Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Dany007 válasza Crystalheart (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm ez nem is rossz ötlet! :) Bár ha tényleg teljesítményarányos fizut kapnának, akkor biztos hirtelen megcsappanna a számuk.
De én nem csak a sportolók fizetésére gondoltam, hanem az őket "kiszolgáló" hivatalokra és intézményekre.
Egyszer egy rövid ideig dolgoztam a Vp-i sporthivatalnak, meg vannak ismerőseim belsőbb körökben, és hihetetlen ami ott megy. Akkora pénzek mozognak...
Abban az időben kezdtem el csodálkozni, hogy ki a fenét érdekel a sport ennyire, hogy ennyit költsenek rá?
Nemcsak a pályák, hanem az irodaépületek amik kiszolgálják azokat. Majdnem minden 3. embernek van titkárnője...Nem egy fényűző palota, de azért rendszeresen ujítgatják, laptop mindenkinek... És azért nem koszos suzukival járnak na :) A sportkórházakról nem is beszélve... a múltkor felvetődött bezárásnál hogy fel voltak háborodva, hogy ezután nekik is fizetni kell, ha netán foci közben eltörik a lábuk....
Szóval hihetetlen, hogy egy olyan dologba mint a Sport, ami végülis nem közcélú, - mert se nekem se neked se senkinek nem lesz jobb attól, hogy pár majom több millió forintért bohóckodik a pályán - mennyi pénzt ölnek bele.
Piszkosul idegesítő, hogy Xy-nak 3 hónapot kell várnia egy műtétre, mert berakják egy listára, aztán ha szerencséje van, akkor megéri a műtét időpontját. Mindeközben meg milliárdokat költenek éves szinten olyan "haszontalan" dologra mint a sport.
És ha ilyen pocsékul állunk mint ahogy most az ország áll, akkor drasztikus lépéseket kéne tenni. Egyszerűen megvonni a támogatást ilyenektől mint a sport. Azt kész.
Aki sportolni akar, annak megvan rá a lehetősége, a pályák megmaradnak, a fenntartás megmaradna, de nem kéne külön városi hivatal, külön megyei hivatal, országos hivatal, és persze mindez sportáganként, kézilabda szövetség, futball szövetség meg anyámkínja mindez persze megyénként megyeszékhelyenként stb...
És mindezt inkább költhetnék arra, hogy ne kelljen attól félve kórházba mennem, hogy ellátnak egyálltalán...
na, egy kicsit elragadtattam magam, de akkoris :)

"Az olimpia tényleg egy furcsa dolog, nem is csak azért, mert pénz nincs, de még sportlétesítmény vagy hely a dologhoz, az sincs. "
Na épp erről van szó, hogy rengeteg új létesítményt kéne felhúzni hozzá! Képtelenség :)
Jómúltkor volt egy cikk az indexen erről. Kb 1db olyan stadionunk van ami alkalmas lenne olimpiai esemény rendezésére. Kéne még vagy 7 ilyen. Plusz két metróvonal. A teljes tömegközlekedés átalakítása de mindenestül. A nullás körgyűrű befejezése, plusz egy autópálya! Plusz még egy legalább akkora reptér mint az egész Ferihegy úgy ahogy van. Plusz még vagy 10-15 új hotel, és akkor még nem is beszéltünk az olimpiai faluról.
Mostmár talán a 4es metró kapcsán mindenki látja, hogy mire vagyunk képesek. És egyértelmű, hogy lehetetlen.
Kedves házigazda :) mért nem képes a motor off-ba tenni az offomat, ha sorközt hagyok két mondat között ? :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.