Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kosztinho


Kosztinho
tag

Hali!
Jo cikk , grat. :C

Egy dolgot kérdeznék,amit már akkor se értettem amikor tanították :B :
a szteganográfia addig tiszta,h a szinértékek utolso bitjeiben van az üzenet.De amikor ezt átirják,akkor nem változik meg maga a szin? :F Vagy csak olyan kis mértékben, h nem tünik fel? :F Vagy hogy is van ez?

(#2) Elbandi válasza Kosztinho (#1) üzenetére


Elbandi
aktív tag

Igy van. Alig valtozik valamit a szinen megis kodolhato. pl probald ki: a windowsos szinvalaszoban kivalasztasz egy szint, majd a kek szint egyel elmozgatod, na valtozott valamit a szin? alig eszrevehetoen. egy kepben meg meg kevesbe

(#3) Kosztinho válasza Elbandi (#2) üzenetére


Kosztinho
tag

Ez mondjuk télleg igaz...
thx :R

(#4) ALI_G válasza Kosztinho (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

ezt a részletét nem tudom, de szerintem amikor megjeleníti a képet a gép, akkor azt a bitet be se olvassa, így a kép semmit se változik. Ha belegondolsz, minek olvasná be, hisz azon értéket nem tárolunk, amit meg kellene jeleníteni. Aztán lehet, hogy nem így van :)

egyébként köszi, az első kettő cikket elég jól lehordták, bár még nem írtak a hozzáértők.

(#5) JoeYi


JoeYi
őstag

Tannenbaum könyv jó darab, velem is megetették, de nem bánom :) Egyike a főiskolai könyveknek, ami tényleg hasznos dolgokról ír, helyenként poénos formában

(#6) azbest válasza ALI_G (#4) üzenetére


azbest
félisten

De biztos hogy beolvassa, ha a színinformációval trükközik... csak ha a legutolsó bitet változtatod, akkor ugye (színcsatornánként) pl: 256 féle érték lehet, a szemnek szinte mindegy hogy 120 vagy 121 a színcsatorna értéke. Picit zajosabbnak tűnik (egyszínű homogép képet alapul véve). Azt hiszem a képekbe tett vízjel is ilyesmi, hogy alig észrevehetően ott van milyen progival készült, vagy kinek a tulajdona.

Régen játszottam ilyen programmal, tovább trükköztem... egy kis képbe belekódoltam szöveget, majd azt a képet beillesztettem egy nagyobb képbe.... az eredményből pontosan kivágva a kis képet, visszaállítható volt a szöveg. (ja és az volt a trükk oka, hogy ha a teljes kép kódolt, akkor megfelelő programmal nézve lebukott hogyvan más is benne, de így hogy csak egy részlete volt kódolt nem.... :D )

Persze színes kódolásnál az is lényeges, hogy tömörítetlen formátum kell hozzá. (veszteségesen nem szabad áttömöríteni a kódolt képet, mert elveszik a tartalma)
Nameg lehet olyan is hogy a formátumban vannak nem használt bitek, ahova bele lehet szőni infókat. Régen mikor gif kép megjelenítővel szórakoztam, abban mintha lett volna sorok végén olyan adatterület ami nem tartozott a képhez, csak helykitöltő volt.

Régebben a hálózati protokolloknál is mintha hallottam volna olyan trükköt, hogy a csomag fenntartott (nem használt) területeibe tette a kicsempészendő adatokat... és ez simán átment minden tűzfalon, az adatok kibontása és újracsomagolása tudja ezt kiszűrni.


[Szerkesztve]

(#7) ALI_G válasza JoeYi (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

nem volt rossz egyáltalán, sőt. hasznos is, meg emészthető is, ami ritka az egyetemi évek alatt :) a viccek meg tényleg durvák benne :) van humora az öregnek.

(#8) ALI_G válasza azbest (#6) üzenetére


ALI_G
veterán

látom volt időd kódolgatni :) gyors védesd le, kínaiak biztos megvennék :DD

ha megjelenik akkor tényleg kicsit zajosnak kell lennie, de pl. scannelt kép, vagy letöltött képpel nem is szabad, mert azt tán ki lehet szűrni, ha arra rakod rá. De ez a kép a képben dolog :C

(#9) azbest válasza ALI_G (#8) üzenetére


azbest
félisten

a gif-es progit végül nem csináltam meg, hanem bmp-vel helyettesítettem... elbénáztam a helykitöltők eldobását és ettől oldalirányban hullámzott a kép :)) Egy szakdogának egy részlete volt. (jó öreg dos + pascal :D [link])

Láttad volna a képet :D egy floppy hodozta az adatot a képen :DDD


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.