Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bLaCkDoGoNe válasza Lauda (#250) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az enyém nem "vélemény". Azt úgy kezdeném, hogy "Szerintem..." Kicsit olvass utána a dolgoknak, ajánlom SDB hozzászólásait a topik elejéről, ők jártak kint, mértek is, ki is értékelték hazaérve. Tehát mondjuk úgy, hogy ezek a tények. Senki nem mondja, hogy költözzön oda az ember, de néhány napos ott-tartózkodástól (amennyiben ésszel jár-kel az ember) nem nő meg szignifikánsan az esélyed bármilyen egészségtelen elváltozásra.

Ajánlom Aszódi Attila, Szatmáry Zoltán: Csernobil című könyvét a témában.

Lehet kiemelni a stílust, de inkább azzal vitatkozz, amit írtam, írtunk. Ne azzal, ahogy írtam. :)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#252) gery dee válasza Lauda (#248) üzenetére


gery dee
aktív tag

Elég maradi gondokodású ember vagy :) minek óvjam annyira az egészségemet ha egyszer úgy is meghalok meg a mai világban már ha óvod ha nem, megkaphatsz bármilyen nyavaját anélkül hogy elmentél volna valahová :) És én is dolgozom és fizetem a tb-t és igen is elszeretnék egyszer menni oda hogy lássam, nem fürödni akarok a homokba meg inni a vízből vagy esetleg kolbászolni a házakban , csak megnézni és átélni. Meg ha te ilyen biztonságos vigyázós emberke vagy akkor zárkozz be a házba , küszöböljki minden veszély forrást és ne fizesd tovább a tb-t így senki nem fog a te pénzedből gyógyulni :)

Abban a pillanatban aláírás.

(#253) Lauda válasza bLaCkDoGoNe (#251) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ember ezzel nehez lenne vitatkoznom: :F

Kár hogy baromságokat írsz.

Hagyjuk, unalmas.

(#252) gery dee Menjel nyugodtan tolem, csak kossel maganbiztositast, ne ettol az amugy is doglodo egeszsegugytol vond el majd a lovet x ev mulva, mikor itt-ott problemak lehetnek. :) Nem ovom magam mindentol, de nem megyek a biztos veszely kozelebe se. ;)

[ Szerkesztve ]

(#254) bLaCkDoGoNe válasza gery dee (#252) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem, abban igaza van, hogy az embernek a saját egészsége a legnagyobb kincs, és arra mindenáron vigyázni kell. De! A mai világban nem tudod kiküszöbölni azt a rengeteg káros hatást, ami ér. Gondolok itt főleg arra a rengeteg szemétre, amit az ember az ipari feldolgozott élelmiszerekből "magához vesz". Gondolok itt a passzív dohányzásból fakadó problémákra (mivel jómagam nem dohányoztam soha). Gondolok itt a szennyezett levegő miatti különféle megbetegedésekre. Tehát egy csernobili egy-két napos "látogatás" nagyjából a modern civilizáció által "amúgy" is biztosított veszélyforrásokkal van pariban, nem lehet összehasonlítani azzal, ha valaki mondjuk 30 éven keresztül napi egy doboz cigit elszív.

Csernobil és a Zóna nem móka és kacagás, soha nem fognak iskolás csoportokat ott táboroztatni hetekig (legalábbis remélem), de kellő ésszel és ismeretekkel megközelítve viszonylagosan biztonságos (amennyire egy ilyen hely valaha is az lehet).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#255) gery dee válasza Lauda (#253) üzenetére


gery dee
aktív tag

Majd azt én szabályzom hogy mit kötök :K :DDD . A poénkodást félre téve nem hiszem hogy olyan halálos sugár dózis érne 1nap vagy max 2 alatt (persze a megfelelő védő felszerelések és a veszélyesebb helyek elkerülése melett) hogy akár x évek mulva is legyen olyan bajom ami miatt az egészségügyi rendszer összeomlana . vannak itt nagyobb pénz nyelő problémák mint 1ember esetleges problémái x idő múlva, pl amiket az előbb felsorolt a kolléga dohányosok drogosok alkoholisták, légyszives akkor szólj nekik is hogy ne a te pénzedből gyógyuljanak vagy máséból :) . Szerintem a veszély kell az ember életébe mert anélkül unalmas lenne .

[ Szerkesztve ]

Abban a pillanatban aláírás.

(#256) Lauda válasza gery dee (#255) üzenetére


Lauda
félisten

En se azt mondom, hogy a zona hatarat atlepve holtan esel ossze. Viszont az ott toltott ido alatt erhet olyan behatas, ami lehet 10 ev mulva indit el egy rakos burjanzast a testedben es nem kell ehhez napokat ott tolteni, eleg par perc is a rossz helyen. Nem omlik ettol ossze az egeszsegugyi rendszer, en nem is mondtam ilyet, az viszont igazsagtalan, hogy a masik felelotlensege miatt mennek el 100 meg ezermilliardok gyogykezelesekre, mikor az ezeket mellozo betegre alig jut lovetta es ha nincs privatra penzed, szep lassan elpatkolsz. Megis hogyan szolnek nekik, ne butaskodj. :)

(#254) bLaCkDoGoNe Latod epp ez az, hogy a cigi, pia es chernobyl :DDD nelkul is mennyi szemetet kell elviselni a szervezetnek, a sok idiota meg meg ratriplaz a sok szemet cigivel meg a vegyi piakkal mert masra mar nincs penz. Ezert tobbszorose a magyar alkoholista elhullas, mint a fejlettebb orszagokban, mert ott megveszik a minosegi italokat. Pl a franciaknal van a legtobb alkesz, az emiatti halalozas megis sokkal kisebb aranyt mutat.
Ettol fuggetlenul valamilyen szinten mindenkinek megvan a szervezeteben irva a jovoje, az eletvitele azert befolyasolja valamilyen szinten, de ez is attol fugg, hogy az onpusztitast mekkora sullyal vegzi. :)

(#257) gery dee


gery dee
aktív tag

akit hajt a Csernobil-i túra :) [link].
Lauda egy kicsit olvasgasd mert ha így mész akkor nincs gond és nem 10milla mint valaki írta :DDD

Abban a pillanatban aláírás.

(#258) Lauda válasza gery dee (#257) üzenetére


Lauda
félisten

Addig becsuld meg, hogy egeszseges vagy, amig van mit. :) Nekem eleg a videok es kepek, a kornyekere se megyek soha.

13 órakor Csernobilban ebédelünk (Az ételek minősége garantált:)).

[ Szerkesztve ]

(#259) Lauda


Lauda
félisten

Aki meg borzongani szeretne, van itt jopar kep: [link] ;)

(#260) gery dee


gery dee
aktív tag

Hát jó nem akarlak rábeszélni sem pedig mást ,annyi biztos hogy elfogok menni lehet nem most vagy jövöre de egyszer elmegyek :) sem kép sem videó nem tántoríthat el mert ha csoportal halad az ember akkor semmi probléma nem lehet különben is ahogy olvastad egy repülőn utázáskor több sugárzás ér mint a zónában ahol haladnánk :)

Hát igen elég ópofa szöveg volt :DDD

Abban a pillanatban aláírás.

(#261) Lauda válasza gery dee (#260) üzenetére


Lauda
félisten

Menjel csak, ha menni akarsz! :K Csoportban nem hat a sugarzas, vagy micsoda? :DDD Olvasni olvastam ja, nyilvan nem fogjak odairni, hogy a latogatas alatt nyoc rontgen sugarzas fog erni es elso utad a kekgolyo utcaba vezessen. :Y :DD Leszarjak az embereket, a bevetel a lenyeg.

(#262) Lauda


Lauda
félisten

Jut eszembe ez az allitolag chernobylban jart SDB is igen eltunt azota...... :( :C

(#263) gery dee Ha mar ott vagy probalj ki mindent szvsz. :Y :DDD Probalnalak lebeszelni, de hajthatatlan vagy. :N En is megneznem amugy, de utana sosem lenne nyugtom, lelkileg nem tudnam feldolgozni, hogy ert-e valami vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#263) gery dee válasza Lauda (#261) üzenetére


gery dee
aktív tag

Csak úgy elmondom mint mellékes infót hogy a geiger számláló kötelező vagy legalább is nagyon ajánlott a röntgent régen használták manapság nem tudom mi a trend :DDD az elefánt lábat akartam megtaperolni az erőmű alatt. hülye én se vagyok nyilván csak arra fogunk menni ahol ormális a sugárzás értéke vagy aközeli :)

Én mondtam SDB-nek hogy ne egyen a körtéből de nem halgatottrám megszerintem a grafit daraotse kellett volna fölvennie az erőműnél :DDD

[ Szerkesztve ]

Abban a pillanatban aláírás.

(#264) Lauda válasza gery dee (#263) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :C Lehet annyira megtetszett neki a kornyezet, h kikoltozott pripyat-ba, ott legalabb lehet tututatni a magnot, nem pofazik a szomszed...

(#265) gery dee Hat ja, komoly lehet ott maszkalni. A Vujity Tvrtko konyvet nem olvastad? A pokoli tortenetekben irja le, mikor kimentek oda, majd beszartam olvasas kozben. Asszem 15 percet voltak pripyjatban, de a soforjuk elhajtott onnan arra az idore is, be is volt xarva a trutko, h mivan ha nem jon vissza. Osszesen valami 2 orat voltak asszem a zonaban, nem emlekszem pontosan. :)

Ezt en sem tudom, valami 16km-re van legvonalban a varos az eromutol. :F

[ Szerkesztve ]

(#265) gery dee válasza Lauda (#264) üzenetére


gery dee
aktív tag

Megeshet :D , pár kilométeres körzetben nem sokan vannak :D. Egyébként nem tudom miért lett Csernobili erőmű meg katasztrófa mikor Pripyat van hozzá a közelebb :)

Abban a pillanatban aláírás.

(#266) bLaCkDoGoNe válasza Lauda (#262) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

SDB él és virul, csak nem olvas PH!-t. Ide a topikba én invitáltam meg, mert nagyon sok kérdés merült fel, amit talán a legjobb, ha olyan válaszol meg, aki járt kint.

Abban pedig van némi igazad, hogy akár olyan is előfordulhat, hogy 10 év múlva a korábban beszedett pici többletsugárzás kattint át valamit a szervezetedben, ami valami károsodáshoz vezet. Viszont ennek az esély ugyanúgy fennál egy sokadik üveg aszpartámos Light kóla vagy egy ipari (mekkdonác) hamburger behabzsolásánál is. Ezzel a furcsa példával annyit szeretnék mondani, hogy nem tudhatod, hogy mi ilyenkor a katalizátor, bármi lehet a sok káros dolog közül, ami a mindennapi élet során éri az embert (például egy repülőút során a háttérsugárzás). Értem én, hogy te nem akarod ennek megadni az esélyét és ezért elkerülöd a környéket. Viszont nálad beüthet más, amiről nem is tudsz. Tíz év távlatából már sajnos lehetetlenség megmondani, hogy mi miért történt, innentől ez csak találgatás.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#267) bLaCkDoGoNe válasza Lauda (#264) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ja, és a Pokoli történeteket, meg a trutykót nagyon gyorsan felejtsd el - ebben a témában legalábbis. Elena Filatova mellett ő a másik nagy kamugép. Az indexes topikban kb. ezer helyen van tételesen megcáfolva az a bulvár baromság, amit összefirkált. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#268) Lauda válasza bLaCkDoGoNe (#266) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ok.

Valoban nehez ezt megmondani, viszont enned, innod, lelegezned kell, tehat az ezekkel bevitt szemet ellen nem tudsz mit tenni, ellenben en azt mondom, hogy aki elutazik egy olyan veszelyes teruletre, az nem teljesen normalis, mar bocsanat az erintettektol. :DDD Erdekes a medve ketrecebe senki se maszik be, hogy megharapja vagy sem. Talan itt is igaz az, hogy amit ugye nem latunk az valszeg nem letezik, meg a masik hiedelem, hogy envelem aztan nem tortenhet meg. Sajna ezek az emberi butasagok nagyon sok ember eletet tettek es teszik tonkre minden masodpercben.

(#267) bLaCkDoGoNe Elobb ezt irtad:

Ide a topikba én invitáltam meg, mert nagyon sok kérdés merült fel, amit talán a legjobb, ha olyan válaszol meg, aki járt kint.

Erdekes modon az o szavait hitelesnek iteled, a tvrtko-et meg bulvar baromsagnak. Bocs de en elobb hiszek a tvrutko szavainak, mint egy egynapos ujoncenak. Index forum meg mi, igazmondo szerinted? Hany ember volt kint onnan, aki erdemben tud cafolni?

[ Szerkesztve ]

(#269) bandus


bandus
veterán

aki valóban tudni akarja, mi volt, miért volt, nekik a következő könyvet ajánlom:
[link]

Ez nem trutykó, nem grínpísz... Nemzetközileg elismert atomenergetikai szakemberek írták, ami ebben le van írva, az úgy is volt ;)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#270) sztikac válasza Lauda (#264) üzenetére


sztikac
őstag

A Vujity Tvrtko konyvet nem olvastad?
Tvrtko-nál nehéz eldönteni, hogy tényleg ennyire hülye vagy csak a nézettség kedvéért hazudik :DDD 15 perc az... Neten találsz normális beszámolókat is ha keresel...

(#271) Lauda válasza sztikac (#270) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom ismered ot, voltal vele a zonaban, hogy ilyen lesujto velemenyt alkottal rola. Egyaltalan milyen alapon allitod rola, hogy barmiben is hazudott?

[ Szerkesztve ]

(#272) ABE válasza Lauda (#271) üzenetére


ABE
őstag

A Tvrtko egy ügyes srác, a legegyszerűbb történetet is elő tudja úgy adni, hogy a szíved szakad meg rajta. Én is olvastam a könyveit, többek között a Csernobil történetét is, s hát neki a szórakoztatás a célja, nem tudományos jegyzeteket ír. Az biztos, hogy Tvrtko elmesélése nem elég ahhoz, hogy a Csernobilban történtekkel és a jelenlegi állapotokkal tisztába kerüljön az ember. A bandus által említett könyvet érdemes forgatni, ha valakit tényleg érdekel a téma, de nyilván a többségnek kényelmesebb egy Tvrtko-féle beszámolóra támaszkodni, mintsem utánaolvasni a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#273) plömplöm


plömplöm
őstag

állítólag lehet menni: ezittaz

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#274) Lauda válasza ABE (#272) üzenetére


Lauda
félisten

Ki mondta, h tudomanyos jegyzeteket ir? Csak megkerdeztem gery dee-tol, hogy olvasta-e a konyvet, Ti meg azota ezen lovagoltok es fikazzatok szerencsetlent.
Ettol fuggetlenul most is azt mondom, h aki nem jart ott, az inkabb halgasson es fogadja el, amit a zonaban jartak leirnak, mert erdemben cafolni nem tudja.

(#275) ABE válasza Lauda (#274) üzenetére


ABE
őstag

Valóban, Trvtko-n kívül sokkal komolyabb emberek is jártak ott, én azt fogadom el. :) Én nem fikázom Tvrtko-t, mert érdekesen ír, de jelen esetben őt referenciaként nem lehet tekinteni. :N

[ Szerkesztve ]

(#276) feka007 válasza Thunderzolee (#243) üzenetére


feka007
nagyúr

Ja, tényleg rengeteg hely van Mo-n is, ami kis részletekben visszadja azt, mint Pripyat lehet, van egy csomó elhagyatott hely kiesve a külvilágtól, amik tisztára olyanok. Persze azért más lehet egy 23 éve kihalt városban, mint egy elhagyatott laktanyán, gyárban, de azért ad egy kis képet, néhány volt vegyüzemben talán még szennyező anyagok terén is :D
Aki akar az érzésben részesülni, annak ajánlom az airsoftot, nekem bejött, sokszor olyan helyeken voltunk idén (romos gyárépület, laktanyák a várostól messze), ahol tisztára Pripyatban éreztem magam, nagyon ott van a feeling az ilyen helyeken. :)) És a játék (vagy inkább sport) is jó

(#277) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem lenne ideje már normális címet is adni a cikknek?

Ugyanis az atomerőmű (főnév) nem történhetett meg, viszont egy robbanás már igen.

Vagyis: 20 éve történt robbanás a csernobili atomerőműben

***

(#278) feka007 válasza ollie (#277) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem tudom mi történt a címével, én ezt adtam neki alapból asszem :U : 21 éve történt a csernobili atomerőmű balesete.. Gondolom vmi gebasz volt a logouttal azt levágta a végét, vagy vmi unatkozó moderátor átírta.. :DDD
Szerk: nem tudom átírni, nem egnedi ez a sz.r, úgy tűnik azóta lerövidítették a karakterek számát a címben, de egy fos.. :W

[ Szerkesztve ]

(#279) Thunderzolee válasza ollie (#277) üzenetére

Valahogy úgy emlékszem, régebben ott volt még a "baleset" szó a cím végén.

És tiltani kellene a képfeltöltés.hu-t a PH-n. Illik tudni, h aki ott nem regisztrált tag, az max. 3 hónapig nézegetheti a képeit, utána törlik az inaktív képeket.
Ha már valaki belefektet energiát a képek feltöltésébe, tegye egy olyan oldalra, ahonnét nem törlik. Bacsis régebbi tesztjei se olvashatók már, a képek eltűntek belőlük.. :/

mod:
Na, meg is kaptuk a választ a cikkírótól. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#280) feka007 válasza Thunderzolee (#279) üzenetére


feka007
nagyúr

Mostmár nem használom azt a shitet, de akkor még ezt használtam, mikor ezeket írtam.. :) Amúgy szomorú, hogy ez a legelterjedtebb képfeltöltő, mert egyben a legszarabb is.. :(

(#281) ollie válasza feka007 (#278) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hmm, akkor bocsi.

***

(#282) feka007


feka007
nagyúr

Így 30. évforduló alkalmából gondoltam, uppolom a témát. :D

(#283) customer114


customer114
senior tag

Jártam Csornobilban, ha kérdésetek van, ki vele!

SDB
utolsó feltűnés
2007-04-26 21:03

R.I.P.

(#284) Lauda válasza customer114 (#283) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#285) Tomi_Ohl válasza customer114 (#283) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Damn...

:DDD

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.