Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-06-29 14:35:13

LOGOUT.hu

iGO Primo Nextgen- már a mobilodon is navigálhatsz

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Hauptmann válasza arty (#150) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nagyon nagy +1.

(#152) dlaj válasza arty (#150) üzenetére


dlaj
őstag

Nem kötözködés képen, de őszintén érdekel (akár mások véleménye is), szerinted az elavult UI-kiviül miben jobb a Sygic, mint az iGO? :R

(#153) vlevi válasza dlaj (#152) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a sygic ui-tol sem voltam odáig.
Cim beiras, többpontos tervezrs nagyon nem akart rajta sikerülni.

(#154) trance89 válasza dlaj (#152) üzenetére


trance89
őstag

1 dolog amiben az igo messze veri a konkurens termékeket az a kiváló útvonaltervezés mindezt pedig offline teszi, pont ezért szeretem én is mint sokan mások, a köztespontok hozzáadása, sávinfók - ezek is ma már minimumnak számítanak
ettől függetlenül egy rakat sz@r cég a felhasználói hozzáállásuk miatt, kb 4 éve ígérgették már a hivatalos droidos igo-t (hivatalos levélben több alkalommal) és sosem lett belőle semmi erre kijöttek most egy félkész termékkel amikor már meglehetősen telített a navi piac, majd egy éves térképekkel hozzá aki pedig megveszi az a továbbiakban is ingyenesen frissítheti, na persze, 1-2 év múltán ugyanúgy le sem szarják majd azokat akik fizettek érte mint akik ios-re vásárolták meg a primo-jukat
a sygic-nek is vannak előnyei de nem sok, pl renderelésben az egyik legjobb, akármilyen gyenge szar telón röhögve elfut, térképnézegetésnél pedig vajsimán mozog a kép, ez az igo nextgen-ről nem mondható el, szaggat mint a halál akármilyen bivaly telón is próbálom, a régebbi igo-k egész jól sikerültek, főleg a 8.3-as verziók amik még a legolcsóbb szar PNA-kon (32MB RAM, 300-400MHz proci) is vígan futottak és a mai napig tökéletesen használhatók, a primo csak a hardverigényt növelte méghozzá nem is kicsit éppen ezért nem szerettem a 8-as után, a nextgen elég jó úton halad

(#155) dlaj


dlaj
őstag

trance89 :R
vlevi :R

(#156) poli27


poli27
veterán

Igazabol pl a tts hang amit a samsung boltbol ingyen le lehet tolteni a szulinapp al siman mukodik mig ezzel nem no comment...

[ Szerkesztve ]

(#157) kenand válasza zsoltti (#102) üzenetére


kenand
veterán

A HERE Menüje nem jött be nekem, de mivel teljesen ingyenes én is azt használtam. Múltkor kis "ügyességgel" be lehetett szerezni az Amazonról a Navigon Europat is, mint Actually Free, az egy kicsit kezesebb.
De teljesen egyetértek, minek költenék rá, ha van ingyenes alternatíva.
Az autókba épített "gyári" teljesen a lenyúlás kategóriája, a térkép frissítésért egy vagyont kérnek.
Biztosan nem választanék az autómba gyárit navigációt, főleg nem plusz pénzért.

Az iGo lehet, hogy jobb, de én nem használom nap mint nap, így nincs szükségem rá.

Az alkalmazások 99%-a jogtiszta amit használok, (max. egy kis régió korlátozás kijátszás fér bele időnként, de az is csak azért mert az irritál, és elvből ellenzem) ami jó azt meg is veszem. De ha van ingyenes és használható, szívesebben használom azt.

Korábban volt Navigon kütyüm, ott is egy vagyon a 2 évenkénti térkép frissítési sarc, ráadásul a sw a kütyühöz kötött, tönkrement az USB bemenete (ott kellett tölteni is) hiába volt egy másik Navigonom arra nem lehetett a térképet áttenni...El is határoztam olt sem veszek többet (Ez még 6 éve vettem akkor még a telefonos navigáció nem volt ilyen elérhető)

Zárszóként, a NOKIA HERE teljesen vállalható és ingyen van. Szépen navigál off line
A cikkíró munkáját köszönjük szépen.

[ Szerkesztve ]

(#158) xTc válasza fordfairlane (#50) üzenetére


xTc
aktív tag

Teljesen logikus, hogy egy mobil platform cserével az ember, nem szeretne újra megvásárolni egy terméket, amiért már fizetett..

(#160) Mercel válasza kenand (#157) üzenetére


Mercel
senior tag

Úgy tudom a Here maps már nem sokáig áll rendelkezésre.
A Microsoft mint mindent ezt is jól el....
Egyébként azon kívül, hogy rémesen idegesítő az UI tényleg jól működik. Az amúgy nagyon utált Lumia 930-nak is ez az egyik mentő momentuma. (Illetve a telefon maga tök jó lenne csak a WP mint rendszer borzalmas rajta.)

Marcel

(#161) vlevi válasza Mercel (#160) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Úgy tudom a Here maps már nem sokáig áll rendelkezésre."
Windowsra igen. Ott a WIndows 10 tesztverzióiban már benne sincs, csak a Microsoft Maps.
De szerencsére az Androidos az egy másik dolog, azt folyamatosan frissítik. Nem tudom, mi kerül bele, de van frissítése.
Azt biztos tudjátok, hogy tavaly az egész Here cuccost megvette az Audi-BMW-Mercedes.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#162) llll


llll
senior tag

puszta kíváncsiságból megnéztem, hogy az apple store-ban milyen véleménnyel vannak az igo-ról:
és 7 db 1 csillagos véleményt találtam össz-vissz:U
(érdemes lehet elolvasni őket...)
arra is kíváncsi lettem volna, hogy vajon ott is érvényes-e az aponia-hoz kapott kódom, de az meg már el sem indul (inicializálási hiba)
szóval ott sem fenékig tejfel az élet

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#163) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

A SzülinApp és a teljes verzió között milyen követelménybeli eltérések vannak, amitől az előbbi nem kompatibilis az új készülékemmel, még az utóbbi minden további nélkül? :U (Készülék: ulefone vienna)

(#165) Keeperv85 válasza #45553408 (#164) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Köszi. A Vienna csak 5,5-ös, úgyhogy szerintem más baj lehet sajnos... :(

(#168) Keeperv85 válasza #45553408 (#166) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az addig oké, de az ulefone power sem kompatibilis és ez mindkettő gyári, nem piszkált szoftver... :U

(#170) Clever0 válasza Keeperv85 (#168) üzenetére


Clever0
senior tag

Bocsi az off-ért, de mit jelent az app neve alatt a PEGI 3?

(#171) iguana válasza Clever0 (#170) üzenetére


iguana
őstag

pan european game information.
korhatár besorolás. [link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#172) arty válasza dlaj (#152) üzenetére


arty
veterán

semmiben - illetve az érezhető, folyamatos support (funkciók, térképek) jó dolog.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#173) Clever0 válasza iguana (#171) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszi.

(#174) ORCA58 válasza #45553408 (#167) üzenetére


ORCA58
addikt

Ne nagyon örülj! Tudomásul veszik, hogy megkapták a leveled, de a hiba amit jeleztél, évekig meg fog maradni.

Évekkel ezelőtt megvettem volna, de a szülinappal volt időm rájönni, hogy nem érdemes pénzt áldozni rá, amíg ilyen hiányos.
Azért használom a HERE app-ot, mert az minden címet ismer. Még nem sikerült olyan címet beírni, amit ne ismerne. (Attól persze lehet, hogy van olyan is) iGo nagyon hiányos, több évtizedes a lemaradásuk e téren. Megírhatod, hogy hol mi nem jó, egyhamar nem fogják javítani. Konkrétan egy utca nevet is jeleztem, amit tévesen adtak meg. A frissítésben is a rossz szerepel, egy olyan, ami soha sem létezett! Így találj meg egy címet vele. Ha iGo-val akarok navigálni, a biztos tipp az, hogy ha nem ismeri a címet, előbb a Here app-al meg kell keresni azt, és az iGo-ba egy közeli címet megadni amit ismer.
Az is gond, hogy nem lehet megadni kezdő címet, azaz csak akkor tervezhetsz, ha már az indulás helyén állsz. :W

(#176) mutyi


mutyi
őstag

Lenne néhány kérdésem.
Szóval meg lett vásárolva a teljes európa térkép és a tts hang is.
A következő dolgokat nem tudom állítani hogy hogyan lehet?

1. Csak fentről látom a térképet,mintha madártávlatnak hívták volna régen a primonál, de most sehogy sem tudok belemenni a navigációba úgy hogy olyan nézetben lássam mint régen, azaz mintha az utcában lennék az autóban ülve.

2. Hol lehet állítani, hogy a navigációs képernyőn látható kiírások pl. nagyobbak legyenek,mert olyan aprók hogy nem lehet őket elolvasni egy idősebb embernek.

3. Hol állítható, hogy az elsődleges és másodlagos teendő előtt korábban jelezzen,mert nagyon kevés idő van most a cselekvés előtt.

(#178) mutyi válasza #45553408 (#177) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!

Köszönöm a gyors válaszokat.

Két kérdésem lenne.
1. Ugyebár én először az ingyenes verziót töltöttem le a 7 napos térképpel, meg sem vártam a 7 nap leteltét megvettem az európát.
Na most mielőtt megvettem volna, az ingyenes térképet töröltem, az igo-t nem.
Azóta is minden indítás során kiírja hogy az ingyenes használat még 4 napig tart.
Most akkor nem is a megvásárolt szoftvert használom vagy esetleg annak kevesebb a tudása?

2. A rendszer módosításával tudok változtatni az előző levelemben kérdezett dolgokkal kapcsolatban?
H igen, akkor a sys-ben kellene értékeket módosítani/felvenni?

(#180) mutyi válasza #45553408 (#179) üzenetére


mutyi
őstag

Ok,de most töröltem az egész programot,hogy újra feltegyem.
Nekem az a furcsa,hogy a Playben van ez a verzió, amit le lehet tölteni ingyen és látok egy Igo Primo Nextgen verziót,ami 8990 Ft.
Ez akkor most nem is a Primo Nextgen?
Meg ha igen, akkor a 8990-eset nem tudom letölteni,pedig ugyebár a térképet megvettem.
Nekem ez most picit zavaros.

(#182) DM43 válasza mutyi (#180) üzenetére


DM43
őstag

Az a 8990 Ft-os NextGen egy Izraeli verzió, és csak az izraeli térképpel működik.

(#183) mutyi válasza #45553408 (#177) üzenetére


mutyi
őstag

Úgy állítottam be ahogy írtad és továbbra is én csak ilyen navigációs képet kapok. :(
Nem hiszem hogy ne lehetne olyan képet kapni,mint eddig is a Primoban. Lássam a sávokat pl. stb.

[ Szerkesztve ]

(#185) mutyi válasza #45553408 (#184) üzenetére


mutyi
őstag

De ezt a szobában fotóztam valóban, de használtam vezetés közben és nem váltott át.
Számít hogy 2D vagy 3D-re van nyomva vagy attól függetlenül kellene?

[ Szerkesztve ]

(#187) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
letöltöttem a próbaverziót, illetve az 1 hetes próba térképet.
mivel még nem teszteletem, kíváncsi lennék, hogy a sebességmérő kamerákat mondja e útközben?
( az előretelepítettekre is kíváncsi lennék és a mobilokra is)

köszi

(#188) attilam válasza zsola32 (#187) üzenetére


attilam
őstag

Az előretelepítettet igen, mobillal még nem találkoztam. De be kell kapcsolni, hogy figyelmeztessen.

(#189) zsiga68 válasza zsola32 (#187) üzenetére


zsiga68
senior tag

Sziasztok.
A kamera jelzések bemondásának egyik feltétele a működő TTS hang. Ebben az esetben meg kell vásárolnod.

(#190) attilam válasza zsiga68 (#189) üzenetére


attilam
őstag

Ez tuti?
Mondjuk én megvettem, de nem vagyok biztos benne, hogy TTS nélkül nem mondaná. Ez csak egy fix szöveg, mint a "fordulj balra".

(#191) attilam


attilam
őstag

Elvileg ma megjelent az NNG térkép új verziója: 2016.06.
A hivatalos bejelentés alapján:

- Detailed field survey: Ajak, Besenyszög, Fegyvernek, Gyöngyöspata, Kondoros, Verpelét

- New roads and reconstructions:
- Road nr. 61: new ringroad of Nagykanizsa
- New bypass road in Zalaegerszeg
- New road: Békéscsaba, Gyár utca
- Intersection of Budaörsi út and Sasadi út
- Intersection of Aranyvölgyi út and Aranyhegyi út
- Budapest, Széll Kálmán square
- New roundabouts: Budapest, Érd, Heves, Nyírbátor, Nyíregyháza, Székesfehérvár, Vásárosnamény

Egyelőre még csak a régit hozza fel a rendszer.

(#192) lasimon


lasimon
csendes tag

Sziasztok!
Megvettem a progit, a tts-t hol tudom megvenni?
Köszi, ( kezdő)

(#193) lasimon


lasimon
csendes tag

Bocsi! Közben megtaláltam! :)

(#194) mutyi


mutyi
őstag

Feltelepítettem a telefonomra is a Nextgent és a 7 napos térképet.
Itt sincs ugyanúgy olyan nézet,mint amit kérdeztem, hogy miért nem tudom beállítani,mint régen a Primoban hogy az úton legyek rajta és mintha az utcában mennék, látnám a sávokat stb.

Valaki fotózza már le magánál hogy ha tényleg működik,mert ez elég bosszantó,hogy vagy képtelen vagyok beállítani vagy egyszerűen nincs.

Elképzelni nem tudom hogy visszafelé fejlődjön egy szoftver, főleg ha kiadtam érte 9500 Ft-ot.

(#195) mutyi


mutyi
őstag

Mit tartalmaz a Europe 3D package?
Vagyis miben lesz más a megjelenő térkép tőle vizuálisan?
Mert az még +1590 Ft.

(#196) DM43 válasza mutyi (#195) üzenetére


DM43
őstag

A 3dl fájlokat, azaz a kiemelt épületeket

(#197) mutyi válasza DM43 (#196) üzenetére


mutyi
őstag

Nekem úgy tűnik,hogy amit én hiányolok ebből a Nextgen szoftverből ,az az útra illesztés lehetőség.
Jól gondolom?
És ha igen, akkor az most van benne vagy tényleg így lefarigcsálták?

(#198) vimre válasza mutyi (#197) üzenetére


vimre
tag

Rosszul gondolod! Az mást jelent.
Ilyen működés közben:

(#199) lasimon


lasimon
csendes tag

Sziasztok!
Letöltöttem a tts magyar hangot, telepítettem, de nem tudom beállítani a menüben. Mi a teendő?

(#200) mutyi válasza lasimon (#199) üzenetére


mutyi
őstag

Indítsd el a konfigurációs varázslót és ott már be tudod állítani a TTS hangot is a többi hang mellett.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  iGO primo nextgen (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.