Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

úgy látszik még nem elég kritikus a tömeg ;]

we all deserve a bit of luck.

(#2) Ősember


Ősember
őstag

hello
valaki mondja meg 8vagy linkeljen térképet) hogy pontosan hol mennek a bringások :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#3) joghurt válasza Ősember (#2) üzenetére


joghurt
addikt

[link]

A tej élet, erő, egészség.

(#4) Ősember válasza joghurt (#3) üzenetére


Ősember
őstag

:R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Ez nem politika, magyarul le van szarva.

(#6) Omega81 válasza Ősember (#2) üzenetére


Omega81
senior tag

Miért, mit akarsz csinálni? :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#7) Calibos válasza Omega81 (#6) üzenetére


Calibos
addikt

el akarja őket gázolni :D

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A nagygyűléseket is ideje lenne már helyretenni, a tüntetésekkel egyetemben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) shaipo válasza bambano (#8) üzenetére


shaipo
csendes tag

Szerintem rosszul látod a helyzetet. Itt nem tüntetésről van szó, hanem arról, hogy a biciklisták megmutassák mennyien is vannak, és hogy szükségük van normális kerékpárutakra, stb. Kicsit tüntetés szagú, való igaz...
Nade ne legyen flame topik. :DDD

(#10) bambano válasza shaipo (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem olvasás terén kihívásaid vannak.
A blog egyik fő gondolata, hogy a bicikliseket elzavarták a forgalmas helyekről, a jobboldali nagygyűlést meg nem. Ennek az igazságtalan megkülönböztetésnek két megoldása lehet, vagy visszaengedik a bicikliseket, vagy elhajtják a nagygyűlést is.
Én amelett tettem le a voksomat, hogy zavarják el a nagygyűlést is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) joghurt válasza bambano (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Vagy legalább az Autómentes nap ne az autók mindenekfelettiségéről szóljon.

Amúgy szerintem a kompromisszumos megoldás az lenne, ha a bicikliseket és a többi civil megmozdulást visszaengednék, a politikai rendezvényeket pedig kitakarítanák a városon kívülre. :P

A tej élet, erő, egészség.

(#12) bambano válasza joghurt (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Másik fórumon is volt már erről szó, nekem az a véleményem, hogy az én közlekedési szokásaimhoz a bicikli nem felel meg, a tömegközlekedés meg drága. Úgyhogy nagy kínlódva, anyázva, de maradok autós :))

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) tkazmer válasza joghurt (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

ez meg megint nem lenne kompromisszumos megoldás(bár én támogatnám:) )(mármint hogy ki a politikai rendezvényekkel)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) Calibos válasza bambano (#12) üzenetére


Calibos
addikt

tömegközlekedés meg drága

Benzin nem drága? Céges autod van?

(#15) Szabesz


Szabesz
őstag

Tudom hogy tudatlan vagyok, de van max sebesség szabályozás a bringásokra?

Mert én ált az ~ útviszonyoknak megfelelően maximalizálom, s pl már nem bízok abban hogy egy autós elneged ha nekem zöldem van, ráadásul kerékpár úton... mert a barmai nem jeleznének (villantás, intés) hogy gyere vaze, látlak, nem ütlek el. Akkor ingerkednek mikor ő már megállt is és én is állok.

Sisak, lámpa persze kötelező elem :)

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#16) bambano válasza Szabesz (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Járdán 10km/h, egyébként 40km/h

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) shaipo válasza bambano (#10) üzenetére


shaipo
csendes tag

''A nagygyűléseket is ideje lenne már helyretenni, a tüntetésekkel egyetemben.''
Bocs, úgy értelmeztem a dolgot, hogy a Critical Mass-t is ''helyre kéne tenni''.
Abban lehet valami, hogy betűk helyett színes foltokat látok. :D

(#18) tkazmer válasza bambano (#16) üzenetére


tkazmer
addikt

hehe, ezt jó tudni, akkor fasyrttal rendesen túlléptük a múltkor, amikor 70-et mentünk a budakeszi úton:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19) bambano válasza Calibos (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem Pesten eddig 3 vonaljegy kellett, hogy eljussak a vonatig, meg egy Debrecenben, hogy az állomásról hazajussak. Ez nagyjából egy ezres. Ehhez kell még 4550-5800 forint közötti áron intercity jegy, plusz a helyjegy, ami most 520 forint az elvira és a máv-start webje szerint. Tehát kb. 6000-7300 forint közötti összegért jutnék el, attól függően, hogy melyik ic-t kapom el.

Most egy liter benzin nincs 300 forint, tehát 6000 forintból kb. 21 litert, 7300 forintból 24-25 liter közötti mennyiségű benzint lehet venni, de nem is a legolcsóbbat, a sima gyalog 95-öt, hanem prémium 95-öst (pl. omv carrera 95).

Én egy hodály benzintemetővel járok (saját tulajdon, minden költségét saját magam fizetem), nekem is kijön 22 literből egy Debrecen-Pest, ha költségek szempontjából ésszerű autóval közlekednék, akkor ez a 220-230 km. 14 literből meglenne. Vagyis 4200 forintból, háztól házig.

Tehát akkor most várom a bizonyítást tőled, hogy:
- a kresz szabályokat betartva 1 óra 50 perc körüli menetidőt a vonat 2:45 perc körüli menetidejére, plusz a háztól a vonatig és a vonattól a házig mondjuk egy-másfél órát számolva, tömegközlekedve több, mint 2 órával lassabban
- nekem nagyjából ugyanakkora költség, normális autóval másfélszer annyi a vonatos költség
- nem vagyok menetrendhez kötve, nem kell féltenem a csomagomat a vonaton
- magam vagyok, nem büdös mellettem senki, akkor és annyit telefonálok, amennyit akarok.

szóval a fenti paraméterek között miért is képzeli bárki egy másodpercig is, hogy kiszállok a kocsiból és vonatra ülök?

És ebben az a szörnyű, hogy EGYEDÜL ülve az autóban is olcsóbb az autó, meg az, hogy ésszerűtlen autó költségeit számolva sem drágább az autó. Ha ésszerűbb autóval járnék, mint ahogy a magyar sofőrök többsége teszi, esetleg nem egyedül mennék, akkor a tömegközlekedés rögtön BRUTÁLISAN drágább lenne, mint a kocsi.

Hogy fognak engem kiszedni az autómból?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano válasza shaipo (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Azon lehetne vitatkozni a blog írójával, hogy mi a jó helyszín. Abban egyetértek vele, hogy a két esemény között látványos és káros megkülönböztetés van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) ollie válasza bambano (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Járdán lehet biciklizni? Emlékeim szerint ezt a kresz tíltja. Vagy rosszul emlékszem?

***

(#22) bambano válasza ollie (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Rosszul.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyébként szerintem jó lenne valami rendszámféleséget, azonosítót rakni a biciklikre, nagyon sokat javulna a biciklisek közlekedési morálja (amelyiknek szükséges lenne), ha büntethetővé válnának. Mert pl. a biciklisfutárokra egy szót tudok mondani: kamikáze. Amiből nem következik, hogy minden biciklis közlekedési morálja rossz, csak az, hogy van a biciklisek között olyan, akinek az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) ollie válasza bambano (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez jó ötlet. Sőt, kötelezővé tenném a kresz viszgát is, melyet persze igazolniuk is kell tudni (pl jogsit kapnának kategória nélkül, tehát nem kell orvosi).

***

(#25) PazsitZ válasza bambano (#22) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én is úgy tudtam, hogy nem lehet, ez érdekes. Mikortól lehet biciklizni a járdán, mert régen nem lehetett...? :F

- http://pazsitz.hu -

(#26) kozmate válasza bambano (#19) üzenetére


kozmate
tag

Igen, ez a szörnyű, hogy olcsóbb autóval egyedül, mint tömegközlekedve. Amíg ez így van, addig nem várható el szerintem, hogy az emberek vonatra üljenek.
Már két diák is olcsóbban jön ki autóval.

(#27) bambano válasza PazsitZ (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az időpontot nem tudom, erről nem szól az orfk webjéről letölthető aktuális kresz. Egyébként 54. par. 2. bek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Calibos válasza bambano (#19) üzenetére


Calibos
addikt

Nem tudtam hogy nem BP-i vagy, így leírtak alapján, gazdaságosabb az auto, + mostanában nem halottam senki szájából hogy elégedett lenne a Mával.

(#29) moma válasza Calibos (#28) üzenetére


moma
őstag

én elégedett vagyok a mávval. Bár lehet, mert csak ritkán használom. de ha kimozdulok pestről többnyire azzal teszem :D

we all deserve a bit of luck.

(#30) moma válasza bambano (#23) üzenetére


moma
őstag

szerintem nem segítené a biciklizés terjedését, ha egy bürokratikus procedúrához kötnék. márpedig szerintem ez budapestnek eléggé érdeke.
egyébként meg van egy olyan érzésem, hogy a biciklisek által okozott súlyos balaesetek száma azért nem túl magas...

we all deserve a bit of luck.

(#31) tildy


tildy
nagyúr

Javaslom az első , fehér ledes villogó betilztását is, és cserélését LÁMPÁRA.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) tildy válasza kozmate (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem feltétlen. Kérdés hova kell kijutni, és emnnyi idő alatt.
Reggel 8kor tömegközlekedem örsről B.örsre, ez ~ 20 km/h oda, 1 óra tömegközlekedéssel. Kocsival a dugók miatt ~ 80 perc lenne, és az idegeskedést még nem számoltam bele....
Namármost a bkv bérlet 7350 Ft, ha 22 napos munkanapos hónapot számolok, akkor a benyaköltség: 275Ft*(2*20km*22nap/100)*7.5L azaz 18150, szóval autóval járnom rohadtul nem éri meg. Motornál már valószínűleg hanyagolnám a bkvt:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) cousin333 válasza tildy (#31) üzenetére


cousin333
addikt

Azért villog, hogy te lásd. És tud folyamatosan világítani, hogy aő is lásson. És azért LED, mert ez világít, és nem csak az áramot eszi.

ui: tiltsuk be a fényszórót a kocsikon :)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#34) tildy válasza cousin333 (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Neharagudj, de kocsiból alig látni a fehér villogót, míg egy folyamatosan világító lámpát igen.
A led-ről meg kösz de nem kéne nekem, mint leendő villamosmérnöknek ''kiselőadást tartanod'' , főleg, hogy nem magával LED-del van bajom, hanem ezzel a hülye ksi villogóval. Van nekem itthon olyan ledem, amit talán meg is lehetne látni ha az lenne az első lámpákban használva, de nem az van, hanem sz*r, kis fényerejű.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) venember83 válasza tildy (#31) üzenetére


venember83
nagyúr

Javaslom az elso, xenonos lampak betiltasat, mivel este a szembejovoket qrvara vakitja :DDD


Biciklis ha nem lat valamit, akkor o sz_pja meg, ergo ''igyjartam'' eset. Hulyesegnek tartanam a rendszamot is, hisz igy is buntetheto a biciklis ha ott a rendor s a sok burokracia csak elriasztana az amugy is keves bringast. Biciklis futarra pedig hamarabb rabiznam az eletem mint pl egy atlagos budapesti autovezetore.

Ennyit akartam, koszonom a figyelmet.

u.i. Sarga fenyvisszavero melleny viselesevel ejszaka csak a vak autos nem veszi eszre a bringast, johet az szembol vagy mehet elotte.

[Szerkesztve]

(#36) cousin333 válasza tildy (#34) üzenetére


cousin333
addikt

És a leendő villamosmérnök asszony egy kurta sorából kellett vona rájönnöm, hogy mire gondol? Fehér LED lámpa, ez nem tetszett neked. Amit írtam, annak szólt, hogy a LED-nek sokkal nagyobb a fényereje, miközben a fogyasztása csekélyebb. Utóbbi autónál nem tétel, kerékpárnál pedig igen.

A villogó lámpa meg szerintem feltűnőbb (kocsiból is), perifériás látás esetén mindenképpen.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#37) Szabesz válasza cousin333 (#36) üzenetére


Szabesz
őstag

Engem pl biciglisként marhára idegesít ha velem szembe egy ilyen villogós izé jön...
Én speciel a lámpát favorizálom, így legalább teljes közvilágítás hiányában is a szemem sarkából észereveszem a kerékgyilkos mélyedéseket :)

¯\_(ツ)_/¯

(#38) cousin333 válasza Szabesz (#37) üzenetére


cousin333
addikt

Én sem szeretem... De észreveszem, az tuti :).

"We spared no expense"

(#39) tildy válasza cousin333 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, de a kioktató hangnem -én annak éreztem amit írtál- nagyon nem hiányzott. (Sajnos én meg így reagáltam le. )

A villogó abszolúte nem feltűnő , legalábbis nekem. Nagyon gyenge fényereje van, ráadásul a villogás sem látszik emiatt annyira jól. Jobb ha konstansan fehéren világít egy lámpa.
De ha már felsorolod, akkor említsd meg azt is, hogy emelett az is előnye a LEDnek, hogy nagyobb fényerő, és kevesebb fogyasztás mellett nem is melegszik, kis helyen elfér, több használata esetén pedig ''fényszórót'' , illetve egyéb lámopákat is képes helyettesíteni. Majd ha kerékpárokon olyan ledek lesznek, mitn amilyeneket msot az autógyártásban kezdtek el használni elülső fényforrásként, na majd akkor visszajöhet... De addigis elkéne felejteni ezt a villogós kamulámpát.

Szerintem egyről beszélünk, ha te is az olyan villogóra gondolsz , mint amilyen pirosban is kapható hátra [link]. Bár ott is jobbnak tartom a ledes, kondenzátoros, ''dinamósat''.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) cousin333 válasza tildy (#39) üzenetére


cousin333
addikt

Nem akartam kioktató lenni, elnézést, ha így élted meg. Ami a villogót illeti, lehet, hogy nem egyről beszélünk? :) Én a határozott, erős fényű LED lámpára gondoltam, ami villogni és folyamatosan világítani is tud. Elhiszem, hogy vannak elég gyenge fényerejű lámpák, de hidd, el, amire én gondoltam, azt észrevennéd, akár villog, akár folyamatosan világít (pl. [link])

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#41) erdoke


erdoke
titán

Meséljek, hogy Koppenhágában milyen az autósok és a biciklisek aránya és az egymáshoz viszonyulásuk? Hogy mennyien járnak kerékpárral dolgozni a kollégáim közül? Hogy mennyi a kerékpárút, és hogy több száz ''pool'' bicaj van, ami szabadon vihető?
Azt hiszem, jól meg tudjátok tippelni a válaszokat.

A legjobb aláírás a héten

(#42) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tizenévig bicikliztem, jópár éve autózom.Mindkét oldalnak van igazsága. A biciklis országúton kiszolgáltatott.Nem látja az utat, sokszor őt sem látják.A mellényt látni messziről, ha nem tompítottal mész, ha azzal, csak 50-60 méterről. A hátsó lámpát messziről lehet látni. Ha villog, gyengébb a fénye, de látni, hogy kerékpáros van előtted, tehát lassan megy.
Az első villogóra is igaz lehet ez, de azt a szembe jövő autók lámpái elnyomják.
Szemből az az előnye megvan azért a biciklisnek, ha látja hogy nem vették észre, még lemehet az útról.Ha van hova.
Tehát fontos lenne, hogy a sok .acia reklám helyett, például az ilyen helyzeteket mindkét szemszögből bemutató filmeket sugározzanak a kereskedelmi tévék közérdekű címszó alatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) bambano válasza venember83 (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

xenon sokkal kevésbé vakít, mint bármi más. ne a tecsós xenonra gondoljunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) venember83 válasza bambano (#43) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha pl BMW tecsobol vasarol akkor alairom amit mondasz. ;)

(#45) #64791808


#64791808
törölt tag

Namost mindenki mehet az utcára, és minden másnap találhatunk indokot, hogy mért kell lezárni fél budapestet. Hol narancs gyűlés, hol árpádsávos nác... khm... aktivisták gyűlése, hol bringás találkozó, hol ilyen, hol olyan felvonulás.

Mi van azzal, aki egyikben sem érdekelt, és folyamatosan szopja a harci penist amiatt, hogy valakik mindig ''megmutatják''? Mi lenne, ha az utakat arra használnák, amire való: közlekedésre?

Istenem, egyszer érnénk meg, hogy jönne az erdész és a picsába kizavarna mindenkit az erdőből...

(#46) biker válasza tildy (#39) üzenetére


biker
nagyúr

háát, nem tudom, te eddig milyen led lámpákat láttál, de a normálisban 7000-10000mCd LED van, 3 db minimum, amik 15fokban sugároznak.
egy jó kryptonos izzó meg 40-50fokban sugároz 1000-2000mCd-val.
kiszámoljuk a megvilágítást mondjuk 50m-re mikor szembejön? vagy elhisszük komplett levezetés nélkül is?

ehhez nem kell villamosmérnöknek lennem, elég egy síma villanyszerelői képesítés, hogy belássam, a led nyert.

arról meg lehet, csak te hiszed, hogy a konstans fény a jó, sajnos az emberi agy 99.99999%-ban a változást érzékeli, és így a villogó, pulzáló bármilyen effekt a figyelemfelkeltő, nem a hosszú jel, ezért a jelző fények és hangok szaggatott, villogó volta.
egy folyamatos hangot, fényt megszokik a fül/szem pár másodperc alatt, míg a villogó folyamatosan ingerli.
ez van, akár elhiszed, akár nem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47) adalbert1


adalbert1
veterán

Ugyan nincs bajom az átlag bringásokkal, de néha nagyon idegesítőek tudnak lenni. Főleg mikor az egyik régebbi critical massen pár hülyegyerek majdnem elcsapott a járdán, mikor ott volt nekik az egész út, amiért sírtak.
A motorosok céljairól meg a tv híradóból értesültem, amin nagyon fennakadtam, hogy lehesen a pirosnál az autók között előre szlalomozni nekik... Hát ez is egy akkora baromság... Elég egy balfasz v. rosszindulatú autós vagy egy kevésbé profi motoros, és máris kész a baj.

(#48) joghurt


joghurt
addikt

Hogy akkor most osszak egy kis észt a világítással kapcsolatban! :)

- Még egy Tesco gazdaságos LED-es villogó is több fényt ad, mint egy átlagos, zsebizzós lámpa.
- Egy elemes (akár LED-es) lámpa álló helyzetben és kis sebességnél is világít, ellentétben a dinamóról működő, izzós megoldással.
- A villogó fény idegesítő mivolta szubjektív. Az biztos, hogy sokkal jobban észrevehető, mint a folyamatos fény.
- Azonban egy villogó fénnyel kivilágított tárgy sebességét lényegesen nehezebb megbecsülni, mint a folyamatos fénnyel kivilágítottat.
- Sajnos a magyar közlekedési morál mellett tessék örülni, hogy legalább villogó fehér fényt felszerel magára. Sőt, már annak is örülni kell, akinek csak egy piros villogója van hátul. Hiába azért csapod el, mert nem volt kivilágítva, mégis neked kell leélned az életed azzal a tudattal, hogy megöltél valakit.
- A többi láthatósági probléma nagy részére megoldást jelent, hogy egy ideje már kötelező a láthatósági mellény a kerékpárosok számára, lakott területen kívül. Én városban is fényvisszaverek, mert autót vezetve tudom, milyen érzés, amikor az ember elé szédeleg egy fekete lovag.

A tej élet, erő, egészség.

(#49) kozmate válasza tildy (#32) üzenetére


kozmate
tag

Egy szóval sem említettem Pestet, az teljesen más tészta, diák jegyet írtam, ami ugye a helyi közlekedésben nincs, csak bérlet.

(#50) #64791808 válasza joghurt (#48) üzenetére


#64791808
törölt tag

Értek én mindent, a villogó az nekem, autósnak jobb. De kérdezem, ő mi a búbánatos öregistent lát egy villogó fénynél sötétben? Mert szerintem a világon semmit. Pedig vagy 10 méterig neki is be kell látnia az utat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.