Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) george11


george11
senior tag

Egy képgaléria a témához kapcsolódva : [link]

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#22) Vamp válasza horvathd (#18) üzenetére


Vamp
senior tag

http://www.npp.hu/tortenelem/balesetek3.htm


Lap közepe.

(#23) Vamp válasza george11 (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Úristen, micsoda beteg galéria... Bár szerintem a grafikák a falakon photoshoppal készültek...

(#24) horvathd válasza Vamp (#22) üzenetére


horvathd
aktív tag

A leiras jo. Engem az zavart meg, hogy eloszor azt irtad, hogy a keletkezo xenon nyomta ki a szabalyozorudakat, pedig nem, azokat az operatorok huztak ki.

"The Kid just rages for a while."

(#25) bLaCkDoGoNe válasza SLYM (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Amit május 1-én akartak felavatni, így végül soha nem használták.

Néhány érdekes videó Pripjaty témában:
Pripjaty építése: [link]
Pripjaty mindennapjai és kitelepítés utáni sivársága: [link]
Ghost town:
[link]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) bLaCkDoGoNe válasza Vamp (#23) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem, azok igaziak. Volt egy pár ún. ''művész'' ([link]), akik még ott is életcéljuknak érezték, hogy a baleset 20. évfordulójára összefossák a falakat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) Jégkokó válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én biztos be nem merném oda tenni a lábamat, még vmi bajom lenne, hiányzik az a fenének se.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#28) Silivrian


Silivrian
csendes tag

Halálosnak a 6 sievert akut dózist tartják. Az évi természetes eredetű háttérsugárzás dózisa 1 sievert.

Azért egy picit sok lenne a halálos dózis hatoda a temészetes sugárzás. A háttérsugárzás inkább 2-3mSv/év. ld.: [link]
Iletve mindenki kikalkulálhatja a pillanatnyi mérések alapján: [link]
(kb-ra, persze)

Egyébként jó az írás. :)

(#29) ÉM válasza #43960832 (#8) üzenetére


ÉM
tag

Sajnos az nekem sincs meg. :(

(#30) Renegade88 válasza george11 (#21) üzenetére


Renegade88
tag

Milyen kihalt környék. :Y Tiszta STALKER

Az a temetős kép a legbrutálabb ;]

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#31) sh4d0w válasza ÉM (#7) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az NG filmje egy kalap sz@rt nem ér e témakörben; teljesen egyoldalú és felületes. Két operátor nyakába varrja az egész balesetet és kellőképpen elhallgatja az atomerőmű vezetése és a főmérnökök hibáit. A Discovery-s Csernobili csata c. film már jóval többet ér.

A cikk írójának meg: Csernobil az önfeláldozás hőskölteménye. A baleset utáni napokban a nagyobb baj elhárítása érdekében tűzoltók, munkások és katonák ezrei teljesítették a kapott utasításokat, noha tudták, hogy ezzel saját életüket kockáztatják.

Namármost, ez így konkrétan nem igaz. Senkinek nem mondták meg, hogy egy sugárfertőzött területre mennek bármiféle védelem nélkül, csak annyit közöltek velük, hogy a baleset következményeinek felszámolásában kell segíteniük.

A grafittűz 10 napig égett (bórozott homokkal próbálták oltani helikopterről), nem oltották el hajnali 5 órára...

https://www.coreinfinity.tech

(#32) sh4d0w válasza Rive (#4) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tavaly vmikor volt egy cikk Csernobilról egy másik oldalon (valaha supergamez névre hallgatott), ott azt írták, hogy a növényzet pl. burjánzik, mert az ember, aki kordában tartaná az őserdőt, alhúzott onnan...

https://www.coreinfinity.tech

(#33) DAni198


DAni198
csendes tag

No azért említsük meg a Three Mile Island-i atomerőmű balesetét is, ugyan a környezeti szennyezés nem volt túl jelentős, de igen komoly hibákra derített fényt.
[link]

[Szerkesztve]

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#34) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olvassátok el a wikipédiás cikket a történésekről, sok teknikai részletet is írtak, beleértve természetessen az okokat... [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) cizoe


cizoe
őstag

azok a graffitik nem photoshopposak. íme a bizonyíték: [link]

(#36) sh4d0w válasza DAni198 (#33) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Igen, ott is elég későn vették észre, hogy nyitott primer kör... szerencsére a szűrők nem nagyon engedtek ki radioaktív részecskéket.

https://www.coreinfinity.tech

(#37) Retro11


Retro11
senior tag

Akkor ezen a környéken ma már senki sem lakik?1az1ben ugy maradt?És az erőművet hogy tudták leállítani olyan hamar?Mai napig is őrzik a területet?Sugárzás mértéke?

[Szerkesztve]

(#38) Yushchenko válasza Retro11 (#37) üzenetére


Yushchenko
őstag

Sok öreg már visszaköltözött. A területet úgy tudom, repce termelésére használják majd, amiből bioüzemanyag lesz. Amúgy nem állították le olyan hamar, a többi block meg ha jól tudom 2000-ig üzemelt.
mod: jaja katonai ellenörző pont van, de szervezett út keretébe, be lehet menni, ha valakinek olyan kedve van. Pl itt: [link]
Sugárzást nem vágom, de úgy tudom, ahogy megy szét a beton szarkofág, egyre gázabb lesz, de valami fém cuccot szeretnéának ráhúzni.
mod2: Amúgy Pripyat-ot a jövő városának nevezték :(

[Szerkesztve]

(#39) #43960832 válasza ÉM (#29) üzenetére


#43960832
törölt tag

Kár. Nagy hatással volt rám az a film. (Egyébként rosszul emlékeztem, a Spektrumon adták.)

(#40) shark300 válasza DAni198 (#33) üzenetére


shark300
tag

Minden rendszer a gyakorlatban annyira jó, mint amennyire a kezelői felkészültek a hibákra...

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.