Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tkazmer válasza EQMontoya (#48) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát épp ez az, hogy nálunk ez a szint még nem olyan, mint nyugaton. Szerintem ezt el kell fogadni, az nem megoldás, h adót csalunk. Akkor később sem lesz jobb, magyarul az az 1, vagy az adócsalás miatt 1-nél több gyerek is vélhetően kénytelen lesz továbbra is adót csalni, már ha ő nem gondolja úgy, h félretesz, aztán később talén jobb lesz vmivel(sztem már az a tudat is sokat jelenthetne sokaknak, h van a bankban megtakarított pénzük, amit nem kell hóvégén a gázszámlásnak odaadniuk...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#52) cyanide válasza EQMontoya (#50) üzenetére

Nem akartam anyám példáját írni aki tényleg nem keres ennyit diplomával meg majd 50 évesen :( történetesen kp. isk. tanár

[Szerkesztve]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#53) tkazmer válasza cyanide (#49) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, való igaz, h nem biztos, h a cégek, főleg a nagy profitot termelő cégek adóterheit nem kéne drasztikusan emelni..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#54) EQMontoya válasza tkazmer (#51) üzenetére


EQMontoya
veterán

héééjj, tévedsz. én nem azt mondtam, hogy az utolsó k forintig minden adót elcsalnék. Csak pl bt/kft, és nem alkalmazottként tevékenykedni... (hanem pl alválalkozóként) nyilván, igy is fizetsz adót, csak nem a megkeresett pénzed 50%-át, ami pofátlanul sok...

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#55) tkazmer válasza EQMontoya (#54) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah, én ezt nem tekintem adócsalásnak, ez inkább trükközés(ha vállalkozóként rendesen fizetsz adót)
szerk.: és nem hiszem, h ilyen módon nem lehet legális kombinációt létrehozni, vagyis ez ténylegesen nem adócsalás

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#56) cyanide válasza tkazmer (#53) üzenetére

Én nem konkrétan a céges adókra gondoltam, hanem arra hogy ha a cégnek van x akárhány dolgozója azok utána annyi adót kéne fizetnie, hogy olcsóbb ha külföldre telepít gyártósort és ott alkalmaz x akárhány local munkást. Ilyen formán annak a valamennyi dolgozónak az adója és egész fizetése eltűnik az országból és lehet hogy még segélyt is kell az itthoniaknak fizetni. Remélem egyet gondolunk, nem tudok túl világosan fogalmazni ilyenkor.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#57) tkazmer válasza cyanide (#56) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ez valóban elég komoly próbléma, így lehet, h azon cégeknek, amelyeknek nagy az élőmunkás-költsége, kisebb adókat kellene kiszabni, ellenben pl a bankoknak, ahol azért irgalmatlan mennyiségű profit termelődik, nem ártana némi extra adó.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#58) EQMontoya válasza tkazmer (#55) üzenetére


EQMontoya
veterán

az, hogy a 62. unokatestvér gépe is a Te céged számlájára van leköltségelve, az már az :D de azt meg a kutyanem veszi észre :D

Same rules apply!

(#59) tkazmer válasza EQMontoya (#58) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem, ameddig be tudod bizonyítani, h mind a 62 gépre szüksége van a cégnek(mérpedig természetesen szüksége van mind a 62 gépre a cégnek ;] ) addig nem az...és ezt az APEH is így gondolja, vagy ha mégsem, akkor se tehet semmit sem.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#60) ollie válasza SP!T (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig hidd el, ha mindenki rendesen adót fizetne, nem lett volna szükség megszorításokra. A környezetemben mindenkinél azt látom, hogy a fizetésétől függetlenül próbál minél kevesebb adót fizetni. Pl egy vállalkozás számlájára vesz számítógépet, még akkor is, ha netto félmilliós fizetése van. A legtöbb esetben nem a megélhetés a kérdés.

***

(#61) ollie válasza pink75 (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megtisztelsz magasröptű, mélyenszántó és építő hozzászólásoddal.

***

(#62) ollie válasza Ijk (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A te gondolkozásoddal semmi nem fog változni. Az állam nem tud ''visszaadni'' neked az adódból, ha nem is fizetsz adót. Előszőr mindenkinek rendesen kell adót fizetnie, és utána majd jobb lesz. De az nem megoldás, hogy addig nem fizetek adót, amig... mert így csak egyre rosszabb lesz. Ha valaki nem fizet adót, az az egész országnak tesz be, nem a kormánynak.
Ez a gond ezzel az országgal, hogy mindenki szinte csak magára gondol, másokra nem.

***

(#63) wwenigma válasza ollie (#62) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

:) LOL ez a topik... amig nemfizet rendesen adót rész jó....


A kisemberek rendesen fizetik az adót, nem tehetnek mást... az a baj, minden egyes változtatással csak őket szivatják. Tudom, mert kis ember vagyok. Vagy mondjuk inkább, átlag, mert másra asszociál még valaki... :D

Szerinted a minimálbéres vállalkozó kap gáztámogatást a lakására, csak hogy egy példát emlitsek....a zsebemből most húztak ki jónéhány ezrest, mert albérletezem párommal, és nem tudunk bejelentkezni ugy, hogy járjon....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#64) ollie válasza dragonfx (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Becsületesen ebben az országban megélni boldogulni, fejlődni lehetetlen.Ha nem csalsz, mondhatnám úgy is nem szó szerinti értelemben, de ''meghalsz''.

Ez egyáltalán nem igaz. Persze nekem nincs többszázezres netto fizetésem, sőt, még kocsira sem tellik (egyenlőre), de bőven megélek és még félre is tudok tenni. E mellett főiskolán tanulok. Minden adót megfizetek. Nekem fontosabb a becsületem mint a pénz.

És akár elhiszitek, akár nem, volt hogy hónapokig nem dolgoztam, mert nem voltam hajlandó elfogadni olyan állást, aminél minimálbérre vagyok bejelentve. Isten (vagy ha úgy tetszik a sors) mindig gondoskodott rólam.

***

(#65) rumkola válasza ollie (#62) üzenetére


rumkola
veterán

Akkor felvilágosítalak, hogy az ország valószinűleg a felső 10.000 és a kormány (ill. az egész politikai ''elit'') miatt tart ott ahol tart.

''És bizonyos helyeken börtönbe dugják az adócsalókat, tetszik tudni?''

Ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet.

Amíg egy országban egy veszteséges cég leváltott igazgatója többmilliós végkielégítést és jutalmat kaphat, amíg a nagyontisztelt politikusaink SZÁMLA NÉLKÜL SZÁMOLHATNAK EL KÖLTSÉGEKET, adiig itt nem lesz változás. Fejétől bűzlik a hal, ahogy a régi mondás tartja, és ez itt most kurváraigaz.
Az emberek 90%-ának adóbevallását a munkáltatója készítette, ergo a munkavállaló nem is csalt ill. nem is tudott esetleges adócsalásról. Azmeg, hogy 20 éve fizet valaki TB-t, és most pénzt kérnek tőle ha felirat egy levél C vitamint elég bicskanyitogatóan hangzik.

(#66) tkazmer válasza rumkola (#65) üzenetére


tkazmer
addikt

Miért tehet arról a felső 10.000, hogy ott tart az ország, ahol? Azért, mert lecsal az évi 100millás jövedelemadójából 10-et? Hát nem tudom, de elég sok embernek kell ahhoz jövedelemadót fizetnie, hogy összejöjjön az a 90, amit ő egyes egyedül fizet be, nem beszélve arról, hogy a megszerzett jövedelmét bizony elkölti, mégpedig pl vesz belőle autót, házat stb, ami után hatalmas pénzeket fizet be adónak, nem kizárt, hogy 1 év alatt több adót fizet be(még úgy is, hogy a befizetendő adójának mondjuk 10%-át lecsalja, vagy inkább letrükközi) mint más egész életében. Nem hiszem, hogy velük komoly gond lenne...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#67) ollie válasza rumkola (#65) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem ilyen negyszerű. Nyugaton is rengeteg pénzt lopnak a politikusok, viszont az emberek nagy része rendesen befizeti az adót. És az utóbbi emberek miatt tart az országuk ott, ahol.

***

(#68) t72killer válasza ollie (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért többet nem mint az otthoniak. Történt 1x, hogy az egyik svéd miniszter véletlenül (?) nem a saját magán, hanem a minisztériumi bankkártyával fizetett egy sima kis élelmiszer-bevásárlásnál. (érték kb 100-200korona...)

A miniszterelnök lemonddatta...

Az a baj, hogy ördögi kör az egész, és 1ről a 2re képtelenség kimászni belőle:
sokan elcsalják az adót-> emelik az adókat -> emiatt mégtöbben el fogják csalni

Másik dolog: addig, amíg az ember létbiztonsága nincs veszélyben, addig nincs rákényszerülve a csalásra. Viszont Mo.-gon mégha éppen jó lehetőségeim vannak is, látom a sok példát, hogy egyesek a tönk szélére jutnak, ergo mindenáron gyűjtöget az ember.

Még egy: A realitás, hogy senki sem akar egy kicsit sem engedni az életszinvonalából ahhoz, hogy később jobb legyen.
Igen. elég nehéz abból az életszínvonalból engedni, ahol épp kifutja rezsire meg kajára (magyar lakosság 80%-a) - azt látva, h pl egy ismerősöm, aki önkormányzati képviselő (lényegtelen, de az épp most kiabálós oldal képviselője) kölün kocsit és sofőrt kap az adófizetők pénzéből - miközben többszáz orvost tesznek utcára.

Sok helyen mondják: az erőszak nem megoldás. Példamutatással lehet dolgokat elérni - persze úgy sem egyik napról a másikra. Pl milliárdos kormánytagjaink és ellenzéki politikusaink mutassák be, hogy lehet vállalatot vezetni úgy, hogy tiszteletben tartjuk az adótörvényeket és nem minimálbérre jelentjük be a dolgozókat.

Reform kell: reform fent, lent, és ''bent'' - az emberek hozzáállásában. 10millió ember hozzáállásában egyszerre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#69) blunt válasza tkazmer (#23) üzenetére


blunt
aktív tag

az amerikaiakra csak részben igaz, amit mondasz. nem azért vesz bmw-t vagy mercedeszt mert hú de kurva drága (fele annyi a csúcs merci kint újonnan, mint madzsarisztánban, ugyanez igaz pl. a porsche cayenne turbora is), hanem mert európai terméket akar.
Egyébként egy Saleen S7 bármelyik német úgymond ''presztízs'' autóra ráveri kétszer is az árcédulát. Az amerikaiak magasan kakálnak arra, hogy most bőrüléses mercédeszbe mennek a kölyökért a suliba vagy egy szövetüléses fordban. Ez nem országfüggő, hanem embertípus kérdése.


van amiben profik a magyarok: állandóan ujjal mutogatni, anyázni és sírni és önsajnáltatni.
Ha valami nem tetszik, nem kell magyarországon élni. El lehet menni. Tessék nyugodtan. EUba tartozik MO, szabad az átjárás.





[Szerkesztve]

(#70) wiggen123 válasza blunt (#69) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Ha valami nem tetszik, nem kell magyarországon élni.

Így igaz, kedvenc miniszterelnökünk is megmondta. Neki nem kellenek a diplomás képzett fiatalok, neki ''szavazók'' kellenek. Kíváncsi leszek 5-10 év múlva mi lesz ezzel az országgal. Én ha tehetem, amint végzek tuti lelépek a picsába ebből a korrupt, kilátásokat nem nyújtó országból.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#71) tkazmer válasza wiggen123 (#70) üzenetére


tkazmer
addikt

És ezek után van képed reklamálni, ha a tandíj bevezetése mellett dönt valaki?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#72) ollie válasza tkazmer (#71) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talált, süllyedt. :D

***

(#73) Yaye válasza ollie (#67) üzenetére


Yaye
őstag

Vagyis a fejlődés kulcsa az hogy a rengeteget lopó elit lopását a lakosság kompenzálja példamutató adófizetési fegyelmével? Nem hogy először a nagybani trükközőket kéne eltakarítani? Biztos hogy a zenét másolgató főiskolást kell ostorozni, miközben zavarosban halászó, privatizációs és közbeszerzési trükkökön milliárdossá lett emberek vezetik az országot? Melyik börtönben ül Prinz Gábor? Mehetek-e beszélőre Tocsik Mártához és az érintett pártemberekhez? Mi a helyzet az autópályaügyek haszonélvezőivel, és a sokmilliárdos pártkampánypénzekkel?
Nem azt mondom én, hogy előbb legyen jólét és akkor majd adózok, nem... De milyen jogon várhatok el adózási fegyelmet, amíg az emberek nem azt látják, hogy a befizetett pénzüket felelősen, takarékosan és becsületesen költik el az egész ország javára?
Persze, persze, nyugaton is lopnak... de ott azért egy fentiekhez hasonló kaliberű ügy töredékéért is 5 perc alatt megbukik egy politikus, ha napfényre kerül az ügy. Itt meg csak a képünkbe röhög.


ui.: Jómagam nem csalok adót, bár időnként lenne hozzá kedvem. A munkáltatóm (tudtommal :D ) minden sarcot befizet utánam.

[Szerkesztve]

(#74) ollie válasza Yaye (#73) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyílván igazad van, a legjobb az lenne, ha senki sem csalna és lopna. De mi - átlagemberek - ne legyünk már olyanok, mint a politikusok.

***

(#75) Yaye válasza ollie (#74) üzenetére


Yaye
őstag

Nem vagyunk olyanok. Nem lopjuk el azt ami a másé. Csak épp nem adunk oda önként és dalolva mindent amit csak eszükbe jut követelni. Szerintem nagy különbség. Persze, tudom, dobjam vissza kenyérrel, mert tartsam oda a másik orcámat is. Hát egy francokat.
Aki engem meg akar verni, azt visszaüthetem. Aki engem gyaláz, azt visszagyalázhatom. A tolvajok számára pedig nem érzem magam pedáns adófizetésre kötelezve, sőt visszalopok ezt-azt, ha úgy adódik.

(#76) ollie válasza Yaye (#75) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy dolgot ne felejts el. Az adófizetéssel nem a politikusoknak teszünk jót, hanem az egész országnak. Minél többen csalnak adót, a maradék adófizetőnek annál többet kell fizetnie. Tehát a csaló nem a kormány zsebéből veszi ki a pénzt, hanem azokéből, akik megfizetik az adót.
A politikusok meg akkor is lopni fognak (persze tisztelet a kivételnek), ha feleannyian fizetnek adót, mert azzal a feleannyival 2x annyi adót fizettetnek meg.

***

(#77) bambano válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Lásd siemens.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#78) bambano válasza BloodRay (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mindenkinek meg kellene tennie a magáét ahhoz, hogy rend legyen. A népeknek fizetnie illene azért, amit igénybe vesznek, a népeknek le kellene szoknia a hitelfelvételről, a kormánynak meg tennie kell, ami a dolga (most mindegy, melyik kormány).

És ebből azokra is hárul feladat, akik eddig mindent törvényesen csináltak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#79) bambano válasza KilgoreTrout (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A méltányosság része, hogy méltányos adóért méltányos szolgáltatás jár. Pl. csökkentsük az adót ÉS zárjunk be minden óvodát. Ez egy olyan elvárás, ami közgazdaságilag megáll. Pl. Romániában nincs napközi, annyival olcsóbb az oktatás.
Vagy csökkentsük a nyugdíjjárulékot és hagyjunk éhenhalni egy csomó, önhibáján kívül nyomorgó nyugdíjast. Ez is közgazdaságilag korrekt elvárás, a két oldal együtt.

Pl. nyugdíjasok. Akik 1990-ben mentek nyugdíjba, azok életükben pár ezer forintos munkabérért, pár ezer forintnak megfelelő nyugdíjért dolgoztak. Arról, hogy a 90-es évek első felében a realitásokhoz igazították a forint értékét (magyarul infláció volt és elinflálódtak a fizetések, nyugdíjak), nem feltétlenül azok a nyugdíjasok tehetnek, akik emiatt szívnak.

Szóval sajnos ez bonyolultabb kérdés és nem is nagyon van olyan ország, amelyik errefelé ezt meg tudta rendesen oldalni.

Az, hogy mindenkinek legyen kinyalva a hátsója, de ne fizessen érte senki semmit, az közgazdaságilag nem korrekt. Akkor azokon fog csattani az ostor, akiknek nincs módja jövedelemeltitkolásra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) adalbert1


adalbert1
veterán

Minek teljes bérre bejelentetnem magam, ha így többet kapok kézbe?


Hát itt majd, ha egyszer nyugdíjra kerül a sor, nagyon beszopja a delikvens, főleg ha végig minimálra volt bejelentve, és nem lesz esetleg egy fillér megtakarítása se.

(#81) vicces válasza adalbert1 (#80) üzenetére


vicces
addikt

amugy se lenne sok a nyugdija

:)

(#82) adalbert1 válasza EQMontoya (#50) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, mo-on két dolgot kellene jól megfizetni, a tanárokat és az orvosokat. Persze a tanároknál sokkal inkább megszigorítani a követelményeket (nem egy volt közép/ált. iskolai osztáltyársnőm van, akitől még életében nem hallottam 1-2 épkézláb mondatot se, és tanítóképzőt meg elvégezte). Na meg akkor valszeg. a jobb dokik nagy része se menne ki külföldre, mert ott nagyon sokszor annyi lovét kap. Véleményem szerint az egészségügy és a normális oktatás (aminek rohamosan esik a színvonala) kellene hogy nagyon nagy szerepet kapjon.

Az meg vicc, hogy egy ellenőr 140-et keres...

(#83) adalbert1 válasza vicces (#81) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, ha az nem is lenne olyan magas, de azért nagyobb lenne az is neki. Na meg ugye több adót fizetne, így egyenletesebb lenne a tehervállalás, főleg hogy hány olyan ember van, aki hasonlóképpen dolgozik.

(#84) EQMontoya válasza adalbert1 (#80) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aza baj, hogy ha nem jelented be magad, és az igy kapott különbözetnek csak a felét teszed be 1 bankszámlára, igaz, hogy nem lesz nyugdijad, de az igy felhalmozódott összegből sokkal jobban fogsz élni nyugdijas korodban... főleg, ha pl lakást veszel belőle, és kiadod, stb. Nagyanyám egész életében becsületesen dolgozott, most a nyugdija nincs 50k... ezért ne is dolgozzon senki 1 életen át. Abszolút meg tom érteni.

Same rules apply!

(#85) adalbert1 válasza EQMontoya (#84) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ja, ez is egy érv, de szerinted ezt a kevesebbre bejelentett, de többet kézhez kapóak hány része csinálja így? Ill. hány nem szórja el ezt az úgymond plusz lóvét, és kezd vmi. értelmeset vele? (pl. az általad említett megoldás).

Meg azért azt is vegyük figyelembe, hogy mindenki sír, hogy ilyen szar infrastruktúra, így nincs rendben semmi, stb. Kíváncs vagyok, ha mindenki normálisan fizetne mindent (és persze idealista elképzelés szerint a kormány se a hozzá közel álló cégeknek adná pl. az autópályaépítést sokszor annyiért, mint hogy egy másik kivitelező megcsinálná,) akkor hogyan állnának a dolgok?
Szvsz ez egy kétirányú utca, az adófizetők egy részének a hozzáállásával is probléma van, meg a mindenkori kormányéval is.


Na ja, az 50k az elég kevés, persze az állami nyugdíjfolyósításnál nem tudom hogy kalkulálják az összeget, de mi már talán jobban járunk majd magánnyugdíjpénztáraknál... Vagy a fene se tudja. :F

(#86) EQMontoya válasza adalbert1 (#85) üzenetére


EQMontoya
veterán

Alap, h szidom az infrastrukturát, őseim 2 kocsira 50 fölötti teljesitményadót fizettek most be. bzmg, ennyiért selyemszőnyegen járhatnánk! És igen, szar az infrastruktúra, mert teljesitményadót senki nem tudja elcsalni, és iszonyat mennyiségü autó van ebben az országban, pl abból most rengeteg pénz folyik be... de az utakon nem látszik. Hát akkor a faszé fizetünk? Meg fizet az ember havi több10k tb-t, akkor is, ha 10 évig közelébe se jár az orvosi rendelőnek...

Nah meg az is vicc, hogy egy cégnek vkit alkalmazni valamivel többe került, mint az illető nettó bérének kétszere, még akkor is, ha alacsony adósávba esik. Aztán csodálkozunk, hogy nagy a munkanélküliség? egy alkalmazott 100k alatt nem jön ki akkor se, ha minimálbéren van...

És hova megy a pénz? nem a politikusok által ellopott összeg a durva, hanem az, ami úgy havi szinten kimegy ebben az országban mindenféle segélyre... érdekes, arról soha nem látunk kimutatást. És az ilyenolyan szociális segélyeket áltlaában nem a feketemunkások veszik fel, hanem az ingyenélők, meg a ''megélek a faszomból'' réteg. Nah, ezekket kéne sürgősen munkára birni (épitsen utat, kapáljon ugart, úgyis van bőven, stb).

Same rules apply!

(#87) adalbert1 válasza EQMontoya (#86) üzenetére


adalbert1
veterán

Többek között ezért mondtam, hogy kétirányú utca. Tehát a kormány és különböző szervezetei is nyakig sárosak. És ezért mondtam azt is, hogy kíváncs lennék, ha ők is úgy csinálnák a dolgokat ahogy kellene+mindenki normálisan fizetne, akkor hogy állna az ország, ill. mi lenne.

A tb az megint egy külön kérdés, de optimális megoldást nem tudnék rá javasolni. Nekem is szar, hogy egyrészt fizet utám a munkáltató, a suli, meg még én is, és mindez gyakorlatilag feleslegesen. Viszont remélem ha egyszer bármilyen nagyobb bajom lesz, akkor egy fillért se kell majd rádobnom a kezelésért (jó, most az ilyen vizitdíjat meg hasonló faszságokat hagyjuk).

A segélyeket meg én is elég gázosnak tartom, valahogy Mo.-on túl sok embert fog a szociális védőháló, inkább hagyni kellene néhányat leesni. :)

(#88) @Mézga@


@Mézga@
csendes tag

Huh.. ez nem az én témaköröm... :DDD

Asus P5K/EPU, Intel Core 2 Duo E6750, 2x2Gb Geil Black Dragon DDr2 800 Mhz ZOTAC 8800 GT DDR3 VGA - A Fórum nem szaggat , másra meg nincs időm :D

(#89) EQMontoya válasza @Mézga@ (#88) üzenetére


EQMontoya
veterán

kiba... értelmes hsz volt, grt hozzá. :R :W

Same rules apply!

(#90) tkazmer válasza EQMontoya (#86) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez a biztosítás lényege, hogy fizetsz havi több 10k-t, aztán(elvileg) nem kell majd fizetned, ha valami bajod lesz.(a vízitdíjat szerintem is felejtsük ki...)
Abban viszont tökéletesen egyetértek, hogy lenne munka azoknak, akik csak ott üldögélnek a moszkva téren, és néznek maguk elé...sőt, ha az ilyenek dolgoznának, akkor a miskoci búza téren is úgy mennék végig a notimmal a színvaparkba menet, hogy nem kellene attól tartanom, hogy valami baj lesz.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#91) tkazmer válasza adalbert1 (#87) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem optimális megoldás az lehetne, ha rendes biztosítóként működne. Már csak azért is, mert a rendes biztosítóknál valahogy nem a hiány, hanem a kimagasló profit a jellemző:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#92) EQMontoya válasza tkazmer (#90) üzenetére


EQMontoya
veterán

miskolci búza térre nem megyek notival. :D felsőzsolcára menet, ha 7esre várok a búzán, ajánlott a bőrkabát. És nem azért, mert adót csalunk, hanem mert emberek megélnek úgy, hogy nem csinálnak semmit, csak basznak, mint a nyulak. Nah ez ellen kéne sürgősen tenni.

Same rules apply!

(#93) tkazmer válasza EQMontoya (#92) üzenetére


tkazmer
addikt

Én nem tehetek mást, nagyszülők háza és a színvapark(ahol van wifi) között pont útba esik...de odáig már eljutottam, hogy nem notebook táskában viszem, hanem egy egyszerű hátizsákban. Így csak a fél búza tér bámul:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#94) Pyton


Pyton
aktív tag

Jó kis írás, de mint mondták itt egyesek, valóban nem csak a mi adónkon múlik a dolog. Itt van pl ez a hankook ügy, megatöbbi. Persze attól még be kell fizetni az adót, csak attól nem fltétlenül lesz jobb...

[Szerkesztve]

(#95) tkazmer válasza Pyton (#94) üzenetére


tkazmer
addikt

Hehe, ezt hol találtad?

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#96) EQMontoya válasza Pyton (#94) üzenetére


EQMontoya
veterán

sztem ha ekkora gáz lenne, arról tudnánk :)

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.