Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) aujjobba válasza snecizero (#150) üzenetére


aujjobba
addikt

Gondolom tudod, hogy ezzel a Google-nek is alavagna rendesen, aki szinten hazi nyul.
Nem is ertem mit akarsz ezzel.

(#153) mbotnd válasza AssAssynn (#1) üzenetére


mbotnd
tag

Így van.

(#154) aujjobba válasza mbotnd (#153) üzenetére


aujjobba
addikt

Igy van, aki Apple eszkozt vasarol az kicsit se gondolkodik, ezt a temat mar kitargyaltuk itt.

(#155) mbotnd válasza aujjobba (#3) üzenetére


mbotnd
tag

Aki nem ért hozzá, annak ez a Telefon.

[ Szerkesztve ]

(#157) aujjobba válasza #20749568 (#156) üzenetére


aujjobba
addikt

Teged a marketing gepezet szippantott be.

(#159) #76289792 válasza #20749568 (#158) üzenetére


#76289792
törölt tag

Szó sincs róla.. ilyen szemetet venni?

(#160) aujjobba válasza #20749568 (#158) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem lehet jo a cucc, keves a PPI, nincs legalabb 6-8 GB RAM, az akku is sz*r mindben, jozan esszel gondolkodo technikaban jaratos ember ezt nem valaszthatja, csak a nyaj begeteset koveto marketing altal megvezetett wannabe-meno szemelyek.

Jaj bocs valahogy jeleznem kellett volna az ironiat.
Valojaban csak osszefoglalom amik eddig itt elhangzottak mint ervek, velemenyek.

(#162) #76289792 válasza aujjobba (#160) üzenetére


#76289792
törölt tag

Egyébként az nem ugyanolyan agymosás, marketing stb amikor az emberek a szoftvert lényegében figyelembe sem véve hajhásszák a gyártó által diktált hardvert? :)
Folyik a nyál a nagy aksikra, 120 Hz-es QHD kijelzőkre, a csili-vili színekre, teljes kijelzőre meg még sorolhatnám...

(#163) aujjobba válasza #76289792 (#162) üzenetére


aujjobba
addikt

Mint az 5+1 kameras Nokia 9, ami tok szuper csak epp

'fókuszálással és kattintással együtt bő három másodperc az első kép ellövése, és további nyolc(!) a feldolgozása' - forras
:C

(#164) janeszgol válasza #76289792 (#162) üzenetére


janeszgol
félisten

De, csak az a baj, hogy ez az összefüggés az átlag IQ-ba nem fér bele. És itt sok az átlag vagy az alatti.
Nem meglepő az Apple sikere. Gyakorlatlag az egyetlen gyártó lett, aki hallgat a jelzésekre.

#94: a te gyerekes stalusodnál minden jobb. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#165) aprokaroka87 válasza snecizero (#150) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha Trump ilyet merne csinálni, ezek a cégek összefognának, és gyorsan elérnék hogy ne legyen sokáig ő az elnök.

(#166) aujjobba válasza #24536576 (#94) üzenetére


aujjobba
addikt

Ennek a cikknek melyik része okozott nálad hányingert az Apple felhasználói bázisa tekintetében?

(#167) duracell89 válasza aujjobba (#166) üzenetére


duracell89
senior tag

Ne etesd, csak felébred. :DDD

(#168) Tibee86 válasza aujjobba (#166) üzenetére


Tibee86
veterán

Mostanában minden cikk alá ezt böfögi be.

(#169) Schuler888 válasza atis78 (#137) üzenetére


Schuler888
senior tag

"samsungnak nincs meg europaban engedelyezett megoldasa"
Hivatalosan meg nincs a legfrisebb tizen verzio. De egy rovid odinos frissites utan mar van is... es cserebe nem egy randa krumpli van a csuklodon..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#170) kovsol válasza aujjobba (#166) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként a vicces az egészben, hogy hányingert kap az apple közönségétől, de szerintem akik ide (vagy bármilyen apple-t említő cikk alá) kommenteltek negatívat azoknak nagyon kicsi hányada apple felhasználó.
A másik meg valaki azért vesz telefont, hogy használja, vagy azért mert közösség van körülötte egy fórumon? :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#171) borand válasza aujjobba (#3) üzenetére


borand
aktív tag

Féláron se vennék egy 11-est vagy egy Xr-t, mert úgy néz ki, mint egy dzsunka kínai iclone. Persze az átlag az megveszi, mert csak az a lényeg, hogy iphone, aztán meg bevallja, hogy neki csak telefonálásra kell, meg közösségi médiára talán. Persze csúcsstabil meg biztonságos. :N :DD Ja, meg mert a féjremnek is az van. :DDD

(#172) #72042496 válasza borand (#171) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez úgy írod, mintha ebben bármi probléma vagy szégyellnivaló lenne.

(#173) Sys85 válasza borand (#171) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt mondhatjuk nagyon sok csúcskategóriás droidot vásárlóra is.
Nagyon sok embert ismerek akik minden éveben megveszik a legújabb csúcs Samsungot/Huaweit,mert milyen erős (mert instára,fb-re és telefonálásra kell a csúcs hw...),mert milyen profi a kamera (mert instánál és fb-nél annyira számít...),stb.
Nem egyszer hallottam,hogy azért vettek új Note-ot,mert a toll milyen hasznos dolog,aztán 4 embertől is hallottam,hogy talán ha 10x használták az S-pent.
Akkor ebben van racionalitás?Pont annyi mint egy iPhone vásárlásban.Mindenki maga dönti el mennyit költ egy telefonra,attól függetlenül,hogy kihasználja e amit tud.Ha attól érzi jól magát,hogy xyz márkájú telefonja van,vegye azt,de attól még nem hülyébb mint a többiek.
Vagy az ostoba vásárló jelzőt csak az iphone vásárlókra lehet rásütni,azokra nem akik 400k+ért vesznek telefonálásra és facebookra droidot?
Mert úgy látom azokat senki sem ekérzi ekkor elánnal.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#174) brd válasza borand (#171) üzenetére


brd
nagyúr

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy az iPhone dzsunka kinézet előbb volt, a több barom csak őket másolja ezen a téren.

Gixxer88: Azok is pont annyira értelmesek, ha ők is több százezret kiadnak csak a küllem/márka miatt, úgy, hogy egyéb indokuk nincsen; ez márkafüggetlen.

The only real valuable thing is intuition.

(#175) akaido válasza janeszgol (#164) üzenetére


akaido
addikt

Szoktam néha álmodozni egy új iPhone vásárláson. Aztán a lírai magasságokból egy prózai ok, a havi fizetésemhez közeli ár tart vissza. (A lányomnak és vejemnek is iPhone van, és max. elégedettek.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#176) Noukoum válasza akaido (#175) üzenetére


Noukoum
veterán

A droidos telefonok sem olcsók manapság.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#177) hroberto válasza Noukoum (#176) üzenetére


hroberto
veterán

Droidból jócskán van olcsóbb alternatíva.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#178) Noukoum válasza hroberto (#177) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez kétségtelen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#179) aujjobba válasza hroberto (#177) üzenetére


aujjobba
addikt

Volt már téma, hogy manapság egy i7/i8 olyan árban van újonnan, mint egy közepes droid, viszont előbbiek még évekig bőven használhatóak maradnak.

(#180) janeszgol válasza aujjobba (#179) üzenetére


janeszgol
félisten

Őszinte leszek én egyket se senném meg. SE 2020 a minimum szint. És ha így nézzük, akkor lehet igazság abban, hogy az Apple eszközök még drágák. Viszont bőven van drágább telefon is androidos fronton.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#181) aujjobba válasza janeszgol (#180) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, elég drágák.
Bár ha azt számolom, hogy mindig tavalyi modellt veszek és négy évig tartom, akkor már lehet nem annyira rossz az összkép, fene tudja.
Droid egyik se bírta tovább két évnél (vagyis én nem bírtam tovább vele), pedig nem alsó kategóriát vettem, Sony Z volt az utolsó, a megjelenése környékén beszerezve.
Azóta már biztos változott ez a helyzet, passz.

(#182) Noukoum válasza aujjobba (#181) üzenetére


Noukoum
veterán

Az se ma volt :) A közepes droid nálad mit jelent?
Azt is be kell látni hogy sokaknak nem elég a pici aksi, az első jobb üzemidejű iphone újonnan 200felett kezdődik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#183) hroberto válasza aujjobba (#181) üzenetére


hroberto
veterán

Négy évig manapság egy telefont? :F
Nálam a maximum talán egy év, nyilván nem ez az átlag, de nem hiszem, hogy az emberek zöme két évnél tovább használna egy mobilt

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#184) duracell89 válasza aujjobba (#181) üzenetére


duracell89
senior tag

Nem dragak, csak mi vagyunk csórók :) . Egy i11 egy a világ naposabb oldalára született átlagpolgár 2 évente esedékes mobilcsere esetén nem fogja túlizgulni, hogy valami 590, 780 vagy mondjuk érdeklődők fajtának akar 1000€, még minimálbéren sem. :F Ráadásul arrafelé valahogy sokkal kedvezőbbek a hűséges mobil szerződések, valamint a céges mobilok is 1-2 kategóriával feljebbről választódnak. Hozzáadjuk h ráadásul a mostani széria kiváló készülék, az ecoszisztema nagyon jó, akkor simán érthető ez a brutális Apple fölény. :)

(#185) aujjobba válasza hroberto (#183) üzenetére


aujjobba
addikt

Simán.
2016 májusban vettem a régi SE-t, cseréltettem benne már akkut, máig tökéletes egészségnek örvend, lányom használja.
Meglepően gyors és gördülékeny most is, ios14 béta fut rajta, kipróbálni az új rendszert.
Azért cseréltem le, mert kényelmetlen volt már a kis kijelző, kevés a tárhely (16gb), és a touchid a folyton izzadó ujjamat sokszor nem ismerte fel.

Átlagos csere periódus (legalábbis az USA-ban, de gondolom máshol is) jópár éve közel három év. - forrás

Noukoum #182: közepes nálam például a Honor 20, feleségem kapott olyat, akcióban kicsivel 100ezer Ft felett volt az ára. Kiváló telefonnak tartom, szép fotókat készít, a rendszer is gyors rajta. Rengeteg dolgot az iOS khm.. inspirált az EMUI-ban, így nem is idegen ha kézbe veszem.

[ Szerkesztve ]

(#186) Juhaszatti válasza hroberto (#183) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az átlag valószínűleg 2 év körül lehet itthon, rengetegen váltanak ennyi idő után rendszeresen a szolgáltatóknál. Én most 3 éves ciklusra álltam be, de az öcsém a 4 éves S7 Edget is megelégedéssel használja a mai napig.
Szóval ez azért elég változó, még manapság is.

[ Szerkesztve ]

(#187) Gabibácsi válasza borand (#171) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, csak ezért veszik. Vagy csak te hiszed ezt, hiszen te így gondolkozol.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#188) Gabibácsi válasza brd (#174) üzenetére


Gabibácsi
tag

Neked nem tökmindegy ki mire költi a pénzét? Irigykedsz? Kit érdekel ki mit vesz? Én pl egyáltalán nem nézem kinek milyen telefonja van, nem azon múlik milyen ember.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#189) #72042496 válasza hroberto (#177) üzenetére


#72042496
törölt tag

Viszont kézbevéve látszik is rajta (nem olyan az anyaghasználat, összeszerelés, vagy kijelző), és használni is más. Hiába csak telefonálás, közösségi média és alap dolgok, nem pörög az úgy.

Teljesen megértem, ha valaki ilyenre is megvesz egy Galaxy S-t vagy éppen iPhone-t, mert látja a környezetében, hogy elégedettek vele, esetleg ő is elégedett volt a korábbi modellel.

[ Szerkesztve ]

(#190) weberzolee válasza hroberto (#183) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nálam a maximum talán egy év, nyilván nem ez az átlag, de nem hiszem, hogy az emberek zöme két évnél tovább használna egy mobilt

Az emberek zöme 2 év után CSERÉLI a telefont. De a réginek van utóélete is. Vagy te egy év után ledarálod? Mert nem hátrány ha az új tulajdonos is tudja használni...Lassan elérik a telefonok egy autó árát, nincs azzal gond ha a használhatóság ideje is kitolódik.

(#191) janeszgol válasza weberzolee (#190) üzenetére


janeszgol
félisten

Amúgy ez milyen érdekes.
A fél millás autótól elvárják a 10 éves működést.
A fél millás laptoptól elvárják a 10 éves működést.
A fél millás telefon elég, ha csak két évet megy, esetleg hármat.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#192) aujjobba válasza janeszgol (#191) üzenetére


aujjobba
addikt

Az informatikai eszkozok avulasa nehezen hasonlithato egy autoehoz, ott nincs olyan gyors fejlodes.
Belegondoltal milyen telefonok voltak hasznalatban tiz eve?
Amik akkor esetleg csucstechnikanak szamitottak.

(#193) janeszgol válasza aujjobba (#192) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem a 10 évvel ezelőtti telefonokra gondoltam, mivel akkor nem is volt fél millás telefon. A mai mentalitásra, amit itt írtak néhányan.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#194) Giovan! válasza janeszgol (#191) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha iPhone akkor megy az 5-öt is. Sokan még most is 6s-t meg régi SE-t használnak, nem rosszak azok most sem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#195) Romvr


Romvr
őstag

Én Márciusban vettem iPhone 11-et a i7 Plus után és egyenlőre nem bántam meg. Az egyetlen ami hiányzik a Touch ID. Így a maszkos időszakban a FaceID-t kb csak otthon meg a kocsiban tudom használni. Ezen okulva remélem az Apple valami módon visszateszi majd a készülékeibe az ujjlenyomat olvasót (power gombra, vagy kijelző alá) hogy ha maszkot viselsz akkor se kelljen a kódot pötyögni.
Amúgy a kijelzővel nincs bajom. Nem látom pixelesnek, a vas az gyors, a kamera az i7p után lenyűgözően jó. Nekem kimondottan bejön és nem érzem visszalépésnek semmilyen téren sem. Mondjuk én 80+előfizuért jutottam hozzá (amúgy is bővíteni akartam az előfizut) és nem a mostani 290-es áron. Annyit valóban túlzásnak éreznék a telefonért. Reálisan én a 150-170-es magasságot lőném be az i11-nek.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#196) aujjobba válasza janeszgol (#193) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem volt felmilla, de mar akkor is meregdraga volt.
iPhone 4 (32gb), 2010-ben jott ki, akkori ara $699 ami inflacioval korrigalva mai erteken $808 lenne.
iPhone 8 (256gb), 2017, akkor $849, mai erteken ez $873 lenne.
(forras)

Persze a X es a kesobbi flagship-ek mas teszta, de peldaul a Xr, 11 nem dragult sokat az elodokhoz kepest (inflacioval korrigaltan az akkori arakat).

(#197) bencze válasza Essentials (#22) üzenetére


bencze
senior tag

Szerintem kb arra értheti, hogy képességei ellenére sikerül fenntartani ezt a sznob feelinget mellé, hogy van ki megvegye.
Német cégnél dolgozom, itt az emberek jelentős része úgy van vele, hogy csak az apple jó minden más szar és nem kell de úgy, hogy egyáltalán nem ismer mást. Ja nincs is más céges telefon mindenki applet kap, ha nem tetszik vegyél magadnak. Na ezt fenntartani nem kevés meló lehet az Applenek úgy, hogy közben az eszem megáll olyan hackeléseket kell csinálni a termékeikre, hogy pl patcheket szelektíven, tesztelés után tudj kiszórni vagy a support tudjon egy rendes remote accesst.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#198) aujjobba válasza bencze (#197) üzenetére


aujjobba
addikt

Jo termeket kell gyartani, igy kialakul a markahuseg.

Peldaul en nagyon szeretem a japan autokat, mert Toyota, Honda, Mitshubishi volt eddig nekem, es mindnek hasonlo a felepitese, megbizhatosaga, muszaki tartalma, a kezeloszervek elhelyezese es mukodese, olyan amit az evek alatt megszoktam es megkedveltem.
Emiatt lehet akarmilyen szuper az Opel vagy a VW vagy akar a mai franciak, en tovabbra is a japanok kozul fogok valasztani.

Ugyanez van a telefonnal is, megkedveltem, megszoktam, kiismertem -> nem valtok.
Ennek semmi koze a sznob feeling-hez.

[ Szerkesztve ]

(#199) Juhaszatti válasza Giovan! (#194) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért ez nem egy általános igazság. Sajnos nálunk nem jók a tapasztalatok ezzel, a 6S-t 2 éve cseréltük le mert már a használhatatlanság határát súrolta a szoftveres újrahúzás és a szerviz után is, és az ezt váltó 8 Plus is kezd csereéretté válni, az egyre sűrűsödő szoftveres problémák, bugok miatt.
Persze a következő is iPhone lesz páromnak valószínűleg, mert a gondok ellenére alapvetően kedveli a rendszert, ráadásul iPad és Macbook is van mellette.

(#200) Bdanyy válasza aujjobba (#196) üzenetére


Bdanyy
addikt

Voltak korábban is, igaz nem ennyire elterjedtek. Motorola aurat is lehetett látni sok embernél, meg a régi windowsos htck sem voltak olcsóak (universal, athena)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.