaggatott, vagy lefagyott, megszakadt az átvitel.
Aztán jött az az időszak amikor youtube elkezdett átállni a 60FPS-es videókra, mint ahogy korábban is írtam, és a 2-es széria sajnos csak 1080p @ 30fps és 720p @ 60fps -t tud lejátszani, így minden 1080p-s Full HD videónál folyton le kellett vennem a felbontást 720p-re, hogy ne folyamatos szaggatást lássak a képernyőn

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#85) cintula187 válasza Exelsior24 (#84) üzenetére


cintula187
addikt

2-3 méter direkt rálátásban a routerre pedig. Na sebaj,

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#86) mad823 válasza cintula187 (#85) üzenetére


mad823
őstag

Külön SSID-n van a 2,4 és 5GHz?

(#87) cintula187 válasza mad823 (#86) üzenetére


cintula187
addikt

igen

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#88) cintula187


cintula187
addikt

Hátha ide OFF de kiváncsi vagyok. Jelenlegi gen 2 -vel ha mobilról cast -olok Youtube ot akkor nem tudom a lejátszás közben állítani a videó felbontását. Csak ha lecsatolom a cast ot megnyitom a videot lokálisan mobilon, átállítom a felbontást és újra cast ot indítok a jó felbontással. 2020-as Chromecast with Google TV -n ez hogy megy?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#89) gyugyo79 válasza #72042496 (#47) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha fontos a hang is akkor tekerj rögtön oda a videóba :)
Én mint Shield alternatíva ezt nézegetem majd, ha lesznek rendesen tesztek róla. De fenntartásokkal persze.
De ennek az ára sem annyi mint az itt szereplő Chromecast with Google TV nagyobbik verziójának ...

[ Szerkesztve ]

(#90) Exelsior24 válasza gyugyo79 (#89) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Azt hittem ez a Homatics csak kínai belpiacra gyárt. Ez az új "Box R 4K Plus" pedig specifikációkban kb pont olyan amit elvárnék egy most megjelenő tv box-tól, és amit szívesen megvennék, de azért $150 ár is társul mellé az nem kevés 2-3-szorosa más box-ok árának.

Amlogic 905X4 proci AV1 kodec támogatással, Widevine L1 támogatással, 4GB ram, 32GB rom, WiFi6 (ax) , 1000Mb-es LAN csatlakozó. Ilyen specifikációkkal sajnos más gyártóknak még nem igen jelent meg tv box-uk.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#91) gyugyo79 válasza Exelsior24 (#90) üzenetére


gyugyo79
addikt

Itthon is voltak/vannak akik árulták a termékeit pld. sat.hu . De sosem foglalkoztam velük + az árat amennyiért ezek adták sem tudom mennyire volt reális vagy érdemesebb lenne egy EU-n belüli boltot nézni ahol olcsóbb (ilyet még nem kerestem). Az a helyzet, hogy valahol túl szép, hogy igaz legyen kategória és félek, hogy valami bibi úgyis lesz vele. A Shiledbe az egyik amit imádok, az a support amit kap és még ha az utolsó pár alkalommal el is lett rendesen rontva az első nagy frissítés mindig minden ki lett javítva, mindig volt vissza út, iszonyat felhasználó bázis így fórumokon szinte mindenre megoldás stb.. No egy ilyen boxnál félek ezek hiányától, ha valami nem megy az mikor és hogy lesz javítva stb.
Viszont az ára meg olyan (szerintem egy ilyen specifikációkkal rendelkező boxért amire meg van véve rendesen minden licence nem sok), hogy valószínűleg ki fogok próbálni 1-et ha nagyon sok rosszat nem hallok róla. Kínai videókat már láttam de azt nem értem :)

[ Szerkesztve ]

(#92) Exelsior24 válasza gyugyo79 (#91) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

A kínai nyelvű Youtube videókat én is megnéztem róla, bár nem sokat értettem belőlük én sem, ráadásul felirat is csak kínai nyelven van hozzájuk. Kérdés, hogy ez a Homatics cég mennyire támogatja a box-ait firmware/szoftver frissítés ügyileg, mert a legtöbb ilyen kínai gyártóval az a nagy gondom, hogy agyba - főbe adják ki az új változatokat fél - 1 évente és a régebbi modellek meg el vannak felejtve.
Google azért elég hosszan 4-5 évig ad ki frissítéseket a Chromecastokra, meg gondolom az Nvidia is a Shield TV box-ra.
Van egy Xiaomi Mi Box S-em is, nagy ritkán még arra is érkezik valami frissítés, de tekintve, hogy 2018-ban adták ki már azt is erősen hanyagolja a Xiaomi. Pedig amúgy jó kis box, szépen teszi a dolgát.
Bíztam benne, hogy Google kiadja a Chromecast with Google TV 4K-nak egy frissített változatát, AV1 támogatással, esetleg 4GB ram-mal, és a 8GB-nál valami nagyobb tárhellyel (32GB vagy 64GB), de ezek szerint most csak ez a 1080p HD verzió érkezett.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#93) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Ha innét rendelek, akkor erre még mennyi vám-ot kell fizessek?
- [link]

(#94) L.L. válasza csaba1203 (#93) üzenetére


L.L.
senior tag

Szia,
Semmilyen plusz költséged nem lesz a szállításon kívűl, az amazon.de oldalról rendelésnél.

(#95) csaba1203 válasza L.L. (#94) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#96) qqzs válasza L.L. (#94) üzenetére


qqzs
őstag

Csak az afa kulonbozet

Eladó: GTS450

(#97) qqzs válasza Exelsior24 (#92) üzenetére


qqzs
őstag

A Chromeban bekapcsolt autoforditassal lehet feliratot is forditani

Eladó: GTS450

(#98) Yuden.Yari


Yuden.Yari
csendes tag

https://9to5google.com/2022/10/16/chromecast-google-tv-android-12-update/
:R
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy KODI alatt menni fog-e végre a frissítési freki váltás..

[ Szerkesztve ]

(#99) SunMount3r válasza Yuden.Yari (#98) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Android-on általában nem megy. Chomecast-en most miért lenne más?

(#100) Yuden.Yari válasza SunMount3r (#99) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Hát mer' azt ígérik. :D
"New! Match content frame rate allows you to switch between refresh rates"

[kép]

(#101) SunMount3r válasza Yuden.Yari (#100) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez még önmagában nem jelenti azt, hogy Kodi alatt is fog működni. Most is van egy csomó Androdi-os kütyü (lejátszó), ami pl. a saját lejátszójával (vagy mondjuk akár az MX Player-el is) képes rá, de a Kodi-val egyáltalán nem.

(#102) Yuden.Yari válasza SunMount3r (#101) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Hát most elvetted a kedvem. De hamarosan kiderül. Bevallom van egy CoreElec-es cuccom (kb ua a hardver mint a Chromecast), de egyre több idegesítő hibája miatt kerestem egy out-of-box hardvert, mikor megláttam ezt a cikket, és vettem is egy 4K-s kütyüt (gondoltam a Google nem lehet rossz).. Ezt a hiányosságát leszámítva eddig tényleg bejön. Mondjuk a vezetékes LAN hiányzik, de arra is van ötletem..

(#103) SunMount3r válasza Yuden.Yari (#102) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor a Maven's féle Kodi-t használod hozzá? Amúgy ott a lejátszós Topic-ban is meg van említve a freki váltás "eljövetele", meg, hogy így akár egy nagyon jófajta lejátszó is lehet belőle, de korán sem biztos, hogy Kodi-val. Ettől még lehet, főleg, hogy van rá spéci Kodi verzió, de lehet majd annak a frissítését is meg kell hozzá várni.

Amúgy gyenge a Wi-Fi-je, vagy miért kellene a vezetéses LAN? Láttam USB HUB-os "mókolós" megoldásokat a YT-on róla, ahol így az elvileg Gigabites LAN még 100Mbit-et sem tudott hozni.

(#104) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

WiFi 6 meg továbbra sincs benne :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#105) qqzs


qqzs
őstag

Hbo maxot hogy lehet rarakni?

Eladó: GTS450

(#106) Gabesz84 válasza qqzs (#105) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha olyan regioban van az accountod, ahol nincs fenn a storeban, akkor apk-bol, igy:
https://www.androidpolice.com/2021/02/07/how-to-sideload-any-apk-on-the-chromecast-with-android-tv/

(#107) anomander


anomander
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok olyan TV appról ami telepíthető a Chromecast-re és lehet vele magyar TV adókat nézni?
A Yettel TV elérhető, de az az egyetlen ami az ingyenes csatornákat is pénért adja...
Engem meg kb csak az M2 és M4 érdekel.
Ahogy eddig találtam, az alábbiak közül semelyik sem telepíthető: MediaKlikk, Telekom TV GO, MindigTV Go, Vodafone TV.
A telefonos Mediaklikk appban van Cast gomb, de eddig nem sikerült valóban castolnia a tartalmat...

Bármilyen egyéb megoldás is érdekel :)

Köszi!

(#108) Gabesz84 válasza anomander (#107) üzenetére


Gabesz84
őstag

MindigTV approl lehet castolni telefonrol.

(#109) #72042496 válasza #72042496 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem olyan régi hír, hogy a 3rd Gen Fire TV Cube kap/ott DTS és veszteségmentes audio támogatást. Valószínű, hogy veszek egyet és kipróbálom, aztán meglátjuk. A Fire TV Stick pedig vagy megkapja ugyanezt a frissítést, vagy nem. Ha jobb eszközre van szükségem, akkor az ilyenek miatt sem foglalkozom a "pehelysúlyú" termékekkel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.