Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shark300


shark300
tag

Grat a géphez, használd egészséggel!

Azok a régi szép idők a C64-gyel, meg az S3-as videókarival...
Még annyit, hogy legyünk anyagiasak, mennyiből jöttél ki?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#2) Sh4rKy válasza shark300 (#1) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

köszi meglesz

ha anyagiasak akarunk lenni akkor is gépház nélkül jóval 150 alatt jöttem ki, ami szerintem egészséges ár =)

alaplap 22k
proci 26k
memória 22k
videókari 32k
táp 7k
vinyó 20k
dvd író 9k

ez összes 138k ami szerintem egy ilyen konfigért, elég baráti ár =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#3) ollie válasza Sh4rKy (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, baráti ár.

Én másfél hónappal ezelőtt ugyanezen prociért 12,5k-val, a memóriáért pedig 12k-val fizettem többet.

Jó látni, hogy egyre több embert fertőz meg a C2D láz. :)

***

(#4) Sh4rKy válasza ollie (#3) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

én direkt ezért vártam meg az április végi árcsökkentést =)

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#5) Hazardus válasza Sh4rKy (#2) üzenetére


Hazardus
csendes tag

Üdvölet Pajosok:) :))

Csak két dolgot szeretnék megjegyezni előre is bocs érte:)
Az első (Sh4rKy-nak) hogy folyadékhűtés nélkül is remekül ''le tudod halkítani'' a géped -már ami a proci részt illeti- egy Arctic Cooling Freezer7 Pro-val ami remek kis találmány és persze halk meg logikus tervezés:)

A második hogy ugyan nagyon sokan hanyagolják el a tápot, azért egyre többen jönnek rá hogy végülis az egész cucc onnan kapja a szuflát és nem mindegy milyen értékekre képes (az apróbetűs rész) egyszóval ha nincs levegő nem futunk olyan messzire és közben dadogunk meg szédelgünk...Szóval egy erősebb táp beszerzése egy ilyen konfighoz nem lenne egy utolsó móka...

Benji

hazardus

(#6) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

télleg brutál áreső van és már majdnem kacsintgatok énis a C2D felé, de mégse :)

nekem jólesz az X2 4200+ a leendő gépembe viszont nálam a kitűzött árcetli is inkább 120k ban van maximálva mint 150.

C2D-k viszont télleg erősek nemrég összeraktam 1 gépet ami nemsokkal nagyobb dolgokat tartalmazott mint a cikkben szereplő de az 180k lett :)
proci E6320, táp 450-es, hdd 400-as meg x1950pro kb ennyi a különbség.
de még enek is akadnak dolgok amik teljesen maxon tudnak akadozni :) 1360*768 ban :)

a cikkhez grat szép írás

üdv

Resistance is Futile!!

(#7) ollie válasza Hazardus (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 420-as Trust bőven elég ehhez a konfighoz. Nem a legmagasabb minőség, de nem is gagyi.

***

(#8) zdanee


zdanee
őstag

Che! Bezzeg en 11 evesen is csak kolcsonkaptam egy nyarra a C128at, a 386-osomat (386sx 25Mhz, 8Mb, 70 Mb SCSI) zsebpenzbol vettem (97ben!), az elso Pentiumomig (166, 32 EDO, 1.2GB, SB16) 99ig varhattam, a Duron 900asom (256Mb, 12Gb, SBLive, TNT2) 2002-ben kerult hozzam (Jelenleg ez a csaladi HTPC, atomstabil es csendes). Az elso laptopom a 2003-as vetelu Dell XPi (P133st, 40MB, 2GB, sb16) volt, 2004-ben az egesz hobelebanc ment a levesbe es eletem elso uj gepe a HPnx7010-m lett, es mindossze 2 honapja vagyok egy Dell Inspiron 6400 boldog es vegre elegedett tulajdonosa. Hozzatartozik a tortenethez, hogy elsosorban programozni tanultam a 386-oson is, es igy legalabb megtanultam rendesen optimalizalni a kodot. A vegtelensegig...



[Szerkesztve]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#9) feka007


feka007
nagyúr

Érdekes írás :R Jól is tetted, hogy kivártad az árcsökkenést, iszonyat sokat zuhantak a proci és memóriaárak is, jó kis gép lett :R :R

(#10) burgatshow válasza ollie (#3) üzenetére


burgatshow
veterán

Én csak CD tag vagyok.

A notimban az van. :) De ez is iszonyat tolja neki.

(#11) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

nos egy kis tuning eredmény, így az első nap után =)
[link]

válaszok szép sorban:

Hazardus:
Az AC7 Freezer tényleg iszonyat jó cucc, de sajnos nem férne el a gépházamban, bár az aerocoolban majd elfog... =)
A táp viszont tökéletesen elég ehez, bőven bírja és legalább csendes... =)

Borgi:
Szerintem vársz egy pár hetet és ez a gép is kijön 120k-ból...
amúgy ezen is egy két játék akad mint pl a spider-man 3, de azzal optimalizációs gondok is vannak azért...
ghost recon advanced warfighter a hüje ageia physX miatt akad be full maxon néha, mert amikor telepítettem hibát írt ki, hogy az a gagyi nem kompatibilis vistával...
de tdu, stalker és ezek full maxban 1024*768-ban gyönyörűen szaladgálnak...

a gratulációt pedig köszönöm =)

ollie:
ez teljesen így igaz, egyetértek =)

zdanee:
örülj annak, hogy megtanultál mindent leegyszerűsíteni, én ennek a tudásnak sajnos nem vagyok a birtokában sokszor delphiben :DDD




Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#12) Brae


Brae
őstag

''A teljesítmény brutális, nem gondoltam volna, hogy már csak a sima egyszerű alkalmazásokban is ennyivel gyorsabb egy p4-es gépnél...''

Mit értesz sima egyszerű alkalmazás alatt?

(#13) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ugye a Vistád is eredeti? :)

[Szerkesztve]

(#14) Sh4rKy válasza Brae (#12) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

hát nálam a ''hétköznapi'' többek között a photoshop-ot és a delphi-t jelenti, bár mások számára ez nem nagyon az, legalábbis a delphi biztos, hogy nem... =)

(Kolombusz):
igen, eredeti, hála anyu munkahelyének eddig az összes windows-om eredeti volt... =) de ezt nem szeretném reklámozni, lényeg hogy mindig mindegyik teljesen legális volt... =)


[Szerkesztve]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#15) Brae válasza Sh4rKy (#14) üzenetére


Brae
őstag

Valóban ezek nem hétköznapi alkalmazások... :) Amúgy csak azért rökönyödtem meg az idézett mondaton, mert nemrégiben volt lehetőségem kipróbálni egy Core 2 Duo 6400-al szerelt masinát egy barátom jóvoltából és a valóban hétköznapi alkalmazásokban (net, ofisz, képnézegetés, zenehallgatás, filmnézés) nem érzékeltem semmi különbséget a saját 630-as P4-emhez képest.

(#16) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ilyenkor mnidig megjön a kedvem a tervezgetéshez, no meg ha az árlistákat böngészem azis megnyugvással tölte el :) :)
Ha minden jól megy nyáron egy hasonló konfig össze áll. Csak nekem nem kell vinyó meg dvd író, mivel a régin még elférek.
vga.ból én 1950pro-ra voksolnék. Még mindig zuhan az ára és elég jó darab.
RAM árak is mennek lejjebb. 24 körül már 2*1024 800mhz RAM-ot már meglehet venni.
Az igazsg az, hogy 120-140k-ból szinte mindig ki lehet hozni egy jó gépet, ha ésszel csinálja az ember. Sőt sz.tem most arányait tekintve olcsóbbak a cuccok, mint anno.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17) Sh4rKy válasza commanDOS (#16) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

''vga.ból én 1950pro-ra voksolnék''

hát én nem feltétlen, mert egy kicsit megpöckölt 7900GS-el simán lenyomod =)

''Az igazsg az, hogy 120-140k-ból szinte mindig ki lehet hozni egy jó gépet''

hát, azért nem mindig, de ez nagyban függ attól is, hogy hol veszed...
én itt vettem PH!-s bazárba, és nem bántam meg... köbö 25-30k -val jöttem ki occsóbban mintha egy boltba vettem volna...

[Szerkesztve]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#18) commanDOS válasza Sh4rKy (#17) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nyilván relatív, hogy mi a jó a gép...
De egy átlagtól picit jobb gép, amin a friss játékok többsége szépen fut, ha nem is full extrákkal az már nekem megfelel és ez általában ha sikerül kifognod jó áron cuccokat, akkor az említett keretből kijön.
Egyébként ne érts félre, semmi bajom a geforce-okkal, nem vok ATI vagy nVidia párti, volt már ezis+azis. Aki éppen jobb kártyát, jobb körítéssel, jobb driverekkel meg jobb tuningpotenciállal tud olcsóbban kihozni olyat veszek :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#19) konrad


konrad
aktív tag

Abit AB9 és IB9 között mi a különbség?

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#20) Sh4rKy válasza konrad (#19) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

halihó
többek között az, hogy az ib9-ben nincs ez a uGuru chip ha jóltudom
az abit ab9-ben van előlapra vezethető FireWire port míg az ib9-ben nincs...
meg még talán annyi, hogy az a hibajelző számos rendszer amit itt a PH!-n is írtak az hiányzik a lapkából
más számottevő különbséget nemtok...


mod:
commanDOS:

jogos, bár épp ezért mondtam, hogy inkább 7900GS, mert sokkal több a tuninglehetőség benne... nekem most már 630/1600-on ketyeg gyári hűtővel, voltmod nélkül...=)

[Szerkesztve]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#21) Petek


Petek
tag

Kedves Sh4rKy! Ha tényleg nagyon csendes, de nem vizes gépben gondolkodsz, akkor sztem érdemes megfontolni egy fsp zen passzív tápot is, nekem nagyon bejött, most halkabb az asztali gépem mint a laptop,( természetesen alapjáraton ) persze nálam a procin és a videokarin sem gyári hűtő van, és a a casetek 1020-as ház is egy nagyon jól szellőző darab tapasztalataim és a ph teszt alapján is.

In vino veritas

(#22) yash válasza burgatshow (#10) üzenetére


yash
senior tag

én is CDuo és notival :) és bikán hajtja... mivel nem szarabb mint C2D, csak nem 64-es... szal azok tesók :)

(#23) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Proci evolúció '96-tól:

286 (8MHz :DDD )
Cyrix 200
Celeron 300
Celeron 300A (ez ám az ugrás :D Azért cirka 10fps-vel többet csinált Unreal-ban, mint a kess nélküli Cerka...)
Celeron 667 (825-re húzva)
P3 500 (egy az egyben cseréltem a 667-es cerkát a P3-ra :C )
Thunderbird 1GHz
Barton 2500+
Venice 3200+
Opteron 165
E4300

VGA evolúció (only 3D) '98-tól:
VooDoo 2 (Diamond 8MB) (52k)
VooDoo 3 3000 (Elephant?) (36k)
Geforce 2 MX (a 3. lett jó..., valami Buterfly vót mind) (~32k)
Geforce 2 GTS (ASUS V7700) (56k)
Geforce 3 Ti200 (ABIT) (37.5k)
ATI 9700Pro (Sapphire) (43k)
Geforce 6600GT (36k)
Geforce 7900GS (62k)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#24) Damage válasza Sh4rKy (#2) üzenetére


Damage
senior tag

Használd egészséggel a gépet!

Én már csak nagyvonalakban emlékszem, hogy mikor és milyen gépem volt, de megpróbálom felsorolni nagyvonalakban a tapasztalataimat:
1980-as évek közepe táján kaptam meg az első PC-m, ami egy Commodore 64 Personal Computer volt egy Joystick-kal és BlueChip fantázianevű lemezolvasóval. Nagy szám volt akkoriban a lemezmeghajtó, még a kazettás C64-ek is nagyon jó dolognak számítottak abban az időben. Hamar venni kellett mégegy ''játékvezérlőt'', de 2-3 hónapon belül kiderült, hogy erősen fogyóeszköz, ezért pár éven belül legalább egy tucatot elhasználtam. Kedvenceim a Kickstart (motoros), és a Last Ninja sorozat voltak.
1990-es év környékén (talán előtte) volt egy nagy játékterem a Váci utca mellett (talán) Wizards volt a neve. Lenyűgözött a játékgépek grafikája. Rájöttem, hogy a C64-es nem is olyan jó. Ekkoriban kerültem (ismerősök által) közelebb kapcsolatba az Amiga-val és a mai értelemben vett PC-kel. A Wolfenstein látványvilága lenyűgözött, a Stunts-ról nem is beszélve. 3D akciójáték a főhős szemszögéből. (Egyébként a ''Szerencsekerék'' és a ''Cat'' nevű progikkal játszottam először PC-n). Volt még egy repülőgép szimulátor (256 színnel), aminek nem emlékszem a nevére, de hihetetlen szép volt. Az első PC-m egy 286-os volt, utána jött egy 486 DX4 100-as volt, S3-as karival talán 16Mb RAM-mal és 420Mb-os winchesterrel. Ezen játszottam a Doom2-vel és a Duke Nukem3D-vel. Majd később a Diablo-val (két szint között 2 perc töltés, iszonyat lassan, szinte diavetítésszerűen vittem végig). Azután jött a Celeron 333A és az S3 Virge mellé egy Voodoo II (12Mb). Ekkoriban játszottam az NFS2 (3D patch-csel), majd NFS3-al, Quake2, Unreal, Carmageddon és még ki tudja mivel. Majd sokáig csend és jött az 1,7-es Celeron. Először egy GeForce Mx2-vel majd Mx4. Ekkoriban a freestarttal ''beszálltam az internetbe'' és sok hw oldalt látogattam, de nem voltam anyagilag a topon. Kezdetekben vártam a késő esti órákat, amikor 100valahány Ft-ig számolt a telefon, utána ingyenes volt...1-2 évvel később 40-50 percenként szakadt a vonal és lassan bevezették a kerületünkbe a kábelnetet. Az elsők között rendeltem meg a bevezetés után. A HW oldalakról sok okosságot megtudtam, gyűjtöttem és vettem egy 2500+ Barton-t (nem tuningolható) egy A7N8X alaplappal. Majd később cseréltem egy tuning Bartonra (2500@3200), az alaplapot egy A7N8X-E delux-ra és az Mx4-et egy ASUS 9600XT-re (ami mellé járt a HL2 kupon). Ezután jött a memóriabővítés és az ASUS V9999 (6800), ami simán megy 16/6-on és remekül tuningolható példány. Elhasználtam az évek során sok-sok monitort (a TFT-t soha nem szerettem, CRT párti vagyok), sok egeret (Logitech MX700 maradt), vettem kormányt, 5.1-es Genius HT (full fa hangfalak) + apróságok, scanner, nyomtató ez-az. Kb 2-3 éve észrevettem, hogy hiába van az egyik legerősebb nForce2-es rendszerem és 6800-as kártyám (elég erős konfignak számított akkor), nem használom ki és nem játszom. A Max Payne2-t és GTA SA-t azért végigvittem, de tényleg ennyi volt. Az elmúlt másfél évben mégcsak nem is követtem a HW-ek változását. Most nyáron rájöttem, hogy az asztali gépem hangos, meleg, sokhelyet foglal és nem elég mobil. Körülnéztem a piacon és vettem egy notebook-ot. HP 6715B mellett tettem le a voksom. Kellett egy megbízható, de erős gép, jó supporttal nagyfelbontású és nem tükröződő kijelzővel. A VGA nem volt elsődleges, alig (szinte semmit) nem játszom. AMD X2 TL60, 2Gb RAM, 160Gb winchester, 1680x1050 kijelző, VGA kimenet (így használhatom a CRT-t mellette), S-video (a filmek miatt), 4USB, wi-fi, bluetooth, PC Card, ujjlenyomatolvasó, jogtiszta Windows Business stb-stb. Így legalább nem kell nyomonkövetnem az új technikát, el leszek ezzel pár évig. Végre magammal vihetem a fényképezéshez és bármikor (bárhol) szerkeszthetem a képeimet. Az asztali konfig azóta csak porfogó.
És elnézést a hosszú, unalmas hozzászólásomért! :)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#25) snecy válasza Damage (#24) üzenetére


snecy
senior tag

Így hogy az Amigát megemlítetted, szinte félelmetes hogy a Babylon 5 c. sorozatot is még azzal készítették a kilencvenes évek közepén :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#26) John Fowler válasza snecy (#25) üzenetére


John Fowler
tag

Nem mintha bármit is levonna az Amiga értékéből, de az emlitett filmhez kellett ez a szörny is az Amiga video-slotjába: http://www.amiga-hardware.com/showhardware.cgi?HARDID=506
Ettől függetlenül otthoni használatra az Amiga a világ legjobb gépe, sajnálhatja akinek sosem volt.

Egyébként visszatérve a "mindennapi alkalmazás"-os dologra.
Többgigahertzes és többmagos procik ide vagy oda, ha csak netezek, film- és képnézegetek, zenét hallgatok, másolok ide-oda, nem nyomdaipari méretű képeket szerkesztgetek, akkor a letöltő gépem (ami egy sima 512M SDRAM-os 1,4-es Geode egy Matrox videokártyával, meg ATA-33-as vinyóval ) és egy 6300-as Core2 között gyakorlatilag semmi különbséget sem érzek, pedig érzékeny vagyok minden felesleges várakozásra. :)
De ez igy is van rendjén, hiszen ezekre a feladatokra normális szoftver esetén messze nem kell(ene) erőgép.

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.