Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Vigneau válasza Qru (#99) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam eddig 850 a vége, de 870-en is sikerült már elindítani. Valami fesz, vagy időzítés beállítás lehet a gond, mert az Orthos 1 percen belül lelőtte magát.
Mekkora fesszel szoktak vajon muzsikálni 3000MHz felett az E6300-ak? Az enyém 1.4V-on megy a biosból 2975-ön - stabilan. Az Everest szerint ez 1.35-1.36V.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#102) Zoli329 válasza Qru (#71) üzenetére


Zoli329
addikt

Enyémen sincs borda :) 900 körül a vége CL4-el. Próbáltál feszt emelni? Pl 2.1V-ra?Hátha úgy megy többet is.

(#103) Zoli329 válasza Qru (#99) üzenetére


Zoli329
addikt

Ennyire tré lenne a gyári hűtő? Vagy túl sok feszt adtál neki?

(#104) Reac^


Reac^
őstag

Király kis öszehasonlítás! :R

más: Mi lett a venussal ill mire jutott vele az új tulaj? :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#105) éN79


éN79
addikt

Őrületes vívódás után arra jutottam, hogy nem váltok AM2 X2 -> C2D. Sajnálom is, hiszen nagyon impresszív az Intel megoldásának teljesítménye, de ez pont azzal van ellentétben, ami miatt a 4800-ast is ''lecseréltem'', azaz egyáltalán nincs szükségem olyan ''erős'' és ''drága'' processzorra. :O :( :U
Na mindegy, le a kalappal az Intel elött, az AMD X2 megoldása napjainkra második helyre szorult, de még így is tekintélyes a teljesítménye, és türelmetlenül várjuk az AM3 eljövtelét.

(#106) Soak válasza éN79 (#105) üzenetére


Soak
veterán

Kicsit számolj utánna, potom pénzekért erősebb gépeket rakhatsz össze :)

(#107) éN79 válasza Soak (#106) üzenetére


éN79
addikt

Tudom, nem is feltétlenül a pénzről van szó, hiszen már az E6300 is 4200-4600 szintű teljesítményt nyújt, nem is beszélve a tuningról, de számomra ez olyan teljesítmény lenne pluszba, amivel az ég adta egy világon nem sokat kezdek. Kb. olyan, mintha vennék egy STi-t ( ;) ), de úgy gondolnám, hogy ahova el akarok menni, oda a max. 130 Km/h is bőven elég.
(különben is, tényleg várom, mi lesz az AM3 előnye /türelmes gyerek vagyok/, mert remélhetőleg lesz neki)

(#108) Zoli329 válasza éN79 (#105) üzenetére


Zoli329
addikt

Hát ha nem konvertálgatsz agyba-főbe meg nem nyúzod a legújabb játékokat 1600x1200-ba akkor tényleg felesleges a mostaninál erősebb gép...

(#109) éN79 válasza Zoli329 (#108) üzenetére


éN79
addikt

A konvertálgatás elég piano-ban zajlik, az 1600x1200 meg elég limitált a TFT-m és a 7300GT együttmőködésével, de jól látod a helyzetet, tényleg ezért vaciláltam én is annyit. :R

(#110) Soak válasza éN79 (#107) üzenetére


Soak
veterán

De azt a 130at a lehető leggyorsabban éred el :P és ha kell az erő akkor ott van :) Na mind1 , ha nem hát nem, végülis csak a te igényed számit és nem az ,hogy én rá akarlak beszélni ;] :R

(#111) Qru válasza Vigneau (#101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Auton van a fesz, Everest szerint magától feldobja 1,4V-ra 3GHz-nél. Ez a gyári hűtő... Olyanm int az AMD-é, nem túl tuningbarát.

Reac: Elpatkolt az új tulajnál. :( Megy gariba vissza, rem élet képes lesz még.

Zoli329: Majd ha lesz időm még húzok kicsit a gépen /ramon is/ , de holnap vizsgázok 2 tárgyból... :W

#nincsbennetarcsi

(#112) Dare2Live válasza Qru (#111) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jajde nemszeretsük a szintetikus tesztet. Ha összeválogatjuk őket bizony kihozható, hogy jobb a 2600mhzs AMD mint a 3ghzes core. :W

Valóságban meg amire használja az ember ott meg cudar mód elveri egy 3ghzes core a 2.6os amdt.

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#113) Zoli329 válasza Dare2Live (#112) üzenetére


Zoli329
addikt

Egész erősnek tűnik ez E4300 is... Hiába, jobb technológia. De én még maradok hűséges az AMD-hez. Hozzá kell tegyem még sosem volt Inteles konfigom. Ezért vagyok visszahúzódó... Inkább a jelenlegi konfigomba ölnék még pénzt ahogy ismerem magam, minthogysem váltsak (na meg az igény, ami nincs). Most pl ramokon gondolkozom, vmi A-Data 1000+-oson :)

(#114) Zoli329 válasza Qru (#111) üzenetére


Zoli329
addikt

Lehet nem jól pasztáztál. De lehet énse, 1.45V-nál 68fokos az egyik mag erős orthos mellett 1-2 perc alatt :W persze feljebb azért nem megy.

(#115) éN79


éN79
addikt

Nagyon elgondolkoztam ugyebár egy C2D-n, de X2 mellett maradtam a döntésem után, nem bántam meg:
[link] :D

(#116) feka007 válasza God Vazzeg (#4) üzenetére


feka007
nagyúr

Jah én is.520J P4 3,2 GHz-re adott ilyen 900 pontot a 3DMark, 3,2 GHz-re húzott C2D E6400-amra meg 2750-et ( alapfeszültség, 400 FSB 8x szorzó, 800 MHz ram, 1 óra Orhos után 67-68 fok fatal1ty coolerrel :)) )

(#117) Zoli329 válasza éN79 (#115) üzenetére


Zoli329
addikt

Mindenképpen szólj, ha netán Downgrade-ben gondolkozol és eladod! :O Irigykedem.
Bele se merek gondolni, mit tudhat egy ilyen proci a lapomban egy 1000+mhz-es CL4-es rammal... Valaki dobjon meg 150ezer ft-al és megnézem :))

[Szerkesztve]

(#118) éN79 válasza Zoli329 (#117) üzenetére


éN79
addikt

OK!
(nálam elég sűrűn előfordul, hogy valamit váltani akarok, bár ez most elég ígéretes, de lehet két hét múlva ismét EE procira vágyok v. éppen egy C2D-re,,, :) )
Most már én is bánom kisség, hogy a ramjaim olyanok (és olyanok is lesznek), amik nem nagyon száguldanak szinkronban a procival, avagy kevésbé kellene visszaosztani őket, de hát majd legközelebb.
Mellesleg ne irigykedj, Pi-ben még így is egy sec-el gyorsabb vagy. ;) :C

[Szerkesztve]

(#119) Zoli329 válasza éN79 (#118) üzenetére


Zoli329
addikt

Ez valószínű a ramok CL3-3-3-as időzítésének köszönhető

(#120) Hubapeti válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Hubapeti
tag

Hali
Ha leesnek az arak akkor en is valtok,de hol fogjak olcson arulni?
Tudsz konkret uzletet ,vagy hol talalom meg ezeket?Engem egy X2 3800 as erdekelne .
A 939 is olcsobb lesz?
Help plz. :O

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#121) Zoli329 válasza Hubapeti (#120) üzenetére


Zoli329
addikt

Már most úgy 25ezer ft körül kapni X2 3800+-ost tálcást. Elég durván leesett az ára. 28-30 között mozog a 4200+. 4000+-ról semmi hír :O 939-esek min. +5ezerrel többe kerülnek.

(#122) Qru válasza Zoli329 (#114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még az elő tulaj pasztázta, azóta nem szedtem szét. Lehet majd újra pasztázom, ha lesz időm rá. Már vettem jó kis Zalman pasztát. :C

#nincsbennetarcsi

(#123) éN79 válasza Qru (#122) üzenetére


éN79
addikt

Szia Qru!
A váltást tanácsoltam én is neked, most már lehet egy kicsit sajnálom... :B , bár azért panaszra sincs sok okod. :C
Én is majdnem elcsábultam, de meggondoltam magam, és most absz. elégedett vagyok (bár tudom, hogy Pi-ben verhetetlenek vagytok :DDD ):
[link]


[Szerkesztve]

(#124) Zoli329 válasza éN79 (#123) üzenetére


Zoli329
addikt

Meg sok más egyébben sajnos. De panaszra nincs okunk, jó kis gépünk van. És 3 betűs procink :)) én remélem még sokáig hű maradhatok. Ez csak az AMD-n múlik. Ez a 65nm-re való áttérés egyelőre nem túl bizalomgerjesztő, többet vártam.
A procid egy Isten... Szívesen kipróbálnám a lapomban. :) 1.41V-al 2.8? 1.5V-al simán vinné a 3ghz-et vízzel 1.6V-al meg menne úgy 3.2ghz-et. Megspékelve egy olyan rammal, ami 1.1ghz-en megy mondjuk CL4-et... Jaaaaj... :) :O Na de térjünk vissza a valóságba...

(#125) bnss válasza Hubapeti (#120) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

~27k a dobozos X2 3800+ AM2-es! :) [link]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#126) Hubapeti


Hubapeti
tag

Koszi az infokat ! :R
Valoban van 25k-ert talcas X2 3800.
Most nekem 939 es rendszerem van es gondolkozok,hogy valtsak vagy ezt bovitsem. :F

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#127) Zoli329 válasza Hubapeti (#126) üzenetére


Zoli329
addikt

Ez attól függ, milyen a jelenlegi konfigod. Kitölthetnéd az adatlapnál

(#128) Qru válasza éN79 (#123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A valós életbeli alkalmazásokban azért érezehtően gyorsabb, mint az X2. Szerencsére egálba jött ki két konfig ára, így nem vesztettem semit. Sőt..

#nincsbennetarcsi

(#129) éN79 válasza Qru (#128) üzenetére


éN79
addikt

Ennek akkor őszíntén örülök! :C

(#130) Zoli329 válasza éN79 (#129) üzenetére


Zoli329
addikt

Én is örülök, de ne próbáljatok meggyőzni :DD

(#131) éN79 válasza Zoli329 (#130) üzenetére


éN79
addikt

Avatart váltottál? :U
Jól tudom, hogy nem kell téged meggyőzni, te is szereted az AMD-t, akárcsak én.
Nade ha engem meggyőzne valaki, akkor neked lehetne egy 4000+ od... :DDD

(#132) Zoli329 válasza éN79 (#131) üzenetére


Zoli329
addikt

Igen, már meguntam a mérget :)
4000+? A tied? Hm... nem is rossz, csakhát sokkal nem lennék előbbre. Ha itt mindenki vált, akkor én is kénytelen leszek. De nagy cserét az idén nem szeretnék. :(

(#133) Vigneau válasza éN79 (#131) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha csak ez kell... ;]
Vedd úgy, meg vagy győzve. Vegyél már végre olcsón C2D-t. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#134) éN79 válasza Vigneau (#133) üzenetére


éN79
addikt

Hát igen, van egy olcsó és jó kis AMD-m (új ramok miatt kénytelen vagyok alapfeszen járatni 2600-on, ehhh, de rossz :D ) egy olcsó és jól felszerelt abit deszkával.
Ez cseréljem egy olcsó és jó (gyorsabb?) C2D-re és egy olcsó abit deszkára?
Hát miért lenne ez jó nekem (komolyan mondom, Echoo prociján mindíg elgondolkodom, most már tényleg ajándék szintjén van, lehet meg kéne venni, lapot persze nem vennék alá, de akkor már én is C2D tulaj lennék... :U )

(#135) Zoli329 válasza Vigneau (#133) üzenetére


Zoli329
addikt

És ki is használod a C2D-t? Mert én attól tartok nem használnám ki.

(#136) Soak válasza Zoli329 (#135) üzenetére


Soak
veterán

Ahogy egy kétmagra optimalizált bármit inditasz meg van az előny , Vigneau sokat Oblivionoik /ott , szóval ő erőteljesen érzi :D

(#137) Vigneau válasza Soak (#136) üzenetére


Vigneau
félisten

A fene vinné el azt a játékot, annyira szereti a hardvereket, főleg nagy tételben bekajolni. ;)
Nekem bejött nagyon a váltás. Tuning terén is - pláne.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#138) Vigneau válasza éN79 (#134) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha más nem is, de nálam a financiális dolgok is igen döntőek voltak. Az AMD-m árából sikerült megvenni a gyorsabb C2D-t... :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#139) éN79 válasza Vigneau (#138) üzenetére


éN79
addikt

Na az úgy korrekt, de nálam ez csak ráfizetéses lenne asszem, és hát a VGA-m nem különösebben igényli a rettenetes FPS özönhöz az AM2 vs. C2D közti különbséget.

(#140) Zoli329 válasza éN79 (#139) üzenetére


Zoli329
addikt

Én nem vagyok vmi nagy játékos mostanában. Amivel meg játszom, az nem igényel nagy gépet. Nekem is csak ráfizetéssel menne, úgyhogy nem lesz csere most. Nem is a proci ára aggaszt, mert már 50 körül van 6400 hanem a lap meg a memória. Ki tudja hogy menne az új lapban stb stb. Járt utat járatlanér ennyire bizonytalanul nem merek. Talán ha látnék C2D-t élőben és nagyon meggyőzne... :)

(#141) éN79 válasza Zoli329 (#140) üzenetére


éN79
addikt

Mondjuk a ramod szerintem ott is hasonlóan jól menne mint most, a proci árakat összevetve tényleg nem vészes, persze ha nem az legolcsóbb X2-ket nézzük, mert teljesítményben az azonos árú processzorok (40K fölött) azért tényleg eltérnek, az már más kérdés, hogy ez milyen mértékű.
Mostanság én se vagyok nagy játékos, éppen ezért lenne nekem is felesleges a váltás.
Vigneau-nál persze kijött a különbség Oblivion alatt, de nálam most semmi ilyen alkalmazás nem futkározik.

(#142) Zoli329 válasza éN79 (#141) üzenetére


Zoli329
addikt

1:1-ben nem biztos. :(

(#143) Qru válasza Zoli329 (#140) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már nincs messze. :)

#nincsbennetarcsi

(#144) éN79 válasza Qru (#143) üzenetére


éN79
addikt

Már tűkön ülök, de szombat estét felidézve eléggé sanszos, hogy az objektív teljesítményfelmérés elmaradt. :DDD

(#145) Ebit


Ebit
addikt

Elolvastam az irásaidat, szerintem nagyon jó a stilusod,közérthető.
Gratulálok! :R

Most kb 1 honap elteltével, összegezve a két rendszeren szerzett tapasztalataidat, megérte váltani?

(#146) Qru válasza Ebit (#145) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Összeségében nem érné meg de mivel egy az egyben cseréltem a két konfigot így igen. Most készülök jobb ramot venni (PQI) majd azzal is tesztelem és az árnyaltabb kép miatt berakom azt is.

#nincsbennetarcsi

(#147) Ebit válasza Qru (#146) üzenetére


Ebit
addikt

Várom az újabb irást.

(#148) éN79 válasza Qru (#146) üzenetére


éN79
addikt

És ha a VGA-d maradt volna, akkor is ezt mondanád, azaz hogy összességében nem érné meg?

(#149) Qru válasza éN79 (#148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre már Te is tudsz válaszolni. :) Nos? (szerintem nem ;) )

#nincsbennetarcsi

(#150) éN79 válasza Qru (#149) üzenetére


éN79
addikt

Kezdem meg... szokni.
Konvertálásban nagyon ott van, az már biztos. 3D-ben viszont kihajtja a vga-m annyi szent.

(#151) Qru válasza éN79 (#150) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nah, erre visszaváltottál AMD-re. Hiába, tudom a szívedre hallgattál nem az eszedre. :D

#nincsbennetarcsi

(#152) éN79 válasza Qru (#151) üzenetére


éN79
addikt

Bezony. :R

(#153) veréb


veréb
tag

sziasztok! nekem volt 3500+ 939-es procim váltottam am2 x2 4600+ 32e vettem boltba ujonnan van mellete 1g kingmax 800-as 7800gtx 256 vivos karim sokan azt mondják hülye voltam hogy cseréltem mások meg azt hogy nem nekem mindig amd volt és nem is kell más megbizhato és nem melegszik csak enyi !

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#154) Qru válasza veréb (#153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyém egy ritka rosszul húzható példány volt, gondolom nem 1,5V-al hajtod. Ráadásul nálam az akkori házszellőzéssemmel is gond volt. Egyébként a két mag miatt nagyon is megérte váltanod. Sokkal jobb mint az egymagos.

#nincsbennetarcsi

(#155) veréb válasza Qru (#154) üzenetére


veréb
tag

hali én nem tudom hogy hogyan kell tuningolni vagy huzni ugyhogy nem is probáltam nem melegszik alapon hajtom!

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#156) Csocsoskodi


Csocsoskodi
csendes tag

Hi!
Előszőr is bocs ha nem illik ide bár szerintem kapcsolodik a témához!
Nos Gépet cserélnék a közel jövöben! Illetve csak alaplapot + Procit + memoria!!!

Most ez van:

Asus K8N4-e (S754), Athlon 64 Fx 3000+, 512Mb 400Mhz SamsungRam(2db)

És a két lehetőség:

AMD

Asus M2N-SLI (AM2), Athlon 62 X2 4600+,512Mb 800Mhz DDR2 KingstonRam(2db)

Ez olyan 75.000ft körül Van!


INTEL

Asus P5B (S775), Core 2 Duo E6300, 512Mb 800Mhz DDR2 KingstonRam(2db)

Ez olyan 90.000ft körül van!


A gépet nem szándékozom tuninngolni egyenlőre!!
Nos véleményeket szeretnék kérni melyik érné meg jobban miért!!!
Elöre is köszi!! :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Goa Party Never Stops''

(#157) Qru válasza Csocsoskodi (#156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Inteles drágább ugyan, de sokkal korszerűbb és továbbfejleszthetőségében is mérföldekkel jobb. Míg AMd-nél hamarosan kijön az AM3 ami egy másik foglalat addig LGA775-re kiadtak négymagos procsesszort is. Tehát a majdani továbbfejlődéshez (procicsere) nem kell alaplapot is venned. Sztem Intel egyértelműen.

#nincsbennetarcsi

(#158) ollie válasza Csocsoskodi (#156) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Intel-t vegyél, de ne Asus, hanem Gigabyte alaplapot (P965-DS3), főleg, ha később tuningolni is akarod.
Memóriából pedig 2 gigát vegyél, mert 1 már sok játékhoz nagyon kevés.

***

(#159) ollie válasza veréb (#153) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Core 2 Duo sem melegszik. Sőt.

***

(#160) Qru válasza ollie (#159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van, C2D nem olyan melegedős. Az meg, hogy stock coolerrel ilyen magas lesz a hőmérséklete... Nos a gyári hűtést nem arra találták ki, hogy egy 1,86GHz-es procit 3GHz felett járasson az ember plusz fesszel.

#nincsbennetarcsi

(#161) csizs


csizs
aktív tag

Szóval ép most ruháztam be egy 3200+osról 3800 x2-re, de volt már dual core-om és láttam mostanában Core 2-t. Nem telsítmény szempontból nagyon inteles vagyok,de elismerem nem rossz ez az x2. A telejítményről meg annyit, hogy akinek kell az a 10-40% mit tudom én, mert játszani nem fogok, akkor vegyen olyat, de az ár mindenhol számít és a kisboltokban most nagyon az a pálya, hogy AMd ajálanak, mert olcsó és annyira procra most nincs nagy szükség. Elég ez is sokmindenre, nem mindenre. Ez van. Egyenlőre ki fogom probálni és adok egy esélyt, de ha kipurcan az AMd soha többé nem fogok venni az tuti.

1x éve a prohardveren!

(#162) Qru válasza csizs (#161) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én meg pont fordítva voltam vele. Ez az első Inteles konfigom, ha kipurcan... :D

#nincsbennetarcsi

(#163) Pubszon


Pubszon
veterán

Én Athlon 3200+-ról fogok C2D E6550-re váltani.
Sztem nagy lessz a különbség. ;]
Mostanában sokkal jobban megéri az intel. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#164) DZs válasza Qru (#5) üzenetére


DZs
senior tag

Szia!
Egyértelműnek tűnő összevetés, amiből nekem az jön le, hogy nem jelentősen gyorsabb az Inteles rendszer.

Amire kíváncsi lennék, az egy ár-érték vagy érték-ár mutató, amiben proci és alaplap együttes költsége a nevező. Ilyenről nem látok számolásokat, mindig csak a procik árait és teljeítményüket hasonlítgatják, pedig tuningnál az alaplap a kulcs és AMD alá olcsóbbak a jó lapok.

(#165) old gray


old gray
addikt

Hi Qru!

Nálam most jött el egy kb. u.ilyen konfig váltás: AMD -> Intel
A váltás 0FT-omba került, így miért is ne? ;]

Volt:

ABIT AN8 32
AMD S939 X2 4200+ @ 2860MHz
2x1GB/400 G.Skill@ 520MHZ@ 3-3-2-5 1T

Lett:

Gigabyte P35-DS3R
E6300@ 3500MHz
2X1GB/800 SuperTalent@ 1000MHz@ 5-5-5-15

Eredmény: szintetikus tesztekben gyorsabb, abban a pár játékban amit tolok (UT3, Oblivion) és az esetenkénti film-kódolás / tömörítés esetén alig van különbség.
1 dolog viszont feltűnt: a vinyó kezelés mintha jobban megoldott lenne az Intelnél, valahogy gyorsabbnak tűnnek a lemezműveletek és az alkalmazások betöltése ill. a másolás egyenletesebb teljesítményű.

U.akkor egy modernebb deszka szolgálja ki a konfigomat, a jövőben nem kell platformot cserélnem ha fejleszteni szeretnék.

Mindezek fényében a váltás megérte! :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#166) Dany007


Dany007
veterán

Csak azt nem értem ezt -> "C2D E6300 @ 3080MHz / 51 / 51" hogy hoztad össze ? :)
Az én C2D-m 3Ghz-re húzva, ramok 1Ghz-en, 36-37fokosak alapon! Még Crysis közben se nagyon érik el az 50-55 fokot. Pedig gyári alap hűtő van rajta.
Szal ott valami szellőzési gondok lehetnek, vagy talán a por, nemtom, de ha az enyém 85 fokos lenne max terhelésen, hát engem is leverne a víz egyből :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.