Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Utolsó kérdésre a válaszom: talán akkor amikor összeomlik a gazdaság.
Egészen addig ott a másik kérdés. Ki kezdje a jó útra térést? Ki ellenőrízze az illegális tevékenységet, ha az APEHben a többség csak egyetlen egy dologhoz ért?

Az idősebb generáció NEM fog megtérni, a fiatalok pedig nem értik miért kellene, ha egyszer nem érdemes.

(#2) moma


moma
őstag

Szerintem kár egybe mosni ezt a sok mindent. Az adó nem fizetése és a zene letöltés, ég és föld szerintem. Utóbbiról nem akarok szót ejteni itt, nem rég volt róla egy külön írás ott én is kifejtettem részletesen mit gondolok. Viszont az tény, hogy az adó csalás megitélése tényleg döbbenet laza itthon. Pedig aki nem fizeti az a közt károsítja meg, azaz talán hatványozottaban káros mint ha egy magán céggel tenné valaki. Persze a tényleg csorót nem annyira tudom elitélni miatta, mint azt akinek megvannak az általános jólétéhez szükséges eszközök és még is próbálkozik. Utóbbi nem szép dolog. Nyugaton elég nagy is az ellenérzés az adócsalókkal szemben, itt a többég csak legyint. Talán jobban utálja még a piti bolti tolvajt is.

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#3) BloodRay


BloodRay
veterán

Vannak benne igazságok ugyanakkor monsjuk némiképp háráltató tényező, hogy nálunk sok szofver drágább mint pl usa-ban v nyugaton...
''Ó, persze könnyű a kormányra fogni azt, hogy ők rontották el, mi isszuk a levét, nehogymár befizessem az adóm! De kérem azért tartunk ott ahol, mert mindenki csal, lop és hazudik.''
Hát ez érdekes mentalitás. Konkrétan családomban nem csal, lop, hazudik(pénzügyben :DDD ) senki. Szóval ez egy nagyon jópofa megállapítás amit írtál csak nem igazán áll.
''Tévedés ne essék. Nem vagyok rajongója kormánynak. Sőt, tudom, hogy sokkal jobbnan is vezethették volna az országot.''
Ez még viccesebb mert én eddig nem is tudtam, hogy vezették ezt az országot. De ezt a témát szerintem inkább hagyjuk... Főleg miután az aláírásomat is moderálták. :O

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4) Hunci


Hunci
aktív tag

Noss !
Érdekes cikk !
Első megállapitásom hogy ugyanúgy mint ahogy az országban általában a hozzászólások sem igazán őszinték !
(Legalábbis szerintem ez az a tipikus topik ahol az emberek elmondják hogy igy s igy lenne yoo de egyébként túl kicsik vagyunk ahhoz hogy változtassunk a dolgokon [ Feltéve hogy mindenki komolyan nem gondolja ] )
Ami szar az szar ezt mind tudjuk ,s azerintem az amit a kormány tesz az mind csak kapaszkodás.
Vannak értelmes lépések , s vannak ennek ellenkezői.
Pl : Én teljesen elképedtem azon hogy a szegénydiákokat is megadóztatják :Y
Mondtam magamban hogy ez ugye csak egy vicc !
S akkor hallottam hogy ez nem páratlan mert MO történelmében már volt olyan korszak amikoris a tudás nem volt ingyen.
Akkor most ez az újdolog.
A diákok csak a lakóvárosuk és ... között utaznak s akkor is csak 50 % os kedvezménnyel.
Noss nem toom !
S mindezek mellett halljuk látjuk milyen sötét csalások lopások kerülnek napvilágra !
Egyik nagykutya a másik nyakát tapossa , kivégzések etc.
Noss igazán gusztalan dolgok ezek.
S igazán szégyelhetné magát kinek a szülei ezt tanitották.
S akkor ottvannak a politikusok !
Na ők azok akikről ritkánhallasz akármitis.
De mikor 1 bukik figyeljétek meg mind bukik !
Csak esetleg nem lehet őket felelőségrevonni ! ( mert ... )
S kiemelném hogy ezek olyan dolgok mikről mi átlagemberek is hallhatunk !
MOST KÉPZELJÉTEK EL MI AZ AMIRŐL MI NEMIS HALLHATUNK
S mostmár nem a millió lett az államkassza mércéje hanem MILLIÁRD
S ottvannak az ellenörzőszervek !
Noss róluk nem kell regélni !( APEH ANTSZ ...)
Mindtudjuk milyen a mentalitásuk.

Szerintem ez amit a kormány tesz NEM ROSSZ ! ( ÖSSZESSÉGÉBEN )
S ezt őszintén mondom !
Csak 1 dolgot mindig tartson szemelőtt !
Az állam az nem oldalakból áll .
Hanem egy nép egységéből.
Remélem egyszer majd nem mi fogunk álmodozni az európai szinvonalról , hanem Európa fogja figyelni milyen jól megy a Magyaroknak.

Mindezek mellett megjegyezném : sem politikus , sem jogász nem vok.
Szimplán ez a látásmódom most 22 évesen.

S még 1 dolog.
Szerintem ez egy yoo tpok is lehet , ha ösztönzi az embereket hogy fogják meg , s sajátházuktáján kezdjék meg az 1. lépéseket megtenni !
( Soha nem az a lényeg hogy más mit tesz.Hanem az hogy TE hogy tudsz elszámolni a saját lelkiismereteddel . )
Én legalábbis igylátom.

Tisztelettel , s alázattal : Hunci :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#5) 7Heads Drago válasza BloodRay (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Szerinted csak magyarországon lopnak, csalnak, hazudnak az emberek?
Akkor te nagyon naiv ember vagy!
A legérdekesebb ebben a kormányban hogy lépten nyomon lesz@rják saját munkájukat!
Vagyis még az MSZP belül sincs egyetértés!
És ez elég nagy baj!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#6) BloodRay válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem vagyok naiv tudom, hogy sokan hazudnak(legfőképp a politikában) de én arról beszéltem, hogy nem feltétlenül az átlag tehet arról, hogy ott tart az ország ahol. Főleg amikor ''akik nem hazudnak'' olyat mondanak, hogy ők nem csinálnak semmit éveken át. Valahol el kellene kezdeni példát mutatni igazmondásban, a törvények betartásában erkőlcsi/etikai példaképállításban. És annak ugye nem sok értelme van ha ez Erzsike néninél kezdődik.
Hogy hol kezdődik az ''elég nagy baj''... :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) BloodRay válasza Hunci (#4) üzenetére


BloodRay
veterán

Bocs de ezt sem tudtam szó nélkül hagyni! :B
''De mikor 1 bukik figyeljétek meg mind bukik !
Csak esetleg nem lehet őket felelőségrevonni ! ( mert ... )''
Ezek után:
''Szerintem ez amit a kormány tesz NEM ROSSZ ! ( ÖSSZESSÉGÉBEN )
S ezt őszintén mondom !
Csak 1 dolgot mindig tartson szemelőtt !
Az állam az nem oldalakból áll .
Hanem egy nép egységéből.''
Szóval nem tudom mennyire vagy képben a politikában... :F
Egyrészt mint látod(?) nem bukik aki lelepleződik másrészt ez szerinted jó(illetve jó csinálják)! :C
Mármint összességében jó persze, hogy hazudnak, lopnak... Részleteiben nem annyira.
Hát igen az államnak egy nép egységéből kellene állnia és az azt szolgáló politikusokból(a szó eredeti értelmével) és nem pedig az oldalakat nagy ívben leszaró kiskirályokból és a mellesleg ott napjait tengető népből.
Sorry ha bárki zavar véleményem de xarok rá. :DD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Részben egyetéertek a cikkel, de szerintem nem csak az előző rendszer felelőssége a mai adómorál magyarországon.
Túl sok terhet rónak az emberre, sokakat belekésnyszerítve az ügyeskedésbe, miközben a befizetett pénzekből a legdrágább tenderajánlatokat fogadják el (autópályák, metró, villamosok), rengeteg pénzről nem is tudjuk, hogy mire megy el. Ha ezek mellett mégjobban megemelik a terheket és csökkentik a támogatásokat, még kevesebben fognak mindent rendesen fizetni.
Viszont mikor pl. bevezették az evá-t (egyszerüsített vállalkozói adózás) a becsült bevétel majdnem tzízszerese jött be, mivel sokan gondolták úgy, hogy ez méltányos összeg azért hogy ne kelljen félniük az adóhatóságoktól.
És itt szerintem a méltányosságról van szó. Persze nem lehetne meghatározni egy mindenki által elfogadott összeget, amit mindenki jó szívvel befizetne (és be is tudná fizetni), de amíg nem lehet érezni azt, hogy tényleg a köz javára fodítódik az államnak befizetett pénz (és nem félmilliós laptopokra, amit ciklus végén 20ezerért megvehetnek a képviselők), addig ne is nagyon várjunk változást.

(#10) BloodRay válasza Kalandor (#9) üzenetére


BloodRay
veterán

Ehh ez jópofa.(török adózási szokás :D)
Én inkább KilgoreTrout-al értek egyet a méltányosság és a realitás lenne a fontos az adóknál. :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11) Protezis


Protezis
őstag

Mesterseges nepbutitas folyik ebben az orszagban.
Ugyanis kinek adjak a penzt? A munkanelkuli, tobbnyire aluliskolazott embereknek, azok kozul is a tobbgyermekeseknek. Termeszetesen ezek a gyerkocok se az odaado munkajukrol, magas iskolazottsagukrol fognak tanubizonysagot tenni.
Mi van a felsooktatasban? Tandij, leepites, szankciok, juttatasok megvonasa. Megmondtak mar, tul sok a diplomas.

Valoban nem kell mindenhova diplomas. Megbecsulom az asztalos, villanyszerelo, komuves stb. munkajat. Szukseg van arra is. Es tapasztalatbol mondom, hogy a kepesites koszonoviszonyban sincs az ertelmisegi szinttel. De az allam joforman azt mondja, hogy maradj otthon, futoszalagon csinald a gyereket. A legjobb, ha te a nagyobbjat, a nagyobbja a kisebbjet, maris megno az esely az ertelmi fogyatekossagra, amit az allam ugye meginkabb tamogat (onmagaban ezzel nem lenne problema).

Kerdem en mire osztonzi ez az embereket? Mert hogy tisztesseges munkara, tanulasra nem.
Igazsagos elosztas ez, vagy testveries? En nem lepodok meg azon, hogy mindenki ott probal sporolni, kiskaput talalni, ahol csak tud.

Hanyzik az allamkasszabol, akkor kikuldik az apehosokat, szedjenek be par millio buntipenzt. Megtehetik. Abba nem kotnek bele, amibe nem akarnak. Ezek utan lepjenek az emberek az ugy erdekeben? Hunyjanak szemet a velt es valos lehetosegek elott, amikkel kicsit jobbithatnanak a sajat sorsukon? Legyenek teljes mertekben tisztessegesek, nyeljenek az ujabb adok bevezetesenel, legyintsenek a kamatadora, ami ugye az adozott jovedelmet erinti, amibol megvesszuk az afa-s termeket, fizessek a gyerekuk tanittatasat, oromittasan varjak a postast, amikor kohozza a gigaszi mertekkel megemelt gazszamlat?!

(#12) Hunci válasza Protezis (#11) üzenetére


Hunci
aktív tag

Igen igen !
Noss látod mindannyian ezt éljük meg :R
( Mert szerintem ez a nagyközösségre igy igaz ahogy van )
Az hogy az állitom az állam valahol yool csinálja nem azt jelenti hogy amit tesznek az magában yoo.
Sem azt hogy rossz.
Csak azt hogy az mit elkezdtek valakinek el kellett kezdenije !
Gondoljatok bele hogy O.Viki ( szerintem mindenki ismeri a nevet )
Miért nem akart miniszter lenni mikor az elmult időszak ( kb 0,5 év )
erre tökéletesen alkalmas lett volna !
Csak gondoljuk végig mit is lép manapség az ellenzéki oldal !
Higgyétek el !
Én sem politikus sem jogász sem akármilyen leszármazottja nem vok !
Ez csupán logika !
Vagy még 1 dolgot sugok !
De ezt tényleg fűalatt !!!!!
Szerintetek miért nézett el MO.-ra Putyin ! ( S utánna sürgősen BUSH )
Ezen is gondolkodjatok el !

Tisztelettel s alázattal : Hunci :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#13) Ijk


Ijk
nagyúr

Valóban nem jó ez a mentalitás. Csak az a gond hogy olyan magasak az adóterhek, hogy ha sok vállalkozás nem manipulálna egyszerűen csődbe menne.
Persze van a gazdagabb réteg, akik nyugodtan befizethetnék az adót, de nem teszik. Miért? Mert azt látják hogy nincs értelme, mert mit látnak belőle vissza? Szinte semmit.
Én sem szívesen fizetném be a megkeresett pénzem felét, ha tudnám, hogy egy része a politikusok és egyéb felsővezetők zsebében landol, továbbá, bizonyos rétegek és rokkantnyugdíjasok kapnák meg. Nem fogok azért dolgozni hogy lusta embereket eltartsak. És az a gond hogy nem látom mit tesz értem az állam. Építi az autópályákat az adómból, de ha használni akarom fizetnem kell érte. Azért is fizetem az adót hogy a gyerekem tanulmányait finanszírozzák, erre tandíjat szednek. Duplán fizettetnek meg mindent.

Ha azt látják az emberek, hogy a pénzük jó helyre kerül; adnak, de vissza is kapnak belőle, akkor majd elvárható lesz a becsületesen adózó mentalitás.
Szóval az emberek pénzét a megszorítások idején nem a kormányzati negyedre, meg 4-es metróra kellene költeni, hanem jól felhasználni, és ez pedig igenis a kormány feladata lenne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) Hunci válasza Ijk (#13) üzenetére


Hunci
aktív tag

Szóval az emberek pénzét a megszorítások idején nem a kormányzati negyedre, meg 4-es metróra kellene költeni, hanem jól felhasználni, és ez pedig igenis a kormány feladata lenne.
Pontosan !
Énis látom ugyanezt , s szomorúnak vélem .

S azt hogy a gazdagabbréteg miért nem fizeti be az adót mikor megtehetné ! :B
Noss szerintem azért mert a gazdagnál mindig van gazdagabb , s tood az ember mindig felfele gondolkodik !
Ebből adódóan Ő nem a szgényebbréteghez , sokkal inkább ahhoz méri magát akinek adja a pénzét ( s az nem az átlagréteg ) :R

WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

(#15) tkazmer válasza Ijk (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze van a gazdagabb réteg, akik nyugodtan befizethetnék az adót, de nem teszik. Miért? Mert azt látják hogy nincs értelme, mert mit látnak belőle vissza? Szinte semmit.
Nem, inkább vki pont attól lesz gazdag, h megtalálja a módját annak, hogy hogyan ne fizessen legálisan adót(pl ismerek olyat, aki csinált egy sportegyesületet a kikötőjében, és így jóval kevesebb adót kell fizetnie utána..)Nyilván ahhoz is kell némi pénz, h vkinek kikötője legyen, de hasonló módon sokkal kisebb összegekbe kerülő vállalkozások is megúszhatják az adófizetést...
Aztán pl vannak olyan cégek, amelyek azzal foglakoznak, h N.o-ból presztízsautókat hoznak be, azokat itt bérbeadják azoknak a szerintem felvilágosult fogyasztóknak, akik nem ragaszkodnak foggal-körömmel az általuk használt autó tulajdonlásához. Így nekik is hoz egy csomót az üzlet, a fogyasztó meg mondjuk egy 10millás autón a lízingeléshez képest spórol 3-5millát, mivel nincs regadó, nincs áfa(a bérelt autó után a cégek visszaigényelhetik, No-ban meg megint nincs)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) pink75


pink75
aktív tag

roppant gyenge egy iromány ez :(

xxx

(#17) Harang


Harang
tag

Üdv mindenkinek!
Csak pár dolgot említenék:

Amikor a szabdságharc volt Rákóczi, hogy példát mutasson a nemeseknek saját vagyonából támogatta a szabadságharc költségeit. A hazafias érzelmű nemesek meg veregettték a vállát, hogy milyen jófej vezérünk van...
Ez eléggé tanulságos abból a szempontból, hogy a magyarság vezetésében milyen hagyományok vannak(előző rendszer ide-oda). A vezetett réteg hozzáállása az ország sorsához sem a közelmúltban alakult ki (habár mindenképpen sokatt romlott).

A másik gondolat:
Ha nem vaszek bérletet és bezárják a boltot a BKVnál(illetve akármilyen közlekedési vállalatnál), akkor mivel utazok én, a ''kedves'' utas?
Legalábbb bérletet vegyünk, az állam bácsinak sokba kerül eltartani a BKVt, az is adóból megy!
Persze a BKV is hülye, más (nem állami)társaságok meg tudják oldani, hogy beszedjék a pénzt, itt érvényesülhet az előző rendszer hatása, habár nemtom :U

Ha adózást nem is engedheti meg mindenki magának, de legalább azok befizetnék, akik tehetősek (tehetik). Sok újgazdag, meg középrétegbeli nem hogy az adót szájhúzva fizeti, de még a kedvezményeket is igénylik, amiket a szűkebb zsebűeknek vezettek be.
(én akkor buktam ki, amikor azt hallottam a híradóban h Demszkyék háborogtak, amikor a lánya nem kapott meg vmi támogatást a 3 szintes kéglijéhez :((( ).

Fura ország ez a magyar ország!
BÚÉK!

---------------------------------------------------
Bcs kihagytam a legrosszabbat, a kormány, minden választásnál a pártok kiűrítik az államkasszát, esze-veszett fényűzés megy kormányzati szinten, egy hivatalnak miért kell
vezetői koponyánként 3 ''szolgálati'' luxusautó? :((

[Szerkesztve]

(#18) #27070592


#27070592
törölt tag

Nemrég beszéltem egy ismerősömmel erről a témáról. Kispályás őrző-védő cége van, kb 20 emberrel, akik eddig is csak minimálbéren voltak bejelentve. Most a járulékemelésekkel minden embert 'kirúgott' papíron, és félfeketén dolgoztatja őket, az alakalmi munkavállalói könyvvel trükköznek, mert ha minden szabályos lenne, rövid úton belebukna.
Tőle hallottam azt is, hogy próbált pályázni egy honvédségi 'objetum' őrzésére is (ezeket is magáncégek őrzik). A pályáztató négyszemközt felvázolta neki, hogy ez egy belső üzlet. Annak idején a HM-nél rájött néhány illetékes munkatárs, hogy ha a katonák helyett a saját biztonsági cégeik adják az őrséget a laktanyáknál, az egy többszázmilliós biznisz. Azóta 'magáncégek' kapják ezeket a szerződéseket. És ha bárki 'külsős' szeletet akar ebből a tortából, az szerezzen megfelelő kapcsolatokat, vagy tejeljen a megfelelő 'ügyintézőnek' bizonyos összeget. Magyarul vagy fizeti a 'belépési' díjat, vagy kussol. Nagyjából a magyar közélet reprezentatív keresztmetszete.

Az az érdekes, hogy tízből kilenc német autóvásárló hazai (német) gyártású autót vesz. ezzel támogatja a saját hazáját (német munkaerő, német vállalkozás amelyik adót fizet stb.). És nem mellesleg az átlagnémet a 100.000 eurós bmw-vel is a Lidlben vásárol. Hogy miért? Mert német. Mert olyan a hozzáállásuk. Szeretik a sajátjukat támogatni...
Tudom...a hivatalos magyar felfogás szerint ők fasiszta disznók...de talán egy kis egészséges ésszerűség is lehet a dologban...Mint ahogy az átlagfrancia véletlenül épp francia autót vesz...Nyolcvanas évek végén voltam először Csehszlovákiában, gyerekként, és csodálkoztam mért van ott mindenkinek skodája...
Szvsz ez egy koncepció Magyarországon, hogy az embereket trükközésre, hazugságra, csalásra, korrupcióra kényszerítik, állandó stresszhelyzetben tartják, egyértelmű társadalom-rombolásról beszélhetünk.

(#19) lorcsi válasza #27070592 (#18) üzenetére


lorcsi
veterán

ha bárki 'külsős' szeletet akar ebből a tortából, az szerezzen megfelelő kapcsolatokat, vagy tejeljen a megfelelő 'ügyintézőnek' bizonyos összeget. Magyarul vagy fizeti a 'belépési' díjat, vagy kussol. Nagyjából a magyar közélet reprezentatív keresztmetszete.

pontosan így van. annyi kiegészítéssel hogy az álláskeresésben is ez van


az autós dologra reagálva, akkor nekünk szuzulkival kellene járni?

[Szerkesztve]

(#20) dragonfx


dragonfx
veterán

Hát igen sajnos, ez 1 szép köür kár regéket írni róla.
Becsületesen ebben az országban megélni boldogulni, fejlődni lehetetlen.Ha nem csalsz, mondhatnám úgy is nem szó szerinti értelemben, de ''meghalsz''.
Hogy kinek kéne a változást kezdeni???hát nem az átlagembernek, mert ő nem tud mit tenni ez ellen.Saját magát teszi tönkre ha bármit is enged a másik javára.

Szerintem a németek országa 1 mintaállam, azt kéne követni mindenhol, lehet tudom régen olyanokat tettek amilyeneket, de mégis hol tartanak most és hol mi.Azért a 2vh veresség őket is elég rendesen visszavágta, a másik ilyen ország ami minta az a japán, róluk ugyanez elmondható.Más szemszögből de ők is minta.

Nehéz kérdések ezek, talán válaszolni igazán nem is lehet rájuk, max. elmélkedni milyne megoldási helyzetek lennének, ha...de ugye ott a ha.

Szomorú ezt mondanom de itt szerintme akkor lesz jobb több 10 év múlva, ha egy másik nemzet jön erre t területre :O :((( ...más irányítás, rendszer, és hogy abba mi a hol leszünk magyarok, hát ez 1 jó kérdés.újabb fogas kérdés......talán sehol.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21) #27070592 válasza lorcsi (#19) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem is az autókról van itt szó sztem hanem a saját országunk, gazdaságunk támogatásáról bármilyen formában. Ami erősíthetné az összetartozás, a közös felelősségvállalás érzését.
Én szeretem ezt a tájat, országot ahol felnőttem. Ezt a nyelvet, amit használok. Hogy mért vagyok ezért fasiszta-hungarista, azt viszont nem értem...

(#22) lorcsi válasza #27070592 (#21) üzenetére


lorcsi
veterán

most jut eszembe hogy vannak jelölve a magyar termékek, ezek vásárlásával is lehetne segíteni a gazdaságot

(#23) tkazmer válasza #27070592 (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

Az nem lehet pl, hogy többek között azért is van 100.000 EUR-os bmw-je, mert a lidl-ben vásárol? Egyébként meg persze, h hazai autót vesznek, mert az olcsóbb is egyben, ráadásul a németeknek könnyű, náluk gyakorlatilag az autók többsége prémium kategóriás, sőt, ők gyártják a prémium kategóriás autók többségét, így persze, h német autót vesznek. Viszont pl ott vannak az észak amerikai országok, ott is azzal fejezik ki azt, ha vki nagyon gazdag, h bmw-t vesz. (vagyis nem a hazai autógyárakat támogatja)
Nyilván a franciák egészen más tészta, ők még idegen nyelven sem mindig hajlandóak megszólalni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) tkazmer válasza Harang (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

Ha adózást nem is engedheti meg mindenki magának, de legalább azok befizetnék, akik tehetősek (tehetik
Szerintem erre jogos ellenvetés az, hogyha x(aki kevésbé tehetős) nem fizet(egyáltalán), akkor y(aki eléggé tehetős) miért fizessen.? Szerintem erre inkább az lenne a megoldás, hogyha mindenkinek annyi adót kellene fizetnie, hogy azt még a mindennapi léte mellett meg tudja tenni. Így azok, akik tudnak (és köteletik őket rá) több adót fizetni, már kisebb jogalappal reklamálhatnának(és nemfizethetnének adót), mivel adót az is fizet, aki minimálbért kap(nem arra van bejelentve, hanem annyit kap).

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) lapa


lapa
veterán

én fura módon eddig is meg tudtam élni a saját becsületes munkámból, ezt a jövőben sem tervezem máshogy. lehet azért van ez, mert a kelleténél kevesebbet foglalkozom azzal, kire kenjem (akár évszázadokra visszamenőleg) az egyébként nem létező nyomorúságomat. magánvélemény persze.

(#26) lorcsi válasza lapa (#25) üzenetére


lorcsi
veterán

vagy csak szerencséd van\volt
rengeteg olyat ismerek aki alig várja hogy a saját munkáját csinlja ill. amit kap és megélessen az érte kapott pénzből. hidd el az iylen emberek nem nagyon nyulkálnának mások zsebébe bcsak nekik haladna már a szekér

[Szerkesztve]

(#27) lapa válasza lorcsi (#26) üzenetére


lapa
veterán

valszeg csak szerencsém volt. ahogy szerencsém van minden nap, mikor épségben hazaérek munkából. meg amikor a falat kaja nem akad meg a torkomon evéskor.

értem mit mondasz, de szerintem aki akar annak nagyobb valószínűséggel van szerencséje. pro és kontra példák mindig vannak de inkább nem sajnáltatom magam amiatt, hogy emberek halnak meg az általam is használt utakon. ennek ellenére tudatában vagyok annak, hogy nem mindenkinek úgy alakul az élete, ahogy azt megérdemelné.

(#28) becksim


becksim
aktív tag

Hmmm-hmm... Én még sosem csaltam adót, de az biztos, hogy az utóbbi hónapokban mindíg fogcsikorgatva utalom át a lóvét az államkincstárnak.

Látván, tudván milyen kezekbe kerül.

Nindzsák?? Hol?

(#29) tkazmer válasza becksim (#28) üzenetére


tkazmer
addikt

Tegyen az boldoggá, hogy valaki örülni fog majd a yachtjának... :)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) SP!T


SP!T
addikt

Nekem ezzel az irománnyal csak egyetlen egy bajom van. Úgy állítod be, mintha a magyar emberek miatt lett volna ilyen ez az ország. A megszoritások, adók stb., nem azért lesznek mert a magyar ember csal.. NEM! Nem annak a pótlására szolgál legfőképp mostanában... Itt elég szép lehúzások fojnak szvsz. És nem csak az xy oldal részéről! A kormányzás miatt lettek ezek az esetek, hogy idáig fajult az ország. Szóval szerintem érdekesen megfordítottad az egészet. Az emberek nem jókedvüen csalnak lopnak... A kommunizmus idején a magyar társadalom jobban odafigyelt egymásra. Ha egy ember megélhetése kerül kockázatba, hiába mondod, h ne csaljon, lopjon... Hidd el fontosabb lesz neki az, hogy éljen!

[Szerkesztve]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#31) tkazmer válasza SP!T (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

hmm..1 a kormányt a magyar emberek választják 2nehogymár a kormány tehessen arról, hogy x úgydönt, h nem fizet adót.(és emiatt kell egy rakat megszorítás stb) Ha x gondolkodna, rájönne, hogy ha fizet adót, azzal hosszabb távon azt éri el, hogy egyre kevesebb adót kelljen fizetnie, valamint tulajdonképpen kap is valamit azért a pénzért.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) SP!T válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


SP!T
addikt

Nem csak Magyarországon, de jóval nagyobb az aránya hidd el! Egy fejlett országban egy cég általában nem szorul arra, hogy csaljon. Így nem is teszi! A többivel egyetértek!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Alapvető gond, hogy sok ember azért csal adót, mert nem tud anélkül normális szinten élni Vegyünk 1 átlag diplomás embert... németországban 2.000 euro alatt nem keres 1 se, de pl az egyetemi tanárok keresnek akár 8.000euro-t is. (barátok között 2millió ft). Itthon ittvan az egyetemi docens, ugye Ph.D doktor, jobb esetben kap kézbe 200-et. Ez már pofátlanság. De az még aztán méginkább, hogy ha Ő a tanszékének szerez egy külső (céges) megbizást, és azt a munkát elvégzi(k), akkor az összegnek kb a 30-35%-át kapja meg az, aki a munkát végezte, mindenki más meg gazdagodik a semmiért. És sajnos elég sok helyen ez van. Hát nem is csodálom, hogy emellett mindenki adót csal.

Másik: nem is lenne azzal baj, hogy a fizetések kisebbek, mint külföldön... csak aza a gond, hogy alig olcsóbb valami... olcsóbb a lakás, a tömegközlekedés, meg az alapvető élelmiszeri cikkek 1 része, és pont.

Hála Istennek, volt alkalmam néhányszor nyugati országokban járni. Az összes számitástechnikai/elektronikai cikk, a márkás (nem a nagy női divatmárkákra, inkább adidas, nike, puma, mark, stb-re gondolok) ruhanemük, a telefon percdijak, az internet olcsóbb, mint itthon. És én sem fogom megvenni a boltban 4.200ft-ért a 0.7l amarettot, ha van, aki dutyfree-ből hoz nekem 3.500ft-ért 1 litert. Aki meg ennyire gyorsan akar gazdagodni (20% fölötti haszonkulcs), az sztem nem is érdemli meg, hogy tőle vásároljak.

Same rules apply!

(#34) SP!T válasza tkazmer (#31) üzenetére


SP!T
addikt

Persze, hogy a magyar emberek válsaztják, de mi a választék? Ezt is tartsuk szem elött! Valamit muszály választani!

Nyilván ez a dolog már elég rég el van rontva. Tehát xy hiába fizet normálisan adót még ha akar is, ha nem tud... És ha nem tud, hiába emelnek. És a kérdés, hogy miért emelnek? Vajon, hogy az ország javára fordítsák?

De ugye nem gondolod, hogy a mostani megszoritások azért vannak, mert az emberek nem fizetnek adót? De gondolj már bele.. Miért nem fizetnek? Nem jó kedvükből. Ha megtehetnék befizetnék!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#35) Bog válasza lapa (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jaj de mennyire egyet tudok ezzel érteni! Sírni én is tudnék, de melózni kifizetődőbb.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) lorcsi válasza tkazmer (#31) üzenetére


lorcsi
veterán

kicsit figyelmesebben kellett volna az utólsó mondatot elolvasnod: Ha egy ember megélhetése kerül kockázatba, hiába mondod, h ne csaljon, lopjon... Hidd el fontosabb lesz neki az, hogy éljen!

(#37) lesaux válasza EQMontoya (#33) üzenetére


lesaux
veterán

Értem, amit írsz, és igazad is van, csak furcsa, hogy valakinek annyira nincs pénze, hogy kénytelen adót csalni, ugyanakkor 1 liter amarettót meg tud venni 3500-ért.

(#38) EQMontoya válasza lesaux (#37) üzenetére


EQMontoya
veterán

én nem mondtam, hogy én csalok. Nem is tudok, mert alig van még miből :)

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#39) tkazmer válasza lorcsi (#36) üzenetére


tkazmer
addikt

Amikor a hsz-t írtam, az még nem volt ott...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) SP!T válasza tkazmer (#39) üzenetére


SP!T
addikt

Sry, szerkesztettem épp mikor válaszoltál! :B

[Szerkesztve]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41) tkazmer válasza SP!T (#34) üzenetére


tkazmer
addikt

Ja, és miért is nem tehetik meg? Mert sokkal kényelmesebb segélyekből megélni, mint dolgozni is valamit!

(#40) SP!T
np


[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#42) SP!T válasza tkazmer (#41) üzenetére


SP!T
addikt

Ilyen is van, de ezt tudjuk, hogy kik teszik! Nem a magyar emberre nem jellemző, hogy a segélyekből éljen. Nem is lehet... De ebbe ne menjünk bele. Nem egyszer került az én családom is igen rossz helyzetbe, mikor kölcsönt kellett felvennie édesanyámnak, mert nem bírtuk fizetni az egyes dolgokat. Pedig vért izzad és keményen dolgozik! Szerencsére ez már a múlt! De igen a kérdésedre a válasz: van ilyen! És őszintén ezért kezdtem el írni ebbe a topicba, mert tudom milyen viszonylag szarul élni, pedig tisztességes család vagyunk! Szóval a lényeg, hogy akárkivel előfordulhat, h közel jár ahhoz, h utcán lajon. És ha valaki idáig kerül, akkor jön az elöző mondatom, h probáld nekimegmagyarázni azt, hogy ne csaljon. Nyilván olyankor sem lenne szabad ahhoz folyamodni. De ha mégis azt teszi és nem azért, mert a vagyonát akarja gyarapitani, ami amúgy is normális mértékű, akkor valamelyest megértem!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#43) tkazmer válasza SP!T (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát nem tudom, de több helyen olvastam már, hogy bizonyos falukban az embereknek semmi kedvük korán felkelni, elmenni dolgozni, vagy akár közmunkát vállalni, tökéletesen megfelel nekik, hogy otthon ülnek. És nem tudom, de ha egy hajléktalan, aki láthatólag segélyekből él, megengedheti magának, hogy dohányozzon, vagy igyon, ott sztem vmi komoly gond van. És nem hiszem el senkiről sem, hogy azért került az utcára, mert nem tudott állást találni. Nem hiszem el, hogy az összes pénztárosi/takarítói/utcaseprői/arufeltöltői/sóderlapátolói/kertészi állás foglalt legyen, amikor az újságok tömve vannak a hasonló álláshirdetésekkel. Szerintem sokkal inkább nincs kedve az embereknek 30-50 lehetséges munkahelyet végigjárni, inkább választják az utcát, mert majd valami/valaki majdcsak segít.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#44) SP!T válasza tkazmer (#43) üzenetére


SP!T
addikt

Ezzel tökéletesen egyet értek, van sajnos ilyen! Én is szó szerint hányingert tudok kapni egy hajléktalantól, ha az azért nem dolgozik, mert kedve nincs ahhoz. De ha a magyar társadalom azon részét vesszük figyelembe, akik dolgoznak és még nem kerültek utcára, szerintem ígyis elég nagy százalékának esik nehezére kinyögni a mostani árakat.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#45) tkazmer válasza SP!T (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

Na jó, elsimerem, valóban lehet egy olyan réteg, aki dolgozik, és még nem került utcára, de nincs messze tőle. Namost az ilyeneknek lehetne külön, nekik megfelelő, olyan mértékű adót bevezetni, amit ki tudnak fizetni.(gondolok itt akár havi néhány ezer hufos összegre). Szerintem sok olyan tehetős ember, aki látja, hogy még a legszegényebbek is hány %-t befizetik a jövedelmüknek, hajlandó lenne talán 1 trükkel kevesebbre, és az állam által így a tehetős embertől begyűjtött összeg bőven fedezné azt az akár sok 100 komoly szegénységben élő embertől nem beszedett adókimaradást. Ráadásul ezzel valamelyest ki is lehetne fehéríteni a gazdaságot, mert ha csak minden ember, aki eddig eltitkolt valamennyit, most havi 2k-val kevesebbet titkol el, mondván, hogyha az, aki minimálbérből tartja fent a gyerekeit, be tud fizetni ennyit akkor ő is betud, szerintem annyit kereshetne az állam, amennyiből igen sokmindent meg lehetne oldani.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) EQMontoya válasza tkazmer (#45) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem is az a réteg a nagy, amelyiket az utcára kerülés veszélye fenyegeti, hanem az, amelyik van egy bizonyos, nem túl jó anyagi szinten, és esélye nincs elmozdulni, mert a fizetése pont arra elegendő, hogy megéljen belőle, és 1 forintja nem marad... és szépen öregszik körülötte minden :)

Same rules apply!

(#47) tkazmer válasza EQMontoya (#46) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát nem is tudom, de én biztos vagyok benne, h ha nagyon akarna, mindenki félre tudna tenni vmennyit...ha mást nem, hát nem zsemlét vesz, hanem kenyeret, leszokik a kávéról stb.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#48) EQMontoya válasza tkazmer (#47) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aham, persze... hogyne. Nézd, ha azt mondanák, hogy dolgozok becsületesen, nem lesz pénzem netre, nem vállalhatok 1nél több gyereket, mert nem tom eltartani, a legolcsóbb (szar) felvágottat kell megvennem, akkor inkább adót csalok. Tudod, szerintem van egy szint, ami minden, szakmájában normálisan tevékenykedő embernek jár. és pont.

Same rules apply!

(#49) cyanide

Hajaj, amúgy sincs jó kedvem és olvasom itt a hszeket..
Láttam egy elemzést (vagy indexen vagy hvgn) hogy az adóterhek cca80%át a keresők 20-30%-a fizeti be, ezen kéne elgondolkodni. Kikről próbálják most lehúzni a hiányzó lóvét? Azokról akiről eddigis, azokról akik be vannak jelentve fix fizetésre (nem minimálbér), szerződéssel miegymással olykor 20 év munkaviszonnyal, ezeket az embereket tudják csak ilyen formán elérni, szinte büntetik őket amiért dolgoznak.
Mivel valamennyire piacgazdaság az uralkodó a világban, kishazánkban is megfigyelhetőek lennének ennek a jelei, de a saját államunk a saját vállankozásainkat lehetetleníti el a dolgozók adóterheinek növelésével, ami vhol megjelenik. Semelyik cég nem várja az éhhalált ölbetett kézzel, inkább a románokkal, oroszokkal, szlovákokkal csináltatja meg és ezen népek országait gazdagítja inkább az adókkal és persze az ott dolgozók vásárló erejét növeli.
Szóval vhol azt kéne elérni, szélesebb réteg vállán nyugodjon az adózás, hogy a munkának legyen becsülete és persze meg lehessen belőle élni mert azért csinálnánk végsősoron.

szóval van baj nem kevés :(

villamoson hallottam ahogy egy ellenőr telipofával mesélte, hogy hogy vert meg egy utast meg hogy minámál bérre van bejelentve és hogy mennyivel többet kap (140k) hogy a kombínón melózik

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#50) EQMontoya válasza cyanide (#49) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem is az a baj, hogy az a f@szparaszt 140et kap, hanem az, hogy a középiskolai tanár sokkal kevesebbet...

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.