Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t_ferenc válasza (Kolombusz) (#41) üzenetére


t_ferenc
őstag

na pont erről beszélem én is csak nem foglaltam ennyire tömören össze. :D

if you fall seven times, stand up eight

(#52) Zoli329 válasza Qru (#47) üzenetére


Zoli329
addikt

Superpi nem baj, mert megmondom konkrétan hogy 2.6-on úgy 31-32sec az eredmény 1M-es teszttel. C2D-vel mennyit kapsz?

(#53) Soak


Soak
veterán

a winrar benchmark nem MB/s - ben mér hanem KB/s-ben :)

(#54) éN79 válasza Yushchenko (#50) üzenetére


éN79
addikt

Ez már azért hasonlítható egy jó öreg X2-höz. A polírozás ennyit számítana?

(#55) Soak válasza éN79 (#54) üzenetére


Soak
veterán

nagyon sokat számit, ha egy rosszabb procit fogsz ki (mint én :( )

szerk: De feszemeléssel és ugy összeségében sokkal jobban fűt a c2d mint az x2

[Szerkesztve]

(#56) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nekem is 7*440-en megy a procim (ez a stabil vége), a ram is 5-5-5-18-on tudja a 880-at :R

Annyi a difi, hogy nékem idle: 40fok, full load: 64 fokos a procim :U

szerk: én S754-en Sempron-ról váltottam...szal most csak nézek bután :DDD

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#57) Komplikato


Komplikato
veterán

''A további fejleszthetőség miatt egyértelműen jobb választás az Inteles konfiguráció.''

Utána lévő mondattal együtt értem mire írtad, de pl. 8-10 hónap múlva, mikor lesz AM3 meg Socket-B foglalat a DDR3-as lapokhoz ... nos, aki most kétmagoshoz vesz ilyen lapot, az nem biztos, hogy ebbe ffog még 4 magosra cserélni, nem? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#58) Soak válasza Komplikato (#57) üzenetére


Soak
veterán

Amikor azok lesznek, utánnad dobják bagóért a kentsfieldet és azért nem olyan rossz az :)

(#59) zolynet válasza Qru (#1) üzenetére


zolynet
addikt

Nagyon patent a iromány! :R
Toldalékokról meg már szóltak az ide betérők!
Én is a február elejét várom, hogy egy még régi s939-esbe
belegyömöszkéljek egy 4200+ X2-őt. :D

Life is too short to stay stock!

(#60) Qru válasza zolynet (#59) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fogod megbánni sztem, jók az X2-k, még mindig!

#nincsbennetarcsi

(#61) éN79 válasza Qru (#60) üzenetére


éN79
addikt

Pedig ha jól nézegettem 3 Giga körül tolod a C2D-vel.
Korábban kérdeztem ezt a ''sima OS kezelés, mindennapos programok...'' van valami/érzékelhető gyorsulás, változás?

(#62) Soak válasza éN79 (#61) üzenetére


Soak
veterán

Tudom ,hogy nem engem kérdeztél ,de : Én 512 rammal is érzek gyorsulást :)

(#63) éN79 válasza Soak (#62) üzenetére


éN79
addikt

Nem baj hogy válaszoltál, sőt!
Tényleg érdekel, hogy egy X2-höz képest (ami ráadásul húzva is volt) észre vehető-e bármiféle hétköznapi tevékenység (tehát direkt nem spéci programokra gondolok) során gyorsulás, de akkor ezekszerint igen, bár téged ''ismerve'' nem éppen alapsebességen nézted ezt.
Hűtés működik már?

(#64) Zoli329 válasza éN79 (#63) üzenetére


Zoli329
addikt

Hát a 4.2ghz enyhén nem gyenge húzás :))

(#65) Soak válasza éN79 (#63) üzenetére


Soak
veterán

Igen, most is -20 körül üzemelek, még sajna a polir hiányában nem teljes de azért igy sem rossz :)

Valóban csak egy-két percet ment alapon a proci, 3,4-3,9 ig használtam sokat, és sok különbség nincs a két érték között, de nem hinném ,hogy 2,4-en sokkal lassabb lenne

(#66) (Kolombusz) válasza éN79 (#63) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nekem X2-m van és volt szerencsém ülni egy C2D E6300 előtt, nem érezni a különbséget, a Windows ugyanolyan gyors, belassulni se ez, se az nem lassul. :)

(#67) Ősember


Ősember
őstag

miért tesztprogramokkal nézted a különbséget? :W ráadásul teljesen átverés jellege van :D már csak azért is, mert a cimben processzorok szerepelnek, de a cikkben irod, hogy a ramokra helyezted a hangsulyt és itt teljesen más kategoriákat vonultatsz fel :F egy ugyan olyan költségü x2 és core rendszert lenne érdemes összevetni, ennek sok értelme nem volt. már bocs, hogy ezt mondom, de nem látom a lényegét a tesztnek. semmi közös nem volt a rendszerekben. :F a core-nál a proci volt a nagy huzo erö, az amd-nél meg minden drágább volt és egy váltásnál a pénz az egyik legfontosabb szempont, vagy tévedek? :U ha tényleg ramokat akarsz mérni, akkor a procik sebességét lödd be superpi-ben ugy, hogy közel azonos eredményt adjanak és utána állitsd a ramokat, bár ez sem ad igazán elfogadhato különbséget.
összegzésül szerintem csak ugyan olyan értékü amd és intel konfigokat érdemes hasonlitgatni, mert hiába volt itt ddr1, az attol még tuningosnak számitott, mint irtad jomagad szemben a zeppelin ( <--- :DDD ) ddr2-vel...
no nem csak szidlak, kitettél magadért, sokat teszteltél, egy gratulácio jár érte :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#68) Quentin Ruby válasza Qru (#29) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

nekem ez a csere tetszett:)
''Crucial Ballistix Z503 2x1GB 500MHz -> Zeppelin 2x1GB 800MHz''
hehe :DD :DD :DD :DD

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#69) Zoli329 válasza Quentin Ruby (#68) üzenetére


Zoli329
addikt

Ennyire gáz ez a Zeppelin? :)) Még nem hallottam róla (se jót se rosszat)

(#70) Qru válasza éN79 (#63) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából érzetre a C2D alapon olyan gyors mint az X2-m 2600MHz-en. Ami csalóka mert pl a win bootnál, hiszen mikor beraktam a C2D-t egy teljesen új xp került fel az amúgy is gyorsabb winyóra (Pata VS Sata2). X2-vel meg már nagyon leharcolt win-t használtam. Érzetre kb egál. Nem képedtem el, mennyivel gyorsabb lett a gépem. Az igazi ámulás akkor volt mikor lecseréltem a 3200+ E6 Venice-t az X2-re.

#nincsbennetarcsi

(#71) Qru válasza Zoli329 (#69) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát, nem éppen egy Corsair... :P AMúgy sztem nem olyan rossz, Vigneau-nak is ilyen van. Ő azt mondta kb 860 lesz a vége de szerencsére nem így van/lett. :) Csak a bordát hiányolom róla megszokásból.

#nincsbennetarcsi

(#72) Vigneau válasza Qru (#71) üzenetére


Vigneau
félisten

Te hol jársz vele egyébként? Én most 850-ig vittem vele. Talán lesz még jobb is. De ne feledd, nekem AB9-em van. Echoo Barátom DS4-ben 860-ig ment vele. De nem tesztelte ki teljesen.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#73) Vigneau válasza Quentin Ruby (#68) üzenetére


Vigneau
félisten

Miért? Annyira azért nem rossz, ráadásul olcsó. Jókor jött a DDR1 --> DDR2 váltáshoz. Természetesen én is gyúrok a bordás márkésabb 1066-os RAM-okra. Csak sajna 2*-es áron lesz a mostanihoz képest.

Nálam ilyen volt a csere:

G.Skill HZ 2*1GB 500MHz --> Zeppelin 2*1GB 800MHz

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#74) éN79 válasza Vigneau (#73) üzenetére


éN79
addikt

Valaki világosítson már fel, C2D tuninghoz még annyira se értek.
Na szóval tegyük fel a következőt: a mostani 667-es ramjaim 2V-on viszik a mostani rendszeremmel a 4-4-4-12-t 800-on (ez ugyebár szinkronban, 240 FSB), most egy C2D mellé ilyen ramokkal mi lehet az esély tuning terén ill. mi a helyzet, ha ugyanezen gyártó de 800-as ramjai vannak (azaz viszont végképp nem valami tuningbajnokok valószínüleg). :B

(#75) ftc válasza Qru (#70) üzenetére


ftc
nagyúr

igen pl nálam is Sempron-ról X2-re azért érezhető volt.....

most,hogy meghúztam egy kicsit az X2-t nem érzem az eltérést......

(#76) Soak válasza Vigneau (#73) üzenetére


Soak
veterán

Ne az 1066os ramokra gyurj ;) , inkább egy jó 800as kitt, vagy egy jó 667-es ami mehet annyit mint a 800as :)

(#77) éN79 válasza Soak (#76) üzenetére


éN79
addikt

No, akkor a #74-re átültetve ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

[Szerkesztve]

(#78) Soak válasza éN79 (#74) üzenetére


Soak
veterán

Attol függ milyen alaplapot veszel, ha 965öst (nem lehet benne visszaosztani) akkor értelem szerüen, az fsb-ből fog felszorzódni, minimum 1:1 arányban, tehát ha van egy e6400-ed egy 965-ös lapban akkor ez azt jelenti ,hogy 400*8 vagyis 3,2ghz a ramok pedig 800on , ha 975ös deszkát veszel ott kevésbé lesz limitáló tényező a ram mert lehet vissza osztani , (más kérdés ,hogy nem birják ugyanaddig az FSB-t , de ha a jobbak közül veszel akkor egy e6600al igen szépet eredményt érhetsz el, lsd: én :) )

(#79) rétisün válasza Soak (#78) üzenetére


rétisün
veterán

nocsak, megint tanultam valamit :C (bár ha jobban érdekel a téma, és utánanézek,már talákoztam volna vele) nevezetesen, hogy a 965-ös lapokban nem lehet visszaosztani a memóriát....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#80) Vigneau válasza Soak (#76) üzenetére


Vigneau
félisten

Az 1066-os RAM-okkal legalább tutira lehetne menni. :DDD
Egyébként tény, egy jó - a mostaninál jobb - 800-as kitt is megtenné. Kb. olyan kell majd, ami csak eldöcög 950-1000 környékéig is akár.
Ahogy ismerem magam, a kiváló 667-eshez nagy szerencse kellene. Abban meg a PC világában igencsak szűkölködöm.

éN79: Soak-nál szebben én sem tudnám elmondani. ;)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#81) éN79 válasza Soak (#78) üzenetére


éN79
addikt

Gondolom amit írtál, az a natív 800-as ramra vonatkozik, de a 667-es ami megy 800-on, azzal hogy működik a dolog? Bocsánat, de tényleg sügér vagyok az Intel féle OC-hez.
Bár ha a ram bírja, akkor elvileg gondolom ugyanaz, mint a nativ 800-as esetében, csak akkor az mitől van, hogy pl. Vigneau ramjai ugyebár 800-asok, 3.2 gigát (igaz E6300) nem bír elérni elvileg, bár lehet hogy itt az E6300 kisebb szorzója az ok, jól gondolom?

szerk: Soak szépen mondta el :R , csak én nem vagyok tisztába gyakorlatilag semmivel, ami ''odaát'' van... :B

[Szerkesztve]

(#82) Soak válasza Vigneau (#80) üzenetére


Soak
veterán

Vegyél Team Xtreemet azok elég korrektek :P :D


igy Vasárnap hanjalban jó sok ember ébren van :)

(#83) Vigneau válasza Soak (#82) üzenetére


Vigneau
félisten

Persze, a gatyám is rámenne... :P
Én már 3 órája fent vagyok. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#84) Vigneau válasza éN79 (#81) üzenetére


Vigneau
félisten

Azért sok függ attól is, hogy a lapnak tudsz-e plusz NB feszt adni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#85) Soak válasza éN79 (#81) üzenetére


Soak
veterán

Olyan nincs ,hogy nativ 800, olyan nincs ,hogy beleteszed és 800on megy, ugye a core 2 duo-knak 266 az alap FSB-jük , alap állapotban 1:1-ben mennek a ramok ,tehát 533on, tehetsz te bele akár Crosair dominatort is, az is 533on fog menni addig mig nem osztod fel , vagy nem huzod az FSB-t , ezek a számok mint 533,667,800 , ezek a húzhatóságra vonatkoznak

És igen, jólgondold mert Vigneaunak csak 7-es szorzója van és 965-ös lapja, tehát a ram fog limitálni

szerk: 533-om az ugye alap,csak megemlitettem

[Szerkesztve]

(#86) éN79 válasza Soak (#85) üzenetére


éN79
addikt

Most már teljesen világos. :R :C Tehát 7x400=2800, ha 800-as v. 800-on ketyegő ramok vannak benne. Hogy ennél tovább tudd húzni, ahhoz kellenek a jó ramok elvileg.

(#87) Soak válasza éN79 (#86) üzenetére


Soak
veterán

5-ös Fiam, ülj le :DDD

Örülök ,hogy segithettem :R

[Szerkesztve]

(#88) rétisün válasza éN79 (#86) üzenetére


rétisün
veterán

igen, és itt jön az, hogy vagy veszel drágább procit ami már 8x szorzóju, vagy drágább lapot, amin vissza tudod osztani a memóriát.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#89) Soak válasza rétisün (#88) üzenetére


Soak
veterán

e63/400-hez nagy butaság lenne 975-öt venni

(#90) rétisün válasza Soak (#89) üzenetére


rétisün
veterán

ööö...miért is? :F ha csak abban tudom visszaosztani a memóriát?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#91) Vigneau válasza Soak (#85) üzenetére


Vigneau
félisten

Meg fogsz lepődni. A lapom gyárilag 533-on indította a procit, a RAM-ot pedig 800-on. Gondolom, az első indításnak, valamint a bios gyári hangolásának és felismerő képességének köszönhetően.
Pontosabban 272-n ment a proci, a RAM pedig 818-on - ha jól emlékszem.
Mindenesetre a dolog Easter Egg-nek jó lesz. ;)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#92) Soak válasza rétisün (#90) üzenetére


Soak
veterán

Mert a legtöbb 975-ös lap sokkal kevesebb FSB-t produkál mint a 965-ös társai , és ha ez kis szorzóval párosul akkor nem a ram ,hanem a lap lesz a limitáló tényező

(#93) Soak válasza Vigneau (#91) üzenetére


Soak
veterán

Ez érdekes , mivel a gyári FSB-től defaulton nem térhet el a beállitás

szerk: ráadásul a ramot is felosztotta és mégcsak nem is egész számok , érdekes ez ,na :D

[Szerkesztve]

(#94) Vigneau válasza Soak (#93) üzenetére


Vigneau
félisten

A procifreki detektre itt is kitérnek: [link].

Persze, hogy nem volt egész szám, hiszen a 272 sem. Arányaiban vitte tovább.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#95) Soak válasza Vigneau (#94) üzenetére


Soak
veterán

Ha megtennéd kicsit pontositasz mert ,igy ,hogy pci-os vga van , driver nélkül orthos prio 9 melett kicsit lassu az oldalbetöltés :R :))


Igen, csak ugy mondtam ,mert a 272-nek semmilyen default szaga nincsen :F

[Szerkesztve]

(#96) Vigneau válasza Soak (#95) üzenetére


Vigneau
félisten

Pontosítsak? Szerintem minden elmondtam róla már, amit tapasztaltam. Az arányokat meg ismered Te magad is. ;)
Ejjj, vegyél már végre egy normális VGA-t. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#97) Soak válasza Vigneau (#96) üzenetére


Soak
veterán

Közben eljutott az agyamig ,hogy megnézzem milyen lapod is van :DDD


Az alaplap a BIOS tanúsága szerint alapbeállításként 272 MHz-es FSB-n működik, ám bootoláskor és Windowsban is megbizonyosodhattunk róla, hogy a gyártó valójában nem tér el a specifikációkban meghatározott 266 MHz-től.

Elvileg akkor az mégis csak 266 , csak a BIOS turpiskodik ?!


Pontositás alatt egy direkt linkre gondoltam :)

(#98) rétisün válasza Soak (#92) üzenetére


rétisün
veterán

aha, igy már értem. csak kicsit fáziskésésben vagyok, mert egyfolytában szakadozik a netem...(csak nem emelnek már végre itt is?)

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#99) Qru válasza Vigneau (#72) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

7x440-en benindult, ram így 880-on ment a gyári időzítéseken. Sajnos azt nem tudom mennyire stabil ott, mert Orthos blendben annyira melegedett, hogy 3-4perc után a proci elérte a kritikus 85 fokot és akkor lelőttem. 7x435-on stabilnak tűnik, bár nagyon hosszas teszt (órás játszás pl Orthoson kívül) nem volt.

#nincsbennetarcsi

(#100) Vigneau válasza Soak (#97) üzenetére


Vigneau
félisten

Mikor a linket csináltam, még direkt volt. De szerencsére csak kettőt kell lapozni. Néha nem értem, miért változnak a linkek. Vagy miért nem változik az elérési címük, ha lapozunk. No de sebaj.

A bios sem turpis, inkább a gyártó. De ezzel minden AB9 tulaj találkozott eddig. Szerintem nem vészes, úgysem marad sokáig az a beállítás.

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.