Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Ebben vajon kényelmes ülni, vagy van több opció - méret, párnázat, szín? Jól kilátni belőle? Ezek mellett ugyanazt a hátrányát látom, mint a fejhallgatónak, hogy egyszemélyes.

Egy japán "kapszula" lehet más (jenben van az ára, ezért írom), Európában én elég szürreálisnak látnék még egy man cave-ben is egy ilyet. Aztán nem tudom. Érdekesnek mondjuk érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#2) Watchdog


Watchdog
aktív tag

... alulról hiányolok +1 csatorna bekötést, így besza-behu kategóriás...

(#3) #74018560


#74018560
törölt tag

Van tartalom hozzá?

(#4) #72042496 válasza #74018560 (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Diszkrét 11 csatornás nincs, de vannak mátrixok (pl. DTS Neural:X), amelyek felmixelik 11 csatornára a tartalmakat.

Ilyen mátrixokkal használják a 9/11/13 csatornás rendszereket.

[ Szerkesztve ]

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az első tíz vásárló 10 éves garanciát kap rá / körülbelül 2 300 000 forintba kerül. -> Hopp, le ne maradjak róla és egyből mindjárt kettőt... :D :)

(De legalább kipróbálni viszont érdekes lenne. Home mozi üzemeltetőknek is vonzó fejlesztés, 10 év, 920 alaklom alatt tán be is hozza az árát...)

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

Tojásfotel 12 hangszóróval. ;] De legalább mint különlegesség megvan az ára. :)

Biztos jó lehet,ha lenne rá keret,akkor rendelnék is egyet. :K
Futár vajon kihozná? :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Badlof2k válasza Televan74 (#6) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Azért ez igy otthoni környezetbe elég vad extra lenne nem? Mármint értem hogy ha van rá della akkor had szóljon :D inkább tudnám elképzelni ilyen szórakoztató központba vagy valami hasonlóban bár ott is mit tolnának rajta.. na sebaj van ilyen is a világon :D Lehet pislogna mi a jó istent visz ki .. :D

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#8) p_adam


p_adam
addikt

Semmi értelme nincs, de az a dolog, amit a gazdagok képesek megvenni.

(High-end) fejhallgatóból egyébként sokkal többet ki lehet hozni, ezzel itt legalább teljesen variálható minden (szoba mérete, hangsugárzók típusa stb. stb.) az egyszemélyes hátrány ugyanaz.

(#9) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem ezzel az tunik bajnak, hogy egy bizonyos ulopoziciot var el es annyira nem tunik jol konfiguralhatonak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Persze tartalom legfeljebb 5 év múlva érkezik hozzá.

(#11) Jarod1


Jarod1
addikt

már megint 1 f****ság.

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Kétmillióért már nagyon jó hangrendszereket lehet venni (akár erőlködővel együtt is), amik nem egyszélyesek, és jó eséllyel körbe röhögik ezt a tojást. Persze sohase lehet tudni, egy próbát mindenképp megérne :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) L4D1K


L4D1K
őstag

# ANTAL Tuning #

(#14) schawo válasza proci985 (#9) üzenetére


schawo
titán

Csak karót nyelt idiótáknak ajánlott :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Polarstar


Polarstar
nagyúr

George Michael videójában már volt egy hasonló. Na, az szerintem szebb és kényelmesebb is volt.

Azért megnézném, hogy ebben valaki hátradől és ellazul. Kizárt!

Görcsölhet ezzel a gyártó - 3 számot hallgasson meg a leendő vevő és már megy is haza!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) schawo válasza Polarstar (#15) üzenetére


schawo
titán

Ez nem zenehallgatásra van. De egy 2 órás film még rosszabb :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) Duree


Duree
veterán

Ahogy elnézem kurvára kényelmetlen lehet, a másik ezek a 100 wattok összeadva szétverik a fejemet meg a fülemet. Az egész egy nagy rakás sz.....

duree54

(#18) beef válasza Duree (#17) üzenetére


beef
őstag

A 100W gondolom csak parasztvakításnak van, hogy érezze kap valamit a pénzéért, miközben 2-5W körül fogja hallgatni. Mert ki akar 20cm-re a fülétől, ráadásul egy elég zárt dobozban megsüketülni?

(#19) Alchemist


Alchemist
addikt

A virtuális borbély egy szimpla fülessel megcsinálta a térhatást... elvégre nem 11 fülünk van. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) SunMount3r válasza Alchemist (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De a valós életben sem csak 2 irányból jönnek a hangok...

(#21) korcsi válasza SunMount3r (#20) üzenetére


korcsi
veterán

De két ponton érzékelsz, ha pontossan azt kapod a füledbe mint amit a valódi környezetben hallanál, akkor megfelelően létrejön a térhatás. Ennek szimulálására régen volt a HRFT, biztos vannak manapság is ilyen fejlesztések. Rossz példa, 3D-s mozihoz elég két kép, mert két szemed van.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22) Xarina


Xarina
aktív tag

Meg az alacsonynovesu japanoknak sem hiszem, hogy kenyelmes lehet es ahogy elnezem kilatni belole is max. behuzott nyakkal lehetseges.

(#23) schawo válasza Alchemist (#19) üzenetére


schawo
titán

A "virtuális borbély" egy nagyon egyszerű jelenet egyetlen hangforrással. És még ilyenből sem tudnak naponta 100 hanganyagot készíteni. Évtizedek óta szinte ezzel az egyetlen hanganyaggal hakniznak a virtuális térhangzás hívei, és ez is csak egy proof of concept. Készült pár másik hanganyag is, de két kézen meg lehet számlálni őket, és ezek jó része kalap szart se ér.

Szóval egyelőre (?) használható hanghatásokként legfeljebb a fizikailag szeparált, többsávos, többcsatornás megoldások szóba.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Alchemist válasza schawo (#23) üzenetére


Alchemist
addikt

Azt hittem, hogy az ilyesmit már realtime tudják szimulálni-generálni, nem gondoltam volna, hogy ennyire a kőkorszakban tartunk a 3D-s hangtechnikában. :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#25) krx21 válasza L4D1K (#13) üzenetére


krx21
nagyúr

:C

(#26) csongi válasza L4D1K (#13) üzenetére


csongi
veterán

Ebbe nem volt hangrendszer :D

(#27) MasterMark válasza #72042496 (#4) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

De egyébként mivel az Atmos illetve a DTS:X is objektum alapú, nem pedig csatorna alapú, így tulajdonképpen bármennyi hangszórót ki lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#28) tuki2200 válasza schawo (#14) üzenetére


tuki2200
senior tag

Csak mert nem jo a marketing, kepzeld el ha ugy árulnák, hogy ebbe hallod legpontosabban merre szaladnak a PUBG-be :DDD csak a kinaiak felvasarolnak az egesz keszletet :DDD

Egyebkent ez japanban nem olyan huzós ár, egy diplomas ferfi 2 havi fizuja

[ Szerkesztve ]

(#29) schawo válasza tuki2200 (#28) üzenetére


schawo
titán

Től mindegy, hogy kinek hányhavi fizuja. Ha 700k lenne, akkor neked kéne? Pedig az egy diplomás magyar kéthavi fizuja. De ettől még nem lett kisebb baromság a termék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) #16939776


#16939776
törölt tag

A felsoroltakon kívül akadhat még egy olyan problémája, hogy, ~150cm-es testmagasságra tervezték.

(#31) krx21


krx21
nagyúr

Ez a cucc közelebb van egy 7.1-es fejhallgatóhoz, mint egy "rendes" rendszerhez...

(#32) Cs1csó


Cs1csó
félisten

EZ egy köztes valami aminek nem látom értelmét:
- kis hely, mások zavarása stb. akkor használj fejhallgatót nekem van házimozirendszerem de ugye nem lehet mindig dübögtetni - már nem is kívánom - ezért van egy Superlux HD 681 EVO-m elképesztő néha még jobb mint ha a hangfalrendszeren keresztül jönne a hang.
- kis lakás alacsony költségkeret - kompakt házimozi rendszer teljesen vállalható hangzásra képesek ezek egy kisebb szobába és nem elszállt ízlés mellett

(#33) Duree válasza beef (#18) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van.

duree54

(#34) bteebi válasza schawo (#23) üzenetére


bteebi
veterán

A Virtual barber shop egy binaurális felvétel, amihez két mikrofon kell, és nem annyira bonyolult, inkább csak ritka (nem igazán van rá igény).

A fejesek hatalmas előnye a hangfalakkal szemben, hogy tényleg szeparálni tudják egymástól a bal és a jobb oldali csatornákat (hangszórókat, és ezáltal a hangot), amiket hangfalakkal nem tudsz megtenni, mert nem tudod megmondani a jobb fülednek, hogy ne hallja a bal oldali hangfalból jövő hangokat (és fordítva). Fejhallgatóval ezáltal mindenképp jobb - binaurális felvétel esetén gyakorlatilag tökéletes - térhangzás érhető el, mint hangfalakkal.

Érdemes szétnézni Youtube-on, van pár binaurális felvétel. Én még az Interrogation chamber-t javaslom (kínzókamra, kicsit ijesztő amúgy) meghallgatásra, mindenképp fejhallgatóval. Nagy élmény :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#35) SunMount3r válasza Cs1csó (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

- kis lakás alacsony költségkeret - kompakt házimozi rendszer teljesen vállalható hangzásra képesek ezek egy kisebb szobába -> Milyen árkategória lenne ez?

(#36) schawo válasza bteebi (#34) üzenetére


schawo
titán

Nekem mondod? Tudod milyen bonyolult jól beállítani egy ilyet? Csinálsz 20 felvételt, és abból egy se fog jól szólni, pedig megvetted a Sennheiser legdrágább 20ezer dolláros műfejét. Itt is csak azért működik jól, mert nagyon sok a helyváltoztatás van az egy szem hangforrásban. Egy összetett filmjelenet, ahol atmoszféra, fixen pozícionált színészek, és a jelenedhez kapcsolódó zajok vannak (amiket ráadásul utólag tesznek fel) feloldhatatlan káoszt eredményez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Cs1csó válasza SunMount3r (#35) üzenetére


Cs1csó
félisten

Például ez: [link]

Megjegyzem az arukeresőn a népszerűségi lista elején áll.

[ Szerkesztve ]

(#38) SunMount3r válasza Cs1csó (#37) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl.??? És személyes tapasztalatod van ezekkel, hogy azt írod, hogy olyan jók? Konkrétan ezzel?

(Árukeresős népszerűségi lista nálam nem sokat nyom a latba.)

(#39) Cs1csó válasza SunMount3r (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hallgattam már ehhez hasonló olcsóbb rendszert és egy 5.1-es filmet jobb ezen hallgatni mint csak simán a tévé hangszóróin keresztül. Ezt nem lehet összemérni egy olyan rendszerrel aminél csak az erősítő 150 ezer forint.

Mondjuk egy komolyabb erősítőre rákötöd [link] ezt a cuccot gondolom valamivel jobban fog szólni mint az az LG házimozi 42 ezerért.

(#40) mzso


mzso
veterán

Lassan tényleg eljutunk a gömbhangszórókhoz. Mondjuk az még mindig gyengébb lenne egy sima 10-20-ezres fejhallgatónál térhatásban, akárhogy mixelik is...

(#41) hemaka válasza #74018560 (#3) üzenetére


hemaka
nagyúr

beepitett klotyo van benne?

(#42) Cs1csó válasza hemaka (#41) üzenetére


Cs1csó
félisten

Senki sem tiltja hogy mikor abban a gömbben ülsz összefosd magad.

[ Szerkesztve ]

(#43) hemaka válasza Cs1csó (#42) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az ugy nem finom, pedig a kialakitasa tok olyan, mintha... :DDD

(#44) Hieronymus válasza Cs1csó (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Inkább kihagynám az összefosást.
A hallásom sem a régi, nem hallanám ki a 11.2 hangzás előnyeit. Én már az 5.1 hangzásnak is örülök. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Valami ilyesmi kapszulát képzeltem volna el lehajtható monitorral és magamra fordítható billentyűzet és egér asztalkával... Az lenne már a gamer szék a mostani "gamer szék" hulladékokkal szemben.

Jevons paradox

(#46) Ed_007 válasza Aprósólyom (#45) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Én olyat szeretnék, amelyben fekszem. :-)

(#47) SunMount3r válasza Cs1csó (#39) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez gyak egy túlárazott, elavult DVD lejátszó tejfeles dobozokkal. Még a DTS-t sem tudja. Akkor már inkább valami Logi vagy Genius 5.1 + egy külső DAC. Bár a releváns Topic-okban még azokat sem ajánlják, mert állítólag egy valamire való 14K-s sztereó hangfallal is jobb hangképet és minőséget kapsz, mint ezekkel a 40K körüli 5.1-ekkel. (Bár engem is érdekelne, hogy mit lehet belőlük kihozni filmezéshez, mert jól jönne a térhangzás, de nekem sincs most többszázezrem ilyesmire.)

(#48) Piftuka


Piftuka
veterán

A kép alapján ez egy rendkívül kényelmetlen ülőalkalmatosság... :(

A cikket olvasva egyébként nekem kapásból ez jutott eszembe:

:DDD ;]

"Aquila non captat muscas."

(#49) Cs1csó válasza SunMount3r (#47) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most hogy elkezdtem számolgatni a fejemet fogtam iszonyat árak vannak. Ha önálló komponensekkel akar az ember 5.1-es házimoziit (számítógéptől független önálló megoldást) akkor a zsebbe kell nyúlni.

(#50) proci985 válasza SunMount3r (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a stereo vs bogreszet nem egyertelmu.

egy 90es evekbeli sony STR-DTN215 erositovel es egy regi orion parost hasznaltam tizenevesen, a 100USD koruli genius swhf2500 rendszer terben sokkal jobb volt, altalanosan a fene tudja. abban az idoben volt egy akkoriban kb 200 usds csucs XFIm (fatal1ty pro) egy 100-150usd koruli AKG K518 ltdm, ami sokkal szebben szolt es terben egy picit gyengebb volt, de kb ennyi (a DAC az XFI volt ott is). viszont, a geniust hajtottam elotte egy sima mezei SB live 5.1el is (ez kb egy 30-60USDs megoldas volt), az XFI max annyival volt jobb, hogy a basszust le kellett vennem mert szetkuldte a az SWHF subjat. a ter jobb lett, de sokkal nem szolt jobban (a hangfalak voltak a limitalok).

aztan lett egy onkyo ht-r340em, az kb 400usd msrp kornyeken volt, ez terben korbefutotta haromszor az AKG K518 ltdt, de szigoruan zenere az AKG picit jobb volt. ertelemszeruelg a belepo diszkret komponensen onkyo teljesen mas vilag volt egy genius swhfhez kepest. az onkyo egyebkent kb 20nm2re meg eleg volt es 10+ eve megy elore toretlenul, ami az egybesetekrol nem mondhato el. az erosito jellemzoen megsuti magat, a geniusom ott halt meg.

aztan itt lett egy regi stereo param (Zachry / Ljudbiblioteket) is ami kb ilyen 1000-2000USD korul mozoghatott ujkoraban (viszont volt vagy 20-25 eves), ez az onkyot hangminosegben es hangeroben oda-vissza megette, terben amit vesztett a tobb fizikai pozicion azt behozta reszletessegben. kozben lett egy masik 5.2om, immar egy yamaha RX-A860 egy Klipsch R26ra epulo 5.0val es ket yamaha NSSW200al (kb 3000 USD msrp). ez sokkal jobban nem szolt a szinten egy kb 600 euros (hazimozi) erositovel megtamogatott Zachrynal, viszont jobb a tere es elmeletileg picit nagyobb szobara eleg. ja es kontrollnak ott az asus xonar essence one (muses/v2 konvertalt) egy beyer dt990 editionnal (800+ eur msrp kb), ez szinten pontos, reszletes es nagyon elegedett vagyok vele, fpsben fulelve pozicionalni is mukodik, bar a yamaha/klipsch koprodukcio egyszeruen a kialakitasa miatt jobb, cserebe ejjel zavarja a szomszedokat.

filmeknel egyebkent annyira nem szokott feltuno lenni a surround keveres, jellemzoen egy-ket effektre / jelenetre koncentralodik. nem veletlenul szoktak dragabb nagyszobai rendszereknel is egy jobb sztereo hangfalpart kiegesziteni. jatekoknal eleg egyertelmu a surround elonye, viszont ott meg az a baj, hogy a jatekok egy resze vagy siman csak stereo hangkodolast hasznal, vagy egy kulon muveszet a drivert rabirni arra, hogy valami dekodolhato formatumban kuldje ki a jelet es ne ketcsatornas PCMkent. az utolagos surroundositas nem az igazi, jelenleg meg mar nincs nagyon erosito surround analog bemenettel ami 10 eve erre a megoldas volt. ja meg jatekoknal eleve 10 eve az openal idejen figyeltek a hangokra jobban, jellemzoen pl az Oculus Rift fulese es a felaudiofil fules lanc kozott nincs nagyon kulonbseg, szoval kis tulzassal csak jatszani egy 30ezernel dragabb fules felesleges.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51) Hieronymus válasza Cs1csó (#49) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyilván.
A sztereóhoz képest közel háromszoros a hardver igény.
A másik oldalról nézve, ha az 5.1-es rendszeren egy kicsit más a gépkarabély hangja, mint a valóságban, nem sokan fogják észrevenni. A ki meg kihallja, az eltérést, az egy nagyságrenddel drágább cuccon is hallani fogja.
A kemény mag még azt is megmondja, melyik hangszórókábel kell rendszerhez, a jobb hangzás érdekében.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#52) #56573440 válasza Hieronymus (#51) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért az elég magas fokú kuruzslo, aki csovalja a fejét, hogy már miért balra sodort kábelt használtak a sokmillas láncban, amikor nyilvánvalóan a jobbra sodort kellett volna.

Egy fos meg egy jó kábel között nyilván nem tudomány. Fölötte már kuruzslas

(#53) Sinesol válasza #56573440 (#52) üzenetére


Sinesol
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#54) Cs1csó válasza Hieronymus (#51) üzenetére


Cs1csó
félisten

Aki TÉNYLEG komolyan gondolja a HÁZIMOZIZÁST és pénze is van rá az több mindenre is oda tud figyelni:
- külön moziszoba
- tökéletes elhelyezés - vászon, hangfalak, fotelek stb.

A kábel fontos, de szerintem abban sem érdemes túlzásba esni.

(#55) atike


atike
nagyúr

Ahogy megláttam az árát felröhögtem... :DDD

Mondjuk akkor is, ha összeadom, hogy hány wattal képes nyomni közvetlen közelről az ember agyát (fülét)... :U

Két ilyen szék egymás mellett - és a külső szemlélő már meg is őrülhet a "kiszűrődő" zajkavalkádtól... :DDD

(#56) Dedicted válasza atike (#55) üzenetére


Dedicted
tag

Maholnap a vallatóteremben is hasonló lessz :Y :Y ... vagy még az lessz nagy durranás ,ha tovább fejlesztik és még nagyobb szabványosabb ember méretre kinyíló tojászerüség lessz belőle ...

(#57) Alchemist válasza #56573440 (#52) üzenetére


Alchemist
addikt

Ehhez képest ismertem egy hangrendszer építő srácot, aki a digitális erősítőhöz vezető USB kábelekről elmondta, hogy az egyikkel jól szól, a másikkal sz@rul, a harmadikkal meg kicsit gyengén.
Cserélgettük a kábeleket úgy hogy nem tudta, melyiket raktuk be... és mindig eltalálta.
A haverom szerint ahogy Neo látta a Mátrixot, úgy a srác hallja. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#58) Hieronymus válasza Alchemist (#57) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Preparált kábelekkel nem gond. A kábel jelismétlését meg kell növelni, máris beáll a rosszabb hangzás.
Elegendő lehet a DATA -vagy DATA + csatlakozót megpiszkálni,

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#59) Alchemist válasza Hieronymus (#58) üzenetére


Alchemist
addikt

Persze ez is lehet... de mi halandók nem hallottuk meg a különbséget. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#60) sultansmith


sultansmith
senior tag

"Mivel a center hangsugárzónak nincs hely a székben, ezért azt a két 100 wattos fronthangszóró segítségével virtuálisan hozzák létre."

Éljen! Feltalálták a monót! Ami mind a két hangszóróból szól, ugyanolyan hangerővel, azt középről hallod! DURVA! Virtuális center, besz*rok, komolyan, olyan magas szintű abrakadabrák vannak ebben az audioiparban, hogy iszonyat!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.