Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tildy


tildy
nagyúr

Szegény cicus:(

Gyógyulást neki.

Annak idején a mi cicánk is sántítva jött haza, lábán valami szögesdrót szerű valami által okozott mély seb , csontja szinte látszott , csak nekünk nem volt pénzünk műtétre. A doki nem sokat jósolt neki. Kenegettük kamillás vízzel, meg a cica is vigyázott rá. Felgyógyult, kicsit még sántikált, de egy éveb belül teljesen rendbejött, stram kis macsek volt.

Azóta már 3-4 év is eltelt, sajnos idén tavasszal nyoma veszett. :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2) BloodRay


BloodRay
veterán

Jobbulást macsnak! :)
Miénk is cefetül érezte magát még anno műtét után.
Gyógyszert beadni... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3) EQMontoya


EQMontoya
veterán

grat, jó irás, a poénosabb részeken majdnem szétöröhögtem magam. :R A macsekokat meg szeressük.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#4) SLYM


SLYM
veterán

múltkor az én cicán is furán lépdelt az egyik lábával, de aztán evés közbe rájöttünk, hogy csak nyújtóztatja, mert kaja végeztével már ugrándozott is, hogy simogassuk :). meg múltkor a környéken láttam egy cicát akinek biztos, hogy valami gabasz volt az egyik lábával, mert rendesen nem tudott ráállni arra a lábára. :( azóta nem láttam sánta cicát a környéken... amúgy jó, hogy megműttettétek a cicust. egy idő múlva el is felejti az egészet és remélhetőleg nem is fog fájni neki később se :) már csak azt nem értem, hogy mitől szakadt el a szalagja? félrelépés? vagy valaki belerúgott? mitől tud ilyen komoly sérülést szerezni :F

(#5) Hunci válasza tildy (#1) üzenetére


Hunci
aktív tag

Minusz 1 élet a 9-ből :Y :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#6) TompapaTM válasza SLYM (#4) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Köszönjük, Öcsi nevében is, a jókívánságokat. Sérülését az orvos szerint, aki műtötte, annak köszönheti, hogy valaki megpróbálta ''letépni'' a lábát. Szó szerint széttépte az izületet. Állat nem lehetett, mert nem volt harapásnyom. Magának nem tehette, mert túl nagy erejű hirtelen rántás miatt következhetett be a sérülés. Szerinte ember csinálhatta. Ezúton kívánnék az elkövetőnek hasonló tölcsért a fejére, mint amit Öcsi most visel!

(#7) ftc


ftc
nagyúr

35K-t egy macskára :W

(#8) (Kolombusz) válasza ftc (#7) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha szereti, akkor miért ne.
Nem hiszem, hogy kötelessége elszámolni bárki felé is, hogy mire költi a tisztességesen megkeresett pénzét.

(#9) Hebry


Hebry
senior tag

Jó az 51K-nek is...
Hát nem olcsó az állatorvos...
De a házi kedvencért mindent...

(#10) ftc válasza (Kolombusz) (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

nem azért,de mint a macska elég csavargó tipus...

Elüti egy auto,valaki elviszi magával...remélem érthető....

(#11) TompapaTM válasza ftc (#7) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Fradi Úr! Egy családtagról beszélsz. Öcsi a neve. Szeretjük. Bízik bennünk. Nem tudja képviselni érdekeit. Erre nekem van lehetőségem, és kötelességem is megtenni.
Lehet, hogy csak egy olcsó házimacska, de nekünk ér annyit, mint egy perzsa vagy main coon, vagy akármilyen fajtatiszta jószág.
Én is sokallom a költségeket, de a gazdik nem az árérzékeny kategóriába tartoznak, és ezt piszkosul ki is használják! Ez van. :P

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

Annyira azért nem jó a nőstény macskának a hancúr, ugyanis a hím macska péniszén tüskék vannak, melyek az aktus végeztével okoznak fájdalmat és sérülést a nősténynek.

***

(#13) (Kolombusz) válasza ollie (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A gond csak annyi, hogy itt két him hancúrozott. :D

(#14) ollie válasza ftc (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért? Te meg X1950PRO-t veszel belőle. :D

***

(#15) ollie válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, tényleg. :DDD

***

(#16) gLes válasza (Kolombusz) (#13) üzenetére


gLes
őstag

Akkor nem csak langyi volt szegény, hanem egy kis szadomazo is volt a dologban? :U

Kicsit South Parkosra sikeredett a történet ezen része :DDD

Jobbulást Öcsinek! :Y Macskák forewa :R

(#17) Yaye


Yaye
őstag

Na ezért is fogom én az első alkalommal ivartalaníttatni a szördögöket. Fenének hiányzik a spriccelés, a csavargás, a bunyók, meg a végén a sok vízbefolytott kismacska (még ha ez utóbbi a nőstények gazdáinak lelkén is száradna).

50k nem kevés, persze. De 50k-t egy vga-ért, egy játékszerért ami 3 év múlva már csak szobadísznek jó, az tán nem :W ?

(#18) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

De jó, hogy nekem papagájaim vannak. És nem melegek. :) Jobbulást Öcsinek! :C

(#19) SLYM válasza TompapaTM (#6) üzenetére


SLYM
veterán

remélem egyszer valaki rajtakapja az ilyen kis férget, és telefon helyett inkább a kést kapja elő...

(#20) escie


escie
őstag

úgy szoktam tablettát beadni a macseknak, hogy valami májkrémmel, vagy ilyesmivel összetöröm egy tányéron, jól eldolgozom, és akkor önként, és dalolva benyalja az egészet...
próbáld ki, teljesen stresszmentes így, neked is, a macseknak is.

jobbulást a cickánynak, rendbe fog jönni, tényleg kilenc életük van, csúnya gondolat, de tényleg, agyütni sem lehet őket...
a miénk kilenc öltéssel a hasán mászott fára, meg ugrabugrált, mikor ivartalanították, majd, amikor már beforrt, kiszedte magának a cérnát, nem is kellett visszavinni dokihoz. :)

I'm back, baby!

(#21) Yaye válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Yaye
őstag

Papugájokat még rendesen gyógyítani sem lehet ha valami sérülésük lesz, szárny vagy lábtörés, javíthatatlan, maximum befáslizni lehet, aztán vagy meggyógyul magától, vagy nem.

(#22) agent_k válasza TompapaTM (#11) üzenetére


agent_k
őstag

Így van családtag, legyen akármilyen fajtájú is!
Mi most két kiscicát nevelünk. Padlásbontás volt a disznóólaknál, aztán találtunk két macsekot... Szemük nyitva volt, úgyhogy kb 10-14 naposak lehettek.
Na beraktak őket egy dobozba tettem alájük friss szénát, feltettem őket egy másik padlásra. A nyávogásból, majd rájön az anyjuk, hogy hol vannak a fiai.
Nos 1 nap után keserves nyávogást hallottam. Felmentem a padlásra. Hát csak az egyik macska volt ott a másikat elvitte az anyja. Király. Fogtam egy fecskendőt, melegítettem egy kis originál tehéntejet, aztán cumiztatás. Két óránként...
Vártam, hogy jöjjön az anyja. Nem jött. Na 3 napig ez ment, aztán lehoztam. A szobánkban jól elvolt, két óránként, majd később 3-4 óránként etetés. Szerencsére az éjszaka kevés kivételtől eltekintve nyugodtan telt.
Telt múlt az idő, megint kesetves nyávogás jön a padlásról... Hát az a nyomorult féreg anyamacska visszahozta a másikat is. Azt is lehoztam. Úgyhogy etetem őket, mostmár lassan elfogadják a junior Whiskast. Sokat játszanak, ha itt vagyok a gépnél akkor a lábfejemen alszanak. Nagyon szeretjük őket, nem adnám oda őket semmiért :)
(Csak egy megjegyzés: Természetesen nem akartam beleavatkozni a természet rendjébe, nem akartam minden áron macskát, de valószínű első ellése lehetett a macskának, azért nem fordított még elég figyelmet a fiaira. Amikor felraktam a padlásra a dobozt a macsekokkal, raktam az anyának is kaját, de a fiával nem törődött, csak megette az ételt és ment is. Ja és a ''vicces'' az egészben, hogy pisilni és kakikni sem tudott, amit először lehoztam. Nekem kellett dörzsölgetni, hogy megkönnyebüljön... mire erre rájöttem ahhh. )

(#23) GG888


GG888
senior tag

Marhajó lett az irás, nagyon teccik. Jobbulást a macskába.. Sajna télleg sokba vannak a házikedvencek...Nekünk is a kutyánk (vmi fajtatiszta samojed spicc) már jó 200k-nál jár műtétekbe....(najó, 5év alatt)

Üdv, Gajdi

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#24) #19617792 válasza GG888 (#23) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem is baro teccik az írás főleg az ilyen ''szakmai kifejezések'' vicces belekeverése!
Hajrá Öcsi!!! Jobbulást néki! :)
GG888: Húh 200k az durva! De persze megéri a családtag!
a samojed spiccek nagyon szép kutyák, ám!
Nekem két magyar vizslám van szerencsére azok olyan egészségesek mint a makk! (hál istennek) A kutyáim sehogy sem tudnak komolyabban megbetegedni (persze nátha, hasmenés ilyenek voltak de két-három naposak...) És ami hihetetlennek tűnhet Ők már több mint tízévesek! Ha nem szőkülnének akkor nem is hinné rájuk az ember, hogy tízévesek, olyanok mint valami rosszcsont-kölök kutyák!

(#25) tildy válasza agent_k (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem szabad elmozgatni őket! Szerintem itt követtél el hibát. (bár látom, padlásbontás volt).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) dokar


dokar
addikt

Holnap 11-kor műtét. Tessék, macskaszállító doboz kölcsönbe, hozzák majd abban. Addig nincs evés-ivás.
Macska teljesen kész a sok cucctól, amit kapott. Egyensúlyzavarok, tág pupilla, enni sem akar. Az alomba sem bírt belemászni; mellécsinált. Sírjunk, vagy röhögjünk?


Én inkább sírnék, minek próbáltad etetni, ha nem szabad!? :F

extra - SEXRay

(#27) Totis


Totis
aktív tag

Nekem a kutyám 3 éves de kb 300e-be van már. Pedig nincs kényeztetve. Ha orvos akkor nem szabad a pénzt sajnálni. Ha valaki látta már szenvedni a házikedvencét akkor tudja miről beszélek...

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#28) WonderCSabo válasza Yaye (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hullámos papagáj, ami nekem van 2K körül mozog, szóval pénzügyileg nem nagy gond a pótlás. Érzelmileg meg pótolhatatlan :(

(#29) Yaye válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


Yaye
őstag

Hát épp ez az, mit csinálsz egy érzelmileg pótolhatatlan, lerokkant madárral? :( Nekem is volt hullámosom, meg nimfám is, most anyámnak egy utóbbi van, nagyon régen megvan, nem tudom pontosan de simán van olyan 13-14 éves. Sose volt nagy röpművész, de egyszer valamit eltalálhatott, egyik szárnya lesérült, és azóta is lógatja kicsit, és nem tud repülni pár méternyi vergődésnél többet. És hiába javíttatnánk meg, egyszerűen nem lehet vele mit csinálni.
A macskádat legalább elviheted a szerelőhöz, ha akarod. Ja igen, a macska pedig tök ingyen van :)

(#30) WonderCSabo válasza Yaye (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajna, eddig összes madaram, ami beteg lett, elpusztult :( . Eddig max. évig éltek. Pedig nem éheztetem őket, meg nem csalinak használom. Jön egy betegség, azt puff. De már könnyen túlteszem magam rajta. Szóval mindkettőnek meg vannak az előnyei és hátrányai, macskának is, madárnak is.

(#31) Yaye válasza WonderCSabo (#30) üzenetére


Yaye
őstag

Max évig??! :Y Ember, inkább egyáltalán ne tarts madarat. A betegség az nem csak úgy jön.. :U

(#32) WonderCSabo válasza Yaye (#31) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hopp. Egy 5s lemaradt. Max 5 évig. Látszik a fogalmazásból is a hiány szóval nem most találom ki :)

(#33) Yaye válasza WonderCSabo (#32) üzenetére


Yaye
őstag

Na azért... Az egy fokkal jobb. Ha rendesen -nem túl egyhangúan- eteted, van rendes mozgástere, és a klíma is megfelelő neki, akkor egy hullámos is elég sokáig eléldegél ám.

(#34) TompapaTM válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Van ám egy Zombi nevű nemes papagájom is! :DD

(#35) TompapaTM válasza dokar (#26) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Igaz. Ő jobban figyelt a doki bácsira, mint mi....

(#36) ALI_G


ALI_G
veterán

kötsög szomszádban nekünk 2 macsek is elpusztult pár éve :( Az állatorvos szerint olyan patkánymérget kaptak, amihez MO-n már nem lehet hozzájutni 5 éve. Patikában meg minden helyen csak olyat árulnak, ami más állatra nem veszélyes.

A maradék 3 cicából meg 2 úgy jött haza egymás után, mintha vmi medve csapdába léptek volna. Dögöljön meg az ilyen ember aki csapdát állít egy háziállítnak. Most mind a kettő sántít, lassan kezdenek renbejönni, de ez már 4 hónapja történt. Olyasmi mint amit tildy írt.

álmom egy tanya, állatok hada :))

(#37) GG888 válasza #19617792 (#24) üzenetére


GG888
senior tag

Ami azt illeti, a mienk is 1997-es évjáraú, és télleg nagyon szép darab, csak hát minden baja van szegénynek. Most legutóbb volt vmi hugyköve, nem sokon mulott, hogy tulélte...az is összesen minden költséggel volt vagy 50k.

Aztán, hogy ne jöjjön vissza ez a baja, mosz csak vmi Dániábol exportált kajá ehe....

Üdv, Gajdi

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#38) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi a helyzet a macsekkal? Javul az állapota?

***

(#39) Reno7


Reno7
senior tag

Ez egy nagyon jó leírás volt :) ;)
Nekem 6 macsekom volt,de már csak 2 pici van...3at megmérgeztek :(( :((( 1nek meg átharapták a torkát :( meg van még 1 kutyusom :))

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#40) TompapaTM válasza ollie (#38) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Öcsi egyre jobban van. 10-én varratszedés, oszt ugrik le a tölcsér is egyből. Már alig várja. Kicsit ugyan még csárdásra rakja a virgácsait, de legalább használja....

(#41) #97544192


#97544192
törölt tag

oszinten megmondom, en a kutyakat szeretem, es a macskakat ruhellem... persze, ezt is csak marhasagbol mondom, mert ha egy macska idejon, elkezdem simogatni... nah hat az nagyon edes. kutyas vok, remelem nem ''haragusztok''

:))

#17: raadasul az a jatekszernek csak egy resze... a tobbi meg hatra van. jah, es vannak sokkal dragabb vga-k is, meg procik is. errol ennyit.

(#42) kiborg válasza TompapaTM (#40) üzenetére


kiborg
aktív tag

Háát, lehet hogy nagyon hülén néz ki, meg poános a radar a fején, de én még legalább 1 hétig rajta tartanám utána is.

Enyémnek is volt sebe, csak egy kis szúrás, nem is mély. Azóta össze van nőve két lábujja, mint a kacsáknak. Nyalni fogja és nyelve szőrös és kikezdi és azután meg már azért nyalja. Az én dokim azt mondta, hogy a macskák képesek a lábukon akár csontig lenyalni a húst,bőrt, miegymást.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#43) REDeath


REDeath
őstag

macskát vitted ma melegfelvonulásra?

amúgy meg jobbulást neki ha még nem jött helyre teljesen :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#44) TompapaTM válasza REDeath (#43) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Már kibogyóztattuk... :O

(#45) aginor válasza TompapaTM (#44) üzenetére


aginor
addikt

Én soha nem tudmék ily módon kárt tenni az állatkámba, szerintem ez megalázó az állatnak, sérti a méltóságát, amihez neki is joga van.
Jobbulást a cirminek.

u.i: Szerintem te sem örülnél neki, ha kiherélnének.. :((

[Szerkesztve]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#46) Yaye válasza aginor (#45) üzenetére


Yaye
őstag

A méltóságát? Lehet. A spriccelést is el lehet viselni, főleg ha nem szobamacskának tartják. De vajon gondolsz-e az évek során akár többszázra rúgó vízbefolytott kicsmacskára amit egy kóborló kandúr maga után hagy? Ér annyit a macskád ''méltósága''? :((

(#47) aginor válasza Yaye (#46) üzenetére


aginor
addikt

Gondolok, de rájuk inkább a fojtogatóknak kellene gondolniuk, azok a gyilkosságok az ő lelkükön száradnak.
Amúgy létezik állat fogamzásgátlás is, ha már itt tartunk..

Mindjárt el is jutunk a macska abortuszig. :DDD

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#48) Yaye válasza aginor (#47) üzenetére


Yaye
őstag

Na álljon már meg a menet... Tehát szerinted a nőstény macska tulajdonosának kötelessége párhavonta gazdát keresni egy vagon kismacskának, nehogy a te macskád szexuális ''méltósága'' csorbuljon. Merthogy a fentiek miatt persze ő sem ivartalaníttathatja a nőstényét. A te macskád meg az ő macskája által közösen összekúrt alom elhelyezése legyen csak mind az ő gondja, és ha nem tudja máshogy megoldani és lehúzza őket a klotyón, asszed az neked nem bűnöd. Hát egy frászt nem!
Illetve majd mindenki a napokat számolgatja, meg azt lesi izgulva hogy a szőrdög bevette-e rendesen a tablettáját. Hát persze. Gyógyszerezzük azt a macskát! Nem lesznek soha kicsinyei, de azért csak egye a sok szart egy életen át, biztos kompenzálja a megtartott ''méltóság''. Grat. :(((

[Szerkesztve]

(#49) TompapaTM válasza aginor (#45) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nem örültem, de utólag: jobb ez így... :P

(#50) aginor válasza Yaye (#48) üzenetére


aginor
addikt

Igazán érdekes kirohanás, jó lehet veled élőben beszélgetni. :F

Akkor a te nézeted pont a másik véglet, szenvedjen a sok fiú macsek, miközben a lányok meg csak illegetik magukat szépen, bravó..
Igazad van, és nem csak a lány cicusok gazdáinak felelőssége lenne a fogamzásgátlás, de sajna állatoknál tudtommal még nincs fiús megoldás.

''Illetve majd mindenki a napokat számolgatja, meg azt lesi izgulva hogy a szőrdög bevette-e rendesen a tablettáját. Hát persze. Gyógyszerezzük azt a macskát! Nem lesznek soha kicsinyei, de azért csak egye a sok szart egy életen át'' - ezek alapján a te párod sem szed tablettát, helyette inkább kiherélteted magadat..
(amúgysem bogyókról van szó, hanem inkább egy kis szuriról, ami azért nem ua.)

Amúgy pedig nem a szexuális máltóságról, hanem az állatokat is megillető méltóságról beszéltem, és ide vonatkozik a farokcsonkítás, vagy pl. a dobermannoknál a fülek alakítgatása is. Abba képzeld bele magadat, hogy te mit éreznél ha egy szép tavaszi reggelen arra ébrednél, hogy nincs meg a tököd? Ezt vonatkoztasd az állatokra és csak azután tarts itt szentbeszédet. De ha már szentbeszéd, akkor itt egy: ''csak azt cselekdd másnak, amit magadnak is elvársz'' - Szent Biblia

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.