Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Akkor lűjjük felfelé :) A hard trucknál is javítottak, mert ott azt mondta a gém, hogy nincs VGA-m :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Gerisz


Gerisz
addikt

Csak működne rendesen!!!!!
Megint nem veszi vissza a ram órajelét :)

De játékokban meg furmarkban azt mondják akik tesztelték a topikban (5830/50/70) hogy sokkal jobb mint az eddigi!

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Vajon mennyi az esélye, hogy XP alatt egy dual Athlon-on feléled a HD3850?:DDD

(#4) hackeeeee válasza #95904256 (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, driver van hozzá... :D

@Gerisz: Milyen kari? Nekem a 10.3, 10.-el is dolgozott szépen ATT-vel a HD4870, minden gond nélkül. Ezt már nem tudom... Mivel integrált VGA-val tolom. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

a 9.10-hez képest mennyit javult? Mert nekem az új, a 10.2-es nem igazán nyerte el a tetszésemet. Akinek 4670 van és ezt feltette mennyit gyorsult a kártya?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#5) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

9.12HF a legjobb a 4k-s karikhoz, vagy talán még a 9.9... Szerintem. De újabb játékokban a 10.3 és a 10.4 nekem sokkal jobb eredményeket produkált a 4870-nel mint a 9.12HF.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Mindig javítanak valamit amit az előzőben elcsesztek, de ettől még szeressük az új drivereket :)

[ Szerkesztve ]

...

(#8) bpx


bpx
őstag

sohasem értettem ezt a driver-őrületet, hogy most melyik verzió a jobb
mindig felrakom az aktuális végleges verziót, teljesítményben érezhető változás nincs, és működik mindig minden (pedig azért elég sokat játszom/sok játékot próbálok ki)
4 éve van ati kártyám, ennyi idő alatt még nem volt semmilyen játéknál/feature-nél driver gondom (legfeljebb linuxon)

(#9) Gerisz válasza hackeeeee (#4) üzenetére


Gerisz
addikt

5850, eddig más panaszkodott rá, nekem ne volt ilyen. De van aki azt mondja az MSI afterburner ha fent van akkor jó

(#10) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Csak rá tudom venni egyszer Abut, hogy azt is beleírja a hírbe, hogy Linux alapú rendszereket, legfőképp Ubuntut, vagyis annak legújabb kiadását is támogatja a mindenkori kiadású Catalyst meghajtó. Mert így úgy tűnik ki a hírből, mintha egyáltalán nem lenne támogatás eme csöppet sem érdektelen rendszerekre. Az XP-t lehetne mondjuk lassan kihagyni, az már úgyis elég elavult, és akkor a helyére be lehetne tenni. Mondjuk így nézne ki:

Az AMD hivatalosan is elérhetővé tette a Catalyst legújabb, májusi kiadását, mely a Windows 7 és Vista, valamint az Ubuntu operációs rendszereket támogatja. :DDD

Ha nagyon bele akarunk mélyedni, akkor pedig fel is lehetne sorolni a Release Notes szerint támogatott disztribúciókat. Abba így van írva:
Red Hat Enterprise Linux suite
Novell/SuSE product suite
Ubuntu

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#11) Viktor77 válasza Kendek (#10) üzenetére


Viktor77
titán

"Az XP-t lehetne mondjuk lassan kihagyni, az már úgyis elég elavult, és akkor a helyére be lehetne tenni."

Még szerencse, hogy az ATI-nál egész máshogy gondolják. :P

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) hackeeeee válasza Kendek (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez azért még nem teljesen igaz, hogy elavult, mert elég sok helyen használják máig, akinek esetleg kevéske lehet a gépe a 7-hez, vagy a Vistához. Aki meg hozzá van szokva az XP-hez, az meg nem fog Linux-ot telepíteni. :)

@Gerisz: Akkor nem szóltam, 5k-s szériáról nem tudok nyilatkozni. :B

Véleményem szubjektív...

(#13) Gerisz válasza Gerisz (#9) üzenetére


Gerisz
addikt

Jó lett az órajel.

(#14) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 9.12 nálam, a sima telepítős az nem volt jó. Sok játéknál akadtam... Az újabbal meg nem volt gond, csak érezhetően kvesebb fps-em volt, mint a 9.9 vagy 9.10-él. Azért kérdeztem erre, mert már elég sok javítást hajtottak végre, hátha jobb mint a 9.10.
Na majd nekem kell kitapasztalnom azt veszem észre. :B
Köszönöm a választ. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) atti_2010 válasza bpx (#8) üzenetére


atti_2010
nagyúr

1 értek kb 2 éve nem volt driver problémám, ezalatt kb 4 különböző kártyám volt az Atitól.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) Márton


Márton
nagyúr

Nekem meg épp az kéne, hogy az órajeleket hagyja békén, ne csökkentse sose.
Ezt hol lehet beállítani?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem sima 9.12, hanem a hotfix. :) A sima 9.12 tényleg sz@r volt.

Én a 9.12HF-ről váltottam annak idején 10.3-ra, utána többen írták, hogy ahhoz képest gyorsult a 10.4, így felraktam azt, és tényleg jobb volt. Persze újabb játékokban. Erről sajna nem tudok nyilatkozni.

Véleményem szubjektív...

(#18) hackeeeee válasza bpx (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem feltétlen igaz azért... Mondjuk a 10.1, 10.2 a 9.12HF-hez képest sokkal lassabb volt.. ~10%-al legalább, néhol mégtöbbel... :U

Véleményem szubjektív...

(#19) gfefe


gfefe
őstag

Nekem valahogy sohasem volt problémám az ati driverekkel. Mindíg az aktuális legújabbat használtam és ment minden a maga rendje és módja szerint. :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#20) Zotya84


Zotya84
őstag

Végre megoldották a Távoli asztalos problémát is...

A kérdés már csak az, hogy a Settlers 7 CF-es villódzás-problémát ők nem próbálják megoldani? Ha már az UBI nem csinálja...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#21) hackeeeee válasza Zotya84 (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha nem driverbug... Akkor az ubisoft-nak kéne megoldania... :U

Véleményem szubjektív...

(#22) Oliverda


Oliverda
félisten

Gondolom a 2D-s részt akkor még ebben sem írták újra...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Abu85 válasza Oliverda (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De. Csak annyira nem feltűnő. Meg nem is említik. Ez a driver a 10.4a-ra alapoz, amiben eleve új volt a DirectDraw. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) Oliverda válasza Abu85 (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem de mintha szó lett volna arról is hogy a 3D-s részt is újraírják. Vagy már ez is megtörtént?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Versus


Versus
senior tag

Miért van az hogy minden Catalyst telepítés egy idegölő tortúra ?

Így visszagondolva boldognak tűnnek az Nv kártyákkal töltött gondtalan évek.
Milyen durva hogy mióta ATI kártyám van már többször eszembe jutott hogy megyek és veszek egy MAC-et ?! :)

Egy kékhalál és több telepítő hibaüzenet után rájöttem hogy angolra kell állítani a telepítő nyelvét ,talán így sikerül.

Premium Vintage

(#26) Abu85 válasza Oliverda (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem éri meg újraírni. Azzal eddig sem volt semmi baj.

Versus: Hogyan telepíted? Magára a procedúrára vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) hackeeeee válasza Versus (#25) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én hagytam, auto-n ugye magyarra rakja, bár sok köze nincs hozzá.. A CCC lesz magyar, feltéve ha magyarul töltöm le, de azt meg nem használom...Így már eleve le sem töltöm. :)

Mellesleg, nem feltétlen muszáj minden drivert feltenni, ami megjelenik...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28) LordX válasza hackeeeee (#12) üzenetére


LordX
veterán

Attól még, hogy sok helyen használják, még valóban iszonyat elavult.

(#29) LordX válasza Versus (#25) üzenetére


LordX
veterán

Idegölő túra? Duplakatt az exe-re, és next-next-finish, max egy restart a végén, attól függően milyen OS?

(#30) hackeeeee válasza LordX (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem azt mondtam, hogy nem elavult. Hanem arról, hogy sok embernek még mindig nincs gépe a win7-hez. Vistához végképp..

Sztem elég sok gépben még 512MB ram van máig, és azért ennyi memóriával win7-et használni elég merész vállalkozás. És hát ha nincs pénz bővíteni a vasat, akkor addig amíg lehet, ezek az emberek XP-t fognak használni, amíg csak lehet.

Mellesleg, az uninstall kimaradt.. Én azért el szoktam távolítani a régebbi drivert az új telepítése előtt. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) Komcsi válasza Versus (#25) üzenetére


Komcsi
tag

Én ezért szabadultam meg az HD 5970-től... Türelmetlen ember vagyok aki nem szereti a folyamatos játék bugokat és driver problémákat. Ez telepíteni/próbálgatni/nem jó akkor törölni...hát köszönöm szépen.
Na de nem kezdek ATI & NV vitát. Mindenki eltudja dönteni mit vegyen..

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#32) finkelstein válasza Komcsi (#31) üzenetére


finkelstein
tag

Én mindig a forumokból tudom meg, hogy milyen elhibázott döntés volt ati-ra váltani. Ezzel szemben saját tapasztalatom homlokegyenest mást bizonyít.

(#33) moonguru válasza LordX (#29) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Sose volt jó elsőre minimum 3 max 10 telepítés + az eszközkezelőben drivercserék mire hajlandó a GPU-Z korrekt drive infót adni... :W

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#34) Abu85 válasza finkelstein (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valamit rosszul csinálsz, mert bizony az ATI drivereknek fagyniuk kell telepítésnél. ;]

moonguru: És a GPU-Z mióta része a Catalyst csomagnak. Értem én, hogy újratelepíted, mert nem működik egy információkat szolgáltató program, de miből gondolod, hogy ezért a Catalyst a hibás? Nem lehet, hogy a GPU-Z-nek valamilyen szoftver zavar be?

Versus: Lehet, hogy a nyelvnél nem tökéletes valami. A driver mindig angolul telepítem, a Catalyst nyelvére az úgy sincs hatással.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Versus válasza Abu85 (#26) üzenetére


Versus
senior tag

Telepítő elindít ,először uninstallt nyomtam utána reboot.
Újraindít és ha magyar nyelven hagytam akkor elsőre kékhalált dobott utána pedig a Catalys installer állt le többször is hibával.

Angolra állítva hibátlanul lefutott.

Flickering bug megszűnt ,remélhetőleg mindörökre.
BC2 pályatöltés villámgyors lett akárcsak a GTX275-el, kellemetlen volt mindig a Rush közepére megérkezni ! :)

Mindenkinek köszönöm a segítőkészséget !

U.i.: Win7 64bit

[ Szerkesztve ]

Premium Vintage

(#36) wwenigma válasza hackeeeee (#30) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

512 ram-mal amelyik gep nem viszi a win7-et azon minek drivert frissiteni? 3xxx szeria nem igazan gyorsul mar, aki meg nagyobb kartyaval hasznalja az nem hinnem hogy jatszik, amikhez ez a driver segitseget nyujt... sok ember a hulyesége miat tnem rak fel pl. win7-et (vagy mert nem tudja megvenni) mivel sebesseg szintetn kb egyenlo az XP-vel. 512MByte SD-133aas rammal P3-1GHz procival siman ment....

Telepites : letölt, elindit, nextnextext és OK. Nincs ebbe ördöngősség. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37) pojzon


pojzon
tag

Azt valaki nézte már, hogy az sleepből való visszatérés működik-e? Mert ugyan alukálni elmegy a gép rendesen, csak amikor visszatérés lenne belőle, akkor sajna csak fekete képernyő fogadja az embert...

U.I.: 64bites Win7 alatt nem megy nekem

(#38) superecneB


superecneB
őstag

Hülye kérdés: Az előző drivert el kell távolítani mielőtt felrakom vagy csak simán mehet expressz telepítve és felülírja amit kell? Eddig csak így expressz raktam az új drivert de nem tudom, hogy ez így korrekt -e.

(#39) Abu85 válasza superecneB (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

El kell távolítani az előző drivert az Install managerrel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Sub-ZeRo válasza Versus (#35) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezért használok csak angol szoftvereket... :U
Nem hiába.... Magyar nyelvű szoftverrel elégsokszor meggyűlt a bajom... Lásd magyar win xp... minden formája... angol 100%-os.... Ennyi...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#41) pojzon válasza Abu85 (#39) üzenetére


pojzon
tag

Abu a 37-es hozzászólásomhoz nincs valami tipped, hogy mi lehet a megoldás? Vagy ezt már javították?

(#42) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Na nekem ez az új driver sem jött be! :((
Feltelepítettem, leteszteltem egy játékon...
Ennek a játéknak a neve Worms Armageddon.
Nekem 4850esem van,és a 9.8as driverel elindul a game,
viszont az újabbakkal mint pl. a 10.5el nem indul, kiir egy hibaüzenetet.
De az összesnél a 9.8astól felfelé.

WA has encountered an error.
Detailed information about the error can be found in the ERRORLOG.TXT file.

Ilyen gyönyörű üzenet fogad az összes más driverrel, kizárolag a 9.8assal nem!
Tehát akkor valószínűleg a 4850eshez a 9.8as driver a legjobb!

(#43) Oliverda válasza RyanGiggs (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán patch kellene a játékhoz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) RyanGiggs válasza Oliverda (#43) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ha patch kellene akkor miért indul el a 9.8as driverrel?

(#45) Oliverda válasza RyanGiggs (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert már nem egy példa volt hasonlóra...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Nekem 10.3-as volt fent, Gainward 4870.hez. A telepítővel eltávolítottam az egész atis csomagot, majd az eszközkezelőbe is eltávolítottam a kártyát. Regeditet kipucoltam, majd restart. Win7 alapdrivert telepít, majd 10.5 drivert telepítettem. Kellőképpen "szétment" a kép mikor a driver telepűlt, majd restart. Bejött, már normális felbontáson, driverinfó szerint 10.5 települt. Felraktam még a magyar ccc-t meg hozzá járó többi cuccost, rendesen működik minden.
Csak azért írtam le így, mert ha csak simán rá akartam a telepíteni a 10.3-asra, úgy nem volt jó, valami összeakadt.

Alister from Hell

(#47) stevve válasza RyanGiggs (#42) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez nem tűnik driver hibának. Mit tartalmaz az az ERRORLOG.TXT?

(#48) bpx válasza RyanGiggs (#42) üzenetére


bpx
őstag

az előbb direkt kipróbáltam, semmi baja a WA-nak a 10.5-el se (4830, szintén win7)

[ Szerkesztve ]

(#49) RyanGiggs válasza stevve (#47) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Elküdöm neked pü-ként,mert naon hosszú.

(#50) RyanGiggs válasza bpx (#48) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Akkor nem tudom, nekem 4850esem van,és kizárólag a 9.8as driverrel müxik.
Már a 9.9essel sem jó,és ezzel az újjal sem.
Kiirja azt a hibaüzenetet.
Fogalmam sincs hogy mi lehet a gond.
Azt se értem hogy a 9.8assal elindul a többivel meg nem.
Azzal miért indul egyáltalán el, amikor a többivel meg nem!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.