Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Vamp


Vamp
senior tag

Egyetértel az iwiwet és társait ''szidó'' hszekkel.

Azért hozzátenném, hogy anno az iwiw egy kísérletnek indult, végül alaposan kaszírozott belőle a kiagyalója, ami nem gond, mivel eredeti ötlet, eredeti megvalósítás állt a háttérben. (Akit érdekel a történet, wikipedián fentvan).

A baj szerintem az, hogy az iwiw igenis függőséget okoz (gondolom ez a kezdetek kezdetén nem volt nyilvánvaló, ezért nem is vehették számításba), méghozzá komoly függőséget.
Ismerek olyan embert, aki naponta kb 3-4 órát ''kit ismerhetek'' gombot nyomogat, és jelölgeti a látott, vagy látni vélt embereket. Így összejött neki 1500+ ismerőse, és erre roppant büszke. Mikor rákérdeztem, hogy ugyan ennek mi értelme, elküldött a búsba, hogy ez milyen jó dolog, és hogy ez mennyit fog érni neki a jövőben. Hány ilyen majom lehet még? No comment.
Függőségével gondolom nincs egyedül, szerintem megdöbbennénk, ha közzétenné a t-m***** mondjuk a napi statisztikákat, iwiwen eltöltött idő szempontjából.
Tudom sokan vannak, akik igenis képesek értelmes dologra használni a rendszert, értem ezalatt a koncerthírdetéseket, aprókat, azonnali üzenetküldést, rég nem látott ismerős megkeresését, kapcsolatfelvételt stb. Vajon milyen arányban vannak az ilyen felhasználók?

A másik hatalmas gond, hogy miután az wiwet 1 milliárdért felvásárolták, mindjárt elindultak a klónok, megcélozván az üzleti sikert. Jött ez a Myvip, aztán PPL v micsoda, Milgram, és társaik, akikről valahogy virít, hogy kizárólag az üzleti érdek hozta létre őket, funkcióikban minimálisan különböznek őstársuktól, a dizájnt pedig szerintem minden esetben hagyjuk is... Amint mindezek felkerültek a netre, azonnal kaptam a meghívókat. Írtam is pár mailt a feladóknak, hogy ugyan mi értelme 4 helyre tartozni (iwiwen fent vagyok, bőven elég), erre racionális magyarázatot sajnos nem találtam, mindössze annyit mondtak hogy mert mindenki fent van.
Hát én juszt sem.

Ha valaki rámkeres iwiwen, láthatja hogy 520+ úgymond ''ismerősöm'' van. Kezdetben keresgéltem én is embereket, de aztán rájöttem hogy ennek bizony minimális értelme sincs. Ők viszont megtaláltak engem, így lehet, hogy kb 5-10 általam jelölt ember mellé hozzájön az 510+ külső jelölés. Mivel kb 3 hetente lépek be, nem szokásom azzal pecselni, hogy gondolkozom, vajh hol láttam az ombrét, aki megjelölt, visszajelölöm. Most joggal kérdezhetitek, hogy akkor miért jelölök mindenkit vissza, hát azért, mert az ismerem gomb feljebb van mint a nem ismerem :D.

Itt jön képbe még az adatvédelem kérdése. Szvsz túl sok mindent árulnak el magukról az emberek, nem gondolnak bele a következményekbe. Sajnos mindegyik rendszer olyan, hogy véletlenül se figyelmeztetik a felhasználót a lehetséges ebből fakadó problémákra.



Jelenleg épp egy olyan közösségi oldal kifejlesztésén fáradozunk csapatommal, aminek konkrét célja van, az ismerősök keresése eltörpül az oldal valódi értelme mellett. Semmiféle anyagi motíváció nem vezérel minket, mondhatni, a wiwhez hasonlóan kísérletnek indul az egész, mely az emberek bátorságát, leleményességét, áldozatkészségét hivatott kiaknázni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.