Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aginor válasza TompapaTM (#49) üzenetére


aginor
addikt

Ez a te döntésed, neked kell vele együttélned(félreértés ne essék,nem hibáztatlak semmiért)..
De szerintem mások testi-lelki megcsonkítása nem megoldás..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#52) Yaye válasza aginor (#50) üzenetére


Yaye
őstag

''Igazán érdekes kirohanás, jó lehet veled élőben beszélgetni.''

Jó is. :P

Bagoly mondja verébnek, szentbeszédet nem én tartok, hanem te. Állatok irracionális antropomorfizálása, egy megfoghatatlan, rájukerőltetett emberi pszichológiai kategória fölmagasztalása okán dobálózol nagyvonalúan nagyon is valóságos életekkel.
És ne keverjük ide az esztétikai célú állat-modokat, az tökéletesen más tészta.

''Akkor a te nézeted pont a másik véglet, szenvedjen a sok fiú macsek, miközben a lányok meg csak illegetik magukat szépen, bravó..''

Ah, szóval az ivartalanított macska élete egy merő szenvedés.. Miért is? De ha kérhetem, hagyjuk az emberre való hivatkozásokat.

Az én véleményem az, hogy minden felelős macskatartónak erkölcsi -és ha rajtam múlna, törvényi- kötelessége volna ivartalaníttatni a lakáson kívülre is kijutó hím macskáját, és nősténynél is csak akkor maradhatna el, ha kifejezetten kicsinyeket akar, vagy kötelezi magát a megfelelő elhelyezésükre.

''ezek alapján a te párod sem szed tablettát, helyette inkább kiherélteted magadat.. ''

Már megint ez az irreális humán párhuzamvonogatás... :U

Nem tudom nálatok mi a módi, de én nem kódorgok szanaszét éjszaka, és kefélek meg mindeg nőt akire csak rá tudom tenni a mancsom, és a párom sem kínálkozik föl az éjszakában minden első jöttmentnek. Ennek következtében a több tucatnyi zabigyerekemet sem fenyegeti az a veszély, hogy bedobják a latrinába, vagy hogy kukákat túró utcakölykök legyenek.
De egyébként tökéletesen beletrafáltál: ha mégis ilyen szokásaim lennének, akkor minden bizonnyal elvégeztetném magamon az elköttetést. Döbbenetes, igaz?

(#53) Sipi16


Sipi16
senior tag

Jobbulást a macseknak. Ilyen fogalmazást. Bocsi de szétröhögtem magam :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#54) aginor válasza Yaye (#52) üzenetére


aginor
addikt

Látom te is bele estél abba a hibába, hogy többnek tartod magad, mint az állatokat. Szerintem a humán párhuzam, csak azokat zavarja, akik többnek képzelik magukat az állatoknál..

''Az én véleményem az, hogy minden felelős macskatartónak erkölcsi -és ha rajtam múlna, törvényi- kötelessége volna ivartalaníttatni a lakáson kívülre is kijutó hím macskáját, és nősténynél is csak akkor maradhatna el, ha kifejezetten kicsinyeket akar, vagy kötelezi magát a megfelelő elhelyezésükre.'' - ez egy érdekes gondolat, és gyakorlatias is. Én mondjuk, csak a második felével értek egyet, illetve az állattartók felelősségéről(és nem csak a macskatartókéról).

''De egyébként tökéletesen beletrafáltál: ha mégis ilyen szokásaim lennének, akkor minden bizonnyal elvégeztetném magamon az elköttetést. Döbbenetes, igaz?'' - Döbbenetes bizony, mivet te sem tennéd meg szerintem(pláne ha később szeretnél még családot).

Részemről a vitát lezártnak tekintem, mivel látom nem tudlak jobb belátásra bírni..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#55) Yaye válasza aginor (#54) üzenetére


Yaye
őstag

''Látom te is bele estél abba a hibába, hogy többnek tartod magad, mint az állatokat.''

Nos, kedves fórumtárs, ennél nagyobb bakot talán nem is lőhettél volna. :P


''Szerintem a humán párhuzam, csak azokat zavarja, akik többnek képzelik magukat az állatoknál.''

Tévedés. A párhuzam azokat is zavarja akik nem képzelik magukat ''többnek'', csak tudják hogy mennyire máshogy működünk. Az ember pszichológiáját a macskáéval összevetni, az állati magatartásba emberi vonásokat, erényeket belemagyarázni lehet, csak teljesen értelmetlen.


''..minden bizonnyal elvégeztetném magamon az elköttetést. Döbbenetes, igaz?'' - Döbbenetes bizony, mivet te sem tennéd meg szerintem(pláne ha később szeretnél még családot).''

Szerintem meg hadd döntsem el én, hogy adott esetben mit tennék meg és mit nem, különösen ha már te magad kérdezted meg tőlem. :(( Én nem durrogtatnám el magam felelőtlenül mindenfelé, fikarcnyit sem törődve a következményekkel.
Nyilván nem jönne szóba köttetés, ha később családot akarnék, ez evidens, de a vitatémát képező macskák esetén ugye abban maradtunk, hogy nem akarunk klotyótöltelék kismacskákat, így a hasonlat is erre az esetre vonatkozik.


Szerintem is zárjuk rövidre a témát, ezért röviden összefoglalom a véleményem:

Mivel a többi macska tulajdonosára nem vagyunk hatással, ezért gyakorlatilag egyetlen módja van annak, hogy az ember kandúrja ne hagyjon maga után döglött, megfolytott, kidobott kicsmacskákból kirakott széles ösvényt: az ivartalanítás. Pont.
A kandúr -nem lévén erkölcsi mércéje, sem ilyen irányú értelmi képessége- nem képes saját hatáskörében dönteni. A gazda erkölcsi érettségén múlik, hogy megteszi-e ezt helyette, vagy frázisokkal mentegeti magát. Nem szigorúan szobakandúr esetén a választás rém egyszerű: ivartalanítasz, vagy lesz sok lehúzott kismacska. Aki az utóbbit választja, az aligha nevezheti magát állatbarátnak. Ennyi.

Számomra percig nem kérdéses, hogy a macskám ivartalanításának -minimum erősen kérdéses- negatív hatása, vagy egy kupac kismacska megölése esik nagyobb súllyal latba.

üdv: Y.

[Szerkesztve]

(#56) aginor válasza Yaye (#55) üzenetére


aginor
addikt

Sajnos az a baj, hogy sokan magyarországon csak ezt a ''megoldást'' látják.
Ötven éve még megfelelt, de a 21. században már nem ártana ezen túl lépni, és a humánusabb megoldásokat keresni.
Pont.

Ámbár kétségtelenül jobb, mint a halott kiskölykök, ebben egyetértünk.

''A gazda erkölcsi érettségén múlik, hogy megteszi-e ezt helyette2 - mások megnyomorítása éppenséggel inkább az erkölcsi éretlenségnek fogható fel, pláne, ha olyan dologban döntesz amiről fogalmad sincs, hogy az érintett mit is döntene, ha lehetősége lenne rá.
És mi van a lány cicusok gazdáinak erkölcs állapotával?
Akkor az állatbarátnak nevezheti magát, aki heréltet?
mert, szerintem nyugodt lelkiismerettel az sem..

''Számomra percig nem kérdéses, hogy a macskám ivartalanításának -minimum erősen kérdéses- negatív hatása, vagy egy kupac kismacska megölése esik nagyobb súllyal latba.'' - Ebben is egyet kell, hogy értsek veled, a jelenlegi magyar valóságban.

Amúgy örülök, hogy elbeszélgettünk, nekem tanúlságos volt, több szempntból is. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#57) Yaye válasza aginor (#56) üzenetére


Yaye
őstag

''a 21. században már nem ártana ezen túl lépni, és a humánusabb megoldásokat keresni.''

Te magad írtad hogy kandúroldali gátlás még nincs. Akkor milyen humánusabb megoldásról beszélünk? Hogy neveljem rá a kotonhasználatra? És egyáltalán, humánus-e egész életében gyógyszerezni egy állatot, csak hogy megtarthasson egy olyan szervet amit soha nem fog tudni használni semmire? Honnan tudod hogy ilyen feltételek mellett ő a gyógyszerezést választaná?

''mások megnyomorítása éppenséggel inkább az erkölcsi éretlenségnek fogható fel, pláne, ha olyan dologban döntesz amiről fogalmad sincs, hogy az érintett mit is döntene, ha lehetősége lenne rá.''

Ha ez a kis ''megnyomorítás'' az ára annak hogy egy csomó más élet ne legyen fölöslegesen elpusztítva, akkor ez a helyes döntés, függetlenül attól hogy a macska mit döntene. Esetleg tarthatom még egész életében zárt ketrecben, ha szerinted az jobb.
Továbbá garantálom neked, hogy ha megkérdeznék, a macska úgy döntene hogy nem kell neki bolhairtó nyakörv, nem akar fürdeni, nem kell kiszedni a kullancsot, és nem akar oltást sem, és egyáltalán semmiféle orvosi beavatkozást. A helyzet viszont az, hogy bizonyos kérdésekben fölül kell bírálni a jószág meglehetősen énközpontú, és szigorúan rövidtávú ''döntéseit''. Az ő, és mások érdekében, olyan szempontok miatt, amit ő nem képes figyelembe venni. Ezért nevezem magam a szó jó értelmében vett ''gazdának''. Nem feltétlenül az a default ''jó'' amit a macska ösztönösen akar. Ha családtagként, az emberi élet részeként kezelem, és juttatok neki minden jót amit csak tudok, akkor ennek mindkét oldalon ára is van, amit neki is meg kell fizetni cserébe hogy etetem-itatom, fűtök neki, vakargatom, szagolom, orvosilag elláttatom és nem ütöm agyon mikor összedúlja a lakást, hanem ellenkezőleg, hosszú, elégedett életet biztosítok neki.

Egy kis cirmos kandúrom, és egy fekete csajom van, és igyekszem mindenben a legjobbat akarni nekik. És nem akarok agyontépett, leharcolt, elgázolt kandúrt, sem elhelyezhetetlen kölyköket, sem a szomszédban újabb vécénlehúzásokat. Ezért ha ivarérettek lesznek, akkor ''meg lesznek csinálva'', ez biztos.

[Szerkesztve]

(#58) Cathfaern válasza aginor (#54) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''Döbbenetes bizony, mivet te sem tennéd meg szerintem(pláne ha később szeretnél még családot).''

Egy dolgot felejtesz el...egy macskánál nincs olyan hogy szeretne családot. Mint ahogy olyan sincs, hogy ő párosodni akar, mert az jó neki...ugyebár az ember egyike annak a kevés állatnak, amelyik élvezi a szexet (biológiai okokra gondolok). Egyszerűen hajtják az ösztönei..vagyis hogy pontosabbak legyünk a hormonai. Viszont a hormonforrásokat kiiktatod, akkor nem is érez ilyen késztetést, és így nem is lesz neki szenvedés. Szóval azt kéne megérteni, hogy egy macska nem azért akar párosodni, mert kedve van hozzá, hanem egyszerűen az ösztönei hajtják.

(#59) SLYM válasza aginor (#50) üzenetére


SLYM
veterán

gyógyszerezzük a macskát. ez jó :D

(#60) Yaye válasza Cathfaern (#58) üzenetére


Yaye
őstag

Azért legyünk igazságosak: az embert is a hormonai terelik lyukra, nem a ráció :DDD Ha kilövik a golyóidat, téged sem érdekelnek többé a csajok, és te sem fogsz szenvedni miatta.

(#61) TompapaTM válasza Yaye (#60) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nekem már nem ez az első macskám. A régi cicám is ivartalanított volt - így találtam. Nyugodt, kedves jószág volt. Sokat vadászott, megvédte magát, egészséges volt, teljes életet élt, legalábbis számomra úgy tűnt. Nem látszott rajta, hogy hiányolta volna az utódokat. Szerintem a hormonok csökkenésével az ösztön is gyengült benne; már nem motiválta. Talált helyette mást. Nem volt depis, meg ilyesmi.
Én úgy gondolom, mint tapasztalt macskafarmer, hogy az ivartalanítást gyakorlatiasan kell felfogni. Értelmesebb dolog így csökkenteni a szaporulatot, mint utólag ''kiradírozni'', vagy hagyni éhen veszni. A gyógyszer nem jó módszer. Volt Cicmogó nevű lánycicám is, aki emiatt volt félhülye (hormon bevitel) és tumort is okoz hosszabb távon.

(#62) aginor válasza Yaye (#57) üzenetére


aginor
addikt

Mint már írtam, én a témát lezártam, neked van igazad és én egy állatkinzó barom vgyok..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#63) aginor válasza Cathfaern (#58) üzenetére


aginor
addikt

Nézz utána egy kicsit jobban és mindjárt rájössz, hogy biza az állatok is élvezhetik a szexet(különben sokan nem is csinálnák).

Slym: a barátnődnél ugyanez nem zavar..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#64) EQMontoya válasza aginor (#63) üzenetére


EQMontoya
veterán

egyrészt emberek esetén a fogamzásgátló szedése egészséges esetben nem tart egy életen át, hanem max pár évig (tehát maximum a teljes élettartam 10%-át fedi le), meg kicsit jobban kikisérletezett gyógyszerek vannak...

Same rules apply!

(#65) finest


finest
őstag

Utálom a macskákat, egy csomó énekesmadarat megölnek, ha tehetném mindet kiheréltetném, még a nőstényeket is.
Mindig csak a macskák. Hogy nem gondoltok más élőlények boldog, biztonságos élethez való jogára?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#66) Cathfaern válasza aginor (#63) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igaz, pontosítok: a nőstény állatok nagy része nem, a hímek igen.

Amúgy senki se mondta, hogy állatkínzó vagy, sokkal inkább te mondtad ezt azokra, akik invartalanítják a kedvencüket :)

Yaye:
Hogy őszinte legyek, nem szeretném kisérlettel igazolni a dolgot :D De szerintem embernél már nem csak a hormonok dolgoznak ilyen esetben. Nincs valaki pszichológus a körünkben? :)

finest:
Amit írtál, az kicsit csőlátásra vall. Másrészt nem értem miért mondod, hogy mindig csak a macskák...ez egy írás, ami egy macskáról szól, akkor a hozzá kapcsolódó topicban miről kéne, hogy szó legyen? :F

(#67) escie válasza finest (#65) üzenetére


escie
őstag

légyszíves, herélj már ki egy nősténymacskát. :DDD
---
mi úgy voltunk ezzel az ivartalanítás dologgal, hogy hagytuk a macseknak, hogy egy almot felneveljen, és utána történt meg a ''herélés:DDD''. a kölykök persze nem a vécébe mentek, hanem egy maradt nálunk, a többi meg állatbarát családokhoz került, magyarán elsóztuk őket, így nem lettek kóbor jószágok sem.

I'm back, baby!

(#68) aginor válasza Cathfaern (#66) üzenetére


aginor
addikt

''Igaz, pontosítok: a nőstény állatok nagy része nem, a hímek igen.'' - igen, így már valóságosabb a kijelentés, de láttam én már lány majmoknál érdekes dolgokat..

''Hogy őszinte legyek, nem szeretném kisérlettel igazolni a dolgot De szerintem embernél már nem csak a hormonok dolgoznak ilyen esetben.'' - ezt embere válogatja ;)
Az állatok egy részénél sem csak a hormonok dolgoznak.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#69) aginor válasza finest (#65) üzenetére


aginor
addikt

Az, hogy a macskákat utálod a te dolgod(én is inkább kutyás vagyok), de ezt a kijelentésedet inkább had ne véleményezzem.. :(((

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#70) Yaye válasza Cathfaern (#66) üzenetére


Yaye
őstag

Az okosok aszondják, hogy a heréléssel megszűnik, vagy jobb esetben is drasztikusan lecsökken a ''sex drive''.
Van viszonylag egyszerű, veszélytelen módja a kísérleti tapasztalat beszerzésének: közvetlenül egy kiadós hempergés után próbálj ráizgulni valakire akire amúgy bármikor menne. Na körülbelül annyira sikerülne golyók nélkül is. :P

Tompapa: Maximálisan egyetértek.

finest: Van igazság abban amit mondasz. pont ezért lehet kapni a boltokban direkt macskára való, kis csengettyűvel fölszerelt nyakörvet, hogy a madarak időben észrevegyék.
A macska nem tehet semmiről, ez a természetes viselkedése. A madarak meg megeszik szegény, szegény rovarokat.

aginor: Ne vágd be a durcát fórumtárs. Csak beszélgetünk :)
Ha minden igaz, csak az ember, a csimpánz és a delfin dugnak olyankor is amikor a nőstény nem termékeny. Részben azért mert ezeknél a fajoknál utóbbi kívülről nehezen eldönthető. Akárhogyis, mindenképp szociálisan fejlett, intelligens fajokról van szó. Ugyanakkor azt sem szabad elfelejteni, hogy más állatok hímjei is hajlamosak az aktus öröméért egymagukban érdekes dolgokat művelni, lásd nyulak, kutyák, vs papucsok ill lábak, vagy a kandisznók és a műkoca esete. Mindenesetre elmondhatjuk, hogy ennek a megvonása -bár kétségkívül veszteség az állat számára- nem nevezhető szenvedésnek.

(#71) shaipo


shaipo
csendes tag

Én kiskutyával jártam egy héten 3-szor, kullancstól kapott fertőzés miatt. Szörnyű volt, megfogni alig mertem a kutyát, mert mindenre nyüszített.
Én párizsiba szoktam csomagolni a tablettákat, az a tuti :R

Elkövető emberkének tölcsért meg a torkán lefele! :Y

(#72) Zewa


Zewa
senior tag

Ejha! Én is macska szeretnék lenni nállatok, csak ki ne heréljetek!
Viccet félretéve szerethetitek azt az állatot... Én ne vagyok nagy macska-fun inkáb kutya...
nem csatangol el , ''okos'' stb. Deh izlések és pofonok
Azért gyogyullást a macseknak! :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#73) petos


petos
újonc

helló!

szorítok a macseknak, a poénok nagyon jók,csak most sajna nem tom értékelni,tegnap este vki átment a macskámon,szilánkosra tört a medencéje meg a farka:S:( klinikán azt mondták h reggelre kiderül h mi lesz,minden a cicán múlik,na vhogy nem tudtam aludni semmit,ennyit életemben nem bőgtem,reggel modndják ok macska él még,holnap ortopéd állatorvos megnézi és elmondja h mi legyen,nagyon félek h azt mondják,hogy csak az altatás segíthet:(

[ Szerkesztve ]

(#74) ladybug


ladybug
őstag

Huh, nem semmi, hogy mi pénzt elkérnek. Azért én örülök, hogy vidéken vagyunk. Erre felénk egy vizsgálat cullanggal együtt is max. háromezerben megáll.

Jobbulást a cicának, és ha jót akartok neki, akkor ivartalanítás mielőbb.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.