Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-29 14:35:13

LOGOUT.hu

iGO Primo Nextgen- már a mobilodon is navigálhatsz

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Erősen gondolkozom az iGO Navigation megvásárlásán, de egyfelől az új felület (még?) nem igazán jön be, másfelől eddig két olyan problémába futottam bele, amire nem találtam megoldást.
1. Ki lehet-e valahogy kapcsolni a térképen a jelzőlámpák jelzését?
2. Eléggé zavar az, hogy az új iGO a körforgalomnál nem forgatja a térképet, hanem "megáll", az autót jelző nyíl körbemegy a körforgalmon, majd a kihajtást követően fordul csak irányba a térkép. Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy ez csak szerintem gáz így?

(#252) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#251) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hej, micsoda pezsgés van ebben a topic-ban! :D

(#253) vlevi válasza <Adamsky> (#252) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, mert annyi frissítés jött az utóbbi időben, hogy mindenki el van foglalva azok telepítésével, és megismerésével. :D Ráadásul olyan tökéletesen működik, hogy nincs is mit kérdezni :C

(#254) <Adamsky> válasza vlevi (#253) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akkor erre pl. mit mondasz? ;) Nem mondom, hogy sz@r, de szerintem a jó nem ilyen. :)

(#256) <Adamsky> válasza rescue01 (#255) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ööö, nem ez volt a kérdés. ;) ....de ha nagyon forszírozod, akkor igen. A "régi" iGO szerintem jobb. :K Azokról az iGO-król pedig már ne is beszéljünk, amiket mindenféle hasznos skin-ekkel (pl: Gurjon) fel lehetett okosítani.

De, vissza a kérdéshez! Tehát, ez most bug vagy feature? Csak engem zavar, vagy mást is? Ha, utóbbi, akkor lehet jelezni kellene a fejlesztőknek. Ha valami nem, vagy nem igazán jó, akkor azt nem megszokni kell, hanem jobbá tenni, nem?

(#257) zsola32
Én speciel rászánnám a pénzt, ha olyan, vagy jobb lenne, mint amit megszoktam. De, ez így - egyelőre - nekem nem ér meg ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#257) zsola32 válasza rescue01 (#255) üzenetére


zsola32
őstag

már írtam 1x, drága a program, és ahogy nézem lutri is, a frissítések miatt.
ennyi

(#258) vlevi válasza <Adamsky> (#256) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A "régi" iGO szerintem jobb."
Egyetértek.
Ami legjobban hiányzik, az automatikus madártávlat. Ha nincs 3-5km-nél közelebb navigációs pont, akkor átváltott 2D észak nézetbe, mint egy hagyományos térkép, amin láttam, hogy hol járok, nagyjából merre tervez.
A mostani navigációkkal (mindegyikkel, nem csak az IGO), csak azt látom, hogy megyek az orrom után, de, hogy hova, merre, azt nem. Ez hiányzik, mert 2D térképről hamar ki lehet szúrni, ha valamerre félretervez.

(#260) BlacKSouL válasza vlevi (#258) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igazából a merre tervez kérdést én az elején szoktam letudni, azaz amikor megmutatja a tervezést, azt végig szoktam nézni, és ha nem tetszik, akkor pl. köztespontokkal átterveztetem. Ez utóbbit hagyták ki nagyon okosan pl. a heréből, ahol biztos hogy arra mész amerre mondja, nem te irányítasz.

Ugyanakkor jó dolog a madártávlat, de ésszerűen. Mondjuk vannak olyan lokális jellegzetességek, amik ugyan nem számítanak csomópontnak, azaz nincs "navigálási kényszer", de jó, ha éppen látod a haladási pont közvetlen környezetét (hidak, felül-/aluljárók, szűkületek, hajtűkanyarok, éles kanyarok, stb. Erre jó lehetőséget biztosít az állítható távolságú madártávlat. Sajnos ha jól emlékszem ez vagy automatán, vagy 3 lépésben volt valamikor állítható, némely esetben talán azt lehetett megadni, hogy maximum menyire távolodjon el, vagy mennyire közelítsen? Illetve van különbség az Északra befordított, és a menetirányba befordított madártávlatnak. Ezt mondjuk 1 gombbal lehetne váltani.

Viszont amennyire nekem rémlik, a here is és a szülinapp is tudott automatikus madártávlatot..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#261) BaLee válasza <Adamsky> (#251) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kérdésedre nem tudom a választ de szerintem ez egy teljesen logikus dolog, hogy nem forog körforgalomban. Egy kis körforgalomban 5-10m-es gps pontossággal esetleg késéssel simán be lehet nézni egy lehajtót, így meg tudni fogod hol kell kimenni, ha jól emlékszem egy pont mutatja a helyzetedet.
Engem ez nem, hogy nem zavart de még meg is jegyeztem, hogy ez milyen okos megoldás.

(#262) vlevi válasza BlacKSouL (#260) üzenetére


vlevi
nagyúr

"én az elején szoktam letudni"
Én is megnézem indulás előtt, persze, ez nem kérdés. De menet közben én inkább a térképet nézném.
"tudott automatikus madártávlatot."
Csak autópályán, és akkor sem 2D észak féle nézetet mutat, hanem ugyanazt a 3D előrenézetet, csak sokkal magasabbról, és így többet látsz a környezetből, de mégsem a 2D észak nézet.

Még ami zavar az IGO-ban, de más naviban már láttam, hogy a 3D nézet sincs eléggé megdöntve, mert alig 1km-t látni előre. Tényleg csak az orromig látok vele, mert az a pont, amit kiír, hogy 1km balra, az még nincs kinn a képernőn.

(#264) <Adamsky> válasza BaLee (#261) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ha, megengeded, akkor ezzel kicsit vitatkoznék ;)

"Egy kis körforgalomban 5-10m-es gps pontossággal esetleg késéssel simán be lehet nézni egy lehajtót ... "
Tapasztalatom szerint az iGO elég pontos (nem úgy, mint a Waze), mindazonáltal a pontatlanság (már ha van) attól még megmarad, hogy a "térkép nem forog". Ha pedig egy nagyobb "forgóról" van szó (vagy csak nem az első kihajtón hajtunk ki), akkor elég érdekesen néz ki az említett manőver: [link]

(#265) zsiga68 válasza #45553408 (#263) üzenetére


zsiga68
senior tag

Az első két kérdésre azért konkrét választ nem adtak. A válasz és annak értelmezése elég tág kereteket kapott..

(#267) DM43 válasza #45553408 (#266) üzenetére


DM43
őstag

Majd meglátjuk, hogy ezek után mit fognak töröltetni a szokásos helyeken ... :F

(#269) LámaZ


LámaZ
addikt

Az árak hol vannak?
Az összefoglalóban miért nincsenek benne?

Legyen minden jó!

(#270) DM43 válasza LámaZ (#269) üzenetére


DM43
őstag

Jobbra fent: Témaindító írás, Bemutató iGO primo nextgen

(#271) LámaZ válasza DM43 (#270) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, akkor beírom ide a nagy titkot:
Teljes Európa térkép 10.000 Ft, de ebben nincs benne a TMC és a sebességmérő kamera adatbázis.

Legyen minden jó!

(#273) LámaZ válasza #45553408 (#272) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, néha magas vagyok, tudom. :-)
Amúgy megtudtam az Európa-térkép árát (10k ft), a TMC talán plusz 3500 Ft, a sebességmérő kamera adatbázis gondolom megint ugyanannyi, és a TTS-hangok még egy újabb 3500 Ft.
De lehet, hogy ez nincs így, ehhez majd még el kell olvasnom újabb 9 cikket és meg kell nyitnom 4 weblapot. A Naviextras-t mondjuk hiába nyitnám meg, mert minden titkos a kívülállóknak. Csak regisztrálás után lehet megtudni az árakat, tehát nem tudom előre eldönteni, hogy megvegyem-e a terméküket vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#274) Kronk


Kronk
őstag

Az alkalmazás áruházában minden ár publikus, nem értem miért nehéz megnézni őket, nem titkos.
De itt van képernyőmentés formájában is.


http://totesz.myminicity.com/

(#275) LámaZ válasza Kronk (#274) üzenetére


LámaZ
addikt

Az alkalmazás ismertetőjében semmi ár nincs, amit felraktál csak akkor látható, ha telepítetted az appot.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#276) Kronk válasza LámaZ (#275) üzenetére


Kronk
őstag

Így van, ami ingyenesen megtehető :)

http://totesz.myminicity.com/

(#278) LámaZ válasza rescue01 (#277) üzenetére


LámaZ
addikt

El hát, de a telepítés negyed óra, ami ugye idő = pénz.
Ha mondjuk én amúgy óránként 20 ezer ft-ot keresek, akkor az NNG adjon nekem vissza 5000 ft-ot!

Legyen minden jó!

(#279) Upo válasza LámaZ (#278) üzenetére


Upo
addikt

Te végig szoktad nézni? :Y
Én elindítom, aztán fél óra múlva ránézek hogy kész vagy nem, és nem kerül semmibe! ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#280) LámaZ válasza Upo (#279) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, de a mobiltelefon az enyém, nekem termeli a pénzt, ha termeli, az én aksim eszi!

Legyen minden jó!

(#281) albandy válasza LámaZ (#278) üzenetére


albandy
tag

20 e Ft az órabéred ? Hol dolgozol, nincs felvétel? :)

(#282) LámaZ válasza albandy (#281) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, ha épp van munka. ☺
Sajnos, nem mindig van.

Legyen minden jó!

(#283) Oldman2 válasza albandy (#281) üzenetére


Oldman2
veterán

Te hol ész, hogy ezt külön meg kellett kérdezned?

(#284) DM43


DM43
őstag

Kicsit elkalandoztatok a topic témájától ...

(#285) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Valaki világosítson már fel arról, hogy az általam megvásárolt Nextgen magyarország térképe miért 2015 Q3,miközben láttam fent egy speciális oldalon hogy az NNG kiadta szeptemberben a 2016 Q2-es magyarország frissítését.
Hiába szinkronizálok az áruházzal,semmi frissített térkép nem jön le.
Azért ez bosszantó,hogy 10000 Ft-ot fizetve legálisan, nem kapom meg a friss kiadott térképet.

(#287) LámaZ válasza mutyi (#285) üzenetére


LámaZ
addikt

Olvass vissza, kézzel kell frissítened, esetleg újratelepítened.

Legyen minden jó!

(#288) DM43 válasza LámaZ (#287) üzenetére


DM43
őstag

Ne beszélj már megint butaságokat!

A megvásárolható iGO Navigation frissítése még várat magára. Ebben a postban erről is szó van!

(#289) trance89


trance89
őstag

leírtam az igazságot a céggel kapcsolatban, miért is kellett törölni a hsz-emet?
még ebben a topicban is az ő malmukra hajtjátok a vizet, gratula
töröljétek ezt is

[ Szerkesztve ]

(#290) LámaZ válasza DM43 (#288) üzenetére


LámaZ
addikt

Bocsánat, itt írta valaki, hogy kézzel kell frissíteni, de most hogy mondod, eszembe jutott, hogy iPhone-ról volt szó.
Amúgy te is szoktál butaságokat írni, vagy nem?
Én igen, de tudatosan, mert remélem/biztos vagyok benne, hogy úgyis mindjárt jön valaki, és kijavít. :DD
Így megspórolok egy kis időt.

Legyen minden jó!

(#291) vlevi


vlevi
nagyúr

Újratelepítettem a telefonomat.
Az IGO-t hogy lehet rávenni, hogy rájöjjön, már megvettem a dolgokat, és újra letölthessem?
Valamikor a tabletemen is végigbohóckodtam már ezt, csak elfelejtettem, és nem találom.
A licensz frissítése gomb inaktív, nem lehet megnyomni.
Vagy a 7 nap után fogja csak felkínálni a licensz keresést?

(#292) DM43 válasza vlevi (#291) üzenetére


DM43
őstag

Google Play - Saját alkalmazások - Összes

(#293) vlevi válasza DM43 (#292) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jaa, nem, az már megvan. Csak, hogy az igon belüli áruházában ne próbaidőszakot irjon, hanem letölthessem a megvett térképeket.

(#294) DM43 válasza vlevi (#293) üzenetére


DM43
őstag

Ezt találtam itt:

"Egy másik opció, ha a teljes alkalmazást törlöd, majd újratelepíted. Ezután az alkalmazás „Áruház” menüjében kattints a jobb alsó sarokban található nyílra, és válaszd a „Vásárlások visszaállítása” lehetőséget. Így újra letöltheted az előzőleg megvásárolt térképek és szolgáltatások pillanatnyilag elérhető legfrissebb változatait. Bármelyik opciót választanád, először meg kell várnod, hogy leteljen a próbaidőszak, ami Androidos készülékek esetében 7, iOS készülékek esetén 1 nap."

(#295) vlevi válasza DM43 (#294) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi!
Akkor jol sejtettem, a probaido vegen lesz csak aktiv ez a gomb.

(#296) <Adamsky> válasza DM43 (#288) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Rég jártam erre ...
Érdeklődni szeretnék, hogy hogy áll az alkalmazás használhatósága? Értsd: hibajavítások, frissítések, térképek ...
Szeptemberben ugyanis nem tűnt valami jó ötletnek a vásárlás. Legalábbis sok rossz vélemény keringett az éterben.

(#297) DM43 válasza <Adamsky> (#296) üzenetére


DM43
őstag

Javítás, frissítés azóta sem érkezett hozzá (pedig már a 2016.q3 is megjelent a naviextrason). Nem először fordul elő, hogy nem tartja be az ígéretét az NNG. És akkor csodálkoznak, hogy olyan sokan warezolnak ...

[ Szerkesztve ]

(#298) zsiga68 válasza DM43 (#297) üzenetére


zsiga68
senior tag

Minden termék /Program/ annyit ér amennyi terméktámogatást nyújtanak hozzá. És ezen elgondolkodhatnak a megfelelő személyek is. Ez pedig még nem is árfüggő..

[ Szerkesztve ]

(#299) trance89 válasza <Adamsky> (#296) üzenetére


trance89
őstag

mert júniusban jó ötletnek tűnt?
ezt pontosan előre megjósoltuk, marad a waze az legalább használható és hogy őszinte legyek már külföldön sem indítom el ezt a 3 betűst ****t, a waze pár megát eszik egy több100 km-es útvonalon a mai eu adatroaming árak is annyira lecsökkentek hogy bőven megengedheti magának még a legszegényebb ember is, aki pedig ritkán futkosik külföldre annak egyáltalán nem éri meg az igo-ba akár egyetlen centet is fektetni

(#300) vlevi válasza trance89 (#299) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ízlések és pofonok. Nekem a waze nagyon nem jött be. Nem, hogy nem jött be, de rövid idő alatt felidegesített azzal, hogy rendszeresen ezekkel a közösségi szarokkal jött. De ez is csak akkor, amikor volt mobilnetem, mert ugyebár mobilnek nélkül egy métert sem hajlandó navigálni.

A baj inkább az, hogy nekem még mindíg az igo a legjobb. Nokiában nincs többpontos utvonal, a google sem teljesen offline, ráadásul sok, az igoban megszokott dolog hiányzik belőle, (de pl az uthalozata sok helyen ujabb, részletesebb, mint az igo, ezt el kell ismerni), a sigyc felülete nagyon nem esik kézre, ...

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.