Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) julius666 válasza Bici (#2) üzenetére


julius666
addikt

Nem fogják. A consumer vonalról kukáznak mindent amit csak lehet, Ubuntu phone full kuka, desktop environment fejlesztés full kuka. Akit lehet/hajlandó, átcsoportosítanak a "pénzes" üzletágakba a cégen belül (cloud, ami tényleg megy, meg az IoT, amivel simán lehet újból csak pofáraesés lesz), a többieket szélnek eresztik.

Ha tippelnem kéne, a desktop OS fejlesztése úgy ahogy van takarékra lesz véve. Aminek szerveren is van értelme azt esetleg reszelik maguknak, többit meg lehetőleg érintetlenül átlapátolni debilányból, rá az új vicces állatnév és kész az új verzió.

Most jött ki a nagyon sok (lassan 10) éves gyakorlatuk eredménye, hogy magasról tojtak arra, a Linux disztrók világában ki merre megy, mindenből inkább sajátot fejlesztettek, csomó pénzt, erőforrást elpocsékolva. Bazzaar, Upstart, MIR és lehetne sorolni. Ezeknél mind már jóval a kinyírásuk vége előtt látszott, hogy teljesen vakvágányok. Most jutottunk el oda, hogy elfogyott a pénz és már a komolyabb saját cuccokat is le kell kapcsolni. Ez a széllel szembe pisálás fényes eredménye.

Én mindenesetre annak legalább örülök, hogy a Gnome lett az új választott, én magam is azt használok, igaz nem a default témával. A tengernyi hibája ellenére ez a legkevésbé problémás számomra a linuxos DE-k tengerében (nem nekem kell 0-ról kifaragni, nem bugzik, fagy szét rommá és nem időutazás kinézetben a 90-es évekbe). Sőt, a kinézete, elrendezése nekem kifejezetten kézreáll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.