Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-29 14:35:13

LOGOUT.hu

iGO Primo Nextgen- már a mobilodon is navigálhatsz

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) trance89 válasza vlevi (#300) üzenetére


trance89
őstag

"Nem, hogy nem jött be, de rövid idő alatt felidegesített azzal, hogy rendszeresen ezekkel a közösségi szarokkal jött."
nem használok FB-t sem semmilyen más közösségi szart, mégis boldog vagyok vele
igaz sok benne a közösségi funkció de nem kötelező használni és max 1-2 gombnyomással átléphető mindegyik, amit pedig 1x kinyomsz nem fog folyamatosan bombázni vele

"mert ugyebár mobilnek nélkül egy métert sem hajlandó navigálni."
navigál akkor is ha kiesik a mobilnet, sőt az új verzióban már offline is lehet jelentéseket küldeni, tervezéshez szükséges a net

"de pl az uthalozata sok helyen ujabb, részletesebb, mint az igo, ezt el kell ismerni"
waze-ben ha bejelentesz egy térképhibát órákon, max 1-2 napon belül javítva van mivel régiónként több térképszerkesztő van, here/nng térképeknél ez nem egészen így működik

tény hogy van jópár extra fícsör az igo-ban ami azért hiányzik de térkép frissítésekben és a valós idejű útinfókban abszolút toronymagasan verzi az összes többi progit, az igo tmc funkciója egy vicc mellette
egy korszerű navigációnál pedig pont ez a 2 dolog ami alap
aki egyszer hozzászokik annak az összes offline navi antik cuccnak fog tűnni :)

[ Szerkesztve ]

(#302) vlevi válasza trance89 (#301) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor én próbáltam a waze-t, (nyáron), ahogy eli dultam otthonról, és kiértem a wifi hatóköréből, egyszerűen megállt, nem mozdult többé a térkép.
Ha nincs letöltve a térkép, akkor vajon hogyan navigál offline, többszáz km-t?
Guglival is ez a helyzet, ami terület le van töltve offline, azt tudja mutatni, de pl Nyíregyházáról nem Polgár felé indulok Miskolcra, hanem Tokaj felé, akkor meg van lőve, nincs térkép, akár ki is léphetek belőle.

Ja, el is felejtettem. Az Igoban nekem állandóra be van kapcsolva a tracklog. A többiben ilyet nem találtam, ha ilyenre van szükségem, akkor ahhoz megint külön progit kell felraknom.

[ Szerkesztve ]

(#303) <Adamsky> válasza DM43 (#297) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi a választ! Akkor ezek szerint jól döntöttem, hogy (ki)vártam. Szomorúan hallom, hogy a helyzet nem javult és az NNG-nek ennyit ér a fizető felhasználó. :(((

(#299) trance89
Értem, amit mondasz, és részben igazat is adok Neked (pl. a roaming árak már tényleg nem vészesek), de a nagy büdös helyzet az, hogy a Waze - mint navigáció (!) - egy nagy darab kaki. Nehéz ezt elmagyarázni, de valahogy lassabb / pontatlanabb.. A szolgáltatások / funkciók terén is nagy az elmaradása. Csak két dolgot említenék: lane assistant, ill. az alagutak kezelése. Az esetek 90%-ban Pest megyében, ill. Pesten mozgok, és így a Waze tényleg hasznosabb számomra, de nagyobb utak alkalmával az iGO számomra jobb lenne.... de csak lenne ...

(#304) vlevi válasza <Adamsky> (#303) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, igen, sávinformáció.
Ezeréve benne van az igo primoban, és nagyon jól jött, amikor a bécsi bevezetőn a 6 sávból mutatta, hogy melyik 2 sávba soroljak be, sőt még a táblákból is mutatja, hogy a bevezetőn melyik felé menjek. Nagyon nagy kár, hogy nem foglalkoznak a programmal :(

(#305) DM43


DM43
őstag

Érkezett egy kis program frissítés.
ÚJDONSÁGOK

- the awaited Truck & Caravan InApp feature is available
- improved traffic service
- minor bugfixes and improvements

Új térképek még sehol ...

[ Szerkesztve ]

(#306) <Adamsky> válasza DM43 (#305) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"improved traffic service" - ez vajon mit takar?
"minor bugfixes and improvements" - ebből érezni valamit?

Ez, hogy a térképek ilyen mérhetetlenül lassan frissülnek, egy vicc. Használok olyan programot, ami az OpenStreetMap térképeit használja. Augusztus óta legalább 3 alkalommal frissült.

(#307) trance89 válasza <Adamsky> (#306) üzenetére


trance89
őstag

és az egyik leggyorsabban fejlődő magyar vállalatként vannak emlegetve, ódákat zengenek róluk minden magyar nyelvű cikkben
szégyen, ennyit tudok rá mondani...

(#305) DM43
Érkezett egy kis program frissítés.
ÚJDONSÁGOK
- the awaited Truck & Caravan InApp feature is available
- improved traffic service
- minor bugfixes and improvements

vagyis kizárólag azért adtak ki egy újabb verziót hogy még több dologért lehessen fizetni...

[ Szerkesztve ]

(#308) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Valaki tud róla valamit, hogy mikor kegyeskednek frissíteni egy olyan programot, amiért nem kevés pénzt kell kifizetni. 2017-ben 2015Q3-as térkép azért szerintem pofátlanság!

Köszönettel:

zol669

(#310) Erdmis


Erdmis
tag

Már kezd eléggé szánalmas lenni, amit az NNG művel. Értem, hogy ez egy semmi piac, de azért na...
A legfelháborítóbb, hogy mennnyire hülyének nézik az embereket - "amint megfelelő minőségűek lesznek" "harmadik féltől szerezzük be a térképeket". Pofátlanság teteje. Ennek így nem tudom mi értelme volt? Bár gyanús volt, megjelenéskor már volt 2016 q1, erre kiadták az azóta is kultikus 2015 q3-mat...
Ráadásul ezért a felejthetetlenül elavul csomagért pofátlanul magas összeget is kizsákmányoltak a gyanútlan felhasználóktól. És ha ez még nem elég, a sok hibajelzés ellenére az egyetlen "javítás" egy pluszban megvásárolható, szintén elavult kamionos csomag :D
Prémium autóipari navigációs beszállító mi? És még csodálkoznak a sok warez miatt.

[ Szerkesztve ]

(#311) zsiga68 válasza #45553408 (#309) üzenetére


zsiga68
senior tag

Sziasztok.
Úgy érzem hogy az NNG nem fogja fel hogy miröl is van szó,vagy nem érdekli. /Bármelyik sajnálatos/ Szerintem ha volt olyan kedves hogy pénzért letölthetővé tette a programot akkor Illik terméktámogatást és ez által frissítést nyújtani. Biztos úgy gondolja hogy nincs versenytársa ezen a platformon. Pedig van,méghozzá önmaga csak Warez formában. Ha lenne legális frissítés akkor kevesebben nyúlnának ehhez a megolgáshoz. Mert a vevőt nem csak meg kell szerezni hanem meg is kell tartani!

[ Szerkesztve ]

(#312) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Ezt a levelet küldték, arra hogy mikor lesz frissítés, legalább már nem dolgoznak rajta, hanem hamarosan....

"Szeretném tájékoztatni, hogy a fejlesztőink már elkészültek a térképfrissítésekkel, melyek hamarosan elérhetőek lesznek az alkalmazáson belüli áruházból.

Köszönjük szíves türelmét és megértését.

Amennyiben további kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal!"

A nagy kérdés az, is hogy mikori lesz az úgynevezett frissítés?

[ Szerkesztve ]

(#314) Erdmis válasza zoli669 (#312) üzenetére


Erdmis
tag

Én tippem:

Here: 2016 Q3
NNG: 2016.06_160615

Hiszen sokáig dolgoztak rajta és ezek már talán megfelelő minőségűek ;] :D :))

(#315) DM43 válasza Erdmis (#314) üzenetére


DM43
őstag

Miért pont Q3? Van már Q4 is ...

(#316) Erdmis válasza DM43 (#315) üzenetére


Erdmis
tag

Mire kiadják lesz már Q1 is. :D
Egyébként pont azért, mert mikor megjelent akkor volt 2016 Q1, ennek ellenére 2015 Q3-mal adták ki...

Annyit ér ez a cég, amennyit a terméktámogatása, felhasználók megbecsülése.

(#317) DM43


DM43
őstag

Tegnap (03.17) frissült a program, az új verzió száma: 9.18.27.693527
Evvel együtt "hatalmas" térképfrissítés is volt - bár az áruház továbbra is 2015.Q3-at ír ki a magyar térképre, az a valóságban 2015.12-es NNG térkép. Ezt meri újnak nevezni az NNG.

Csak, hogy mindenki képben legyen, ennél vannak sokkal újabb térképek is, amelyek mind megvehetők-letölthetők (voltak) a naviextras oldaláról:
- NNG: 2016.06
- HERE: 2016.Q1, Q2, Q3, Q4
- TomTom: 2016.03, 06, 09

A Google Play áruházban több válaszban leírta az NNG, hogy dolgoznak az új térképeken és amint megfelelő minőségűek lesznek letölthetővé teszik azokat. Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy akkor a fent részletezett dolgok nem megfelelő minőségűek? Miért nézik hülyének az embert?

(#318) OldMike válasza DM43 (#317) üzenetére


OldMike
őstag

Csak annyiból egészíteném ki, hogy a Naviextras-on az NNG térkép 2016.Q4 jelzéssel van, ami valószínűleg fájlként már 2016.12-ként van jelölve. Nem vettem meg, ezért csak tippelem.
Már szerepel rajta a Székesfehérvár nyugati elkerülő út, amit tavaly júliusban adtak át (meg egy, szintén tavalyi új - közelben lévő - körforgalom is). Igaz viszont, hogy a kisbéri körforgalom nem került be.

Nem vagyok ebben jártas, de kissé nehéz elképzelni, hogy a NexGennek esetleg más formátumban kellene legyártani a térképeket. Inkább arról lehet szó, hogy nem akarják rontani a fizetős térkép eladási számait.

42LM660S

(#320) OldMike válasza #45553408 (#319) üzenetére


OldMike
őstag

Aki időben rájött a helyzetre (fórum, ingyenes kipróbálás) valószínűleg nem vette meg, vagy sajnos dühöng, ha megtette.

Tulajdonképpen egész Európa (igaz elavult) térképet adnak annyiért, amennyibe másfél évi Magyarország térképelőfizetés van a Naviextrason.

Nem teljesen idevágó - inkább csak tanulság - de egy másik, relatíve olcsó (élettertam térképfrissítésű) program a Sygic, ami TomTom térképet használ, szintén hasonlóképpen kullog az események után, ezzel szemben a borsos áron elérhető TomTom eszközök évente sokszor kapnak térkép (és szoftver) frissítéseket. Sajnos olcsó húsnak...

42LM660S

(#321) DM43 válasza #45553408 (#319) üzenetére


DM43
őstag

megérne egy fogyasztóvédelmi panaszt

Tudomásom szerint más - hasonló - cég(ek) ellen már folyik vizsgálat és hamarosan az NNG is előtérbe kerül. Bevallom férfiasan, hogy rájuk fér - és remélem, hogy alapos büntetés lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

(#322) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, egy kisebb kellemetlenségbe ütköztem, ami tavaly a Szülinapp frissítésekor is jelentkezett. A térképen minden egyes közlekedési lámpa látszik, anno ki tudtam valahogy kapcsolni, de most nem találom a módját. Próbáltam a sys.txt-ben a [2d] traffic_lights=0 sort, de nem segített.

Mi lenne a megoldás?

Köszi!

(#323) DM43


DM43
őstag

A mai "termés" (arra még nem jöttem rá, hogy mi változott):

Természetesen a térképek továbbra sem frissülnek :Y

(#324) vlevi válasza DM43 (#323) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vicc... :O
Az ingyenes Here We Go ellenben folyamatosan frissül, és jelennek meg benne a környékemen lévő újdonságok (egyirányúvá alakított utcák, körforgalmak, ... )

(#325) Arver


Arver
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem, hogy jelenleg melyik IGO verziót érdemes beszerezni ill. mik a különbségek ezek között ? Gondolok itt az IGO Primo, IGO Nextgen, IGO Navigation.

Köszi előre is. :DD

(#327) vlevi


vlevi
nagyúr

Múlt héten Kőszegen volt dolgom, és akkor vettem észre, hogy az iGO nem ismeri az M85-86 utalnak egy jó részét. Emiatt Csornánál levitt volna a régi 86-osra.
Szégyen, hogy lassan 2 éves térképek vannak hozzá, megvettem a progit nem kevés pénzért, de mára nagyon elavult.

(#329) vlevi válasza #45553408 (#328) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom. És a baj az, hogy a supportnak már be van téve a Ctrl+V billentyűkombinációra a szabvány válasz : Dolgozunk a frissítésen, és amint elérhető...." :O
Pedig a funkciói miatt (leginkább a többpontos tervezés) ez tetszik a legjobban.
De ha csak azok a térképek vannak hozzá, amivel Kolombusz Indiába akart menni, akkor megette a fene az egészet :(

(#331) vlevi válasza #45553408 (#330) üzenetére


vlevi
nagyúr

Többször megpróbáltam már az ingyenes verzióját.
Nem jött be.
Az IGO-ban olyan jól meg van oldva a cím megadása (külön adatbeviteli mező az ország, város, utca, házszám), illetve a többpontos tervezés, hogy azt nagyon sajnálnám, ha nem lenne.
A Sygicban valahogy ez nekem még sosem sikerült.

Másik alternatíva a Nokia. De az meg annyira buta (nincs többpontos navi, nem mutatja a sebességet, sávinfót, satöbbi), hogy azt is csak néha-néha megnézem, de komolyabb használatra nekem nem alkalmas.

(#332) Moleman válasza vlevi (#331) üzenetére


Moleman
addikt

A Waze után nekem az iGO címbevitele tűnik butának, meg nálam általában le vannak tiltva a poi-k, mert zavarnak az ikonok, de akkor meg keresni se tudok rájuk... De offline navinak, főleg WinCE-re én nem látok más opciót, leginkább a többpontos tervezés miatt.

(#333) vlevi válasza #45553408 (#328) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig készen van az új térkép, szerintem mindannyian tudjuk, hogy más eszközökre már kikerült egy újabb kiadás. Csak Androidra nem adják...

[ Szerkesztve ]

(#335) OldMike válasza #45553408 (#334) üzenetére


OldMike
őstag

Csak kíváncsiságból kérdezném, hogy milyen mértékben térhet el egy Android alatt futó Primo 2.x és egy szintén androidos NextGen szoftver, hogy az előbbi alatt működő térképfájlok az utóbbi alatt nem működhetnének?

Valóban annyira eltérő a térképfájlok felépítése, hogy két év alatt sem volt képes az NNG azokat konvertálni?

42LM660S

(#336) vlevi válasza OldMike (#335) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olyan nagyon nem lehet más, csak, ahogy nézegettem a file struktúrát, mindegyik álomlányhoz tartozik egy checksum, (még a sys.txt-hez is), és ha ez nem stimmel, akkor nem nyitja meg a filét.

Próbáltam sys.txt-be beleírni, a fentiek miatt nem sikerült.

(#337) Oldman2 válasza vlevi (#333) üzenetére


Oldman2
veterán

Sokáig tart Androidra portolni. Biztos kézzel csinálják...

(#338) Erdmis válasza Erdmis (#314) üzenetére


Erdmis
tag

És igen! Nem is tévedtem sokat... így lassan 2017q2-ben, a sok "dolgozunk" meghozta eredményét! Megjelent a 2016q4! :))
Ennyire egy szánalmas, inkorrekt bandát :((( :W
Ráadásul azt is csak újra megvenni lehet...

(#339) vlevi válasza Erdmis (#338) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én még írtam nekik egy levelet, megkérdeztem, hogy tényleg újra meg kell venni, de ha így van, akkor részemről ennyi volt...
Többször is ingyenes térkép frissítés t ígértek, hatalmas g......g lenne, ha most megint pénzt kérnek érte, ráadásul megint teljes árat.

(#340) Erdmis válasza vlevi (#339) üzenetére


Erdmis
tag

Én is írtam nekik. Viszont abban nem kérdés volt, hanem a számlaszámom, amire utalhatják vissza a kifizetett összeget. Szórakozzanak a ...
Ennyire hülyének nézni a becsületes felhasználókat? Ezt függetlenül, hogy mennyi bevételük van, nem teheti meg egy ilyen kaliberű cég.
Jó a navigáció, de győzött náluk a kapitalizmus... Ez van.
Nem a 10 ezer miatt bánkódok, de egy ilyen cégnek egy fillért se. Inkább elutalom egy állatmenhelynek, ha visszakapom persze.

(#341) zsiga68


zsiga68
senior tag

Sziasztok.
Úgy látom hogy a frissítés nem szerencsés az NNG részéről: [link]
Hogy ismét pénzbe kerül a frissítés illetve az hogy mennyi ideig lehet használni az előző verziót vagy pont ezt nem ismeretes. Az mindenképpen érdekes hogy konkrét kérdésekre/problámákra semmitmondó "választ" tudnak adni. Ha egy emberrel állnék szembe és konkrét kérdésre ilyen válaszokat adna meg lennék győződve hogy orvosi kezelésre szorulna. De mindenképpen "nem beszámítható"..

(#342) Erdmis válasza Erdmis (#340) üzenetére


Erdmis
tag

Annyira nagyban van ez a ... cég, hogy válaszra sem méltatnak. Ahogy nézem az áruházi hozzászólásokra sem reagálnak.
Gondolom megnyugtatja őket a tudat, hogy egy, az év jogászcsapata védi a szánalmas seggüket, valamint a kormánnyal kötött stratégiai megállapodás is egy biztos pont. Nem baj, éljenek csak az autógyárakból, amíg tudnak...
Egykor az ország volt büszke rájuk, most a szégyene!
A többi gondolatom nem szalonképes :))

(#343) vlevi válasza zsiga68 (#341) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kommentekben van egy válasz, ami szerint dolgoznak a javításon.
Reménykedjünk...

(#344) Erdmis válasza vlevi (#343) üzenetére


Erdmis
tag

Na, előkerültek :)
Miért van deja vu érzésem ezzel a válasszal kapcsolatban? :(
Ja, tudom már... mert ezzel oltják már a népet a megjelenés óta :(((

(#345) vlevi válasza Erdmis (#344) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én azért még bízok egy kicsit.
Ahogy a mondásban is van. A lepényhal meg először, de a remény hal meg utoljára :D

(#346) Erdmis válasza vlevi (#345) üzenetére


Erdmis
tag

Talán Te teszed jól... Számomra eljátszották a becsületet. Meg furcsa, hogy egy ilyen kaliberű cég, akik ráadásul nem most kezdték az online értékesítést beleszaladnak egy ilyen banális hibába. Plusz ugye 4 nap alatt sem tudják megoldani. Nemá :) . Bár a térképfrissítésen is jó sokáig dolgoztak, ami nem is sikerült a legfrissebbre :DDD
Megmondom őszintén, fogalmam sincs mi volt a tervük, hogy piacra dobták ezt a Navigation alkalmazásukat. Valószínűleg kellett a sok béta teszter, illetve maga a brand legyen a köztudatban. Utóbbi emlékezetes lett/lesz negatív értelemben :D
Viccet félretéve, tényleg nem tudom mi lehetett a tényleges ok. Az biztos, hogy ezek az elavult térképek nem sokba kerülnek nekik, ha egyáltalán kér ezekért még pénzt a Here.
Egyszer meghallgatnám egy magát gerincesnek érző vezető őszinte vallomását. Tudom, álmodik a nyomor :DD
Tényleg az az érthetetlen a számomra, hogy mennyi energiát fordítanak (joggal) a warez visszaszorítására az egyik kezükkel, a mássikkal meg tömegesen terelik arra az útra a felhasználóikat - ezzel a szánalmas üzletpolitikájukkal :U

(#347) vlevi válasza Erdmis (#346) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerencsére nekem lett igazam, de ez nagyon ritka dolog :)
Már javíttották az áruházbeli problémát, mostantól frissítésként tölthető le az újabb térkép.

(#348) xTc válasza Erdmis (#346) üzenetére


xTc
aktív tag

Nyilván sose hibáztál még életed során, és mindig hibátlanul dologzol . :-)

[ Szerkesztve ]

(#349) Erdmis válasza xTc (#348) üzenetére


Erdmis
tag

Látom kiragadtad a lényeget az egészből :U
De, hogy nyugodtan aludj: igen, elismerem szoktam hibázni, ember vagyok... Ők is azok, nem ezzel van a gond. De én kérek elnézést, ha megbántottam valakit. Mentségemre szóljon, hogy én csak vásároltam egy "terméket" bízva a hozzá járó terméktámogatásban. Ha Neked ezzel a mondattal van a legnagyobb bajod, akkor...

(#350) Jabo187 válasza #45553408 (#330) üzenetére


Jabo187
újonc

Multkor vrgigrobogtam Europan autopalya/bundes/komp kombinacioval, a sygic gyakorlatilag csak annak valo, aki koveti vakon a csikot a navin. Ha tudni akarod hol jarsz, akkor felejtos a sygic.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.