Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AssAssynn


AssAssynn
őstag

"Kis utánagondolással valószínűleg sem a gyártó, sem a típus nem lesz meglepő..."

Aki kicsit is gondolkodik, annak szerintem még mindig meglepő. :DD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem semmi apple fölény

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) aujjobba válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


aujjobba
addikt

A 11, Xr, SE 2020 taroltak rendesen, erdekes a forumokon mindenki csak fikazza ezeket, a valosag viszont egeszt mast mutat.

AssAssynn: nincs ebben semmi meglepo szerintem, leginkabb az SE, de a masik ketto is kivalo valasztas azoknak a 6s/7/8 tulajoknak, akik ujabb 4-5 evig nem akarnak a telefonjuk valtogatasaval foglalkozni. Vagy epp azoknak, akik emberi aron, de aktualis keszulekkel probalnak ki a platformot.

[ Szerkesztve ]

(#4) #24536576


#24536576
törölt tag

Hova lettek a csúcs Samsungok? ;]

(#5) Essentials válasza AssAssynn (#1) üzenetére


Essentials
aktív tag

Végülis csak 6-7 éve első az Apple a féléves/éves TOP mobil osztásokban minden analítikai cég kimutatása szerint, a TOP 10-be pedig 2019-et leszámítva mindig minimum 5 mobillal van fent. Az XR 2018-as megjelenése óta minden földrajzi szegmensben, és idő bontásban ( negyedév/félév/év és piacok ) az első volt, ezt a jó szokást vette át 2019-ben a 11, ami szintén a vilàg legnépszerűbb telefonja azóta mindenféle szűrésben. Szóval ezekután jövőre is nyugodtan meglepődhetsz! :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Essentials válasza #24536576 (#4) üzenetére


Essentials
aktív tag

Féléves összevetésben eddig sem szerepeltek, de évesben sem nagyon. Negyedéves bontásban szokott felkerülni 1-1 modell, a debütálást magába foglaló 3 hónapban, aztán sicc.

(#7) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

A gyártók is észrevehetnék már, hogy az €1000+-os telefonokra mérgesek a tömegek. Persze mivel azokon még vastagabb a profit, a top 15. helyen is biztos jobban megéri annyiért eladni kevesebbet :((

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#8) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem vagyok Apple fan, de azért a folyamatos elsőzésért jár nekik a respekt!

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) fattyu válasza aujjobba (#3) üzenetére


fattyu
veterán

hát izé. úgy hullik az akku az 1 másfél 2 éves almákban hogy az elképesztő... és elég változatos nem kevés sw hiba jelenik meg. szóval nem én sem értem annyira ezt a nyomasztó fölényt. illetve de a nyájhoz tartozást értem. gondolkodó tudatos informált döntést azt nem látok ebben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon örülök ennek a listának mert látszik, hogy az emberek többsége nem gondolkodás hanem marketing alapján vesznek telefont, ebben jó az Apple, nyilván muszáj jó marketinget csinálniuk mert bajban lennének ha valódi tudás és ár/érték alapján kellene eladni a termékeiket.

Thanos was right.

(#11) Schuler888


Schuler888
senior tag

es ez a hir miert is kiemelt, zero iparagi hatalmas infoval? Parszor mar le lett hozva hogy az i11 2020abszolut mennyisegi rekordere negyedevrol negyedevre..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#12) Gabesz84 válasza Narxis (#10) üzenetére


Gabesz84
őstag

azért a szifon 11 nem sikerült annyira rosszra, hogy ész érvekkel ne lehetne emellett dönteni.
A hardver végre kiváló, nem találok benne semmi kivetnivalót, az üveg hátlapot leszámítva...
Végre a dual sim is megoldható e-sim + nanosim kombóval. Az üzemideje is brutál jó lett végre.
Csak a zárt iOS az egyetlen nagyobb baja :DDD

(#13) nevemfel


nevemfel
senior tag

A Xiaomi is szépen hasít. Az meglepett, hogy a Samsung egyetlen modellel képviselteti magát.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#14) Schuler888 válasza nevemfel (#13) üzenetére


Schuler888
senior tag

engem az lepett meg, hogy a koronavirus hatasara atmenetileg elre toro huaweinek egy keszuleke sincs benne :F

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#15) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Ok. Hogy hol Samsung... De hol Huawei???

(#16) Noukoum válasza Gabesz84 (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

És még így is nagyon le van maradva. Nagyon sajnálom amúgy, mert az összes gyártó leköveti őket. Marketing>termék :(

(#15) Gempas 70 Kína nagy piac, na de ha az egész világpiaccal nem tud versenyezni eladásokban.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) nevemfel válasza Schuler888 (#14) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én sem tudtam, hogy a Xiaomi ennyivel előrébb jár minden más távol-keleti gyártóhoz képest. És a Huawei a tavalyi táblázatban sem szerepel. De már nem is emlékszem pontosan, mikor indult a Huawei ellen a kereskedelmi háború.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18) Ricardo válasza fattyu (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

Átlag József, és Konzumer Ilus még mindig látja benne a menő faktort.
Egyébként valóban ne rosszak a Apple készülékei, de bőven megvannak a maguk hibái.

(#19) enginev3.0 válasza Gempas 70 (#15) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyjából már sehol
Bár meglepő hogy ennyire tisztában vannak vele az emberek hogy nincs rajta Google pack?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#20) Giovan!


Giovan!
addikt

Úgy tűnik megérte elhagyni azt az "r" betűt :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#21) Essentials válasza fattyu (#9) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nekem nincs ilyen problémám. 2012 óta használok folyamatosan iPhonet is, igaz 2014-től az i6 összetörése után csak Plus modelleket. Most van egy 2015-ös vásárlású 6S Plusom, amire azt kell mondjam kiállta az idő próbáját, és jól használható még idén is, pörgős. ( Még nem cseréltem benne aksit, igaz az elmúlt 2 évben elég pihenős a feladata második telefonként.) Emellett Pro Max-ot használok, ami egy éves sincs még, így arról hosszútávban nem rudok nyilatkozni. Rengeteg iPad, és iPhone használó van a családban, egyikkel sincs gond. Apu egy 2016-os SE-t használ. De felesleges is ezen témázni, valakinek bejön egy gárzó, valaki meg beletenyerel a f@sba. Ez minden gyártó minden termékére igaz. Nálam az Apple jelesre vizsgázott megbízhatóságban, mégis mikor valaki megkérdezm h milyen telefont érdemes venni, sok esetben ajánlok inkább mást, mert nem mindenkinek valók ezek az eszközök, mindnyájuknál mások a fontossági sorrendek.

[ Szerkesztve ]

(#22) Essentials válasza Narxis (#10) üzenetére


Essentials
aktív tag

Azt felvezetnéd hogy az Apple miért jobb marketingben mint azok az androidos gyártók, akik az Apple-nél sokszor annyi pénzt égetnek el Pr-ra? Lásd pld a csapból is folyó Huaweit, vagy a Samit.

[ Szerkesztve ]

(#23) Essentials válasza Gabesz84 (#12) üzenetére


Essentials
aktív tag

"A hardver végre kiváló" Mert előtte nem volt az? :)

(#24) Gubu0101 válasza Schuler888 (#14) üzenetére


Gubu0101
veterán

Mert első negyedév,akkor még a járvány kialakulóban volt.

Gabesz84: Én pont azért nem vettem az e-sim és fizikai kombó miatt,voda+telenorom van,ott még nincs semelyiknél e-sim,no meg az aksit keveseltem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#25) Essentials válasza Schuler888 (#14) üzenetére


Essentials
aktív tag

Eddig sem volt fent Huawei készülék az elmúlt években. A tavalyi Q4 volt az egyetlen kivétel, ahova felfért egy a negyedéves összevetésbe, de csak 1 anilítikai cég szondázta be, a többiek szerint nem szerepelt a TOP 10-ben.

(#26) Schuler888 válasza Essentials (#21) üzenetére


Schuler888
senior tag

A sok szoftveres bakiban a frissitesekkel (a la windows) es az akksik hitvanysagaban tenyleg van igazsag. Ennek fenyeben, ez eleg nyugtalanito: [link]

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) fattyu válasza Essentials (#21) üzenetére


fattyu
veterán

csak én egy ezres almaflottából alkotok véleményt nem hat saját eszközből.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28) Essentials válasza fattyu (#27) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ezt mások is megteszik, pozitív és negatív irányokban. A SPAR pld leszedált 5S-t meg 5C-t adott a dolgozóknak eddig, most "frissítették" a flottájukat iPhone 7-re ( 2016-os alma. ) Bármelyik flottás termékről lehet ódákat zengeni mindegyik irányba. Te ezt tapasztalod, máshol meg mást, nincs makuláltan működés, és 100%-ig elégedett vásarlóközönség, és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29) Feri bácsi válasza fattyu (#27) üzenetére


Feri bácsi
tag

Én is. csak alátámasztani tudom Essentials kolléga szavait, 4s óta sem akksival, sem szoftverrel nem volt gondunk. Mondjuk nem volt JB meg egyéb “okosság”. Erre az ezres almaflottára kiváncsi lennék, de ha még igaz is, hülye egy cég , ha ennyi hibával ilyen drága telefonokat ad. Ja és mondjuk aki maga veszi, az valószínűleg jobban vigyáz rá, mint aki után dobálják..... :)

(#30) Tewe013 válasza fattyu (#9) üzenetére


Tewe013
őstag

Mióta szól a fogyasztói társadalom a gondolkodó informált döntésekről? Egy geek réteget leszámítva senki sem így vesz telefont.

(#31) Essentials válasza Schuler888 (#26) üzenetére


Essentials
aktív tag

Sok szoftveres baki mindenhol van, csak míg Apple oldalon a szeptemberi legfrissebb rendszert letöltik 200 millióan 1 hét alatt, addig android vonalon úgy sunnyogják el még készüléktípusonként is régióra, országra meg utcára ( LOL ) bontva az upgrade-et, ahogy akarják, és sok esetben nem is érkezik egyhamar javítás a hozott problémákra, míg almáék legkésőbb 2 hetente foltoznak, szeptembertől meg hetente. Teljesen más íze van annak, amikor 1 hét alatt rámegy 200 millió eszközre egy előtte viszonylag szűk közösségben tesztelt szoftver. Ott 200 millió emberből generálódik a bug-reklamáció, a másik oldalon ennek a töredéke. Androidon az eddigi frissítési ráta szerint minimum 6-8 hónap, mire 200 millió telefonra leér egy friss rendszerverzio a gyártók saját android felületével. Itt 1 hét. Az akkumulátor is csak almáéknál lehet téma, az hogy nem L alakban van benne az aksi, hanem két darabban... :DD Dehát hír értéke van, mert alma. A készüléken nem ezen spórolnak hidd el, az aksi mérete pedig nem ettől kisebb, hanem mert karcsúsodik a ház is, vékonyabbak lesznek az idei telefonok a dizájnváltás miatt. Az iPad Pro hasáb dizájna ( vagy i5 ) megkívánja ezt. Optikakaioag a szappantartó forma slankít, ha ránézel egy olyanra, vékonyabbnak látod mint egy hasábot, akkor is ha ugyanazok a dimenzióik. Erre tökéletes példa az iPad Pro, ami rohadtul nem tűnik karcsúnak az 5,5 mm-es vastagságával, mégis sokkal vékonyabb bármelyik telefonnál. Szóval elkôvetik ezt a failt, hogy ne azt érezd, hogy furkósbot van a kezedben, ezért lesz vékonyabb a készülék, ami az aksi csökkenését is magával hozza. ( Nem azért mert 1db aksi van benne, vagy két részletbe van szedve... ) Nyilván kell a hírverés, és a hőbörgés egy kitaláción, szépen növeli a kattintásszámot.

[ Szerkesztve ]

(#32) leslien válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


leslien
nagyúr

+1
amit idén is megkapnak az ideivel majd... lesz döbbenet a többi gyártónak..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#33) aujjobba válasza fattyu (#9) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem értem ezt a frusztrációt az emberekben, hogy minden Apple-lel kapcsolatos hír alatt tolni kell a ‘nyáj’ (birka?) dumát, és egy komplett vásárlóközönség értelmi képességeit le kell szólni.
Egyébként kicseréltetem szervizben az akkut, ha már nem bírja, és újabb két évig használható marad a készülékem.

[ Szerkesztve ]

(#34) 7Heads Drago válasza aujjobba (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha annyira jó lenne az SE akkor jobban fogyott volna. Előzetesen mindenki azt mondta hogy tarolni fog és nem jött be. Szerintem lényegesen jobb az Xr és a 11 is.
Érdekes hogy a vírus ellenére több telo fogyott az első helyen.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#35) LurkerSheik válasza Narxis (#10) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nem látok (Soha nem is láttam) több Alma reklámot itthon, de Londonban sem, mint Más márkát, te igen?

(#9) fattyu
Milyen telefont ajánlasz a csúcskategóriában mondjuk egy 11 Pro helyett és mivel indokolnád? Komolyan kérdezem.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#36) aujjobba válasza 7Heads Drago (#34) üzenetére


aujjobba
addikt

Április végén jelent meg, a cikk a második negyedév adatait mutatja, tehát június végéig bezárólag.
Azért ettől több idő kell szerintem a piacon.
A 11 tavaly szeptemberben került piacra, evidens hogy több fogyott belőle.

A Xr és a 11 jobb ez nem vitás, de nem is annyiba kerülnek mint az SE.

[ Szerkesztve ]

(#37) LurkerSheik válasza 7Heads Drago (#34) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Azt azért érzed, hogy az SE 2020 április közepén/végén jelent meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#38) bbdzyx válasza aujjobba (#33) üzenetére


bbdzyx
senior tag

+1

Mióta tele a használt, vagyis inkább szürke piac 100 ezer körül/alatt kapható régebbi, de mindmáig használható, vadiúj, Apple garanciás iPhone-kkal már a "felsőtízezer vagizós készüléke" sem igaz rá. Manapság bárki megfizetheti.
Inkább vennék egy i7/i8-at, mint egy frissen kiadott, középkategóriás androidost ugyanannyi pénzért. A cégesem egy Samu A40 és ez a valahova volt legrosszabb telefon, ami a kezembe került.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#39) moldovan válasza Essentials (#22) üzenetére


moldovan
csendes tag

Pont ezért

(#40) 7Heads Drago válasza LurkerSheik (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezzel az üzemidővel vicc lett az a telo.
És felőlem bármilyen erős lehet, ha gyenge a SOT.
És sztem pont ezért nem is előzte meg a a 11-et.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) aujjobba válasza 7Heads Drago (#40) üzenetére


aujjobba
addikt

Van akinek elég az üzemideje, van akinek kevés de napközben rátölt (akár gyorstöltéssel rövid idő alatt), van aki meg látatlanban azt mondja ez vicc és meg se veszi.
Ami valójában necc, hogy gyárilag a gyenge töltőfejet kapod hozzá, ezt én másképp csinálnám.
(Adnék mellé egy kupont amiért ingyen kapsz hozzá gyenge töltőt, vagy féláron gyorsat.)

[ Szerkesztve ]

(#42) #76289792 válasza 7Heads Drago (#40) üzenetére


#76289792
törölt tag

Volt szerencsém nyomkodni pár hétig, az üzemideje meglepően jó. Átlag használatra bőven elég.

(#43) Alarikman


Alarikman
senior tag

Ami az Apple jó szereplésén kívül még látszik, hogy a Note 8 szeria elég jól ment a Xiaomi-nak. Idén külön szerepel a Note 8 és a Note 8 pro. Ráadásul a "legalja" Redmi 8 és 8a is mérhető dolgokat produkált. Gondolom India főleg.
A Huawei-t nem merték? Pedig érdekes lett volna. Odavert volna még most. Később már nem fog annyira...

(#44) Tigerclaw válasza Schuler888 (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Trump szepen betett nekik a bannal, majd a Play aruhaz kivetelevel...ami miatt globalisan is megcsappant ra az igeny a szolgaltatok es consumer piac oldalan is.

Kinaban gondolom kapott nemi nemzeti boostot cserebe, de ott azert nem lehet konnyen premium es felsokategorias telokat eladni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) hroberto válasza aujjobba (#33) üzenetére


hroberto
veterán

Azért van némi realitása a dolognak. Jellemzően a tinédzserek nagy részének nem is létezik más telefon az iPhone - on kívül.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#46) Tigerclaw válasza Ricardo (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az USA-ban kiemelten, de mashol is - foleg a gazdagabb orszagokban -beert mar az Apple taktikaja, hogy magahoz koti egy teljes okoszisztemaval a vasarloit. Az osszes hardvere, szoftvere, szolgaltatasa egyfajta szimbiozisban letezik. Ez a szimbiozis nehol erosebb, nehol gyengebb, de sokakat megfog es minel tovabb belul vagy annal nagyobb a kesztetes, hogy maradj is bent. Az okoszisztematol fuggok max. annyit tehetnek, hogy ritkabban upgradelnek, hogy ne menjen el annyi penz, vagy epp nem a csucs iPhone-t veszik, hanem valamelyik megfizethetobbet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Én kíváncsi leszek,mennyiben fog ez majd akkor változni,mikor kijön a 12-es széria töltő+füles nélkül, ugyan abban az árban.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#48) Tigerclaw válasza Essentials (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem jobban jarnanak, ha nem csak kiszamithato, unalmas upgradeket dobnanak piacra, hanem ki akarnanak tunni valami kreativabb, innovativabb megoldassal. Inkabb kockaztassanak es bukjanak el, mert abban megvan a kiugras lehetosege is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) fattyu válasza Feri bácsi (#29) üzenetére


fattyu
veterán

sem az akku sem a sw gondok nem dobálás eredményei. a fizikai sérüléseket nyilván nem írom alma számlájára.

Mert az anyacég úgy döntött droid lukas biztonságilag és céges erőforrásokat csak biztonságos managelhető eszközről lehet elérni, maradt az ios.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#50) #86564352 válasza Narxis (#10) üzenetére


#86564352
törölt tag

Annyira szánalmas hozzáállás ez... persze az iPhone-t választók csak buták akik bedőltek a marketingnek. :U
(milyen marketingnek? inkább Android mobilok gyártói költenek többet reklámra, aztán a fizetett celebek mindig lebuknak a magán iPhone-ról tweetelték ki a Samsung, Huawei reklámot)

Persze nincs érték benne :U tényleg az öt év támogatás, brutál saját processzor, optimalizált szoftver, olykor trendek diktálása, privacy, értékállóság az mind semmi...

Persze gondolkodás nélkül veszik csak az emberek. :U
Egyszerűen nem hiszem el 13 évvel az első iPhone után trillió dolláros cégként még mindig az a szöveg megy az Apple csak a marketing és buta userek miatt sikeres, amúgy "nagy bajban lennének" :U

7Heads Drago: ne felejtsd el az SE 2020 a megjelenési ideje miatt csak két hónappal szerepel ebben az első félév statisztikában, így is elment majdnem 9 millió darab belőle (és pl. az indiai gyártását csak most röffentik be)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.