Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #64791808


#64791808
törölt tag

Így igaz, hajrá elvtársak! Ne hagyjuk!!!

(#2) Probiker


Probiker
aktív tag

Húha annyukat a politikusoknak. Csak úgy szorják a milliárdokat, mintha fillérekröl lenne szó :(

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#3) czappa


czappa
aktív tag

Aláírva.
Ennek amúgy szerintem nem sok értelme van, eleve ugye nem hiteles az, hogy bárki szerkesztheti az oldalt, nem kell valós email-címet megadni, stb.
Továbbá elég ritkán kérdezik meg a magyar embert egy-egy konkrét kérdésről, ezt sem fogja senki figyelembe venni.

(#4) t72killer válasza czappa (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igaz, rendes aláírásgyűjtés kellene, tollal/papírral. Az a baj, hogy azt egy embernek elég macera+sok munka kezdeményezni+nem is tud egyedül elég aláírást gyűjteni.

Óriási szemétség, hogy a politikai vezetés baklövéseit magának a népnek kell 1 csomó pluszmunka árán korrigálni. civilizált országokban adnak az on-line közvéleménykutatásra is (Mo.-gon meg még a hiteles aláírásokra sem sokat:() Az a baj, ha egy korrupt politikus/kormány a kenőpénzeit védi, annak mindegy, h mivel érvel az ember, nem lesz hajlandó spórolni a közkasszából :((( (félreértés ne essék, párt és személyneveket nem mondtam)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Xpod válasza t72killer (#4) üzenetére


Xpod
addikt

Mivel elsősorban a kutatás-fejlesztés-oktatás van kiemelve, nem is kellene túl sok ember hozzá. Hány műszaki-informatikai-gazdasági fősuli, egyetem, kollégium is van Magyarországon? Itt kb hány tanártól, hallgatótól is lehetne aláírást gyűjteni? Ehhez mindössze a HÖK szervezését-támogatását kell kérni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#6) t72killer válasza Xpod (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azzal lesz 1 bökkenő: a diákság azt hinné, hogy elvesznek tőle valamit, amit megszokott (tény, aki linuxozni akart, eddigis +tehette, viszont kaptunk még mellé jó drága M$ szoftvereket)
Mondjuk kormányoldalról mindjárt népszerűvé lehetne tenni a dolgot azzal, hogy a megmaradó évi xmilliárd Ft-ot ösztöndíjakra, ill a tandíj eltörlésére fordítanák... Csakhát épp a politikai vezetés az, akit meg kéne győzni arról, h ökörség + felesleges népnyúzás, amit csinál :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Vladi válasza #64791808 (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Így igaz! Hajrá elvtársak adjuk oda a nép pénzét a nyugati tőkésnek, anélkül, hogy megnéztük volna van -e más esetleg magyar alternatíva.

Csakhogy az általad megkezdett gondolatmenetet folytassam... :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A kormánynak akkor is közbeszerzési eljárást kell kiírnia, ha a Microsoft megtartása mellett dönt. A pályázat immár szokásos szövegezése azonban biztosítja, hogy a tender feltételrendszerének csak a Microsoft tudjon megfelelni." - Szégyen. Egyszerűen szégyen. ilyen környezetben próbáljon egy cég vagy pláne egy open-source közösség érvényesülni :(

nincs véletlenül a közbeszerzési törvénynek egy idevágó passzusa??

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) moma válasza czappa (#3) üzenetére


moma
őstag

jaja, szerintem is kicsit fura ez így, de végül is, ha valami petíciós site-on megy ott sem sokkal hitelesebb a dolog. viszont ott annyi előnye van, hogy lehet úgy is aláírni, hogy rejti a nevet meg az email címet, amik itt feltétlen publikusak maradnak. Meg szerintem maga szöveg is lehetne jobb, de végül is a lényeg így is adott.

egyébként annál is szomorúbb ez az egész, hogy pont most volt hír, hogy hollandiában 2008 dec harmincig átállnak open source cuccokra. Kicsit olyan érzésem van, mint amikor itt nálunk árulták az isdn modemeket közben meg nyugaton már ment a szélessáv. mi még pár évtizedik tejelünk az ms-nek.

we all deserve a bit of luck.

(#10) slartibart


slartibart
csendes tag

Az meg sem fordul a fejetekben, hogy a Microsoft megoldásai a legjobbak az állam számára? ;)

(#11) slartibart válasza t72killer (#8) üzenetére


slartibart
csendes tag

Általános trükk a közbeszerzések során, hogy úgy írják ki a pályázati feltételeket, hogy annak csak egy cég tudjon megfelelni.

(#12) joghurt válasza slartibart (#11) üzenetére


joghurt
addikt

Egy dolog, hogy csak MS szoftverek eladásáról van szó. De az is megér egy misét, hogy miért csak ez a három cég szállíthatja. Mi is ilyenolyan MS partnerek vagyunk, mi is árulhatnánk, erre mégiscsak holmi Rufuszba ömlik a haszonkulcs.

Egyébként az MS kiválóan megtalálta a leginkább költséghatékony megoldást. A politikusok megkenését meg lehet úszni pármillióból. Ez már önmagában visszajön a közszféra beszerzéseivel. De utána a teljes felnövekvő generációk lényegében rá lesznek utalva arra, hogy a cégnél is MS programokat vetessenek meg, mert csak azt tudja használni. Ez a képzés sara is. Nem szövegszerkesztést tanítanak, hanem konkrétan az adott Wordöt. Aztán Gizikének átrendezed a toolbart, neadjisten Office2003 helyett 2007-et raksz a gépére, és teljes csőd van.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) t72killer válasza joghurt (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A helyzet kb jelzi, hogy mennyi felelősségtudata van a mindenkori politikai vezetésnek a felnövekvő generációk iránt: még csak a lehetőségtől is elszigeteli a 6-14 éves, szgéppel ismerkedő kisiskolást, hogy vmi mást is lásson, mint a M$ vista logó...

Mind1. azt már tudom, hogy a gyerekeimet hogyan, és mire fogom nevelni:) Legyenek életrevalók, és ne kajálják be, amit a manipulatív politika próbál eladni nekik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) twollah


twollah
nagyúr

Koltoi kerdes kovetkezik:

Szerintetek mennyi penz vandorol a politikusok zsebebe, hogy alairjak az uj szerzodest?

(#15) HavocS


HavocS
senior tag

"az intézmények egyelőre még nehezen tudnák menedzselni az életet a Microsoft nélkül."

Egy éves szoftvercsomag árából profi szinten ki lehetne képezni az új szoftverek használatára még Gizikét is. Annyira átlátszó ez a duma :U

(#16) sh4d0w válasza twollah (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Költőinek tetted fel, de azért saccolok egyet:

A tervezett beszerzés 12-15 milliárd között van; ha feltételezem, hogy némi bőr azér' van az érintettek pofáján, akkor 0.5-1 milliárd közé teszem az összeget.

Egyébként meg a tervezet egyenesen arculköpése a választópolgároknak; amikor meg kell húzni a nadrágszíjat, akkor a tisztelt politikusok ne a saját zsebük tömésével foglalkozzanak, hanem igenis azon törjék a fejüket, hogyan lehetne olcsóbbá tenni a vízfejű államot. Mondjuk azzal, hogy azok, akik ilyeneket kitalálnak, lemondanak...

Az oktatásban nem szövegszerkesztést, táblázatkezelést, adatbázis-kezelést, prezentációkészítést tanítanak, hanem MS Office-t. Évtizedekre bebetonozzák az államgépezetbe a MS programjait, de garanciát senki nem vállal arra, hogy 5-10 év múlva is olvashatóak lesznek a mai dokumentumok (éljen a zárt formátum).

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#17) venember83 válasza twollah (#14) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem csak penzzel lehet korrumpalni embereket vagy politikusokat.

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

költői kérdés még egyszer : szerintetek tudja bármelyik politikus (IHM -esek is) tudják hogy mi az az operációs rendszer? Mi a különbség MS és open source között?
Sztem ez egy olyan döntés, hogy leültek a MS managerei a minisztériummal, és megdumálták. Vagy valakinek a minisztériumból van a M$-nál haverja.

A másik, az oktatás sara hogy nem terjed az o. s.? Basszus, 2 felsőoktatási inteézménybe jártam (el is végeztem) és az egyikben 1 emberke tanított Linuxot. A kisebbikben, amit senki nem ismer (PTE TTK számítástechnika tanár szak).
Nem tudom, de pl. az ELTE-ről sem mesélték hogy tanulnának Linuxot.

A másik - nagy - intézmény (PTE PMMK) pedig egyszer telepítettünk Linuxot... egyszer... És a diákok nagy részének ott fogalma nincs arról hogy léteziki a Winnyogsz-on kívül más oprendszer.

Katasztrófa, komolyan mondom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) hehehehe válasza Xpod (#5) üzenetére


hehehehe
tag

jah...valoszinu alairnak ha odaallnal es megmondanad nekik hogy figy ez sokkal jobb nektek ha alairjatok. mostantol fizethettek a microsoft termekekert :F
sztem nem sokan irnak ala.

ennek az egesznek akkor lenne ertelme, ha mondjuk valaki csinalna egy felmerest hogy nah hanyan kaptak eddig igy szoftvert? mennyibe is kerult az osszesen? mi mennyit fizettunk erte osszesen? megerte? igen? oks csinaljuk tovabb...nem? rendben atalakitjuk a tamogatast.

(#20) sh4d0w válasza hcl (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha a miniszter nem is, valamelyik tanácsadójának kell tudnia, különben képtelenség egyáltalán döntést hozni. A nagyobb baj az, hogy úgy tűnik, valakinek beígérték a lóvét, cserébe az üzletért, ahelyett, hogy azt a néhány tízmilliárdot mondjuk az eü dolgozók fizetésének emelésére fordítanák.

Igen, többek között az oktatás sara, hogy nem ismertet meg általános ismeretekkel az informatika alkalmazási területeit illetően - mint ahogyan már korábban írtam.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) hehehehe válasza hcl (#18) üzenetére


hehehehe
tag

ELTE-n lehet linuxot tanulni. van is kotelezo unix targyunk az elso felevben. nalunk azer eleg sokan hasznalnak linuxot, minden gepen van windows is es linux is, szal a valasztas joga a tied.ettol meg az emberek sztem 60-80%a windowst hasznal.

(#22) CPT.Pirk válasza joghurt (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Nem szövegszerkesztést tanítanak, hanem konkrétan az adott Wordöt. Aztán Gizikének átrendezed a toolbart, neadjisten Office2003 helyett 2007-et raksz a gépére, és teljes csőd van." -ezt csak támogatni tudom.
Én letettem nem túl régen a 7 modulos ecdl-t (azóta elgondolkodtam a dolog miértjén), 2004 v. 2005-ben, office 2003 ment minden mennyíségben. Vizsgák elsőre sikerültek, erre most használnom kelett ezt a csilvili office 2007-et, és nem tudtam egy nyavajás szimbólum beszúrást megtalálni 10 perc alatt...

Nálunk most szerencsére lehet választani oprendszerek között, vilmérnöki szakon az egyszem órán mikor gép elött ülünk és C-t tanuljuk, azt lehet XP-n meg linuxon is. Csak ha az ember XP-t akarja, akkor két percig malmozik, mire XP megoldja a hálózati bootot...

---

Ha nem frissítenék a licencet, akkor kollektíve minden oktatási gépről le kéne gyalúlni a microsoftos dolgokat a határidő lejártakor? Ebben az esetben tuti még tanárok is a win melett fognak maradni, többségük úúgy sem ért a linux és társaihoz...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) moonman válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


moonman
titán

insert - symbol.

(#24) CPT.Pirk válasza moonman (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aha, oké. 10 perc után nekemis meglet...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) moonman válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


moonman
titán

mindig is az insert menüben volt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Bash válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


Bash
őstag

Most a kedvedért utánanéztem, és Office 95-ig visszamenőleg minden egyes Word-ben van Insert->Symbol menüpont. Nem hinném, hogy az Office 2007 hibája, hogy neked 10 percig tart megtalálni egy olyan dolgot, ami minimum évtizedes berögződés. :U

http://bashtravel.com/

(#27) gLes válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


gLes
őstag

Hát akkor őszinte részvétem...

(#28) gLes válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


gLes
őstag

Csak úgy hozzátenném, hogy én is megcsináltam az ECDL-t kb. 5 éve, de már akkor is szánalmas volt.

(#29) t72killer válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben kicsit eltértünk a témától

Persze, nem lehet 1ik pillanatról a másikra reinstallálni az országot. Most kellene egy kb 3-5éves moratóriumot elindítani, hogy az 5. év végére csak az indokolt helyeken legyen méregdrága OS. Addig a Gizike is beletanul (=kap oktatást kb egy évnyi M$ licenszdíj árából), és a tanárok is átállnak (számukra nagyon 1xerű alternatívát ajánlanék: A: vásárolnak 1 licenszet az adott suli ktg-ére, ha annyira muszáj, B: ezt az összeget hasznosabb dolgokra költik el, pl hardverfelújítás, 1 új projektor, stb)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) CPT.Pirk válasza Bash (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"hogy neked 10 percig tart megtalálni egy olyan dolgot, ami minimum évtizedes berögződés." -na látod itt a baj az egész PC kultúrával... :U

Csak egy út van, amit még meg is fizettetnek az emberrel. Kerül pénzbe, tetemes erőforrásba, és hajtépésbe az a bizonyos út. Persze vannak másik utak is, csak ügyes média és marketingpolitikával sok minden elérhető...

A beszúrás meg csak egy kiragadott momentum volt abból a dzsungelből...
---

Nah de hogy ne térjünk el a tárgytól, mi történne, ha nem lenne licensz újítás? Rögtön kötelező érvénnyel törölni kellene MS cuccokat első körben gondolom. Persze ahol komolyabb rendszernek MS progik az alapjai, ottt ebből komoly problémák adódhatnak. Most csak hangossan gondolkodtam, kivi vok mi történne.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) moonman válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


moonman
titán

"na látod itt a baj az egész PC kultúrával"

hogy minden hüje számítógépezni akar?

(#32) drizzt1666 válasza moonman (#31) üzenetére


drizzt1666
tag

Régi mondás de örökérvényű:
"A számítógép rengeteg problémát megoldott már...és legalább ugyanennyit felvetett." :U

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#33) moma válasza moonman (#31) üzenetére


moma
őstag

Mit gondolsz amúgy a dologról? Alá írtad? :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#34) moonman válasza moma (#33) üzenetére


moonman
titán

nem mer ha kitilcsák a vindózot akor munkanélkülli leszek.
a linukszhoz hüje vadjok.

[ Szerkesztve ]

(#35) CPT.Pirk válasza moonman (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, teljessen félreértesz. Arra utaltam, hogy "minden hülyének" csak az az egy út van, aminek eredménye képpen van munkád...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) moonman válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


moonman
titán

mi ugyan választottuk ezt, de biztos.

(#37) Xantomas


Xantomas
őstag

Aláírtam, bár nem értek vele egyet minden szempontból.

A munkahelyeknek win kell, és MS termékek. Linuxot is meg lehet, sőt meg kell tanulni használni, de egy jóideig nem lesz szabványos desktop OS. Be van épülve az oktatásba, a tanárok nagyrésze MS officeban készült dokumentumot kell beadni. Sokkal könyebb használni. Az más tészta, hogy melyiket lehet jobban kihasználni, és értő kezekben melyik hatásosabb, de lássuk be, nem mindenki akar megtanulni algoritmizálni, és scripteket írni.
Túl nagy lobbi van mögötte. Egy ilyen petíció el fog tüni a sűlyesztőben.

Nem Mancika az aki miatt van ez az egész, mert szegény olyan buta hozzá, mint a tök, neki aztán mindegy, hogy win vagy linux, mert úgyis csak az asztali ikonokat használja. Elindítja a szövegszerkesztőt, meg a táblázatkezelőt, és haszálja, majd ment, és kikapcsolja. Ha valami baja van, azt úgyis a rendszergazda oldja meg.

Ha jobban elterjed a mac használata, és elfogadása, akkor már több esély lesz, addig nem.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38) moma válasza Xantomas (#37) üzenetére


moma
őstag

"Be van épülve az oktatásba, a tanárok nagyrésze MS officeban készült dokumentumot kell beadni. Sokkal könyebb használni."

szerintem ez azért túlzás. az open office-t miért lenne nehezebb használni?
beadásra meg menthetsz rtf-be , pdf-be vagy xp-s ms office-os formatokban, ha kell. Ha meg a tanár is átáll akkor meg pláne nem lehet gond :DDD (mellesleg az ms-nek van ingyenes readerje a legtöbb szoftverjéhez, ha igazán szükség lenne rá (nekem spec eddig nem kellett felrakni). egyébként én nem is gondolom azt, hogy ha valahol nagyon idokolt akkor ne lehetne bármilyen fizetős szoftvert - így akár ms termékeket - megvenni az egyetemeknek, de annak legyen tényleg valós oka. Mondjuk, ahol sok spec szoftver kell, ami csak winre van, akkor ott nyilván vegyenek windows-t, de mittom én egy közép suliban, vagy akár egy bölcsészkaron, első hallásra nem tűnik túl indokoltnak. vagy monjuk egy könyvtárban ahol jellemzően csak internetezgetés vagy szövegszerkesztés folyik ott megint csak nem látom értelmét. és van egy olyan érzésem, hogy ha felmérnék rendesen, akkor nem lenne óriási nagy azon helyek száma ahol elengedhetetlen a fizetős cucc.

moonman: :D

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#39) t72killer válasza moma (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul egy csomó hely van, ahol hatékonyabb lenne egy unix alapú rendszer, mint a win.

Az a bajom a mostani rendszerrel, hogy abszolút kiszorítja az alternatív megoldásokat. 10-12 évvel ezelőtt nemigen volt még igazán felhasználóbarát linux, akkoriban érthető volt egy M$-os szerződés. De azt nem értem, miért nincs meg egyáltalán a lehetőség, hogy általános/középiskolák szabadszoftverre váltsanak, és az így megspórolt összeget másra (ld pl pedagógusfizetés...) fordítsák :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) joghurt válasza moma (#38) üzenetére


joghurt
addikt

OpenOffice tud MS Office-ba menteni.

Ráadásul én szeretem lezárt PDF-ben küldeni a dolgokat, nehogy a címzettnek kedve támadjon "újrahasznosítani" a szöveget. Mert azt mindig is pofátlanságnak tartottam, pl. amikor egy "oktató" a diákjaival megiratott nagyházikat rakja össze, és a saját neve alatt adja el jegyzetnek vagy segédletnek.

Az aláírásgyűjtés esélyei szerintem 0-közeliek. Gondolj csak az országgyűlési képviselőkre, amint az MS lobbistája nyugodtan megjegyzi nekik: "Pistukám, képzeld csak el, hogy a te képviselői laptopodon is lecserélnék az IE-t valami hogyishívják... Mozillára. Hallottál te már róla? Tudod, hogy kell használni? Ha esetleg a pártközeli alapítványod szövegeit kell megírni, és nem lesz rajta Word? És mi lesz a Pasziánsszal, amivel a bizottsági üléseket szoktat eltölteni? Mihez kezdesz majd?"

A tej élet, erő, egészség.

(#41) moma válasza joghurt (#40) üzenetére


moma
őstag

lol
Az sem használ egyébként az ügynek szerintem, hogy a pártoknak nem kell állastfoglalni a kérdésben, hanem csak ilyen minisztériumi keretek között dől el, hogy mi lesz. A pártok meg lapíthatnak. Egyébként meg mondjuk az ellenzéki pártok, ha kellne valamit mondaniuk, akkor mivel azt mondanak amit akarnak, hisz nincsenek hatolmon, szerintem ha mást nem standard demagóg alapon esélyes, hogy az állami pazarlással szemben foglalnának állást. Meg mondjuk azért jelen pillanatban talán a gyurcsánynak sem lenne könnyű kiállni és azt mondani, hogy milyen jó, hogy erre költünk a megszorítások közben. Szóval most úgyis divatja van a népszavazásoknak, erre is ki kéne írni egyet :DDD nem feltétlen az eredmény miatt, hanem csak azért, hogy kényszerítve legyenek a pártok az állásfoglalásra. kelljen valamit mondaniuk. jó eséllyel lenne legalább egy aki beállna az ügy mögé.

egyébként azért egész sokan aláírták már eddig is. hogy őszinte legyek én az elején abban sem voltam biztos, hogy az ezret átlépie majd. és most 2200 körül jár, úgy hogy a mainstream sajtóban meg sem jelent, hogy van ilyen. legalábbis én az itten it.news os cikken kívűl nem láttam mást.


amikor egy "oktató" a diákjaival megiratott nagyházikat rakja össze, és a saját neve alatt adja el jegyzetnek vagy segédletnek.

viszont ha nem a saját neve alatt csinálná, akkor szerintem ez király lenne, hisz lenne valami gyakorlati haszna is a megírt cuccoknak ;)

we all deserve a bit of luck.

(#42) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Azt nem ertem miert lenne ez gaz az oktatasnak?

Ha jol tudom ez nem vmi uj dolog lenne, hanem hosszabbitas.

Nalunk SZTE-n mernok infon eleve ket platformon tanulunk programozni. ( ASM-Windows, C-Linux).

Es nalunk erosebben nyomjak a linuxot mint a Wint, nagyon is, valamint az MS termekei majdnem mind ingyen rendelkezesere all mkinek.

Nem ertem mi a problema a gyakorlatban.(pedig amugy eleg kotozkodos vok :D )

90 87.5 87.8 87.5

(#43) joghurt válasza kicsitomi88 (#42) üzenetére


joghurt
addikt

Az a gáz, hogy közpénzből, verseny nélkül fizetnek ki egy rakás pénzt (250+300 méternyi 4-es metrót). És nálatok persze, hogy vannak más rendszerek is, mert ez lesz a szakmád. De ezeken a szakokon kívül láttak már egyáltalán más oprendszert, mint a Windows (vagy a "menő" OS X), illetve más szövegszerkesztőt, mint a Word? Ez a gond. Mintha nem autóvezetést tanulnál, hanem kizárólag a Suzuki Swift 1.3 kezelését.

A tej élet, erő, egészség.

(#44) kicsitomi88 válasza joghurt (#43) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Miert gond, nem ertem...

90 87.5 87.8 87.5

(#45) sh4d0w válasza kicsitomi88 (#42) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, nem, nem! Nem ingyen vannak, csak nem Neked kell fizetni érte, hanem azoknak, akik adóznak! A jelenlegi helyzetben pedig, amikor a gazdagok a szegényebbeken húzzák a nadrágszíjat szorosabbra, enyhén szólva sem ildomos 15 milliárdot erre kidobni. Ezenkívül pedig hosszú évekre bebetonozza a MS szoftvereit az államigazgatásba, versenyellenes, az EU-trendekkel is ellentétes.

Versenyeztessék meg rendesen, hogy ne csak egyféle termék felelhessen meg a pályázati kiírásnak és ne csak 3 beszállító, valamint ha teljesen korrekt a kiírás és a beérkezett pályázatok, akkor döntsenek a kedvezőbb mellett!

https://www.coreinfinity.tech

(#46) bLaCkDoGoNe válasza kicsitomi88 (#42) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A nagy túrót van ingyen... :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#47) tildy válasza kicsitomi88 (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért hogy neked , meg nekem, meg sokunknak ingyen legyen, jó pénzeket fizet az állam.
Persze ez látszólag jó emg szép, csak szerintem eléggé beetetés:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) kicsitomi88 válasza bLaCkDoGoNe (#46) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ingyen van, es igen, az adofizetok fizetik, ahogy millio egymast, es azert arra figyeljunk, hogy a sok hulyeseg kozul ez hasznos es osszessegeben olcsó mas adofizetok altal finanszirozott hulyesegekhez viszonyítva.

90 87.5 87.8 87.5

(#50) sh4d0w válasza kicsitomi88 (#49) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs ingyen, továbbra sem, azonkívül pedig, hogy az állam fizet érte, Campusban csak akkor használhatod legálisan, ha már rendelkezel egy licenccel - tehát akkor minek fizessen érte az állam?!

Egyébként tudod, mi van ingyen, kisfiam? A levegő, minden másért fizetni kell...

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.