Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-29 14:35:13

LOGOUT.hu

iGO Primo Nextgen- már a mobilodon is navigálhatsz

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) marositech válasza alkatraz3000 (#100) üzenetére


marositech
senior tag

Here Maps. 0 ft.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#102) zsoltti válasza marositech (#101) üzenetére


zsoltti
senior tag

Évek óta amióta van HERE MAPS androidon azt használom! Teljesen ingyenes és nagyon jó (a világ összes országa benne van, folyamatosan frissülnek a térképek)!!! Nem adnék ki 10ezert vmi olyanra ami már van és van ugyanolyan jó, sosem fagy és nem is tévedt el egyszerse

[ Szerkesztve ]

(#103) marositech válasza zsoltti (#102) üzenetére


marositech
senior tag

Én a másik rendszeren vagyok, szinte megváltás volt mikor megjelent!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#104) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Amúgy b@szottul nem fair hogy megszüntették annak a lehetőségét hogy ha véletlenül mentél fel a pályára akkor utólag aznap még vehess matrinyát.
Régebben előfordult velem ilyesmi, lehajtottam és sms-ben megvettem a matricát. Tévedni emberi dolog. De korrigálhattál.
Ma meg fizetsz....

(#105) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Itt megragadnám a lehetőséget, hogy megkérdezzem: a here esetében hogyan tudok egy 1-2-x pontokon keresztül vezető útvonalat tervezni? (lásd: köztespontok) És miért nem? Miért gondolják úgy a tervezői, hogy az ember csak 1 adott útvonalon, két pont között akar közlekedni, és nem akar előre tervezett megállást, kitérőt tenni, ami nem esik pont a megtervezett útvonalra. Miért? Miért?
Számomra nagyon sok apró finomság van az igokban, ami miatt szimpatikusak, de sajnos egy régen vásárolt 70 ezres készülékre a mai napig csak 10 ezrekért tudok újabb térképet vásárolni, ami nagyon nagyon nem a legfrissebb. Ez nekik remek, nekem gyűlölt üzletpolitika.
Ezért tekintettem a másik felé, amivel viszont agyfaszt kapok, hogy ha 3 pont érintésével akarok eljutni valahova, akkor 4 db külön útvonalat kell vele terveznem, nem pedig 1-et. Valószínűleg egyedi probléma, mert ha ezreknek lenne az, már biztos nyomást gyakoroltak volna rájuk.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#107) llll válasza icemad (#99) üzenetére


llll
senior tag

hát...biztos
nem értek hozzá
(bár akkor most miért?
vagy amikor a szülinapp kijött, akkor miért csak "korlátozott" számú felhasználó számára?
de nekem mindegy is)

viszont úgy érzésre talán több androidos telefont vásárolnak az emberek, mint autót:)
és - részemről legalábbis - kb nulla vonzereje lenne 1 autó kiválasztásánál a hozzá kapott navigációnak, mióta elfér a zsebemben is
felárat legalábbis tutira nem lennék hajlandó fizetni érte 1 fillért sem

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#108) zsoltti válasza BlacKSouL (#105) üzenetére


zsoltti
senior tag

Valóban csak egyszerre egy uticélt tud, de magyarázdd meg nekem, Miért nem egyből 10 helyet akarsz egyből beírni??? Futár vagy? akkor meg már tudnod kéne az utat

[ Szerkesztve ]

(#109) llll válasza BlacKSouL (#105) üzenetére


llll
senior tag

bocs, vmiért duplán ment

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#110) llll válasza BlacKSouL (#105) üzenetére


llll
senior tag

gyakorolnak
legalábbis ezt a hiányosságát (is) azóta emlegetik rendszeresen a használói, mióta megjelent androidra is
viszont a cég megteheti, hogy szarjanak a felhasználók panaszaira, vagy legalábbis a huszadrangú megoldandó problémák közé sorolják, amíg az ő házszámszintű, teljes értékű navigációjuk az egyetlen ingyenes a piacon
(alighanem én is így tennék a helyükben:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#111) BlacKSouL válasza zsoltti (#108) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha mondjuk megyek 750 km-t, mert akkora a távolság A és B pont között, és tudom, hogy 130, 285, 570 km-nél vannak olyan kisebb letérők, ahova be akarok menni, akkor miért nem tudom megadni A és B pontot, és közészúrni az x, y, z-t mint köztespontot? Miért kell nekem megterveznem egy 130, egy 155, egy 285 és egy 180 km-es szakaszt külön külön de csak miután már odaértem, akkor nem kavar be magának, és miért nem tudom 3 gombnyomással egyszerre előre az egészet megoldani köztespontokkal?

Szerintem az egyszerre tervezés a logikusabb, nem a több szakaszos. Na, és mi van akkor, ha 10 pontot akarok beszúrni? Nehogy már az legyen a probléma, egy navigálásra tervezett programnál, hogy én ezeken keresztül próbálok eljutni a célig... És mi van, ha gyalogos módban tervezek egy városnézést? Akkor is csak céltól célig mindig újra és újra útvonalat kell terveztetnem, ahelyett, hogy felfűzném egyszerre előre egyben az egészet?

Gondoltam amúgy, hogy egyedül leszek a problémával, hát nehogy már a fogyasztói felhasználói igények határozzák meg a fejlesztést...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#112) bubu256 válasza #45553408 (#41) üzenetére


bubu256
tag

"A többpontos útvonalat választod. Beírod a végcélt és kiválasztod hogy ne fizetős szakaszt használjon. Aztán köztes pont beszúrását válaszasztod és beírod azt a helyet, ameddig fizetős úton tudsz menni és itt a fizetős sszakaszok használatát választod ki. Tudom hogy macerás, de másképp nem tudod szétválasztani. nem tudják a navik értelmezni a megyematricás utakat."
Ezt nem találom hogy lehet szakaszonként beállítani a fizetős utak használatát.
Tudnál ebben segíteni?
Köszi

(#114) BaLee válasza zsoltti (#108) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sok navigációt csak így tudsz "átverni" ha mindenképp egy olyan irányba akar vinni ami tudod, hogy neked valamiért nem szimpatikus akkor be kellett neki adni 1-2 köztes pontot...

Amúgy ez egy teljesen hétköznapi igény, hogy ha előre meg akarsz tervezni egy útvonalat akkor tudjad azt megtenni és ne az autóban a tűző napon kelljen minden köztes pontnál újra címeket beírkálni.

(#116) kordasb válasza #45553408 (#113) üzenetére


kordasb
tag

na igen, több pont között (A bol B be en is HERE mapset hasznalom arra fullos) es a gpx import nagyon jo lenne. Mert ugye van olyan aki olyan utat motorozna vegig amit mar valaki jol atgondolt es megtervezett.... en ezt hasznalnam :R ha ez meglesz megveszem...

[ Szerkesztve ]

(#117) OldMike


OldMike
őstag

Vásárolt már valaki 3D tartalmat a Nextgen-hez? Nem csak a nevezetességek, hanem az összes ilyen-olyan szürke házikó. Az is csak teljes EU-ra van, és mennyi az ára?

42LM660S

(#118) woodworm


woodworm
veterán

Ugyan nem próbáltam ki frissen, de kml kerülőn keresztül lehet útvonalat importálni az igo-ba. Egyetlen szépséghibája, hogy nem navigál rajta, csak ráhelyezi a térképre. Hasonló célra az osmand-ot használom, ott sem fenékig tejfel a helyzet, mert csak alapszinten navigál nyomvonalon. Importált útvonal tervezésekkor meg a legfrissebb verzió elhasal párszor mire megtervezi.

(#119) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Ha cserèlek kèszülèket , vihetem tovább az iGO- t ? Mert gondolom úgy èrnèm mev az èlethoszzig tartó frssìtèses verziót venni ... Ha igen , akkor valószìnüleg megveszem . A HERE Drive is tetszik de nekem is a problèmám , hogy nem lehet köztes èrintőpontokat berakni .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#121) Clever0


Clever0
senior tag

Létezik olyan navi, amiben a földutak is benne vannak? A Pákozdi dombokra az IGO alig mutatott utat, az internetes http://uj.utvonalterv.hu/ talált párat. Ott ez van a térkép sarkán: térképem.hu OpenStreetMap contributors. Van ennek navis változata?

(#122) zsola32 válasza #45553408 (#120) üzenetére


zsola32
őstag

szia
akkor 1x kell megvenni a programot, és utána még "élek" mindig lesz egy igo-m?

(#123) balint355 válasza Clever0 (#121) üzenetére


balint355
aktív tag

Próbálj ki valami olyan navit, amiben Openstreetmap térképek vannak, pl. Droidra OsmAnd, Navmii, Mapfactor stb. Vagy esetleg a Locus, az alapból túratérkép, de a fizetős verzióban ha jól tudom van hangos navi is (ebben nem vagyok biztos).

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#125) pècsimunkás válasza #45553408 (#120) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok , köszi a választ !
Lenne viszont még egy kérdésem . 2 eszközre is letölthetem vajon ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127) pècsimunkás válasza #45553408 (#126) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha kipróbálod , írd majd meg légyszíves .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#128) poli27 válasza ORCA58 (#49) üzenetére


poli27
veterán

és mit tettél annak az érdekében, hogy ez ne így legyen, ja semmit, akkor honnan is tudják hogy hibás? :W lehet hibát bejelenteni erre van a weboldaluk... ez kb az mikor nincs internet, de a szolgáltató a hibás, de bejelenteni baszik az ember... honnan tudja a szolgáltató hogy nincs netje...

[ Szerkesztve ]

(#129) llll válasza pècsimunkás (#125) üzenetére


llll
senior tag

2-re biztosan, mert a feleségem telefonján is volt már a szülinapp az enyémmel egyszerre
az aponia és a sygic asszem 3, vagy 4 eszközön lehet fenn egyszerre
és ha egy ötödikre is fel akarod tenni, akkor a legrégebben telepített eszközről vagy automatikusan letiltódik, vagy kérned kell ugyanezt az app készítőjétől
gondolom az igo-nál is ilyesmire lehet számítani

Soha többet DPD!

(#130) Clever0 válasza balint355 (#123) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszönöm a tippeket. A Navmii külföldinek néz ki. Letöltöttem az OsmAnd-t, nem talált meg ékezetes településeket. A MapFactor térképe ugyanaz, mint az utvonalterv-é, megtalálta a települést is, majd kipróbálom élesben is.

(#131) Upo válasza llll (#129) üzenetére


Upo
addikt

A sygic már akárhány készülékre telepíthető amit a fiókoddal használsz. És odaadták a HUD és a Dashcam funkciókat is ingyen valamikor tavasszal minden premium vásárlónak (5-5€ volt előtte).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132) llll válasza Upo (#131) üzenetére


llll
senior tag

oké, köszönöm a frissítést
nekem még régebbi infóim voltak róla, nem is nagyon használtam mióta van a szülinapp

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#133) ORCA58 válasza poli27 (#128) üzenetére


ORCA58
addikt

Kösszi, hogy megválaszoltad a kérdésedet, de nagyon nagyot tévedsz! :((( .
A Szülinapp megjelenésekor jeleztem a hiányosságokat, sőt azóta többször is. Még vissza is írták, hogy folyamatosan fejlesztik a térképet, de szerintem az unokáim sem fogják megélni, hogy bele kerüljön minden 2000-es év előtt már létező cím. Fizetni viszont lehet rendesen a hiányos térképekért.

Azt nem vitatom, hogy az tervező algoritmusa nagyon jó, de mit ér, ha a térkép hiányos? Hiába van egy Ferrarim, ha motor csak Trabant benne!

A kinézete a régieknek sokkal jobb volt. Ráadásul az évekkel ezelőtti iGO-ban benne vannak a most hiányolt címek. Lehet, hogy valamilyen másik cég térképe volt alatta?

[ Szerkesztve ]

(#134) zsola32


zsola32
őstag

ha jól olvasom, azt írjátok néhányan, hogy a sygic is tökéletes választás?
nekem ami fontos lenne:
fix kamerák az országban,
trafik jelzése,
útvonalon belül több pont megadása.

ha ezeket tudja, és az árat is figyelembe veszem, egyértelmű a választás (szerintem)

(#135) vlevi válasza zsola32 (#134) üzenetére


vlevi
nagyúr

A sygic ban a pontos cim megadása macerásabb, mint az igoban, a többpontos tervezés sokkal bénábban van megoldva.
Nagyon mélyen nem másztam bele egyikbe sem, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy melyikben van pontosabb terkep, melyik tervez jobban.

(#136) #79335424 válasza ORCA58 (#133) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a Primot átváltod kamionos módba, akkor aktiválódik egy tevékenységeket regisztráló funkció, amit nem lehet kikapcsolni. A fél képernyőt betakarva figyelmeztet pl. arra, hogy mindjárt lejár a vezetési idő. Még ez sem lenne baj, ha a program jól lenne megírva. De, egy csomó befolyásoló körülményt nem programoztak le benne, és ettől szegénykém totál összevissza számol és teljesen irreális időpontokban dobál figyelmeztető ablakokat. Ezt sem javították ki évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#137) zsola32


zsola32
őstag

jól látom, hogy az europa "1hét free" térképcsomag 1,86 Gb?
sd kártyára telepíti a térképeket?
ha igen kipóbálom, ha nem, akkor ennyi tárhelyet nem szeretnék feláldozni a teló memóriájából.
és még1 kérdés, országonként nem lehet telepíteni a térképeket?

köszi a válaszokat

(#138) Clever0 válasza zsola32 (#137) üzenetére


Clever0
senior tag

Lehet.

(#139) DM43 válasza zsola32 (#137) üzenetére


DM43
őstag

Belső sd-re települ minden - és igen, lehet országonként is

(#140) Mercel


Mercel
senior tag

Két esetet tudok elképzelni amikor pénzt adok az IGO-ért.
Az egyik, hogy Ha végre meg tudnák azt oldani, hogy az alapjában véve offline navi amennyiben van adatkapcsolat pont úgy működjön mint a Waze tehát valós időben számoljon a forgalmi helyzetekkel és ezeket az esetleges változásokat hozza is a tudomasomra.

A másik, hogy ha előre tudom, hogy olyan helyre megyek külföldön ahol nem lesz netem.
Mondjuk ez egyre kevesebb gonddal jár úgyhogy tulajdonképpen csak az első verzió játszik.

Minden más esetben Waze. Nem azért mert "ingyen" van hanem azért mert zseniális - kivéve a csak online működést és az akkuzabalast.

Az NNG fogyasztói hozzáállása meg finoman szólva is kifogásolható.

Marcel

(#141) flash- válasza Mercel (#140) üzenetére


flash-
veterán

"Az NNG fogyasztói hozzáállása meg finoman szólva is kifogásolható."

ennyi. Androiddal is elkéstek vagy 4 évet...
(tudom hogy prémium autókra álltak rá elsősorban, és abban van a pénz, de android is csak bevételt hozna.)

waze-val le kellene szerződniük hogy az igo-ban megjelenhessenek a forgalmi dolgok, traffi, stb..

akkor az iGO verhetetlen lenne minden szempontból

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Egy nagyképű, arrogáns szar cég, szar terméke, nincs ezen mit szépíteni. Oké, elsők voltak a szakmában, és akkor oda is tették magukat, de aztán nagyon nagy lett az arc.

(#144) mutyi


mutyi
őstag

Megvettem az Európa térképet. A kérdésem az lenne, hogy szeretnék rá TTS hangot, azt is megvenném, 1590 Ft-ért, viszont ott 4.88 GB-ot ír ki mennyiségnek.
Az meg mi a franc?
Egy Wayteq 995-öt vettem és arra tettem fel az Európa számos országát, de nem is a teljeset,nehogy ne legyen elég hely a belső SD kártyán.
Szóval a kérdés az,hogy ha kifizetek még 1590 Ft-ot akkor ott is le tudom majd tölteni csak a számomra szükséges TTs hangot és nem járok pórul a 4.88GB-os mennyiséggel?

(#145) flash- válasza Hauptmann (#142) üzenetére


flash-
veterán

szerintem a navigációs programjuk messze a legjobb mindegy hogy igo 8, primo vagy primo nextgen, mind3 nagyon pontosan jól navigál.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#146) llll válasza zsola32 (#137) üzenetére


llll
senior tag

a sygic - emlékeim szerint - megkérdezi, hogy hová települjön

Soha többet DPD!

(#148) llll válasza #45553408 (#147) üzenetére


llll
senior tag

ha már úgyis ennyit emlegetjük azt is, újra elővettem:
[link]
(egyébként hogy tudok közvetlenül ide képet beszúrni?
soha nem akar sikerülni)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#149) mutyi válasza #45553408 (#147) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm, sikerült is.

(#150) arty


arty
veterán

Google Maps és Sygic (megvettem teljes EU-t), amit használok jelenleg és nem is kívánok váltani, mert mindkettővel elégedett vagyok.

Az IGO elkésett, nem sokat, úgy 5-6 évet. Tökéletes példa cégre, ami képtelen lépést tartani a változó világgal, a PR pedig sosem volt erősségük. Most ébredeznek, de a termékük egyszerűen nem elég jó: mondom ezt a szülinapp alapján, amit idén a frissítéskor ismét letöltöttem, de áh... az UI elavult, mintha tollas böködésre tervezték volna, kicsit a gombok (főleg nagyobb felbontásnál), lassu/nem reagál, a térkép rendering pedig mintha egy WinCE emulátorból menne, förtelmes na. Ahogy olvasom a frissítési gyakorisággal is vannak problémák, örülök, hogy ebben nem kell részt vennem.

Sose felejtem el, hányan könyörögtek/-tünk (itt ph!-n is, kapcsoldó cikkek hozzászólásaiban), hogy legyen megvehető androidon is az IGO, csak úgy, mint IOS-en, hogy nem "jókedvünkben" warezoljuk, hanem mert "nincs más választásunk" - jött a vegyél még egy eszközt, töltögesd, tartsd naprakészen és egyébként is mocskos tolvaj, az autónavigáció a tutibiznisz, a droidos juzer túl nagy macera (lenne), stb.

Azon csodálkozok, hogy ezek egyáltalán még léteznek, de ha eltűnnének, egy félmosolyt megeresztenék (káröröm).

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.