Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Harang


Harang
tag

Üdv mindenkinek!
Csak pár dolgot említenék:

Amikor a szabdságharc volt Rákóczi, hogy példát mutasson a nemeseknek saját vagyonából támogatta a szabadságharc költségeit. A hazafias érzelmű nemesek meg veregettték a vállát, hogy milyen jófej vezérünk van...
Ez eléggé tanulságos abból a szempontból, hogy a magyarság vezetésében milyen hagyományok vannak(előző rendszer ide-oda). A vezetett réteg hozzáállása az ország sorsához sem a közelmúltban alakult ki (habár mindenképpen sokatt romlott).

A másik gondolat:
Ha nem vaszek bérletet és bezárják a boltot a BKVnál(illetve akármilyen közlekedési vállalatnál), akkor mivel utazok én, a ''kedves'' utas?
Legalábbb bérletet vegyünk, az állam bácsinak sokba kerül eltartani a BKVt, az is adóból megy!
Persze a BKV is hülye, más (nem állami)társaságok meg tudják oldani, hogy beszedjék a pénzt, itt érvényesülhet az előző rendszer hatása, habár nemtom :U

Ha adózást nem is engedheti meg mindenki magának, de legalább azok befizetnék, akik tehetősek (tehetik). Sok újgazdag, meg középrétegbeli nem hogy az adót szájhúzva fizeti, de még a kedvezményeket is igénylik, amiket a szűkebb zsebűeknek vezettek be.
(én akkor buktam ki, amikor azt hallottam a híradóban h Demszkyék háborogtak, amikor a lánya nem kapott meg vmi támogatást a 3 szintes kéglijéhez :((( ).

Fura ország ez a magyar ország!
BÚÉK!

---------------------------------------------------
Bcs kihagytam a legrosszabbat, a kormány, minden választásnál a pártok kiűrítik az államkasszát, esze-veszett fényűzés megy kormányzati szinten, egy hivatalnak miért kell
vezetői koponyánként 3 ''szolgálati'' luxusautó? :((

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.