Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) GlobalWeek


GlobalWeek
újonc

Hi.
Kikapcsoltam mindenhol a gmail szinkront ennek ellenére mégis elnyomhatatlanul kiirja az értesítési savon, h gmail szinkronizálása. Mit lehet ezzel tenni? A gmail beállítások /szinkron kikapcs illetve a telo beallitasokban a fiokoknal is ki vettem a pipat. (egyébként ugy remlik, h hamarabb kezdte el ezt kiirni minthogy en allitgatni kezdtem) Egyszerűen csak nem akarom, h szinkronizáljon. Ja es ha utana szinkronizalok is manualisan, akkor is ott marad a kiiras. Brrr. Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#552) GlobalWeek válasza GlobalWeek (#551) üzenetére


GlobalWeek
újonc

Na ez megoldva.

De van ujabb kerdes.
Észrevette mas is, h a kamera appban mostmar minden foto keszitese utan kiirja, h tartsa a keszuleket az elesiteshez? Regen megnyomtad a lovést es kesz volt a kep, most meg 3 mp et varni kell képenként. Ezt a 10 hozta?

(#553) domper2015 válasza GlobalWeek (#552) üzenetére


domper2015
senior tag

Ezt a nem optimális fényviszonyok esetén csinálja.
De valós hasznát nem tapasztaltam, ha életlen az életlen is marad.

(#554) mrbego válasza GlobalWeek (#552) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ezt szerintem kiírta korábban is 9.1 alatt ha jól emléxem.

Üdv, P

(#555) Sleepingcet


Sleepingcet
friss újonc

Azert azt megoldhatnák, h egy nyamvadt chrome es gmail ne toltson ujra ha váltogatom. És tenyleg csak azt a kettot. Letezik ennel rosszabb ram kezelés?

(#556) DS39 válasza Sleepingcet (#555) üzenetére


DS39
nagyúr

botrányos a ram kezelése. nekem volt az első szériás P Smart is, ugyanúgy 3 GB rammal, és kb soha semmit nem töltött újra.

szerk.: egy napot használtam csak 9-es droiddal ezt, utána frissítettem 10-re. így nem nagyon tudom, ott is ilyen?? mert ha ott jobb, lehet visszateszem azt a rendszert. (a 10-es droid is még mindig decemberi biztonsági frissítéssel van ellátva, nagy hátrány nem érne)

[ Szerkesztve ]

(#557) domper2015 válasza DS39 (#556) üzenetére


domper2015
senior tag

Tegnap jött a márciusi biztonsági frissítés. Tényleg bosszantó a ram kezelés.

(#558) DS39 válasza domper2015 (#557) üzenetére


DS39
nagyúr

na legalább az. OTA nem jelzi, de HiSuite igen.

(#559) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég óta van egy ilyen telóm, és még nem sikerült megoldanom a következő problémát:
A facebook messenger értesítési hangját egyszerűen nem tudom kikapcsolni! Beállítom neki az értesítéseknél, hogy nincs hang, majd megnyitom a messengert, visszanézem és újra visszarakja a hangot! Próbáltam már azt is, hogy akkor megadok neki egy saját hangot, azt sem tartja meg....a messengeren belül, az értesítési hangnál nem lehet kiválasztani, hogy nincs hang, gondolom az kavar be neki...a rendszer értesítési hangja egyébként szintén néma....p20lite telónál is küzdöttem hasonlóval, ott azzal meg tudtam oldani, hogy ha bekapcsoltam hogy látszódjon az állapotsávon, akkor megjegyezte, hogy ne játszon le hangot, de itt ez sem megy....köszönöm ha tud vki rá vmi megoldást! A szar a fészbúkk, szokd meg, béna vagy és hasonló megjegyzésektől kíméljetek meg ha lehet....

(#560) Spett14


Spett14
tag

Sziasztok!
Ki milyen nem gyári ébresztőt használ a telefonján?
Én a Timely-t használtam, de 10 alatt már nem igazán kompatibilis.
Fontos lenne, hogy nagyon halkan ébresszen, beúsztatva az ébresztő hangot.

(#561) domper2015


domper2015
senior tag

Szia, a gyárit használom. Nehezen indulok meg, de nekem teljesen baráti.

(#562) feketedini


feketedini
tag

Android 10re frissítés után, aki csinált factory resetet, tapasztalt bármi előnyt?

(#563) DS39 válasza feketedini (#562) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem igazán. Ugyanúgy lövi ki az appokat, ha kell, ha nem.
Én azóta visszaraktam a 9-est, itt jobb a helyzet, mert kevesebb a rendszer által használt memória, ezért ritkábban fordul elő ez. Elég ciki, hogy ennyire elmérték a szoftvert a hw-hez képest, egyszerűen "túl sok" szabad memóriát akar hagyni a rendszer, de ehhez a logikához 4 GB RAM kellett volna a készülékbe, vagy jobban megírni a memóriakezelést.

[ Szerkesztve ]

(#564) DS39 válasza DS39 (#563) üzenetére


DS39
nagyúr

A 2020-as verzió 4/128-as lesz:
https://m.gsmarena.com/huawei_p_smart_2020_specs_and_design_detailed-news-42922.php

Érdekes, hogy azt írják hogy a régi SoC miatt lehet rajta Google, és 9-es droid lesz rajta. Nem tudtam hogy ettől függ az amerikai tiltás.

(#565) glacious válasza DS39 (#563) üzenetére


glacious
addikt

Ez minden huawei készüléken így van, cserébe nem merülnek gyorsan üresjáratban.

(#566) DS39 válasza glacious (#565) üzenetére


DS39
nagyúr

Alap beállítások mellett igen, de ha korábbi EMUI-n "védett alkalmazások" közé raktad akkor nem. 8-as rendszer óta ez nincs, de több beállítással el lehetett érni, hogy ne lőjjön ki mindent, na most ezen Huawei esetén már ez sem ér semmit. (10-es rendszer mellett)

Egyébként ez nem feltétlenül igaz, hogy ettől jobb lesz az üzemidő, csak akkor ha 40 appot használsz, de ha 4-5 van csak amit folyamatosan használsz, akkor ezzel többet ártanak mintha azok végig memóriában maradnak.

(#567) mrbego


mrbego
aktív tag

Sziasztok
Más is tapasztal mostanában olyat, hogy a wifi-re azt írja, hogy nincs internetkapcsolat? Nekem az utóbbi pár hétben már sokadik alkalommal. Ilyenkor a wifi ikon mellett egy kis felkiáltójel is megjelenik, illetve önkényesen átvált mobiladatra.
Pedig a wifi+ ki van kapcsolva. :F

Üdv, P

(#568) hangyász2 válasza mrbego (#567) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Több huaweies topikban is olvasni. Most ebben a pillanatban a P30 Prónál is megy. Nekem pár hónapja Mate 20 Lite-on volt, és akkor ha jól emlékszem, P30-nál is. Nekem pont routercserém volt, és megjavult, de sanszos, hogy nem az volt a hiba. Elég érthetetlen egyelőre még mindig.

(#569) domper2015 válasza mrbego (#567) üzenetére


domper2015
senior tag

Szia,
amikor a WiFi jelforrástól távolodok, akkor dobja a felkiáltójelet, de maximumot mutat a jelerősségre. Nincs internet kapcsolat, azután hirtelen mobiladatra vált.

(#570) csacsi67 válasza mrbego (#567) üzenetére


csacsi67
addikt

A mai napon tapasztaltam elösször a hibát 2 esetben digis kártya van a telefonban wofin log. A többi telefonon nem volt adott esetben ez a jelenség csak 2019 -en .Mindent kiprobáltam wifi ki be hálozat elfeljtés router ujra inditás semmi nem segitett egyedül recoveryböl a wipe cache oldotta meg 2 esetben a problémát. De idáig tutti nem volt nálam ez a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#571) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Memóriakezeléssel mit lehet kezdeni ?
kezdi 1,2 gb szabad memóriával, aztán egyre fogy ... :F

Valami app ? :F

(#572) DS39 válasza sith7 (#571) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha van root jogod, akkor a felesleges google és huawei előretelepített appokat lehetne tiltani / törölni (nem mind tiltható / törölhető gyárilag), hogy ne legyenek memóriában, de oda kell figyelni, hogy működéshez szükséges appot ne törölj, szóval csak saját felelősségre, mert utána lehet újrahúzni a telót. (jobb esetben)

(#573) sith7 válasza DS39 (#572) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

köszönöm a választ, nincs root jog, valami legális megoldás nincs ? :R

(#574) DS39 válasza sith7 (#573) üzenetére


DS39
nagyúr

amit tudsz és tiltható, és nem kell neked, tiltsd le.
amit használsz appokat, akkumulátor beállításainál hagyd hogy fusson a háttérben, ne lője ki, stb.
igazából androidon (a windows-zal ellentétben) nem a szabad ram mennyisége a lényeg, csak itt rosszabb a memóriakezelés, mint pl az előd modellnél, azonos fizikai ram mellett.

[ Szerkesztve ]

(#575) sith7 válasza DS39 (#574) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm a választ :R

(#576) mrbego


mrbego
aktív tag

Új szoftver jelent meg nálam. A leírás szerint csak a áprilisi Google biztonsági csomagja. Azonban van egy újítás is, eddig a főképernyőn balra lapozva a Google jelent meg. Most viszont valami Huawei Today. Még nem ismerkedtem meg vele így nem tudok mit mondani róla.

Üdv, P

(#577) Debilon válasza mrbego (#576) üzenetére


Debilon
addikt

Ott van a változás listában, Huawei assistant

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#578) mrbego válasza Debilon (#577) üzenetére


mrbego
aktív tag

Igazad van, csak azt már nem olvastam el :R

Üdv, P

(#579) tomcsi23 válasza mrbego (#576) üzenetére


tomcsi23
veterán

Wifi probléma javult esetleg?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#580) mrbego válasza tomcsi23 (#579) üzenetére


mrbego
aktív tag

Azóta nem jelentkezett a wifi probléma mióta itt írtam a múltkor.
De amit észrevettem és korábban nem volt jellemző, hogy időnként (kb. hetente) egy értesítésben jelez a telefon, hogy HMS frissítés elérhető. Ami fura, hogy ezt amúgy nem látom sem a Play Áruházban és sem az App Galery-ben, hogy kellene frissíteni (sem a mérete, verziószáma stb ismeretlen). Amolyan háttérben lévő "szellem" frissítés.
Én gyanítom, hogy egy ilyen HMS frissítéssel jöhetett a wifi gond pár hónapja, és most lehet javították.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#581) tomcsi23 válasza mrbego (#580) üzenetére


tomcsi23
veterán

Első indítás után már jött is a felkiáltójeles wifi. :D
Aztán javult a kapcsolat. Kicsit mintha javult volna a helyzet is, de a max sávszél továbbra sincs meg.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#582) domper2015 válasza mrbego (#576) üzenetére


domper2015
senior tag

Amióta frissült a szoftver (187) , azóta a Google Discover folyamatosan kilép. A Huawei Assistant persze kilépés nélkül üzemel, tereljük a felhasználókat... :((

(#583) mrbego


mrbego
aktív tag

Mára is jutott egy frissítés

Üdv, P

(#584) Debilon


Debilon
addikt

nekem meg a hócipőm tele, google fotók letiltva, erre frissíti és ikonját kiteszi
ismét letiltom, gyári változatra visszaállítás-letiltva, erre ma értesítési sávban: google fotók nyelvi csomag letöltése, ikonja ismét kitéve

plusz a ez a sz*r google assistant kiirthatatlanul megjelent, ha átállítom hogy "nincs" vagy a "huawei assisstant"-ra akkor is az van a kerek gombon

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#585) DS39 válasza Debilon (#584) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem a google duo volt ilyen az elején, egy darabig játszottam ezt aztán hagytam, majd egy rendszer újrarakás után (downgrade EMUI 9.1-re) már tiltva maradt. (nem tudom, hogy igazából ettől vagy mástól oldódott-e meg...)

(#586) Debilon válasza DS39 (#585) üzenetére


Debilon
addikt

a duo az tiltva maradt, csak ez van kb pár napja

Nálad lehet, hogy a régebbire vissza állás segített

Amúgy a Google app az fontos a rendszernek?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#587) DS39 válasza Debilon (#586) üzenetére


DS39
nagyúr

attól függ. én minden androidos eszközömön le szoktam tiltani, és chrome-ban keresek, de van olyan funkció, ami így tiltva van, pl. hangalapú keresés, meg a google hírképernyő. (vagy mi annak a neve)

(#588) Debilon válasza DS39 (#587) üzenetére


Debilon
addikt

Na, sikerült a Google assistantot kiírtani

Fotók vissza rakta magát tegnap is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#589) hangyász2 válasza Debilon (#588) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nincs összefüggés. Több Google féle alkalmazás is visszatelepül magától egy ideje. YT is, Chrome is.

ADB-vel kell uninstalállni őket, akkor nem. Huawei MultiToollal felhasználóbarát módon meg lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#590) mrbego


mrbego
aktív tag

Ez a rendszeres Google Discover véletlenszerű kilépés elég idegesítő már. Remélem javítani fogják.
Mostanában az is gyakori, hogy pár naponta feldob egy értesítést, hogy xy alkalmazás hozzáfér a helyadatokhoz. Nem tudom miért zaklat, tudok róla, én adtam engedélyt rá egy adott appnak...

Üdv, P

(#591) mrbego


mrbego
aktív tag

Ma reggelre megint szoftver frissítést jelzett, de érdekes módon csak kb. 20 MB méretű és a verzió száma sem növekedett.

Üdv, P

(#592) Zsadi válasza mrbego (#591) üzenetére


Zsadi
őstag

Ezt kaptam meg tegnap telekomra. Napközben jött, és egyből frissítsem figyelmeztetés volt hozzá.

(#593) domper2015


domper2015
senior tag

Megjelent a kijelzőn egy függőleges fekete csík az érintő alsó részének érintésére. FirstPhone szerviz szerint 2 hét a javítási határidő. Kicsit soknak tűnik

(#594) mrbego válasza domper2015 (#593) üzenetére


mrbego
aktív tag

Lehet alkatrészt kell beszerezniük.
Én az enyémnél azt vettem észre, hogy a kijelző tetejénél egy kicsit mintha sárgás árnyalatú lenne a kijelző. Ez főleg fehér képernyőnél látszik.

Üdv, P

(#595) domper2015 válasza mrbego (#594) üzenetére


domper2015
senior tag

A szervizben is arra hivatkozott a srác.
Pedig megvárhatókênt hirdetik. Először jön a fizetős ügyfél, utána a garanciális panaszos

(#596) domper2015


domper2015
senior tag

Készen lett a telefon, kellemesen csalódtam a FirstPhone szervizben. Kijelző és akkumulátor csere és ezen elemekre a 24 hónap garancia újraindult.
Ajánlott a szerviz!

(#597) Caldera


Caldera
aktív tag

Sziasztok! A lányom kapott egy ilyen telefont. Mi lehet az oka, hogy a mobilnet egyelőre csak H+? A SIM kártya tegnap lett aktiválva, lehet a szolgáltató nem kapcsolt még be valamit? Más Huawei telefon ugyanott 4G-n megy.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#598) DS39 válasza Caldera (#597) üzenetére


DS39
nagyúr

szia!
első körben a szolgáltatónál kellene érdeklődni, hogy a kártya/előfizetés 4G netre jogosult-e.
ha azt mondják szerintük oké, akkor csinál egy újraindítást a telefonnak.
(+ nekem szoktak ilyen szolgáltatói szolgáltatások frissülni + rendszerbeállítás is érkezik első alkalommal a szolgáltatótól a net és mms paraméterekkel)

(#599) glacious válasza Caldera (#597) üzenetére


glacious
addikt

A szolgáltatói csomagfrissítést feltettétek a telóra?

(#600) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Mi a legegyszerűbb módja visszaerőszakolni rá a 9es droidot? HiSute-al megoldható?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.